StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 1:38:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: ned 26. čer 2011 9:42:49 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
Dobře dobře, máš pravdu jsme chudáčci (aj já hraju T, ale nikdy by mě nenapadlo takovéhle QQ) a nemůžeme zerga v late game porazit... nebo alespoň ty. Jsi spokojenej? Protože pokud si nenecháš poradit, tak nechápu účel topicu. Ano Thor ty broody snipnul no a? Proti Broodlordům jsou ghosti jako pěst na oko, Sniper fire a papa broodi... Ale jak praví přísloví - komu není rady, tomu není pomoci...

Mimochodem ha pardon, ale když píšeš že je T v late game nepoužitelný a takovéhle whine QQ, tak by se z toho dalo pochopit, že si stěžuješ na to, že zerga neporazíš... prostě less QQ, more pew pew

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: ned 26. čer 2011 11:02:11 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 12:41:04
Příspěvky: 49
takže reakcia


to Stoky:

1, "Pasivita terrana v replay" - Ale to je celý problém, ktorý ja vnímam s veľkou intenzitou tiež. Totiž keď sa teraz rozhodne konečne tiež pre určitú formu mapkontrolu, je veľmi zraniteľný Mutaliskami. BratOK musel mať army na takom malom území, pretože nad hlavou mu poletovali Mutaliskovia, a keby sa rozhodol pre nejaký pohyb a rozdelil by army, Mutas by ju postupne po častich zožrala.

2, "Na argumenty bud nereagujes a nebo se jim posmivas" - v žiadnom prípade sa rozumným argumentom neposmievam. Ale post Ashencza bol v danom čase neadekvátny, pretože:
a, základ svojho príspevku postavil na tvrdení, ktoré som nikdy nepovedal.
b, replay, ktorý uviedol bol síce výborný, ale z dôvodov, ktoré som uviedol nižšie, zbytočný.
C, to už sme sa dostali do obdobia, kedy stačí len hodiť replay (mimochodom v súčasnosti najlepšieho terrana) a byť hrdý, že ako som to tomu cry babymu natrel? Tak to sa čudujem Idrovi a Artosimu, že strácali v ich sérii "IMBALANCED", toľké minúty diskutovaním a odpovedaním na otázky. Veď stačilo hodiť replay a bolo by to vybavené.

3, "Použitie Ghostov" - budem sa ich snažiť viac zapracovať do svojej army, ale problém, ktorý vnímam je ten, že daná taktika je už brutálne náročná na APM. (siege tankov, uhýbanie sa pred banelingami, snipe, atď.) Ďalší problém vnímam v tom, že Ghosti slúžia v TvZ prevažne len na snipe tých Broodlordov, a že ak ide zerg niečo iné, nie sú taký dobrý. A rýchlosť akou vie zerg swichnúť na niečo iné asi netreba rozoberať.




to Ashencz:


1, "Dobře dobře, máš pravdu jsme chudáčci" - a je to tu zasa, povedz mi prosím ťa, kde som niečo také povedal?

2, "Protože pokud si nenecháš poradit, tak nechápu účel topicu" - áno, Stoky spomenul Ghostov, ale to bola jediná rada, ktorá tu zaznela. Od teba som žiadnu nepostrehol. Ako si si určite všimol, tak na konci môjho predošlého príspevku som položil konkrétnu otázku.

Ashencz, netreba to všetko brať tak osobne, veď aj ľudia, ktorý majú rôzne názory by sa mali vedieť v kľude porozprávať. Napr. čítal som tvoj denníček a celkom som sa pobavil (v dobrom). Len tak ďalej.


PS: Tento topic nemal byť v žiadnom prípade o sťažovaní sa terrana, že aké sú ostatné rasy imba. Toho tu už bolo zo všetkých strán dosť. Len sa mi zdá, že vždy som vedel, že chyby robím ja a že bolo na mne, aby som sa zlepšoval. Teraz to však vnímam trochu rozdielne, pretože pomalosť a nemožnosť dostatočne rýchlej reakcie nezachráni ani 300 APM, ani scout mutaliskov v predstihu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: ned 26. čer 2011 13:45:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Ale ona to neni otazka toho co ty uklikas, nebo otazka toho co ty zahrajes...ale co se da zahrat ne? Dana taktika neni narocna na APM...nejak to nevidim. Ano snipe potrebuje nekolik klinuti...ale to je vse...tak se s tim proste par vterin pocka nebo clovek obetuje par marinaku...

Co se tyka ghosta tak je vynikajici proti BL, infestorum a mutaliskum a slusny i proti ultrum...a i BL i infestory i mutalisky hraje kazdy zerg ktery se dostane do delsi hry...zvlast na infestory na ktere ma vlastne AoE

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 18:26:21 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 12:41:04
Příspěvky: 49
Pre popis súčasnej situácie prikladám aj na nasledujúci replay. Podľa mňa boli obaja hráči skillovo nesmierne vyrovnaní, a predsa to dopadlo tak ak to dopadlo. A pritom som tam zo strany terrana nevidel žiadnu chybu. Ak niekto hej, sem s ňou.

Zároveň by som poprosil rozbor replayu od nejakého master hráča, čo mal robiť terran inak, aby to uhral. Ja sám som diamond hráč, ale potýkam sa presne s daným typom problému ako je vidieť na replayi.

Ďakujem.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 18:27:35 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 12:41:04
Příspěvky: 49
Ups . . . . zabudol som ten replay :D . . . tu je:

http://www.uloz.to/9516857/4855780-2-tt ... -sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: stř 29. čer 2011 21:49:18 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Robinn píše:
Ups . . . . zabudol som ten replay :D . . . tu je:

http://www.uloz.to/9516857/4855780-2-tt ... -sc2replay


WTF, to je jak vod nás s goldu, myslim to jak zerg krájí terrana, přesně s takovouhle kompozicí na mě teď de každej zerg a já vůbec netuším co s tím, todle předpokládám je z hoooodně vysoký ligy, tak že wtf, já snad ani nechci vejš, když tam s tím maj stejnej problém jak u nás v pralese..., jako jasně, kdybych to byl já terran a soupeř zerg taky z goldu, tak všechno bude trvat pomalejc, ta hra by trvala 50 minut, ale výsledek by byl stejnej, každej den takhle teď dostávám na prdel....já chci spátky mas bene nebo rouče nebo hydry (no ty sou platný pro zerga jak pro mrtvýho kabát) a ne todle combo mas mutas+zergling + infestor a na koncí 864 broodlordů:-))) Řekl bych že chápu Robinna, on si nemyslí že je Zerg OP, jen neví co na todle hrát, tak ho furt neshazujte a dejte kloudný rady, páč já je taky potřebuju....mimochodem na začátku jsem dělával taky tydle různý bunker rushe, ale to už snad umí odrazit i bronzák...vo benčích nemluvě, vobčas se povedou nějaký helioni na začátku zerga trochu zbrzdit, jen že pak mě stejně přemasí....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2011 13:36:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
Pouziti Ghostu proti rozjetymu Zergovi bych nedoporucoval nikomu z nizsi ligy. neumikruje to, je to obrovska investice + musi si hlidat stavu na Ghostech. + ztrata kazdyho ghosta strasne boli. + problem ghosta je chirurgicka prace jenze to neresi zerg ani toss. Oba dva muzou vyrazit na terrana v obrovskym ballu pritom pri mnohem nizsim riziku a zaroven jednotky si navzajem neprekazi (zealoti dobehnou na blizko, za nema se seradi stalkeri a za nema se postavi colossove.

priklad - Tos udela templara, neni levny, to je jasne, ale 1-2 psyonic stormy uz jsou cost effective.
co udela jeden ghost? na toho templara se vetrsinou ani nedostane, takze muze jebnout EMP....zdaleka ne tak efektivni jako size storm

Ono z meho pohledu terran ma v late fazi ten problem, ze nema zadny masivni spell, ktery prakticky vymaze solidni kruh nepratel (tanky nelze pocitat kvuli jejich zoufale imobilite a pouze ground attack.

Videl jsem nespocet replayu, kde high templari v poctu 5-6 behem par vterin vymazali terransky ball. Zerg to stejne muze udelat nejdriv s banama, posleze infestor a fungal growth. proste pohroma. Terran nic takovyho nema a jeho mikro musi byt na mnohem vyssi urovni.

nerikam ze se to neda, rikam, ze Terran v pozdejsi fazi potrebuje lepsi mikro, lepsi APM v souvislosti s lepsi taktikou


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2011 13:52:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jeremiasz píše:
Pouziti Ghostu proti rozjetymu Zergovi bych nedoporucoval nikomu z nizsi ligy. neumikruje to, je to obrovska investice + musi si hlidat stavu na Ghostech. + ztrata kazdyho ghosta strasne boli. + problem ghosta je chirurgicka prace jenze to neresi zerg ani toss. Oba dva muzou vyrazit na terrana v obrovskym ballu pritom pri mnohem nizsim riziku a zaroven jednotky si navzajem neprekazi (zealoti dobehnou na blizko, za nema se seradi stalkeri a za nema se postavi colossove.

priklad - Tos udela templara, neni levny, to je jasne, ale 1-2 psyonic stormy uz jsou cost effective.
co udela jeden ghost? na toho templara se vetrsinou ani nedostane, takze muze jebnout EMP....zdaleka ne tak efektivni jako size storm

Ono z meho pohledu terran ma v late fazi ten problem, ze nema zadny masivni spell, ktery prakticky vymaze solidni kruh nepratel (tanky nelze pocitat kvuli jejich zoufale imobilite a pouze ground attack.

Videl jsem nespocet replayu, kde high templari v poctu 5-6 behem par vterin vymazali terransky ball. Zerg to stejne muze udelat nejdriv s banama, posleze infestor a fungal growth. proste pohroma. Terran nic takovyho nema a jeho mikro musi byt na mnohem vyssi urovni.

nerikam ze se to neda, rikam, ze Terran v pozdejsi fazi potrebuje lepsi mikro, lepsi APM v souvislosti s lepsi taktikou


Problém HT je ale že stačí jedno EMP na jejich vyřazení, většina tossů je drží v jednom chumlu, já mám jeden ofenzivní a pár HT záložních. Naopak Ghost musíš feedbackovat pěkně po jednom, to je zase výhoda pro terrana. Co se týče útoku EMP je instatní, nedá se mu uhnout a dostaneš plnou damage do štítů a energie, ale storma někam padne, terran s pěchotou ustoupí a tobě naběhnou zealoti do vlastní storm, taky dobrý. :) Tank je možná zoufale imobilní, ale to znamená jen to že jim musíš podřídit taktiku, při obraně je to tvá velká výhoda. Při útoku musíš dělat liniový postup. To že mají pouze ground? A co, colosové taky nestřílí do vzduchu navíc do nich bezpečně zdálky šijou vikingové. Ty si to moc idealizuješ, terran není ani náhodou nejtěžší, jediné co jde s tvého příspěvku vidět že hraješ jen terrana a o ostatních rasách nemáš ani páru.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2011 14:06:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jo je pravda, ze 85% hraju Terran, 10% tos, zerga jen tak ze srandy.
btw templary sice jedno EMP vyradi, ale vetsinou je problem se na ne s ghostama dostat, Tosove je sice drzej v chumlu, ale taky si je (pokud maji aspon polovinu mozku a decentni mikro) dobre hlidaji.
coloss si myslim v late game neni az tak ultimatni jednotka, da se counterovat, tozase jo.
EMP je instantni, ale trefi "jen" stity, takze kdyz ma tos moznost a stahne ty jednotky, muze je zachranit (asi tak jako terran a storm), uplna pohroma pro terrana je stimp, pokud a na to pak dopadne storm. Hotovo, vymalovano. Jak vidim u tose templary je stimp v podstate mimo hru.

Ale ty nejsi ignorant, branis to (solidnima argumentama), ale myslim ze vis, co jsem chtel rict a ramcove s tim snad i souhlasis.

Ja osobne si myslim, ze celkove je to o necem jinym. Naprosto souhlasim, ze v late game ma terran jasnou nevyhodu, POKUD od zacatku nediktoval tempo a vyvoj hry. Ve chvili, kdy tohle ztrati a stane se reaktivni nebo nedejboze pasivni, neni pro pozemstana IMHO cesta ven (pokud souper neudela nejakou kritickou chybu), kdezto zerg i tos maji i pozdeji solidni sanci pruzne reagovat a rychle, operativne premakrovat idealnima counterama.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2011 14:16:24 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jeremiasz píše:
jo je pravda, ze 85% hraju Terran, 10% tos, zerga jen tak ze srandy.
coloss si myslim v late game neni az tak ultimatni jednotka, da se counterovat, tozase jo.
ghost je instantni, ale trefi "jen" stity, takze kdyz ma tos moznost a stahne ty jednotky, muze je zachranit, uplna pohroma pro terrana je stimp a na to dopadne storm. Hotovo, vymalovano.

Ale ty nejsi ignorant, branis to, ale myslim ze vis, co jsem chtel rict.

Ja osobne si myslim, ze celkove je to o necem jinym. Naprosto souhlasim, ze v late game ma terran jasnou nevyhodu, POKUD od zacatku nediktoval tempo a vyvoj hry. Ve chvili, kdy tohle ztrati a stane se reaktivni nebo nedejboze pasivni, neni pro pozemstana IMHO cesta ven (pokud souper neudela nejakou kritickou chybu), kdezto zerg i tos maji i pozdeji solidni sanci pruzne reagovat a rychle, operativne premakrovat idealnima counterama.


No u colose je problém že když jich jako terran necháš udělat soupeře moc, třeba 8 tak pak je sice snipneš vikingama ale to už máš všechno bio mrtvý a toss má stále hafo gate units které může warpovat rovnou do útoku a než jako terran udláš linii tak přijdeš minimálně o expu. Ghost trefí jen štíty, ale toss je nemůže stáhnout a čekat až se dobijou, to jsou tvé představy ale tak to nefunguje. Než se jim dobijou štíty dojde energi i ghostovi. :)

S čím souhlasím je to že toss má určitě nejlepší armádu na 200 supply, ta rasa je stavná tak že má nejlepší jednotky ale má jich málo, proto potřebuje velmi nutně v early a mid game mít poziční výhodu, bez ní ho jak terran tak zerg přejedou.

V late má nevýhodu, ale v early je terranské bio neporazitelné v poli, kdyby toss nepoužívál FF nemá proti tomu šanci. Za tosse je nejvtipnější vážně to, že hru v 50% případů rozhoduje vážně jen dobře hozený FF na rampu. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz