StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 22:54:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 11:20:39 
Offline
 Profil

Registrován: stř 28. dub 2010 12:26:38
Příspěvky: 4
V SC2 je mnoho různých postupů jak začínat hru. Někdo se zaměří na ekonomiku a "cpe" tam jedno těžítko za druhým, další hned od začátku jede zkoumat a "otravovat" nepřítele, další začíná ihned stavět jednotky pro rychlý rush, a další se zas okamžitě barikáduje aby začátek přežil. Samozřejmě je spousta dalších variant a každá ze 3 ras to má jinak.
Mne by zajímaly vaše zkušenosti - jak začátek řešíte vy, čím je ten váš rozjezd dobrý a v čem jsou zase jeho nevýhody, v případě že:

- jedná se o 1 vs 1 mapu malé nebo střední velikosti
- jde o prvních 3 - 5 minut hry

Uvedu svůj vlastní příklad:

- často hraju jako Terran proti kamarádovi s Protossama:

1. na začátku pošlu všechno těžit, nikdo nescoutuje, SCV nastavím ze základny rovnou na těžení nejbližšího krystalu a dám vyrábět první SCV
2. vyrábím další 2 SCV (celkem 3) a během výroby třetího už jedno SCV jede postavit supply depot (SD) - jako barikádu u místa zúžení u základny
3. vyrábím další 2 SCV, jakmile je postaven SD čekám až budu mít na Baraks (kasárnu), kterou postavím těsně vedle SD jako další budovu k blokování vstupu
4. při budování kasáren vyrábím další SCV a jedno též pošlu aby již kompletně zabarikádovalo vstup do báze druhým SD
5. Než se dokončí kasárny a druhé SD neustále vyrábím SCV
6. Jakmile jsou kasárny hotové, stavím první vojáky (marines) a posílám je těsně za postavenou blokádu, aby byli chráněni a zároveň mohli střílet. Jedno SCV zde nechávám s nastaveným autorepairem.

Když je tento postup dodržen správně, protivník nestihne překonat obranu včas a pak zde již máte své vlastní jednotky - pravá bitva však teprve začíná :-)

A jak to řešíte vy ?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:38:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
hehe já hraju za terrana a většinou to mám přesně naopak, zdá se mi výhodnější bojovat v cizím eku než ve svém nicméněe wall doma je základ dobrého startu.

já se snažím co nejvíc skautovat abych se nejlépe připravil na counter tatktiku takže skauta poslat co nejdřív stám abys ukrmil jedno cc nepřetrýitě sypat scv tj 6 SCV teží sedmý skautuje někdy i pozdějc zaležíi na mapě a taky na soupeři zerga musís zjistit co nejdřív, naopak protose muzes pozdeji, terran má wall takže taky brzy ..

já jinak mám naučené asi 4 starty a rúzně je točím podle situace a pak se snažím dle skautu prizpusobit.
dobré je vědět že zerga nemuzes nechat rozboomit pak je to konec, protosse netlaci na zemi kdyz je slabsi vs terran ve vzduchu, na terrana vikingy samozrejme + jedna vedecka lod.

je toho hodne a hodne zalezi na zkusenostech po hodne hrach vis chyby a neopakujes je , treba vis kolik poslat scv na zelota kdyz mas jen dva marine a chcves ho dat zas aby ti jich moc zbytecne nestalo.

nebo kolik jednotek da kolik jinych tim padem neprohravas zbytecne souboje a jdes jen do toho co vis ze das nebo se on stahne (zase vychazi ze skautingu ze vis ze nema nic dalsiho cim te prekvapi..(casto terran bansheema kdyz ho premasis marauderama nebo zerg prepne na muta kdyz nedava zem a podobne na tohle se pripravit a tohle zjistovat a stavit vicemene counter jednotky nebo massit jednotku ktera bude mit treba v budoucnu vetsi smysl nez zrovna ted a ty vis ze do te doby to das . treba za terrana brzky vikingy nebo immortaly za tosse a pod.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 9:53:15 
Offline
 Profil

Registrován: stř 28. dub 2010 12:26:38
Příspěvky: 4
Ten scouting se musim víc naučit - zatím mě to dost zdržuje při vývoji základny. JInak by mě zajímalo, jak jet rush proti Protosum co mají zealoty dřív než se vyrobí mariňáci - to je pak dost nerovný boj .-)
A zergové zase banelingama odbouchnou jakoukoliv blokádu a pak tam vtrhnou ve vlkém počtu .-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 11:05:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 20:13:25
Příspěvky: 40
Tak jako Teran mas proti Tosovi rushovat jedine s reaperem a to jako Protos muzu potvrdit je to hodne neprijemne kdyz nemam nic jen zaelota tak se da tezko vyhrat tento souboj a parkrat uz me Teran nachytal :-) a proto scoutovani je zaklad kazde hry


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 12:24:47 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 22. bře 2010 0:28:12
Příspěvky: 15
Bydliště: Bratislava
Keď nie je ten toss tupec tak postaví Stalkera, lebo so zealotom toho moc neurobí. Rýchly marauder vyrieši hneď protossa. S hentým buildom ďaleko nedôjdeš... Pozri si radšej pár replayov s turnajov.

_________________
Teenage Mutant Terran Turtles


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 12:48:34 
Offline
 Profil

Registrován: stř 28. dub 2010 12:26:38
Příspěvky: 4
No takový rychlý zealot rush dokáže být smrtící - za terrana bez blokády se mu brání jen hodně obtížně (a také může být konec do 4 minut .-) ).
Jinak na battle reporty koukám pravidelně na stránkách:

http://www.youtube.com/user/HDstarcraft

Některé fighty jsou tam neuvěřitelné :mrgreen:

A jinak, pokud máte najetý jiný start a myslíte si že je opravdu dobrý, tak sem s ním. Rád se něčemu dalšímu přiučím.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 11:45:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
Já občas začnu za terrany tak, že při stavbě 10 scv stavim barracks, při 11scv rafinery, supply, hned jak to jde tech lab, (tím mám i hotovej blok u většiny map) a hned reapera a šup s nim na soupeřovo eko. Obzvlášt proti tossovi to jde pěkně, a když má stalkery(v tý době tak jednoho) tak vždy stihnu sejmout pár prob, tím si na sebe reaper "vydělá", já stornuju výrobu dalšího a jedu maraudera...atd... Ale jsem bronz takže třeba vejš by mě s tím dali na frak... Kdo máte nějaký pěkný BO pochlubte se ;-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 14:38:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
tady je replay kde jede fast reaper na zerga, má to nápad http://www.mediafire.com/?kf2ftjzwdy2


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 15:39:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
já to stim reaperem mam najete pesne na mineral. jdu to se sedmi bud doma nebo s deviti unej vyjde to casove nastejno skoro ale nemas zas kryte eko takze na tose knemu na dobry terrany nebo zergy to stavet doma :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Build order (postup výroby)
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 17:12:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
mam teda radši masovky než chees, ale tohle je pěkný :-) http://www.sc2rc.com/index.php/replay/download/3770


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz