StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 13:02:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 12:23:29 
Offline
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 19:00:14
Příspěvky: 13
Zdravím, toto je muj replay z moji uplne ranked hry. Do te doby jsem jen odehral vsechny v tom rezimu beginner a musim rict ze docela zmena, hlavne ta rychlost :) Jinak jsem zkouknul nespocet videii na netu co a jak ...

Protoze jsem byl z toho docela vyjeveny jak je to rychle, zapomnel jsem na scouting (ono v beginner to ani neslo ze :)) + asi zablokovat main vchod. Ale diky tomu ze sem byl agro ze zacatku tak snad ani nebylo treba blokovat.

Na co obecne bych se mel soustredit, vidite tam nekde vyrazne chyby? Sam vim ze mam problem se stavenim, kdyz zrovna utocim. Umim maximalne vyrabet jednotky diky klavesovym zkratkam, ale postavit neco to uz je pro mne problem :) Proste byt na dvou mistech naraz, neztratit prehled o bitve a jeste stavet :) Kritiku vítám jakoukoliv :) Rád se přiučím :)

http://leteckaposta.cz/993237327

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 13:06:45 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 17:26:54
Příspěvky: 26
Na začátečníka opravdu pěkná hra.
Napadají mě jen 2 věci co zlepšit.
1. postavit víc dělníků na začátku pak jsi to sice dohnal, ale proti lepším hráčům bys byl rychle v nevýhodě.
2. postav víc budov na vojáčky(barrack,factory,...) na konci jsi měl asi 2k nevyužitých minerálů. Klidně můžeš postavit i vylepšovací budovy.
To ostatní podle mě přijde časem ;) .

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 13:21:02 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Cao koukal jsem se na replay. Terrany nehraju, ale zarazil me ten 6reaper rush, tohle udelat na zerga na dobry mape mno nevim asi bych leavnul :lol:
Kdyz jsem u tebe videl, ze ti zustali 3 scv na minech docela jsem ztuhnul, protoze do 3 minuty mel tvuj protihrac 2x vetsi income, mel jsi stesti ze jsi mu ty scv srazil reaperama, jinak by jsi asi projel na ekonomku. Ono se ti tam toho v tom rushi moc vytknout nedalo, protoze se to ani jinak zahrat podle me nedalo :)

Jinak po rushi, bych si na tvem miste stavel hned radar at vis vo co go :ugeek:
Libilo se mi, ze jsi vyuzil sve ekonomicke vyhody po tom co jsi zrasoval jeho scv a sel do utoku. I kdyz jsi teda pak utikal :D (pac se mi ve sc2 libi takovyhle otukavani :) )
Takovej mirroring v posledni bitce, jeste ze jste byly oznaceny barvama :D .. kdyz jsi videl ze se ti zakempil pod bazi, mel jsi nalozit jednotky na mediavacu a jet mu na expu, tvuj main by v pohode ubranili ty bunkry a 2 siege tanky, protoze jsi mel vyhodu clifu a protihrac jeste nemel air a radar by mu moc dlouho nevydrzel :)

Takze shrnuti, na to ze jsi mel zezacatku takovou velkou vyhodu tim rushem, tak se mi zdalo ze jsi toho neumel moc dobre vyuzit. Mensi apm, slackovaci tezice, moc mineralu casem vychytas. Celkem zajimava hra, na to ze to byla tvoje prvni ranked ;-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 16:38:39 
Offline
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 19:00:14
Příspěvky: 13
Díky oběma za připomínky a vaš čas:) Vidím to stejně, moc se soustředím na jednu věc a nedokážu efektivně pracovat na druhe (zbytečne moc surovin atd.) Jdu trenovat :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 16:44:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 20:01:18
Příspěvky: 54
kludne sem niekedy hoď aj ďalší replay ak chceš,určite sa čas nájde...ale najlepšie je dať takú hru kde si prehral,v tej sa dobre hladajú chyby :D

_________________
protoss/zerg player
En taro Tassadar.

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 17:26:04 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Sem to zkouknul no a sice nejsem žádný expert (začal sem hrát před pár dnama a ted sem postoupil do silver), ale mám výhrady:
- Proč jsi mu posílal do báze ty reapery po jednom (asi 3) když bylo jasný že je Marauder a marinem rozmastí?
- Při finálním útoku jsi rozdělil army (část zůstala pod cliffem)..
- Při finálním útoku jsi měl zkontrolovat jestli u báze nemá další expanzi (Měl :) ) a případně ji zničit, to by ho mohlo vylákat na otevřené prostranství..
- Kvůli posílání reaperů (které kromě prvního už pak nemělo smysl) jsi měl dělat MM hned. Kdyby na tebe zaútočil tehdy tak by tě zničili nebo velmi vážně poškodil..
- tvůj soupeř byl dost noob (lepší by byl replay s někým lepším) ale ten ty asi zatím nemáš..

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 20:24:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 19:00:14
Příspěvky: 13
Další nemam no ... hodilo mne to do platinove ligy po tech uvodnich 5 zapasech (4vyhry(kde mi 1x leavnul souper hned) - 1prohra) což je trochu psycho :D Snad mne to brzy hodí níž, chci si zahrát ne být za lamu pro ně :D Odehral sem dva zápasy a dostal na budku hned :D Přiště tu hodím nějaky kde prohraju, ale kde si myslim že jsem hrál celkem dobře. Teď sem vyloženě lamil :D

To weezing:
- tak pokračoval jsem v agresi, at si nespočne + věděl sem že tam je par načatych SCV, Marauder mne hned nedožene, byl to zub za zub, oko za oko :D
- to vim, mělo sem malo Medivacs, risknul sem to a doufal že nic nema už ... ale mohla to byt velka chyba no
- ano mohl jsem jit tam, to byla chyba asi, bylo to přistupnějši.
- asi to byl slabši soupeř, ale na jeho obranu +- me urovně si myslim :) Asi měl jen horši hru a je lepší :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replay 1st ranked game - kritika, rady
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 20:30:26 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Kdyby tam měl mariňáky tak dobře, ale marauder je velmi dobrej proti reaperovi.. jinak gl :)
PS: marauder tě nemusí dohánět, on stojí na místě a střílí protože jsi kolem něj musel projít.. kdyžtak jsi měl aspon útočit na něj, protože jsi mu nezabil ani jedno scv..

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz