StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 7:10:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 13:07:48 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 13:04:24
Příspěvky: 33
zdravim,
mam par dni starcrafta, hraju s kamosem proti sobe, on vzdy dostaval na prdel v CAC (jakykoliv dil) a to uplne neuveritelnym zpusobem, presli jsme na SC2 a on hraje za protosy a ja terany...

bohuzel vse skonci na tom,ze vyrobi cca 20 zealotu a 20 stalkeru,a tema me vzdy vyrube ... at stavim cokoliv , marinaky , maraudery ... jedine co funguje jsou siege tanky,ale ty se vyrobi pozdeji nez je on u mne s armadou ... :( po tom vsem kdyz mam vice bazi jeste dorazi s colosusy a je po mne :(
nemyslim si ze jsem spatny hrac,ale toto :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 13:26:29 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
proti jakýmkoliv jednotkám protosse (kromě colosuse a HT) ti stačí vyrobit mariňáky, maraudery, upgradovat concusive shells + stimpack, doplnit 2-3 medivacy, poslat do útoku a smát se nad imba terranem.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 13:29:17 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 13:04:24
Příspěvky: 33
medivacy mi vzdy docela rychle sunda :)
a navic ma zealoty s tím rychloběhem a hned je u mne,a pak tělo vs tělo nemaji mariňáci šanci.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 13:29:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Předpokládám, že předtím, než na sebe jdete, tak neútočíte?

Pokud ano tak je to chyba. Skus ho otravovat hned od začátku a stav mariňáky, maraudery a medivacy na léčení. Vylepši mariňáky o štít a maraudery o concusive shells.

Pokud se hra protáhne, tak vyrob Ghosty a na jeho jednotky používej EMP. Jakmile má collosy, tak postav vikingy a nič mu je pomocí nich.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 13:33:44 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 13:04:24
Příspěvky: 33
ano neutocime .. poslednich par her jsem zkousel vzit 9te SCV a jit k nemu postavit baracks a vyrabet marinaky... microvat s nima,a par zealotu sundam, nicmeme pak si necha teleportovat dalsi,a k nim ty stalkery atd a uz se vezu,znici predsunutou bazi, a ikdyz mam hodne penez,uz se nedokazu vzpamatovat :)
kolik barack je treba stavet ? on jich ma vzdy 4-6 a vali jednoho zealota za druhym :(

kdyz uz hrajeme dele,a on ma hromadu zealotu a stalkeru, vyrobim kupu siege tanku,a ty to masakrujou pekne n e?

jinak diky za rady :-D


edit : bylo by vhodne dat na stranky taky popis jednotek a jejich nejvetsi nepritele .. treba zealot - marinak
stalker - marauder

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 14:15:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 20:01:18
Příspěvky: 54
sgames píše:
ikdyz mam hodne penez,uz se nedokazu vzpamatovat :)


zrejme tam je ten problém,ak súper ide 4 gate (alebo dokonca viac) tak vráža VŠETKY peniaze do vojakov (nemá nikdy u seba vela diamantov),tak to musíš robiť aj ty,inak je jasné že ťa prevalcuje...stavaj spústu mariňákov a marauderov (trochu neskôr pár medivacov) ako ti hovorili,tak aby si nikdy nemal vela diamantov,ak má 4-6 warp gatov tak v tej fáze keď idete už po lepších jednotkách (ak sa tam dostaneš a nedobyje ťa dovtedy-to je základ) by si sa mal dostávať do výhody,kedže on dovtedy všetko vrážal do základných dvoch vojakov...
btw-marauder je o niečo lepší ako stalker na to že stalker je ešte aj trocha drahší a na blink potrebuje špeciálnu budovu,takže máš výhodu

_________________
protoss/zerg player
En taro Tassadar.

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 14:41:23 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Hoď sem replay nějaké vaší hry. V tom identifikujeme chyby snadno. Předpokládám, že problém nebude v rasách (Terran má proti Protossovi výhodu totiž), ale v něčem základním, jako je ekonomika, techování, těžba, expandování apod.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 14:47:44 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 13:04:24
Příspěvky: 33
Pralev píše:
Hoď sem replay nějaké vaší hry. V tom identifikujeme chyby snadno. Předpokládám, že problém nebude v rasách (Terran má proti Protossovi výhodu totiž), ale v něčem základním, jako je ekonomika, techování, těžba, expandování apod.


ok dorazim domu,a hodim replaye ... ne ze se mi budete smat :-D

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 15:16:18 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 13:04:24
Příspěvky: 33
tak jsem doma :
mam 7 replayu : od 1 (trapas prvni zacatky) az po 7 kdy jsem vyhral siege tanky ...
docela me zajmaji chyby v 7 6(tady predevsim myslim) a 5

tak na to mrknete,vesmes to je rychla hra :)

http://letiste.sgames.cz/1.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/2.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/3.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/4.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/5.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/6.SC2Replay
http://letiste.sgames.cz/7.SC2Replay

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: pomoc zacatecnikovi : Teran Vs. protos = dostavam na prdel.
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 16:56:17 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
tak jsem kouknul na prvních pár minut té 6. hry.. no, máte před sebou dlouhou cestu :)

je asi zbytečné mluvit o nějakém build orderu, tak alespoň koment k tomu, co jsi hrál ty:

1) první, co na začátku hry máš udělat, je kliknout na CC, zmáčknout S a teprve potom poslat scv těžit
2) to scv jsi poslal k jeho základně zbytečně brzo. po celou dobu ti mohlo těžit minerály, což je na začátku hry důležité
3) NEPŘETRŽITĚ stavěj scv.
4) oba dva jste naprosto zbytečně postavili rafinery/assimilator. Replay jsem vypl když jsi začal stavět 2. reactor a žádný jiný tech nebyl stavěn. Ok, potřebuješ plyn na 2 reaktory. Postav tedy JEDNU rafinery, vytěž 100 gasu a pošli scv znovu těžit minerály, pokud nemáš žádný jiný plán kromě stavění mariňáků.
5) utrácej minerály! Když jsi chtěl jet na začátku mariňáky, mohl jsi klidně postavit 3 baracksy a nepřetržitě z nich stavět
6) stavěj supply depoty dostatečně dopředu. Dlouho jsi seděl na 19/19 s 2+2 mariňáky qued v baracksech a hordou minerálů.
7) orbital comand!
8-99) trénuj, trénuj, trénuj :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz