StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 10:46:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 21:37:09 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Zde je moje replay zatim jen proti AI na hard (ci se trochu potrénovat než pudu na battlenet) chtťel by jsem se zaptat vás zkušenějších hráčů na nějaké rady a co zlepšit.

předem děkuji za pomoc

http://czshare.com/1395109/8YVn/banshee.SC2Replay

PS:taky vás tu na fóru zdravím budu se tu občas objevovat :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 22:17:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
No terranov nehram, ale tak aspon par takych vseobecnych rad.



- po postaveni prveho supply depotu ti tam SCVcko dlho stalo a nic nerobilo. Mohol si to spravit tak, ze ten co dostava supply ide scout a az ked mas tak 100-110 mineralov zobrat nove SCV z mineralov a dat ho stavat barrack. Build ordere ale moc nepoznam, to ti urcite poradi nejaky terran, ako presne to mas stavat.

- so scoutovacim SCVckom si zvykni ostat v nepriatelskej zakladni, co najdlhsie. Viem ze proti pc to netreba, ale pri realnych hrach tam treba zostat co najviac a zvyknut si na to, ze mu musis davat prikazy, aby sa pohyboval a popri tom stavat a macrovat doma. To je potrebne sa naucit. Scout by tam mal zostat minimalne do prvej utocnej jednotky, ktora ho moze zabit. To znamena, ze pri protossovi je to az stalker. Zealot ho nedobehne, akurat sa s nim musis stale hybat. Cize ak nejde stalkerov vobec tak mozes scoutovat az do postavenia prvej T2 budovy po cybernetics core, co ti da obrovsku vyhodu ak zistis, co ma v plane. Kazdy sa snazi zacat stavat prvu budovu, ktora udava jednotky, ake ide vyrabat, az po zabiti scouta (tym myslim robo facility, twilight council, stargate, roach warren, banelings nest a podobne). Ak tam toho scouta udrzis dlho, je nuteny cakat, alebo musi zacat stavat aj za cenu, ze to budes vidiet.

- supply depot musi byt pri destructible rocks postaveny skor.

- novy command center zacat stavat blizsie k mineralom.

- buildy sice presne nepoznam, ale myslim ze banshee build by mal byt rychlejsi a bez tankov. Mam na mysli hlavne tie prve banshee. Spravit 1-2 co najrychlejsie s cloakom a ist harass. Potom bud switch na nieco ine, alebo pokracovat vo velkom massovani bez tankov a zautocit ked ich mas uz tak 6. Ale neviem .. to ti skor niekto iny musi poradit :)

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 22:43:45 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Tanky byli jako odpoved na marine proto taky jen jedna factory a proto sem je dal nejel.
Kdyz by sem zacal harasit z banshee neudelal by on toho thora mnohem rychlejc? dokonce by jich moh stihnout vic a potom by sem asi musel prepnout takle to bylo docela prekvapivy a nemel sanci odpovedet nebo ne?

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 22:54:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
Pri fast banshee builde nema sancu stihnut thora nikdy.
A za normalnych okolnosti ten air tech takto dlho neschovas. Preto je lepsie vyuzit tu chvilu kedy o nom este nevie (alebo aj vie lenze este nestihol spravit counter) a urobit co najvacsi economic damage. Potom ked vidis, ze uz ma dost jednotiek, co counteruju banshee (alebo vidis, ze ich massuje/techuje smerom k nim), tak switches tak, aby si counteroval jeho jednotky a hotovo :)

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 13:08:19 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Lepsi?
http://czshare.com/1395743/7s70/bashee_2.SC2Replay

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 16:08:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 14. srp 2009 18:25:59
Příspěvky: 10
Pravda je, že se začínám teprve rozehrávat, takže moje rady mohou být zcestné, ale napíšu pár postřehů:
Na začátku byla podle mě postavená rafinérie příliš brzy.
Když jsi postavil druhou základnu, tak ti tam dlouho nic nedělala. Mohl si vzít pár scvček z hlavní základny a přesunout je na sekundání.
Hraješ zbytečně defenzivní hru. V bázi při vchodu se ti povaloval přes 40! jednotek a koukali do země, zatímco +-6 jednotek útočilo na nepřítele.
Nejsem si jistej, ale u té hordy mariňáků a marauderů jsem neviděl ani jeden medivac.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 16:19:48 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
ja teda medivaky pouzivam jen kdyz jedu simplaky v ty hre sem se zameroval na rychli masovani banchee zatimco ty maraudri a marini hlidali zakladnu ty by si snima utocil? pak by stacila jedna chyba a gg protoze zbytek jeho armady by me suverene prejel.

v jaky casti hry stavet rafineie kdyz ci tech?

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 17:15:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 14. srp 2009 18:25:59
Příspěvky: 10
Já bych to zahrál trochu jinak, ale to je jedno, nebudu ti šťourat do tvého stylu hraní.
Myslím, že by 2-3 tanky a hrstka pěchoty, v tvém případě v bunkrech, ubránila základnu v pohodě. Zbytek by mohl podporovat jednotky v prvních liniích.
Rafinérie takhle brzo se staví, pokud chceš dělat rush s reaperama - samozřejmě to nemusí být pravidlem.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 19:44:27 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
prave ze stourej :) proto tu ten topic je ci znat tvuj nazor na vec :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: moje chyby za Terany
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 20:22:15 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 20:48:01
Příspěvky: 36
Na tvojom mieste by som si nasiel par cz/svk kamosov ktory uz maju nieco odohrate a poprosil ich ci by s tebou nedali par hier osobne som sa s neochotou u nasich hracov este nestretol a je to lepsie ako hrat proti pc
Neboj sa pytat ked prehras urcite ti povedia v com si robil chyby ,
Kludne si zober aj neviem zoznam cz/svk komunity tu na fore a napis nejakemu terranovi co ma uz nieco odohrate moze s tebou dat aj ked par hier denne a aj ked ho za mesiac ani raz neporazis tak od lepsich hracov sa ucis rychlo :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz