StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:30:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 15:14:24 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Ale ja ten 14 pool jedu jen bezpecnostne 14 pool 14 gas 14 hatch udelam 4 lingy a 3 queeny a dronuju si. Rozdil bude v tom ze nabankovano budu mit vic larev diky rychlejsi queen --> vic zrlingu.

Todle mozna bude znit taky arogantne ale co sem videl replaye z gsl atp. tak zerg kerej jel 14 hatch dostal osklive po papuli.

Tu skusim rozebrat jendu moji starsi hru kdy sem este 14 hatc jezdil este k rozestaveny hatchce prijeli 3 scv a potavili bunkr do keryh odosprintoval marinak a zacal kosit po vsem kolem protihrac mel dost dobre mirko a co ja stim jako zerg muzu delat rychle namasovat 10+ lingu protoze do bunkru se vali dalsi marinaci + scv zacina delat druhy bunkr hatchkaje na ctvrtce zivotu nez se mi zda ze ma mnamasovano dost zautocimsouper vyhodi 4 ano ctes dobre 4 marinaky scv sou davno pryc salvagne bunkry a stihne mi zabit 2 lingy
Ja du samozrejme proti push jenze narazim na bunkry a rozestavenou expu

Vysledke je takovej ze souper prisel o 100 mineralu a ja nedronoval on sma ma zabezpecenou expu a ja su ekonomicky pozadu.

Pri 14poolu by jsem v dobre staveni bunkru dokazal vyprodukovat 4 lingy na zabiti scv a toho jednoho marinaka

ufff... to je slohac snad sem nenapsal neaky kraviny dneska muzes prijit do hry a poptat se na nazory dimondu ktery mi ve smes tvrdili to co ti ted prednasim :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 20:55:00 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
Chelios píše:
Ale ja ten 14 pool jedu jen bezpecnostne 14 pool 14 gas 14 hatch udelam 4 lingy a 3 queeny a dronuju si. Rozdil bude v tom ze nabankovano budu mit vic larev diky rychlejsi queen --> vic zrlingu.

Todle mozna bude znit taky arogantne ale co sem videl replaye z gsl atp. tak zerg kerej jel 14 hatch dostal osklive po papuli.

Tu skusim rozebrat jendu moji starsi hru kdy sem este 14 hatc jezdil este k rozestaveny hatchce prijeli 3 scv a potavili bunkr do keryh odosprintoval marinak a zacal kosit po vsem kolem protihrac mel dost dobre mirko a co ja stim jako zerg muzu delat rychle namasovat 10+ lingu protoze do bunkru se vali dalsi marinaci + scv zacina delat druhy bunkr hatchkaje na ctvrtce zivotu nez se mi zda ze ma mnamasovano dost zautocimsouper vyhodi 4 ano ctes dobre 4 marinaky scv sou davno pryc salvagne bunkry a stihne mi zabit 2 lingy
Ja du samozrejme proti push jenze narazim na bunkry a rozestavenou expu

Btw pri 20-22hatch se dokazu drzit incomem terrana s mulama :-) A to se vyplati ne? a pak droni samo :-)
Vysledke je takovej ze souper prisel o 100 mineralu a ja nedronoval on sma ma zabezpecenou expu a ja su ekonomicky pozadu.

Pri 14poolu by jsem v dobre staveni bunkru dokazal vyprodukovat 4 lingy na zabiti scv a toho jednoho marinaka

ufff... to je slohac snad sem nenapsal neaky kraviny dneska muzes prijit do hry a poptat se na nazory dimondu ktery mi ve smes tvrdili to co ti ted prednasim :)


bohuZel se Tebou souhlasim ;-) 14hatch mi prijde moc riskantni... zkousel jsem ji hravat, da se to uhrat, ale po kazde hre (pri srovnani 14extrac->14pool->20-22hatch) jsem se citil pod silenym tlakem... vise popsany build mi dava rychle speedlingy... to spozdeni na hatchery zas tak zavratne neni.. mam queenu, mohu i druhou... mam dronu akorat na rozdeleni (cast tam, cast tam)... a vubec hra je takova klidnejsi + kdyz utoci na base, mam volne killy, kdyz utoci na me, a ja mam prd, mohu se stahnout, a cekat... marina bez stimu zas tak moc dmg nedava (relativne xDDD) do hatchery... samozrejme ;D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 20:59:48 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Proc bohuzel? :D

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 21:03:52 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tak v tom je přece pointa fast expy už od dob SC:BW - na začátku jste pod tlakem, který musíte ustát, ale pokud se ubráníte, máte pak do midgame navrch vy.

Jinak všichni tu píšete, jak 2x rax zabíjí/nezabíjí 14 hatch, ale ono hrozně záleží na mapě :) Typicky na Steppes of War Z jet 14 hatch na T prostě nemůže, ale třeba na Scrap Station úplně pohodlně (i na jiných mapách).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 21:16:51 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Pralev píše:
Tak v tom je přece pointa fast expy už od dob SC:BW - na začátku jste pod tlakem, který musíte ustát, ale pokud se ubráníte, máte pak do midgame navrch vy.

Jinak všichni tu píšete, jak 2x rax zabíjí/nezabíjí 14 hatch, ale ono hrozně záleží na mapě :) Typicky na Steppes of War Z jet 14 hatch na T prostě nemůže, ale třeba na Scrap Station úplně pohodlně (i na jiných mapách).


vysledek je temer totoznej i na shakuras :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 7:40:57 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Na Shakuras se to rozjíždí relativně dobře... Problém je v tomto případě ten, že musíš mít doslova NADRCENÝ!!! přesný build order, tak aby to všechno vycházelo jak má... Zkrátka když se rozhodneš jet proti T 14 hatch musíš se co možná nejpřesněji držet timingů atd, protože tady fakt hraje roli jestli máš třeba hotový spine, 6 lingů a drony u expy, nebo se ti spine staví, máš 4 lingy a teprve posíláš drony ... To všechno má velkou váhu! Taky se NESMÍ!!!! stát, že necháš ten bunkr dostavit. To je prostě nemyslitelné - klidně pošli 6 dronů ( 2 attack SCV 4 attack stavbu ), za tu ztrátu incomu to stojí, protože s dobrým micrem ti dronové neumřou, takže je pak zraněné posíláš těžit...

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 10:24:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
Chelios píše:
Proc bohuzel? :D


Protoze kdyby to bylo fajn 14hatch, tam mam o nejakou tu larvu vic ;-) ale to riziko je proste moc enormni ;-) Ne "bohuzel protoze to rikas" :-) ale kvuli tomu ze je to moc riskatni (a to me mrzi ;-D)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepřítele!
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 10:26:27 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
Pralev píše:
Tak v tom je přece pointa fast expy už od dob SC:BW - na začátku jste pod tlakem, který musíte ustát, ale pokud se ubráníte, máte pak do midgame navrch vy.

Jinak všichni tu píšete, jak 2x rax zabíjí/nezabíjí 14 hatch, ale ono hrozně záleží na mapě :) Typicky na Steppes of War Z jet 14 hatch na T prostě nemůže, ale třeba na Scrap Station úplně pohodlně (i na jiných mapách).


To mas pravdu, ale je rozdil jestli prezivas na vlasku, ktery kazdou chvili praskne, a nebo na lane, co jen tak nepreseknes ;-) A zrovna zerg mi neprijde jako nejak mega risk, mit early expanzi ;-) jsou k tomu defacto dokonce nuceni -) Nooo a pokud si zerg netroufne na expanzi, tak inbase-hatchery se hodi taky... bez expanze se vazne nektere veci snad uz skoro nedaji ustat

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3. Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepříte
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 13:17:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
poslední dobou mi dělá dost problémy kombinace marine tank medivac kempici pred moji expou, vim ze je to chyba scoutingu, ale kdyz uz se do tehle hov.. dostanu tak co s tim mam delat :roll: dik za radu


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3. Učíme se hrát Zergy - kapitola třetí - poznej nepříte
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 13:49:53 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
To snad ani neni o scoutování :D to se hraje běžně.

Rozšiřuj creep, dělej carapace armor lingum a blingum. Snaž se ho chytit odsiegovanýho po cestě. Flankuj ho. Pokud máš infestory tak na marinu fungal a pak do nich práskni blingy. Pokud máš muty tak snipuj tanky. Nevim co víc. Když nebudeš mít o polovinu menší armádu a on dokonalý mikro a postavení tanků tak to dycky rozbiješ.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz