StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:09:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 0:29:23 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
elkar píše:
PS: neplést si elkar a eldesan, to jsou jiný ligy.

Nechci se tě dotknout.. ale nehraješ náhodou bronze nebo silver ligu? To od "pralesní" není moc daleko..

k tématu: už když jsem ten OP viděl, čekal jsem, že nic jiného než kritika se tady neobjeví.. což dle mě není vůbec na místě. Neexistuje totiž jedna správná metoda, jakou se SC učit, přístupů může být několik, a zrovna tenhle je mnohem lepší, než rady typu "nejdřív udělej alespoň 5 expanzí, jinak je to o ničem!". Proboha, uvědomte si, že lidi, kterým to je určeno, mají APM někde kolem 20-30 a nějaká rychlá expanze pro ně nemá žádný smysl, jelikož nebudou zvládat ani macro ani micro, natož ještě dělat souběžně v obou CC scv+muly. Naopak se potřebují nadrtit jeden build, který budou hrát stále dokola, až si ho plně zautomatizují a naučí se na něm úplné základy hry - při jakém supply zhruba stavět depoty, jakou produkci je možno uživit z jedné báze, jak kontrolovat jednu skupinu jednotek a zároveň v baracksech stavět další jednotky, jak rychle se nabíjí energie na CC, atd.

Co se týče toho rozepsaného času - ten by měl především sloužit pro kontrolu po hře, zda byl hráč opravdu rychlý jak být měl (pak se může začít soustředit na jiné věci), nebo se mu flákaly SCV, později postavil baracksy...jasně, na tyhle chyby přijde i bez sledování času, ale je dobré vědět, co by mohl mít při ideální exekuci a jestli by to změnilo výsledek hry.

Na závěr k buildu samotnému. Tohle určitě není build, který by nemohl fungovat ve všech ligách, právě naopak. Hlavně jde ale o to, že při patřičném tréninku a vypilování buildu bude fungovat téměř cokoliv.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 9:15:09 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
ondik píše:
elkar píše:
PS: neplést si elkar a eldesan, to jsou jiný ligy.

Nechci se tě dotknout.. ale nehraješ náhodou bronze nebo silver ligu? To od "pralesní" není moc daleko..


Na závěr k buildu samotnému. Tohle určitě není build, který by nemohl fungovat ve všech ligách, právě naopak. Hlavně jde ale o to, že při patřičném tréninku a vypilování buildu bude fungovat téměř cokoliv.


Nick elkar není z Pána prstenů, proto říkám, jiná liga.

k tématu: souhlasím

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 10:50:13 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
ondik píše:
elkar píše:
PS: neplést si elkar a eldesan, to jsou jiný ligy.

Nechci se tě dotknout.. ale nehraješ náhodou bronze nebo silver ligu? To od "pralesní" není moc daleko..

k tématu: už když jsem ten OP viděl, čekal jsem, že nic jiného než kritika se tady neobjeví.. což dle mě není vůbec na místě. Neexistuje totiž jedna správná metoda, jakou se SC učit, přístupů může být několik, a zrovna tenhle je mnohem lepší, než rady typu "nejdřív udělej alespoň 5 expanzí, jinak je to o ničem!". Proboha, uvědomte si, že lidi, kterým to je určeno, mají APM někde kolem 20-30 a nějaká rychlá expanze pro ně nemá žádný smysl, jelikož nebudou zvládat ani macro ani micro, natož ještě dělat souběžně v obou CC scv+muly. Naopak se potřebují nadrtit jeden build, který budou hrát stále dokola, až si ho plně zautomatizují a naučí se na něm úplné základy hry - při jakém supply zhruba stavět depoty, jakou produkci je možno uživit z jedné báze, jak kontrolovat jednu skupinu jednotek a zároveň v baracksech stavět další jednotky, jak rychle se nabíjí energie na CC, atd.

Co se týče toho rozepsaného času - ten by měl především sloužit pro kontrolu po hře, zda byl hráč opravdu rychlý jak být měl (pak se může začít soustředit na jiné věci), nebo se mu flákaly SCV, později postavil baracksy...jasně, na tyhle chyby přijde i bez sledování času, ale je dobré vědět, co by mohl mít při ideální exekuci a jestli by to změnilo výsledek hry.

Na závěr k buildu samotnému. Tohle určitě není build, který by nemohl fungovat ve všech ligách, právě naopak. Hlavně jde ale o to, že při patřičném tréninku a vypilování buildu bude fungovat téměř cokoliv.


Já jsem nikdy nehrál strategií ani v bronzu že bych se nadrtil jeden BO a podle něj hrál pořád. Nejlepší je když se lidi nadrtí co nejvíce BO a experimentují, učí se přizpůsobovat a reagovat, jasně, budou než se to naučí dostávat trochu přes hubu. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 11:22:30 
Offline
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 17:07:38
Příspěvky: 40
Ahoj,

jasan, ze nejde o to, se nadrtit jeden build. Jen jsem chtel pomoci uplnym zacatecnikum (aby je neodradilo, ze je nekdo prevalcuje bez boje, nez stihnou cokoli udelat). Proste mne nejde hrat bez urcite strategie a timhle se snazim zacinat (jelikoz jsem s tim schopen pomerne rychle mit armadu a ubranit se harasu nebo s ni jit otravovat protivnika). A pak se pomalu prizpusobovat. Spise se snazim, abych hru nekoncil s 1000 mineralu a 500 gasu. I kdyz prohraju, mam radost, ze se mne SCV neflakala a ze stiham zpracovavat suroviny. Vim, ze vam to prislo jako LAME, ale chtel jsem sem dat neco pro uplne zacatecniky (jako jsem ja, kteri nikdy nehrali nejake strategie).

Ahoj Eldesan

_________________
Obrázek

http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... &cn=Eldesa

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 11:28:28 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Eldesan píše:
Ahoj,

jasan, ze nejde o to, se nadrtit jeden build. Jen jsem chtel pomoci uplnym zacatecnikum (aby je neodradilo, ze je nekdo prevalcuje bez boje, nez stihnou cokoli udelat). Proste mne nejde hrat bez urcite strategie a timhle se snazim zacinat (jelikoz jsem s tim schopen pomerne rychle mit armadu a ubranit se harasu nebo s ni jit otravovat protivnika). A pak se pomalu prizpusobovat. Spise se snazim, abych hru nekoncil s 1000 mineralu a 500 gasu. I kdyz prohraju, mam radost, ze se mne SCV neflakala a ze stiham zpracovavat suroviny. Vim, ze vam to prislo jako LAME, ale chtel jsem sem dat neco pro uplne zacatecniky (jako jsem ja, kteri nikdy nehrali nejake strategie).

Ahoj Eldesan



Tak to samozřejmě souhlas.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2011 10:19:11 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: stř 04. srp 2010 10:17:46
Příspěvky: 77
Diky, i total zaklady se hodi! Treba prave jak zapojit poradne klavesnici..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2011 10:38:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
Eldesan píše:
Jasan, jen do me :) Jen jsem tim chtel pomoci tem, co zacinaji. Aby se jim nestalo to, co mne: prvnich 22 her a jen 2 vyhry :cry:

Ahoj Eldesan

Tak tohle nechápu jak se ti to povedlo... po totálně zalamených placementech mě to také hodilo před 2 měsíci do bronzu (hrál jsem to prve) a měl jsem winrate kolem 60% no problemo...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2011 11:51:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
No já jsem myslím prvního srpna odehrál placementy, kde jsem totálně dostal, pak ještě dve hry, kde taky.. no pak jsem si dal 4 týdny pauzu kdy jsem jenom koukal na stream, murdoc tucnak a ruzne anglicke, a strasne mi to pomohlo.. zapl jsem po mesici hru, skore 0:7.. pote jsem skoncil se skorem asi 23:5 bo tak nějak a po asi měsíci mi to dalo konečně gold.. :D Tak jsem zkejsl na další měsíc no a v platině jsem zkejsl půl roku, než jsem se dostal do diamondu :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2011 13:45:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Universalni build to neni v tvt 3rax nikdy nehraju v tvz ho hraju do fast expy v tvp do expy a 4g proti 3g robo jsem vyhorel na sentry. Ze zacatku mi pomohl blog pralva http://pralev-sc2.blog.cz/ thx za nej pomohl mi pochopit zakladni mechaniky hry spoustu dobrejch tipu taky na streamu sc2cz hlavne v horor coachuje ale i murdocuv koutek a penguin weekly a v neposledni rade nejvic day9 daily newbie tuesday (mechaniky hry, co a jak zlepsit, jak se spravne naucit build z replaye atd.) a hlavne snazit se odehrat toho co nejvic ladder, bronze/silver turnaje http://www.observer-sc2.cz/ a taky custom proti silnejsim hracum z teamu http://inaequalis.webcube.sk/ tak to je asi vse co mam na srdci vetsina je off topic ale to snad tolik nevadi snad to nekomu z bronzu mozna i silveru pomuze.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Teran - universal Build
PříspěvekNapsal: pon 11. črc 2011 10:01:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
podle me je univeryalni build 1-1-1 jelikoz s nim se da regovat prakticky na vsechno

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz