StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 12:27:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Muj terran boj, prosim o zhodnoceni
PříspěvekNapsal: sob 11. zář 2010 19:07:45 
Offline
 Profil

Registrován: sob 11. zář 2010 19:03:48
Příspěvky: 5
Zdravim chlapi, hraju SC2 ca tyden, odehrano asi 40 her, ale dnes jsem odehral asi nejhezci boj - mohl by na to nekdo zkuseny juknout a ohodnotit mou hru, pripadne pripominky a navrhy na zlepseni bych moc ocenil:)
konec byl horsi, nepohlidal jsem si plyn vubec:(
Dekuji!
http://uloz.to/5812127/boj-.sc2replay

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj terran boj, prosim o zhodnoceni
PříspěvekNapsal: sob 11. zář 2010 19:56:30 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
ale jo, na to, jak dlouho/na jaké úrovni hraješ (gold/platinum?), se mi to líbilo :) . Prolítnul jsem to rychle, ale byla tam vidět nějaká idea, co a kdy dělat, zamlouvalo se mi to relativně rychlé expandování a upgradování, to jsou důležité věci, které hráči v nižších ligách občas opomínají.

Většina chyb, které jsi dělal (hlavně moc minerálů/gasu), pramení z toho, že nemáš tolik nahráno a nestíháš všechny věci naráz, což se samozřejmě s větším počtem her zlepší.

Ale nějaké tipy..
1) 19/27 supply. V téhle pozici ses začal dostávat na 300+ minerálů, což na začátku hry rozhodně nechceš. První věc, kterou jsi měl udělat, je upgradovat CC na OC. Začínající terrani strašně podceňují sílu OC, cílem je udělat OC co nejdřív.
2) nepotřebné stavění věží. Souvisí s OC. Kdybys 2 scany zkontroloval základnu protosse, viděl bys, že nestaví žádné VR a není tedy třeba žádných věží. Zkus si spočítat, o kolik minerálů jsi takhle zbytečně přišel a cos za ně mohl mít.
3) když už máš OC, využívej ho! viděl jsem, že jsi měl na OC (docela ze začátku) víc než 100 energie. Když ne scany, tak jsou to 2 muly, tj. 600 minerálů, tj. 1 CC + 4 mariňáci. Dávejte na to OC pozor! :)
4) planetary fortress na expanzi bylo naprosto zbytečné, jelikož jsi konstantně tvořil armádu, která byla dostatečně silná na to hru vyhrát, nemluvě o ubránění expanze.
5) útok na jeho gold expanzi byl zbytečný při počtu cannonů, které tam měl. Když jsi chtěl zaútočit, měl jsi počkat na siege tanky.
6) v době, když jsi měl docela velkou armádu thorů, kolem 20 mariňáků a 8 marauderů, jsi měl jen 1 medivaca. To je chyba, měl bys mít alespoň 3-4, protože tyhle jednotky (MM) mají za cíl absorbovat útok soupeře, zatímco hlavní škody budou dělat thoři.
7) když vidíš, že P má 3+ collosů, přidej ke starportu reactor a vyrob 6-8 vikingů. Mají velkou range, takže je po chvíli po collosusech :)
8) teď by to nemělo smysl, protože P měl po celou dobu armádu ve své základně, ale když máš základny takhle blízko sebe, je neuvěřitelně efektivní marauder drop. 2 medivaci a 8 marauderů se stimem sundají templar archivies/robotics facility/nexus dřív, než bys řekl "imba" :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj terran boj, prosim o zhodnoceni
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 10:42:56 
Offline
 Profil

Registrován: sob 11. zář 2010 19:03:48
Příspěvky: 5
No vlastne hraju teprve bronzovou ligu :oops:
kazdopadne super, diky moc za tipy! Urco zkusim:)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj terran boj, prosim o zhodnoceni
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 12:38:46 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
nudná dlouhá hra :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj terran boj, prosim o zhodnoceni
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 12:49:15 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 16:39:59
Příspěvky: 15
První tip: Dej to jinam než na Uloz.to.... (třeba e-disc, nebo letecká pošta atd...)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz