StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 17:12:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 17:35:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
Tieto thready zalozim, aby bolo zretelne jasne pre ktorych ludi je urceny a aby sa predislo diskutovaniu o tom, co je imba a OP a co nie je. Bolo by dobre zalozit jeden thread pre kazdu kombinaciu, aby v napr v threade PvT z pohladu P chodili hlavne protossi a radili si medzi sebou, pripadne nejaky terran, ktory im povie s cim ma problem v tomto matchupe a teda poradi protossom.

Takze:
Thread, kde mozete diskutovat o strategiach Terran vs Terran.


Kedze nehram Terrana, tak sem nejdem pisat nic, a necham to na vas. Poprosil by som akurat udrzat nejaku formu, podobnu ako maju vedlajsie Protosske thready.

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 30. led 2011 23:43:33 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 18. lis 2010 16:56:56
Příspěvky: 13
Zdravím, myslím si, že marko mám v celku dobré i mikro.... Vše dělám přes zkratky, jsem GOLD rank 3 TERRAN.
Když dostanu proti sobě terrana vždy prohraju ať dělám co dělám, mohl by mi tu někdo poradit jakej build na terrana jet, abych ho porazil ? Už mě to v celku štve:(
Nebo jaké fígle využívat... když např stavím převážně seage nestihnu navarpovat také bio a roseká mě, snažím se s 1-2 seagama plus marine do útoku, ale to je tak pasé :(
Sem tam vyjde okoukaný build 4 barksy a fast na něj, pokud nemá bunkr... Ale rád byh raději něco lepšího než jen rush :(
Je tu nějaká vřelá duše, která by slovně poradila a přidala například nějaký replay ? Děkuji moc !! :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 7:31:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
khedeja píše:
Zdravím, myslím si, že marko mám v celku dobré i mikro.... Vše dělám přes zkratky, jsem GOLD rank 3 TERRAN.
Když dostanu proti sobě terrana vždy prohraju ať dělám co dělám, mohl by mi tu někdo poradit jakej build na terrana jet, abych ho porazil ? Už mě to v celku štve:(
Nebo jaké fígle využívat... když např stavím převážně seage nestihnu navarpovat také bio a roseká mě, snažím se s 1-2 seagama plus marine do útoku, ale to je tak pasé :(
Sem tam vyjde okoukaný build 4 barksy a fast na něj, pokud nemá bunkr... Ale rád byh raději něco lepšího než jen rush :(
Je tu nějaká vřelá duše, která by slovně poradila a přidala například nějaký replay ? Děkuji moc !! :)


treba banshee s cloakem / drop (at uz helioni nebo bio+tanky) na zacatek a pak tanky + bio? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 11:44:08 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
nejsem mistr buildů, neznám čísla ale sázím budovy tak, aby vše co nejplynuleji vycházelo, proto se omlouvám za nepřesnosti, alespoň vás to donutí sami build doladit a ne jen tupě následovat :P

TvT je skvělý matchup, kde vám jedno špatné rozmístění obzvlášť na začátku může prohrát následnou 30ti minutovou hru. Já osobně preferuju klasičtější TvT s tanky, air dominancí a v late game velkou podporou pěchoty a dropy. Jedu klasičtější otevření, tzn. depo, rax, ref, reactor k raxu, factory s techlabem, druhou ref a poté starport. Výhodou je variabilita, kdy se podle mapy a scoutu rozhoduju mezi 4helion dropem (v ten moment házím pro bezpečnost bunkr na rampu) nebo pro rychlý tank s vikingem. Jelikož se většina T v mé lize (2500-3k diamond) snaží o agresi s banshee či v lepším případě i helionem a marinou, tak tank a viking je cesta na jistotu. Že soupeř jede rychlou banshee mi také napoví, když bere ref před raxem. Siege pro tank nekupuju hned, je to zbytečná investice, rychlé útoky odrazím i bez něho, většinou čekám na první dva až tři tanky. Poté se snažím o hard contain* a expanzi.
Důležité je neustále využívat minerály, nestackovat minerály. Na dvě báze lze uživit cca 2 faktorky, 4 raxy a starport s reaktorem.
Mid a late game se stručně popisují těžko, to je tak na hodinový vyprávění přes TSko:) Kontrolovat dropy,expandovat co nejvíce, nedovolit soupeři expandovat, makrovat co nejlépe. Když contain prorazí, zaturtlit doma a začít dropovat, donutit soupeře o oslabení pozice a znovuzískání containu. Pokud ovládáte air, mass banshee nebo BC není špatná volba. Když se hra dostane do fáze, kdy je mapa rozpůlená a vy máte tisíce surovin navíc, lze postavit pár CC navíc a pozabíjet většinu SCV pro uvolnění supply.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 11:58:19 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
Jsem sice Toss ale na TvT se nejlíp kouká :D Uvedu příklad Metalopolis PvP je banda collosu smaží zealoty na prášek a následně kdo jich má víc vyhrál. Za to při PvP si rozdělí mapu na 2 poloviny a snaží se prolomit nepřátelskou linii dropy a counterútoky.

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 15:18:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
proti terranovi ja osobne zadnej univerzalni opening nenasel, vetsinou zacinam harasenim na jeho wall. 5-6 prvnich marinaku a zapalim mu depot + scoutnu na co ma naslapnuto. kdyz se chysta na banshee, postavim 1-2 vezky, a jdu do tanku a mariny, kdyz to jde, delam helion dropy, ale obecne stavim hlavne raxy a na nich addony, pak odletim z raxem a pouziju je na wall u expy a na addonech stavim to, co se hodi nejvic. Ale jak rikam ja jsem spis reaktivni nez proaktivni, takze se podivam do ceho investuje a podle toho volim, co stavet dal.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 17:06:23 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Jak psali kolegove nahore. Nejlepsi je zrejme klasika Tanky+ vikingy. Ziskat Map control a postupne ho oblehat a dropovat. Dulezite je si uvedomit, ze s timto buildem mobilita neni silna stranka, takze si klidne jednoho tanka nech v bazi s trochou mariny na odrazeni dropu. Klidne stav i senzor tower a snajpuj to vikingama. Take si uvedom, ze tankama rosekas jakekoli Bio. Dle mapy ho lockni v bazi a kempi Xel nagy a kdyz mas Air dominanci postupne ho tlač tzn odsiguj par tanku dej je dopredejc apod. Mezitim expanzuj a drz ekonomiku a hlidej si dropy.

Posledni dobou si vsimam hodne helion harrasu , ale moc učiny me to neprijde , kdyz o tom vis :)

Naky tipy: Kdyz air dominanci nemas kempi Xel nagy a techni do thora, kterym mu tu jeho dominanci muzes otočit. Kdyz te tlači na bazi , udelej drop. Kdyz jede ciste bio a snazi se vyhnout tvym tankum coz se jiste snazit bude snaz se mu snajpovat medivaci a nech si klidne par tanku v bazi a u exp.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 31. led 2011 17:12:41 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Jeremiasz píše:
proti terranovi ja osobne zadnej univerzalni opening nenasel, vetsinou zacinam harasenim na jeho wall. 5-6 prvnich marinaku a zapalim mu depot + scoutnu na co ma naslapnuto. kdyz se chysta na banshee, postavim 1-2 vezky, a jdu do tanku a mariny, kdyz to jde, delam helion dropy, ale obecne stavim hlavne raxy a na nich addony, pak odletim z raxem a pouziju je na wall u expy a na addonech stavim to, co se hodi nejvic. Ale jak rikam ja jsem spis reaktivni nez proaktivni, takze se podivam do ceho investuje a podle toho volim, co stavet dal.


Tohle vejš nefunguje.

A jeste dodam , ze wall na T je spis na obtiz.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: úte 01. úno 2011 1:22:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
inspiroval jsem se nuke videem z jineho vlakna takze spis pro pobaveni

Tomkalhotka píše:
Tohle vejš nefunguje.

A jeste dodam , ze wall na T je spis na obtiz.

:) asi ne otazka je co mam delat. Ono me to totiz bavi, mam rad hit&run akce, ale jsem louda, moje APM stoji za prd, kazdopadne kdyz se mi podari sladit (vicemene naprogramovat) treba 2-3 maly ale simultanni dropy a do toho treba jeste nuke, mam z toho radost jako malej, ikdyz pak tu hru treba projedu kvuli nejaky jiny kokotine, jsou to takove male radosti vsedniho dne.
Nuke me vubec docela bavi, ale pouzival jsem ho dost neefektivne. Co se mi treba slusne povedlo a to jeste chci doladit je drop nebo pseudopush mariny a za ni ghost. EMP je fajn,ale parkrat se mi podarilo, ze marina udrzela na miste par vterin counter tosse a zaroven jsem privolal nuke primo na "frontu" tesne pred moji linii. nejefektivnejsi je ale atomovka na skurmaz supply nebo pylonu, jedna je spolehlive vyhladi, naopak uplnej waste je to na tezice, vpodstate s nima vzdycky utece (resp. ma urcity kratkodoby vypadek v tezbe a asi i to se pocita, ale neni to az takova prdel).
mimochodem kdyz najdu nekde nasyslenou energii na Orbital commandu, EMP vubec neni od veci, to ze je potencialne treba o 3 muly kratsi se ramcove projevi, navic na me (ne)urovni jsem si vsiml, ze takovy diverzni akce soupere casto vyhodi z konceptu, zacne delat chyby apod.
konecne se mi aspon zacalo darit lip scoutovat. uplne nejvic na terrana plati, kdyz si nekde vsimu, jak tahne do utoku a chytnu ho protiutokem v presunu, prcnu stimp driv nez on.
jako jsem si vedom toho, ze na vasich ligach tyhle moje blbiny asi nefungujou a pusobi spis usmevne, ale ja si s tim u sebe vyhraju a v podstate me ani nevadi, ze jsem v bronzu, protoze je to legranda :) (a krom toho tam ocividne patrim :D )


Přílohy:
Xel'Naga Caverns (2).zip [69.49 KiB]
383 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: stř 02. úno 2011 23:18:42 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Právě jsem dohrál klasické TvT na metalopolis tedy hafo siege tanků a vikingů. Na začátku jsme bojovali s mariňákama o xel naga watch tower po pár mrtvejch mariňácích na obou stranách už je neposílal a já ji tedy získal, o chvíli později se rozhodl rozložit si siege tanky kousek od mojí báze a pomocí vize od vikingů odstřelovat. Kvuli tomuhle jsem prohrál TvT předtím a tak jsem si řekl že to prostě už nedopustím:D. Trochu jsem se stáhnul a začal massovat vikingy dokud jsem jich neměl větší počet než on, zničil jsem mu jeho vikingy a začal jsem si v armory rozjíždět armor upgrade pro air. Postavil fusion core a začal dělat battlecruiser, po 3 upgradu armoru jsem vyrazil do jeho baze (1 Bc + asi 16 vikingu) vikingu nemel dostatek na odrazeni tech mojich a jeho mariňaci s 0 upgrady dělaly přesně 0 damage do Bc. Nakonec přiletěly ještě 2 další Bc a byla z toho gg.

tady je replay:http://www.uloz.to/7683253/tvt-battlecruiser-sc2replay

Myslím si že battlecruiser s velkou letkou vikingů a armor upgradem je téměř nezastavitelný pokud nemá soupeř attack upgrade na infantry a i tak toho moc tomu Bc neudělá. Thor má bez upgradu taky jen 6 damage takže nestačí a vikingů musíte mít prostě víc:D.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz