StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:37:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 20:25:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 13. kvě 2011 17:34:38
Příspěvky: 27
Ahoj,
hledam nejakeho terrana (aspon platina), ktery by byl ochotny podivat se na nejake moje replaye a poradit mi, kde bych mohl cokoli udelat jinak, nejak upravit BO a jakekoli dalsi uzitecne rady.

davam sem 1. replay z TvP, kdy sem ubranil zealot rush a nasledne ukoncil hru counter attakem, prestoze sem vyhral, mam pocit, ze sem mel jenom stesti...

http://www.ulozto.cz/9075364/delta-quad ... -sc2replay

P.S:to zabity SCV pri stavbe depotu pls nekomentujte, doufal sem, ze odjede nekam kde na ni nebude moct utocit

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2011 10:22:38 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
vyhrals proto, ze protoss byl neuveritelnej noob... to je vec 1.
a vec druha.... tezil si s 8mi scv mineraly v 8me minute,.. neprijde ti to jako neco co by se melo zlepsit?:)
z takovyho replaye se hovno pozna... jel si obyc 3x baracks co by zahrala po par vysvetleni i moje holka a takoveho lame protosse proazila taky...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2011 10:31:58 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jako replay jsem neviděl, ale jestli je pravda byť jen to s SCV, tak sem nemá cenu dávat žádost o rady. Zamyslete se nad sebou noobové světa, základní poučka jak se stát průměrným hráčem je stavět workery, nebýt v supply blocku a utrácet suroviny. Až toto budete zvládat tak žádejte o rady, protože tohle vám furt každý opakuje.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2011 10:32:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
wow zealot rush na zavalovanyho terrana? To chce teda koule...

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2011 11:02:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
8 scv v 8me minute? To jich v 60. bude mit uz 60, to uz je nahodou celkem slusny.... :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2011 6:54:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
nebude pac bude tuhej jako zadnej druhej .-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 19:16:47 
Offline
 Profil

Registrován: úte 28. čer 2011 19:05:05
Příspěvky: 16
Ahoj, nechci zakladat novy tema tak to napisu sem. Sem novy hrac za Terrana a potreboval bych vedet par veci ohledne makra. S Micrem problem neni, presel sem z Warcraftu.
Nejdriv teda, na jakou obtiznost bych mel zvladat AI nez bych mel zapnout multiplayer? Respektive zapnout ho muzu vzdycky, ale abych mel aspon nejakou sanci na solidni hru.
Potom teda prvni taktiku co sem videl je MMM, kterou se ted snazim naucit, jediny co mi dela problem je ze na Starport je potreba ta budova na vehikly a pak mi prijde divny kdyz tam jenom tak stoji a nic v ni nevyrabim, takze, da se nejakym zpusobem vyuzit treba helion pri MMM?
Dalsi problem je, vsude vidim psany ze mam porad stavet SCV, tak to tak delam a i koordinace stavby armady a SCV zvladam, jenom mam pak problem ze mam moc mineralu, a i kdyz mam 3 Barracks a Starport a ve vsech non-stop stavim tak mam porad prebytek. Kdyz postavim expu a zbavim se tak 400 mineralu tak pak zas mam jeste vetsi prijem. Napadnli me upgrady ale je na to potreba celkem dost plynu a i kdyz mam 4 Rafinery se 3ma SCV u kazdy tak kdyz stavim tak ze mam 0 plynu tak mam porad spoustu mineralu. Samozrejme muzu stavet Marines, ktery sou jen za mineraly, ale sou nechutne levny.
Podivam se jeste na replaye nejakejch pro hracu a nejak to z toho vyderivuju, ale dost by mi pomohl nejaky slovny komentar, tak kdybyste nekdo nasel cas tak bych to ocenil. Diky. =]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 20:25:19 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
devoteon píše:
Ahoj, nechci zakladat novy tema tak to napisu sem. Sem novy hrac za Terrana a potreboval bych vedet par veci ohledne makra. S Micrem problem neni, presel sem z Warcraftu.
Nejdriv teda, na jakou obtiznost bych mel zvladat AI nez bych mel zapnout multiplayer? Respektive zapnout ho muzu vzdycky, ale abych mel aspon nejakou sanci na solidni hru.
Potom teda prvni taktiku co sem videl je MMM, kterou se ted snazim naucit, jediny co mi dela problem je ze na Starport je potreba ta budova na vehikly a pak mi prijde divny kdyz tam jenom tak stoji a nic v ni nevyrabim, takze, da se nejakym zpusobem vyuzit treba helion pri MMM?
Dalsi problem je, vsude vidim psany ze mam porad stavet SCV, tak to tak delam a i koordinace stavby armady a SCV zvladam, jenom mam pak problem ze mam moc mineralu, a i kdyz mam 3 Barracks a Starport a ve vsech non-stop stavim tak mam porad prebytek. Kdyz postavim expu a zbavim se tak 400 mineralu tak pak zas mam jeste vetsi prijem. Napadnli me upgrady ale je na to potreba celkem dost plynu a i kdyz mam 4 Rafinery se 3ma SCV u kazdy tak kdyz stavim tak ze mam 0 plynu tak mam porad spoustu mineralu. Samozrejme muzu stavet Marines, ktery sou jen za mineraly, ale sou nechutne levny.
Podivam se jeste na replaye nejakejch pro hracu a nejak to z toho vyderivuju, ale dost by mi pomohl nejaky slovny komentar, tak kdybyste nekdo nasel cas tak bych to ocenil. Diky. =]

No sice nejsem terran, takže vše nemusí být 100%, ale s tou factorkou bud muzes zvletnout, a scoutnout s ni hrace ( ano scoutnout budovou hrace ;) ) nebo postavit 3-4 heliony a dropem hodit na proby, s upgradem na palení (100/100 cena) staci 2 rany na delnika). Jinak pokud mas moc mineralu, postav klidne dalsi racky, s reactorem nebo s techlabem, to je jedno ;) jeste snaz se obcas o drop 8mi marauderu ( 2 medivacy) proti protossovi a stimni a focusni nexus, mas to sundano za 17sekund, a to nez ten protoss prejde, muze byt po tom - pokud nema blinkery nebo chargeloty a nebo je dobra mapa, treba shakuras apod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 20:45:26 
Offline
 Profil

Registrován: úte 28. čer 2011 19:05:05
Příspěvky: 16
Deimos547 píše:
No sice nejsem terran, takže vše nemusí být 100%, ale s tou factorkou bud muzes zvletnout, a scoutnout s ni hrace ( ano scoutnout budovou hrace ;) ) nebo postavit 3-4 heliony a dropem hodit na proby, s upgradem na palení (100/100 cena) staci 2 rany na delnika). Jinak pokud mas moc mineralu, postav klidne dalsi racky, s reactorem nebo s techlabem, to je jedno ;) jeste snaz se obcas o drop 8mi marauderu ( 2 medivacy) proti protossovi a stimni a focusni nexus, mas to sundano za 17sekund, a to nez ten protoss prejde, muze byt po tom - pokud nema blinkery nebo chargeloty a nebo je dobra mapa, treba shakuras apod.


Scoutovat neni spatnej napad, ale na vetsich mapach bych tam letel asi dost dlouho, spis co sem ted koukal tak k tomu lidi stavej tech lab a jedou siege tanky, jinak ten marauder drop urcite zkusim. =]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc noob teranovi
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 20:57:17 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Obecně - pokud se ti peníze hromadí, máš málo produkčních budov. Na 2 bases můžeš mít klidně 8 raxů s addonama, neboj se toho.

Jinak sice už je to trochu starší a v mnoha ohledech možná už neaktuální, ale stejně by ti to mohlo částečně pomoct - http://pralev-sc2.blog.cz/rubrika/skrabeme-se-z-bronzu

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz