StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 16:12:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rady pro začínajícího terrana.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 23:17:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
Zdravím, rád bych požádal o nějaké rozpitvání mé hry.
Rád bych uvítal jakékoli postřehy, co rychlejš hrát, co jsem kde klikl špatně.
Jakou chybu jsem třeba udělal při scoutingu, atd .. U prvního replaye, když jsi si všiml, že staví void raye, začal jsem massovat marinaky, protoze counter thor by byl na dlouho.
U druhého jsem počítal, že se pokusí o rychlý útok zerglingama, tak jsem postavil mariňáky na obranu zdi a snažil se co nějdříve potavit helliony proti zerglingům a na nějaké to otravování dronů. Což se taky nakonec povedlo a přišel o hodně dronů a mezitím už jsem se rozhodl k finalnímu útoku, kdy jsem obešel obranu, to se mu moc nepovedlo .. :D Ale určitě jsem to mohl zahrát lépe a prosím zkušené hráče o radu ..
jsou to zápasy z bronzové ligy, vím, že žádná extra kvalita, ale snažím se

http://www.edisk.cz/stahni/34842/Steppe ... .43KB.html TvP

http://www.edisk.cz/stahni/44902/Xel_Na ... .28KB.html TvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro začínajícího terrana.
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 0:17:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Chtelo sem hodit spis nejaky prohry, z vyher (proti celkem tragickym souperum ;) ) se toho moc poradit neda :)

Ad TzV
1. supply depot stav o chvilku pozdeji, melo by ti to vychazet tak, ze stavis scvcka nepretrzite
2. pokud se ti podari vytahnout queenu mimo sliz, tak se na ni vykasli (pokud uz nema malo lifu) a jed sundavat tezice, kralovna je mimo sliz neskutecne pomala

Ad TvP
1. vezky se spis stavej kolem mineralu, mel jsi zbytecne moc marinaku (tady ti to zrovna celkem vyslo, ze jsi jich mel hodne, kdyz souper jel voidy), ale kdyz souper bude massit stalkery + zealoty, tak te nakraji
2. pokousej se vic skautovat, treba posli kazdych par minut scvcko do souperovy zakladny (predpokladam, ze jsi v bronzovy lize?), ale tady souper nemel krome tech voidu nic a gateway taky jen jednu, to kdyby jsi zjistil, tak jsi ho mohl jit zatlacit treba jeste nez zacal produkovat void raye

v nizsich ligach hraje hodne lidi na bud a nebo - zkouseji ruzne rushe, voidy apod., takze je tu hodne dulezity vedet, co souper dela, aby ses moh pripravit

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro začínajícího terrana.
PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2010 9:38:25 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 11:18:47
Příspěvky: 42
a ještě jedna věc...nic ti nedá tolik jako prostě jen to hrát..hrát a hrát...až budeš mít za sebou 100 dalších her, budeš lepší, až na to bude další 100 budeš ještě lepší..nejlepší hráči jsou nejlepší jen proto, že maj za sebou her tisíc a nebo tisíce (myslím + puvodní brood war)
protože čím víc her máš za sebou tím tu hru pak hraješ rychleji..a rychlost hraní je klíč k uspěchu. Protože žádná rada ti nedá tolik, jako praxe z hraní.

a do toho koukat na repalye dobrých hráčů...tím poznáš co bys tak zhruba měj proti jaké rase stavět a pak už je to jen o hraní a o hraní a o hraní..nejrychlerjší cesta k uspěchu je co nejvíc hrát. tak gl hf :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro začínajícího terrana.
PříspěvekNapsal: sob 18. zář 2010 18:13:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
Tady dnešní tři hry .. Chtěl jsem sem dát prohry, ale bohužel se mi prohrát nepovedlo a teď už půjdu jenom 2v2.
Hraji první hry po měsíci. Až teď mě to zas chytlo ..
První dva soupeři slightly favored, poslední (protos) full favored.

TvZ - http://www.edisk.cz/stahni/38048/Desert ... .78KB.html

Tady mi šlo o to, ustát první útok a pak s mýma chabýma schopnostma mu umikrovat helionama lingy a vlastně všechno. Nakonec se to jakžtakž povedlo.
Nutno říct, že ty dvě cloaknuté Banshee se na konci hodně hodily :) Však se podívejte, co provedli.

TvT - http://www.edisk.cz/stahni/67233/Lost_T ... 3.3KB.html

Zde mi na začátku hned došlo, že se mě nejspíše pokusí rushnout (u terana jsem to mám pocit ještě neviděl ?). Ale to, že se tam pak obrnil před mojí bází nahrávalo mně. Bál jsem se, že si mezitím uděla hodně expanzí a chtěl jsem mu poslat banshee hned do báze, ale přemýšlel jsem nad něčím jiným (někým) jinou .. (fail, vim), a nejdřív je poslal na ty bunkry. Pak mi došlo, co jsem chtěl udělat, ale mezitím jsem se těch bunkrů začal zbavovat i siegema. Celou dobu měl 10 scvček, já daleko větší income. Byl prakticky bez šance, i když mě držel. Nakonec beze slova leavnul.

TvP - http://www.edisk.cz/stahni/04213/fast_b ... .13KB.html

Zde, poté co mi najela proba do temna, jsem se bál, že chystá canon rush, tak jsem ji hned šel najít. Nakonec tam byla gateway, která se nepovedla dostavit. Když se pokusil o rush ještě jednou z druuhé strany, řekl jsem si, že bude mít hodně narušenou ekonomiku a zkusil jsem to pushnout. Chtěl jsem zealoty zkusit umikrovat marinou, ale dopadlo to katastrofálně, se mi nepovedlo :). Všiml jsem si, že také nemá nic na detekci .. Tak jsem se rozjel na rychlé cloaknuté banshee .. A proclo to :) Podrobnosti zkoukněte sami.

Uvítám všechnu kritiku, či rady.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz