StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 0:27:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 1:31:50 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Salam píše:

Tak sem zkouk ten tvůj rep a musím říct, supr ta zrušená expa na začátku a celkově líp bych to nedal, řekl bych že ten zerg byl krapet jinde, než sme my dvaja, on měl těch blingů milion + infestoři+měl si celou armu na jedný hromadě(no já bych ji měl uplně stejně:-)), prostě předpokládám to byl top gold či vejš is not it? BTW, dneska sem dál pár her, hrál jsem skoro jen z bronzema a skoro vše jsem projel, prostě pešek, neumim to...


No, mam dojem, ze to byl gold nebo platina. Sice jsem mu rage quitnul, ale pak jsme jeste kecali. No, naramne si bane pochvaloval. Pry jel driv mass roache, ale bane jsou lepsi :-))

BN uz je v mym pripade tak schizofrenni, ze mi da 5x za sebou slightly favored (ironii je, ze proti lepsim hracum se mi hraje lip, zatim mam score 7:2 v muj prospech :-) a pak treba 3x bronze. Takze clovek je na "macro" vlne a pak bum 3x nejakej cheese nebo all in za sebou. Kdyz jsem ja favored tak prohravam a naopak :-D Silver forever! :-)

Nj, tak ja to Salame balim. Nejsem schopnej to proste uhrat ani s milionem upgradu.

Tady mate pro pobaveni moji posledni hru vs bane + ling + muta s parodii na Pralevuv uvod :-) (Pro rejpaly dodavam, ze jsem vzdal hru uz po te, co mi explodovala cela army za jednu vterinu ;-) )

http://www.uloz.to/8367225/metalopolis- ... -sc2replay

Boooooooooom! :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 6:07:15 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Tak jsem si zkusebne switchnul rasu. 16x za sebou PvP :-D BN je uplne, ale uplne na hovno. Ale uz mam 1 vyhru! :-D

PvP je jeste horsi nez TvT, vsichni jedou VR only. booze, to je to nudny. tak snad uz budu brzo v bronzu na novou sezonu :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 6:14:14 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
kori píše:
Tak jsem si zkusebne switchnul rasu. 16x za sebou PvP :-D BN je uplne, ale uplne na hovno. Ale uz mam 1 vyhru! :-D

PvP je jeste horsi nez TvT, vsichni jedou VR only. booze, to je to nudny. tak snad uz budu brzo v bronzu na novou sezonu :-D


Všichni jedou VR? Ok tak to musíš vyhrávat. Tenhle BO je zatraceně neefektivní a přečti si Aklainovi články. Ať pojedeš cokoliv co tam uvádí tak VR porazíš.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 7:02:10 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
V poho, P se mi zacina libit. VR me netrapi, macro mam 2x lepsi jak souperi (bronz :-), ted uz jen prijit na to, co jaka jednotka umi a jak se stavi :-D Ten warp je naprosto uzasnej. Clovek si macruje, kdyz je potreba udela si jednotky a jinak si zase v poho macruje. Postavi si pylon u baze a uz to tam supe jedno za druhym, proste parada. Kam se s*re T :-)

Co neslo s T, pujde s P. A dokonce jsem ted porazil zerga a no bane! :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 8:44:11 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Zdravim.
S TvZ jsem měl velké problémy a proto jsem se na něj v poslední době zaměřil. Nemám chuť zdlouhavě popisovat, jak k tomuhle MU přistupuju, místo toho přikládám dva replaye. Jeden je běžná ladder hra, další je bitva s horrorerem pod taktovkou Dewy jako kauče. Nehledejte nějaký velký význam či důležitost v openingu obou her, nepište si pop limity. Místo toho se snažte pochopit celkovou strategii. Ta u mě v obou hrách byla dostat se pomocí malého tlaku ke třetí bázi a následnému metodickému snipování zergových expanzí. V obou hrách si můžeme všimnout, že jsem se nesnažil o zničení zergova mainu.
http://www.uloz.to/8367875/backwater-gulch-8-sc2replay
http://www.uloz.to/8367876/tvz-analyza-sc2replay

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 9:46:39 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Hmmm az dojdem domov rad si to pozriem, osobne proti zergovi nemam taky problem s nicim taky problem ako s mass zerglings + banes, vcera som hral par 1v1 hier (moja slabina, hravam skoro iba 2v2/3v3) roache niesu problem, ani muty (teda ak nespravim tu chybu ze sa na ne nepripravim), aaale velky problem mam ked sa mi nepodari zergovi dat dolu expu napriek tomu ze sa drzim na rovnakom pocte alebo o expu menej. na rovnakom pocte ich ale nemam tak saturovane, je to skor o tom ze ked uz sa ide do 3 exp tak mavam problem to vsetko nestiham dobre chranit, vzdycky ked niekam idem mi vpali 20-30 zerglingami do nejakej tazby, o expu sice nepridem ale netazim.

Kritickym bodom som si vsimol (kde uz na 80% zacinam mat seriozne problemy) je ak sa zerg dostane na tretiu expu. A stale massuje zerglings + banes, obcas nejaka tech unita - muta/hydra. Zavezuje sa a tym ma vacsinou zrdzi dost na to aby som obetoval vacsinu armady na tu expu, sice zergovi tiez znicim armadu, no nez dojde k dalsiemu stretu vacsinou ma znova dost lariev aby ma odrazil alebo dost oslabil a musim sa stiahnut.

V tomto momente uz som dost pozadu a vacsinu to skonci mojou chybou (zly pohyb marinou/hellionmi a skoncil som, thory a tanky to uz same nezvladnu).

Konkretne som vcera hral dost dlhu hru zo zergom a killratio som mal 1:3, vsetko v poli, tanky som pouzival relativne malo, skoro nic z tych killov nebolo obrannych. zly pohyb, znicil mi armadu, zostali mu nejake muty, poslal mi ich do tazby a uz bolo vymalovane....

toto je proste nieco s cim sa neviem dost dobre vyrovnat. Jedine co ma napadlo su dobre dropy, ale to moc nedavam (vacsinou zerg vie o mojom dropy a kym nema nejaku vzdialenejsiu expanziu nemam moc kam uspesne dropovat :-(.

Nemate nejaku radu na co sa v tomto zamerat? hlavne teda ci skor sa sustredit na tie dropy alebo na helliony+ thor (tu som si vsimol ze casto robim chybu v tom ze boji dost neovladam tie helliony, co sa dost prejavuje na ich ucinnosti)? Pripadne nieco ulne ine?

Ked hram 1v1 casto trenujem aj s kamosom co hra zerga (platina) presne tymto stylom, teda aspon proti terranovi a uspesnost mam doteraz asi 10%... Viem sa branit, viem toho zerga potlacit, ale neviem ho dorazit...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 10:10:04 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Včera se mi stala taková... pikantnost.

zerg na mě zahrál takovej mind-game, když mi do báze hodil dva changelingy který jsem sice hned zabil ale nedošlo mi že vidí starport s techlabem. A jak jsem přiletěl s benshee tak samozřejmě u každý hatch byla věž, takže k ničemu a ve stejný chvíli mi blokoval ninja expu, tak jsem hodil rychlý GG, protože mě to nějak zdeptalo, ale koukám na skóre jsembyl úplně ve vešem asi o 40% napřed. :D

Ale dobrý no. Za víkend mám skóre 12W2L.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 14:36:59 
Offline
 Profil

Registrován: pon 01. lis 2010 19:53:22
Příspěvky: 30
mě včera rozjel zerg asi 10 infestorama a masou speedlingu, tím že mi pořád na army hazel fungal a lingove už se o všechno postarali...tak sem si říkal trošku op taktika. Ale určitě by se to nějak dalo zvládnout líp z mojí strany... :D

_________________
Obrázek
Né a né se dostat vejš!!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 14:44:52 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Luccas píše:
mě včera rozjel zerg asi 10 infestorama a masou speedlingu, tím že mi pořád na army hazel fungal a lingove už se o všechno postarali...tak sem si říkal trošku op taktika. Ale určitě by se to nějak dalo zvládnout líp z mojí strany... :D


no právě, většinou nejde o to co se děje v tý chvíli, ale co všechno tomu předcházelo.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvZ - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 17:28:28 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
kori píše:
V poho, P se mi zacina libit. VR me netrapi, macro mam 2x lepsi jak souperi (bronz :-), ted uz jen prijit na to, co jaka jednotka umi a jak se stavi :-D Ten warp je naprosto uzasnej. Clovek si macruje, kdyz je potreba udela si jednotky a jinak si zase v poho macruje. Postavi si pylon u baze a uz to tam supe jedno za druhym, proste parada. Kam se s*re T :-)

Co neslo s T, pujde s P. A dokonce jsem ted porazil zerga a no bane! :-D


Jj, macro je asi stěžejní článek hry. Jsem teď zjistil že mi více jde styl pasivní hry a soupeře jednoduše přemakrovat, proti dia mi to zatím funguje dobře. Většinu lidí zkrátka porazím bez toho abych se mu dostal do báze. :D

Jn, bane občas vidím ale to se ti v bronzu nestane, protivník je naloží do overlordů a používá je jako bomby nejčastěji do těžby.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 155 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz