StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 12:58:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: stř 15. pro 2010 17:33:00 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Satiku ja te varuju, opovaz se! ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2010 13:20:49 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
houly šit videotutorial, ale jen pokud u toho budeš hrát na gytáru!

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2010 13:46:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
satik píše:
ok, ale jsem linej psat, asi to bude videotutorial :D


chceme videotutorial jak porazit zerga do 10-ti minut s jednou rukou v zadku ! xD

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2010 14:07:10 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
77white píše:
houly šit videotutorial, ale jen pokud u toho budeš hrát na gytáru!


Když jsem ho slyšel posledně s tím jeho doprovodem do hry, tak jsem se málem svalil na zem smíchy. :D Jednoznačně by to bylo super. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2010 15:34:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Hm, tak jsem se pokusil neco nahrat, ale ma to ted 40 GB, v bojich nejsem slyset a ma to asi 40 minut, i kdyz tam je informaci tak na dva radky :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2010 16:29:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Takze to tu ve zkratce napisu a hodim sem naky replaye :)

Zacinam budto 2xrax nebo 1/1/1.
Kdyz jedu 1/1/1, tak gasarnu a rax zacnete stavet zhruba nastejno, protoze potrebujete mit kolem 100 gasu na factorku, az se barracks dostavi, po dostaveni factory pridat techlab a starport, na starportu taky hned udelat techlab. Helionum dejte vylepsovat modrej plamen a mezi tim postavte cca 3 heliony a banshee, ktery poslete harrasit, kazdy jinudy a jinam, aby to nemoh lehce branit. Banshee v 1v1 queenu porazi, takze pak mate chvili volnou ruku na zabijeni dronu.

Jeste k zacatku - SCVckem skoro vzdy stavim pod cliffem bunkr - budto se vam dostavi a hned tam posilam marinu a nebo tam posle 5 dron, cimz se o takovych 200 mineralu urcite zbrzdi a ja pak bunkr zrusim, takze me to stoji jen 25 mineralu, cimz lehkou vyhodu ziskam.
Na zacatku kdyz mam cca 5 marinaku, tak s nima vyrazim otravovat, s trochou stesti znicite overlorda nebo treba par dron, ale hlavni je, ze vetsina zergu zpanikari a postavi crawlera + namassi zerglingy, takze si dost zbrzdi ekonomiku, coz se taky pocita :)

Pak v prubehu midgame (cca 7-11 minuta) byste meli hodit expu, postavit vic barracksu, armory a eng. bay (UPGRADY!) a pokud souper jede muty, tak se nebojte ke kazdy tezbe postavit treba i 3 turrety a samozrejme stavte thory.

Dalsi veci, co bych chtel zminit, je stavba budov - snazte se je vyuzivat k tomu, abyste z nich (kolem expy, kolem PF) staveli zed, souper vam pak nemuze tak lehce nicit tezbu nebo vbehnout do baze.

Co se tyce skladby armady, tak stavim thory, heliony, marinu, maraudery a medivacy zhruba v pomeru 1/2/10/4/1.
Pokud ma hodne mutu, pridam factorku na thory, pokud ma hodne roachu, pridam maraudery, na lingy pridam heliony...

V bazi se snazte drzet armadu za zdi, kterou mate z budov, mezitim porad harraste pomoci banshee/helionu/dropu ruzne po mape, pokud zerg dela 3. expu, tak se nebojte tam vzit i celou armadu, abyste mu v tom zabranili (pokud mate nakou sanci)
Kdyz vylezete z baze ajdete utocit, tak musite vedet, kde ma zerg hlavni armadu, aby vas nemohl moc prekvapit, takze budto pouzijte scan nebo poslete jednoho marinaka nekam smerem k souperi.
Samotny mikro: pokud souper nema banelingy ani infestory, tak vam staci jen stimpack + Amove, pokud nektere ze zminovanych jednotek ma, tak se snazte neustale (i pri pohybu) mit armadu co nejrozprostrenejsi, aby vam fungal/banelingove udelali co nejmensi skody + se snazte nacpat maraudery a thory dopredu, jsou to super tankovaci jednotky a budto banelingy budou blokovat a nebo na nich dokonce banelingove bouchnou, pokud je souper lumik a posle banelingy jen attackmovem.

Na zaver pridavam par repu, GL HF, moc jsem je neprebiral, ale doporucuju hlavne ty repy vs MaHi, vs Horror a vs Grim, kteri to hrali pomerne "standardne".

http://satik.eu/sc2/tvz.zip

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 14:30:25 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 29. črc 2010 14:37:25
Příspěvky: 194
Bydliště: Kladno
TvZ mi stále nejde :( Za celou dobu co mam SC2 (mam ho od vydání) jsem tohle vyhrál asi 2x ... proste to nejde :(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 21:12:15 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Hral jsem ted 2 matche TvZ. U obou her jsem vytvořil na začátku bunker a tím jsem zergovi zbrzdil expu, první začal dělat roache ale ty zničily mé tanky. Při druhé hře začal dělat banelingy a speedlingy- na ty jsem udělal několik helionů a ty vše vyřešili. Když jsem mu ty speedlingy zničil heliony začal dělat muty tak jsem pushnul a byl konec. Takže to co vám tu radil satik opravdu funguje( hraju silver). Přikladám sem replay z druhé hry TvZ Metalopolis silver league snad někomu pomůže.
http://www.uloz.to/7088681/tvz-silver-league-sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 23:14:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Noschool píše:
Hral jsem ted 2 matche TvZ. U obou her jsem vytvořil na začátku bunker a tím jsem zergovi zbrzdil expu, první začal dělat roache ale ty zničily mé tanky. Při druhé hře začal dělat banelingy a speedlingy- na ty jsem udělal několik helionů a ty vše vyřešili. Když jsem mu ty speedlingy zničil heliony začal dělat muty tak jsem pushnul a byl konec. Takže to co vám tu radil satik opravdu funguje( hraju silver). Přikladám sem replay z druhé hry TvZ Metalopolis silver league snad někomu pomůže.
http://www.uloz.to/7088681/tvz-silver-league-sc2replay

Jako pridat spire v 18. minute je docela husty :D Lair delal v 8 minute.... takze kdyby udelal muty v 10minute tak te zabije :) Ale to je jedno, jinak pokud muzu poradit tak lepsi je udelat dva bunkry pod rampou, tak aby z mainu nemohly pribehnout posily ...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 23:22:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Gappo píše:
TvZ mi stále nejde :( Za celou dobu co mam SC2 (mam ho od vydání) jsem tohle vyhrál asi 2x ... proste to nejde :(

Zerga taky nemam moc rad, ale co je strasne dulezite je to, nenechat zerga ani nachvili v klidu... stale nejaky haras... mam 4-6 marinaku a helion a hned push, mezi tim se mi udela medivak, takze poharasim stahnu se a pak hodim drop, mezi dropem si udelam banshee a dalsi haras.... zerg je stale pod tlakem a je nucen se branit a pouzivat larvy na jednotky a nemuze dronovat... Jakmile nechas zerga napokoji, tak jsi prohral :) Tahle rase ma obrovske plus v tom, ze pokud ma map control a dost hatch tak si udela armadu 200/200 temer okamzite i kdyz v poslednim souboji prisel o vsechno...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz