StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 02. kvě 2024 23:37:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 8:21:40 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Vždy je minimální dmg 1.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 9:55:22 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Noschool píše:
Právě jsem dohrál klasické TvT na metalopolis tedy hafo siege tanků a vikingů. Na začátku jsme bojovali s mariňákama o xel naga watch tower po pár mrtvejch mariňácích na obou stranách už je neposílal a já ji tedy získal, o chvíli později se rozhodl rozložit si siege tanky kousek od mojí báze a pomocí vize od vikingů odstřelovat. Kvuli tomuhle jsem prohrál TvT předtím a tak jsem si řekl že to prostě už nedopustím:D. Trochu jsem se stáhnul a začal massovat vikingy dokud jsem jich neměl větší počet než on, zničil jsem mu jeho vikingy a začal jsem si v armory rozjíždět armor upgrade pro air. Postavil fusion core a začal dělat battlecruiser, po 3 upgradu armoru jsem vyrazil do jeho baze (1 Bc + asi 16 vikingu) vikingu nemel dostatek na odrazeni tech mojich a jeho mariňaci s 0 upgrady dělaly přesně 0 damage do Bc. Nakonec přiletěly ještě 2 další Bc a byla z toho gg.

tady je replay:http://www.uloz.to/7683253/tvt-battlecruiser-sc2replay

Myslím si že battlecruiser s velkou letkou vikingů a armor upgradem je téměř nezastavitelný pokud nemá soupeř attack upgrade na infantry a i tak toho moc tomu Bc neudělá. Thor má bez upgradu taky jen 6 damage takže nestačí a vikingů musíte mít prostě víc:D.


Tak jako to mi něco připomíná, nemohu se teď podívat na rep., ale nebyl jsem to náhodou já??? :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 11:18:41 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Weezing píše:
Vždy je minimální dmg 1.

J to je pravda ale myslím že je to 1 dmg až po dvou střelách.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 23:31:22 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 18. lis 2010 16:56:56
Příspěvky: 13
Noschool: Tak jsem zkusil tvoji radu s těmi battlecruiser a nehorázně jsem to projel.. :D Více-méně mě rozdrtil jen marinakama se steampackem. :) a to jsem jich měl asi sedm..
Bylo to customka s kámošem, kdyby nebyla, myslím si že bych projel ještě rychleji, nestihneš je postavit tak rychle jak on seagy a vikingy... a pomalu tě dorasuje.
Ale tak nápad se mi to také zdál dobrý, potom jsem se koukl na ten tvůj replay a tam si myslím že to byla chyba jeho.. A mimochodem, podle mě jsi vůbec žádné letectvo s
battlecruiserama stavět nemusel, stačilo si víc ošéfovat mapu a věděl by jsi, že nic nemá a s těma tvejma seagama a pár marinakama plus ty vikingy, by pro něj byla jasná smrt.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 07. úno 2011 11:03:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
hehe, BC jsem zkousel taky, spoustu mariny, techlaby na raxech, pak switch na BC.
nekdy to funguje, ale obecne se daji BC hodne slusne counterovat (vikingove jsou proti nim dost slusni a marina s upgradama a stimpem so prevalcuje jak nic) nekdy s tim soupere nachytas na svestkach, ale jinak BC prakticky nestavim
proti terranum jedu spoustu mariny s tankama za prdeli a medivacy. je to ucinny i proti zergovi, kdyz jede mix roachu a hyder, pricemz u mariny jdu na stity a tanku na damage. marina tam neni moc proto, aby udelala damage, ale drzi soupere dal od tanku, kteri to valcujou.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře 2011 22:21:34 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Zkoušel jsem ještě ty battlecruisery (protože je mam rad :D )
http://starcraftcz.com/replay.php?sort=date (nevim jak se sem da přimo odkaz tak si to musite najit sami)

Soupeř jel hodně pěchoty a battlecruisery countroval marinou s upgradem ale většinou stačilo stahnout Bc a tanky to vyřídily, vikingů moc neměl, buď na ně zapoměl a nebo je radši nedělal protože jsem jich měl docela dost.

Chtěl bych slyšet nějaké hodnocení a pokud by jste měli nějake vylepšení tak sem sním. (a ano mám asi 22. minutě miliardu surovin a mohl jsem je na něco použít ale to ted de stranou :) )

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře 2011 22:26:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
také není špatné do TvT přihodit ghosta.. snipe a nuke hodně lidí podceňuje.. +emp na medivac a banshee taky nepotěší :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 11. bře 2011 11:48:14 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
tuhle BC taktiku bych si nechal až po patchi, který přidá BC na rychlosti.

ve 4v4 jsme třeba úspěšně zkoušeli to, že 3 jeli harras se základníma jednotkama a já dostal ven 1x BC. Kupodivu to má dost dobrej psychologickej efekt kdy dva hráči odešli jsen ho viděli.

Protože z jejich pohledu jsou pořád pod tlakem a najednou se objeví konečně ten 4. hráč a má "zřejmě" mass BC :)


Na druhou stranu už x prottosů zkoušelo postrašit nás s Carrierama a kdo myslíte, že to counteroval? Marines.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: úte 07. čer 2011 16:01:10 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Tak koukám skoro nic tu neni asi s TvT nikdo nemá problém....já jo a tak se chci zeptat na nějakej bezpečnej opening něco jako v TvP jedu 2rax expa, v TvZ jedu 111, ale TvT jedu tak nějak chaoticky, pokaždý něco jinýho a celkem dostávám na prdel, sem gold a hraju převážně proti Platině. Dokážu si najít chyby v makru v mikru, ale chtěl bych prostě tenhle MU začít nějak standardně otvírat. Vím, sou mraky repů ze kterejch se dá učit a když pošlu svůj, tak mi vysvětlite co dělám blbě a jakej sem noob a tak to berte třeba jako anketu - kdo jak tento MU otvírá.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: úte 07. čer 2011 16:40:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
V TvT je problem v tom ze nemas zadnou vyhodu nad souperem kterou by si mohl vyuzit (a vlastne v kazdem mirroru). Takze je proste potreba si vybrat nejakou strategii...pokud chces hrat bezpecne, resp pasivne. Tak je asi klasika 1/1/1 s tanky a vikingy (tank si poradi s early bio, a viking s banshee a dohromady si poradi i s dropem).

Ja otviram podle nalady...pokud naladu nemam tak jdu 3rax allin (abych to mel za sebou) a nebo 2port banshee (prakticky taky allin). Pokud naladu mam tak 2/1/1.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz