StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 13:13:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 12:21:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Preto nikto nechodi s 1 VR.
Ak ale dojdu 2, a terran to necaka (nema este vikingov), tak mu zrusis rafinerky a bez plynu ma seriozny problem. S dobrym buidl ordrom dokazes vyrabat 2 VR naraz nepretrzite.

kori: stado ano, ale 2-3 nenabite a nebodaj poskodene to nezvladnu. Zaklad je zistit ze ide VR a vikingov pripravit. Vezicky musia tiez chranit predovsetkym plyn a mineral line. Proti VR stacia vikingovia a marinaci so stimpackom. Viac netreba.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 19:12:20 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Tak jsem si vyzkousel mapu s testem jednotek a zjistli jsem, ze jsem kolikrat zbytecne neutocil a bal se. Doporuuju prubnout.

Jinak bez micra jen attack proti sobe: 2 VR nenabity da v poho 5 marinaku bez stimpacku. Na plne nabity uz jich je jen tak tak potreba 15. Celkem slusnej narust sily :-)

Ted to na me jeden jel vc. canonu a pac jsem si vyzkousel i to (mariny vs kanony), sel jsem na nej s 20ti marinama bez stimu, 4x viking, 1 tank a 1 medivac. Padla cela zakanonovana baze (asi 5 kanonu) vc. 3x VR (nenabity), 2 zealoti a jeden stalker + 2. baze, pouze 4x canon :-) Driv bych si na to s touhle sestavou fakt netroufnul :-)

A jeste jeden postreh. Sestup je docela hukot. Zrejme to udela dalsi ligu odpadliku a s body, co mam jsem az na 39. miste (predtim to bohate stacilo na 1. misto) a do 1. mista mi 200(!) bodu chybi. Takze sestup fakt boli, snazte se :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 19:33:16 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
GoodWill píše:
Preto nikto nechodi s 1 VR.
Ak ale dojdu 2, a terran to necaka (nema este vikingov), tak mu zrusis rafinerky a bez plynu ma seriozny problem. S dobrym buidl ordrom dokazes vyrabat 2 VR naraz nepretrzite.

kori: stado ano, ale 2-3 nenabite a nebodaj poskodene to nezvladnu. Zaklad je zistit ze ide VR a vikingov pripravit. Vezicky musia tiez chranit predovsetkym plyn a mineral line. Proti VR stacia vikingovia a marinaci so stimpackom. Viac netreba.


problém je v tom, že na lepší hráče to prostě nefunguje. Jestliže terran uvidí, že máš hodně zealotů, 1-2 gateway a přitom plnou těžbu plynu může to znamenat pouze 2 věci. 1) DT rush, což se ale kvůli neefektivnosti používá tak maximálně v bronzové lize, 2) VR rush. Na obojí je přímou obranou e-bay+turrets. Ale i když terran nebude scoutovat, v době, kdy mu přiletíš se 2 VR do základny, MUSÍ mít dostatek mariňáků na to, abys ho nezničil (jedině snad že by zvolil nějaký marauder rush.. kterým by tě asi porazil než bys stačil vytvořit VR). A jestli ho nezničíš během prvních 2 vln VR, nezničíš ho vůbec, ve většině případů totiž terran pojede MMM, tzn. starport na vikingy má tak jako tak postaven.

To, že ho nezničíš sice neznamená, že jsi prohrál, ale jsi v pořádné nevýhodě. Ještě když VR opening občas používali profíci, NIKDY jimi hru nekončili (pakliže teda terran neměl své dny). Hlavní idea toho buildu byla vyrobit 2-4 VR, udělat dostatečnou škodu, zničit pár budov, donutit T stavět to, co by jinak nestavěl, zdržet případný push.. ale jak říkám, je to velmi složité. 99 % hráčů v téhle situaci bude pořád dokola vyrábět VR, což je cesta do pekel. I když se ale zastavíš po 4.. nemáš robo, nemáš dostatek warp gates, zatímco terran má pro svůj MMM všechno.

podle lig bych řekl:

bronzová+stříbrná -> VR>>T
zlatá -> VR=T
platinová -> VR<T
diamantová -> VR<<<T


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 20:52:36 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Oprava, sestup neboli, sestup je super. 7 vitezstvi v rade, to uz jsem dlouho nezazil :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 5:26:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 0:19:46
Příspěvky: 22
Ty ligy nemůžete tak brát protože plno lidi se dostane do diamantové jenom díky neustálím rushum kámoš je taky v Diamantové a já ve zlaté a v zapase ho vždycky vyklepu jak malé dítě :) protože on jede pořád jenom rush za Protossy a často mu to vychází protože hráč to nečeká

_________________
* Per aspera ad astra *
(Přes překážky ke hvězdám)

* Fas est et ab hoste doceri *
(Je jen správné učit se i od nepřítele )


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 11:16:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
SviSi píše:
Ty ligy nemůžete tak brát protože plno lidi se dostane do diamantové jenom díky neustálím rushum kámoš je taky v Diamantové a já ve zlaté a v zapase ho vždycky vyklepu jak malé dítě :) protože on jede pořád jenom rush za Protossy a často mu to vychází protože hráč to nečeká


Tak to sa asi tesi na novy patch :D

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 11:47:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Asi tak... aby som nemal monotonnu hru, tak si dam random.
Zerg? 6 pool
Terran? MMM
Toss? no ved uvidime :)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 13:35:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Co to bude ten nový Patch jak se o tom mluví a co bude obsahovat ví se to ?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 13:44:32 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Timpa: mas to na hlavni strance

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: jak s terranem na protosse
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2010 9:40:18 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
SviSi píše:
Ty ligy nemůžete tak brát protože plno lidi se dostane do diamantové jenom díky neustálím rushum kámoš je taky v Diamantové a já ve zlaté a v zapase ho vždycky vyklepu jak malé dítě :) protože on jede pořád jenom rush za Protossy a často mu to vychází protože hráč to nečeká


Ono je vubec zabava sledovat "styl" hry napric ligama. Hral jsem s lidma od bronze az po platinu. Napr. zerg v bronze hraje z 95% pouze speedling + banelings. Asi 4x uz se mi stalo, ze videl, ze mam poradne zabezpecenej vchod a bez utoku napsal gg a skoncil. Ani se nepokusil o utok. A podle statistik to byli lidi na prvnich mistech svoji ligy, takze jim to asi vychazi. P zase canon rush a nebo VR rush.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz