StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 18:53:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 15:17:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Weezing píše:
Tinta: Když mě nějakou dobrou guide najdeš možná bych to přeložil (o terranech)

Napr. na teamliquid je toho tuna:
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Terran_Strategy
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Protoss_Strategy

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 15:27:09 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
To není ani tak guide, ale spíš seznam buildů.. Měl sem na mysli něco takového: http://pdfcast.org/pdf/zerg-beginners-guide

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 18:06:18 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Čaute lidi, jsem rád za vaše reakce :) a teď jednotlivě -

2 Pralev : Jako vždy si tvého názoru cením a pokusím se vysvětlit své postoje.
Ad)Reakční rasa... Tohle si myslím, že je fakt nezpochybnitelné. Možná to oba myslíme jinak, ale já i Brzký útok/baneling bust/nydus drop atd beru jako reakční záležitost, za kterou nemůžeš jít od začátku.
Uvedu příklad : Jedeš klasicky 14 gas 14 pool, s tím že na 21 chceš dělat expu a přidat roache... scoutneš jeho main a vidíš minimum marinů a brzkou factory s reaktorem ( třeba ). Teď je na tobě co uděláš, přirozená reakce je očekávat helion harras takže logicky 2-3 roache nebo věžku...Ovšem ( a jsme u toho ) taky můžeš postavit baneling nest a zkusit bust s tím, že ho prostě nachytáš bez army a zabiješ ho/narušíš expu tak že už se nevzpamatuje... Tohle je prostě reakční záležitost, protože jsi TY i když jsi měl od začátku PLÁN, musel ZAREAGOVAT na situaci, kterou vytvořil protivník a defacto se přizpůsobit... Tohle je jen jeden příklad za všechny, ale snad už je to teď jasnější.
Ad)Defenzivní rasa : Uznávám, že tohle je diskutabilní, protože jsem do svého článku vůbec nezařadil harras. Možná jsem to měl udělat, ale chci se tomu věnovat více někdy příště... Samozřejmě bez Harasu to nejde! To uznávám a samozřejmě do jisté míry je správné být agresivní ( třeba ty counter attacky / náběhy speedlingama na těžbu ), ale myslel jsem to tak, že Zerg prostě není rasa, která by v 10 minutě udělala timing push s tím, že si jde pro win! Však sám víš, že takhle to nefunguje :) Většinu času se zerg snaží přežít útoky, do chvíle než má stabilní ekonomiku a pak teprve může začít uvažovat nad destrukcí oponenta :)

2 Stealman... Nevím co si představuješ pod pojmem universální, ale roach to určitě není :D Víš co je universální jednotka? Mariňák a Stalker ... To je exemplární příklad universální jednotky - Jsou to Tier 1 jednotky, výborné jak na ground tak na air, skvělé útoku tak na obranu, obě se zajímavými vlastnostmi - Blink a Stimpack... Proto je vidiš od early, přes mid až do Late game... žádnou takovou jednotku zergové nemají... Píšeš Mutalisk a Hydra... Muta je nejlepší jednotka na Harras a na odstřel osamocených jednotek, ale jinak? Skoro každá rasa má hned několik hard counterů na muty a ve finálních bitvách Muty skoro nevidíš protože padají jak švestky. Hydra je nejhorší zergská jednotka vůbec, má sice solidní DPS ale tím to končí... je nemobilní, má malou range a umírá rychlostí světla, to ti příjde jako universální jednotka ?

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 18:50:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 10:24:11
Příspěvky: 38
[/quote]Hydra je nejhorší zergská jednotka vůbec, má sice solidní DPS ale tím to končí... je nemobilní, má malou range a umírá rychlostí světla, to ti příjde jako universální jednotka ?[/quote]

Umírá dosti rychle ovšem kdy jí máš pod ochranou.. nedělali ji tam zbytečně.. můj názor.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 18:53:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 11:51:47
Příspěvky: 31
Leathis píše:
Hydra je nejhorší zergská jednotka vůbec, má sice solidní DPS ale tím to končí... je nemobilní, má malou range a umírá rychlostí světla, to ti příjde jako universální jednotka ?[/quote]

Umírá dosti rychle ovšem kdy jí máš pod ochranou.. nedělali ji tam zbytečně.. můj názor.[/quote]

Pokud májí hydry před sebou aspo lingy a roache, tak dokazou udělat slušnou paseku.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 19:38:28 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
MaHi: No tak to už pak slovíčkaříme :) V tomhle pojetí, jak to teď popisuješ, máš samozřejmě pravdu, ale z tohohle úhlu pohledu jsou všechny tři rasy reakční. A ten hráč, který není, prohraje. To, co máš zřejmě na mysli ty, je diktování tempa hry v earlygame (a někdy midgame). Tam to, pravda, Zerg není skoro nikdy, právě kvůli té nutnosti rychlé expanze. Ale Terran diktuje tempo hry v earlygame i proti Protossovi, tohle už je známá věc, kterou přiznávají i mnozí Terrani.

Jakmile máš ale sebemenší převahu, diktuješ to tempo ty a v tu chvíli už je jedno, zda jsi Zerg nebo ne (nevím, jestli jsem teď správně vyjádřil, co mám na mysli, obecně jde vlastně jen o význam toho slova reakční).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 7:03:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 12:31:27
Příspěvky: 134
mal by som jednu otazocku :)
ako si to myslel s tym ze queena je lepsi antiair ako spore crawler?
jedina jej vyhoda je ze je mobilna .. co je sice fajn, ale inak ... ovela mensi damage, menej HP, viac stoji a este ktomu spore nezabera supply a je aj detector

ako berem ze v early game je vyhodnejsie postavit radsej dalsiu queenu .. ale neskor?

_________________
Obrázek
mtronic Clan page


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 7:47:03 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
no.21 píše:
mal by som jednu otazocku :)
ako si to myslel s tym ze queena je lepsi antiair ako spore crawler?
jedina jej vyhoda je ze je mobilna .. co je sice fajn, ale inak ... ovela mensi damage, menej HP, viac stoji a este ktomu spore nezabera supply a je aj detector

ako berem ze v early game je vyhodnejsie postavit radsej dalsiu queenu .. ale neskor?


Všechno je to zase jen o správné reakci ... Uvedu příklad :

Stavíš si svůj normální build, máš roztěženou expu a rozhodneš se scoutnout Tossův main abys věděl na co se připravit... vletíš mu tam tím pomalým sráčem a BANG! 2 stargaty, které si celou dobu neviděl přes jeho wall... Většina nezkušenějších hráčů se v té chvíli podělá strachy a začne stavět Evolution Chamber a potom třeba 2-3 spory k expě i mainu... Pokud to stihneš postavit, situace bude asi taková že soupeř zhodnotí, že nemá šanci ti udělat nějáký realný damage bez toho aby sám utrpěl velkou škodu ( třeba přišel o 2 voidy ), takže to prostě otočí a air harras už dělat nebude = donutil tě vyčerpat až 7 dronů na budovy které už nepoužiješ ( krom chamberu ).

A teď si představ, stejnou situaci, akorát že ve chvíli kdy scoutneš stargaty dáš stavět jak v mainu tak v expě královny... Předpokládám že máš creepem spojené základny, takže si preventivně stáhneš queenu z expy do mainu ( nebo naopak, prostě podle toho kde čekáte že příjde útok )... Jakmile vylezou další dvě queeny dáte tech na lair... v Tuhle chvíli máte 4 queeny, které se můžou navzájem léčit a jsou schopny sundat 2-3 vodiy! Neutratil jsi žádného Drona a nepostavil žádnou zbytečnou budovu. 4 queenama jste schopni se bránit do doby než máte lair a ihned můžete stavět Hydralisk den a jelikož jste neutráceli larvy za drone ( o které byste přišli kdybyste stavěli věžky ) můžete ihned zmutovat třeba 6 hyder a ty už si poradí s jakýmkoliv Airem...

Je to asi náročnější na micro a odhad situace, ale na druhou stranu Vám to nepoškodí ekonomiku a nedonutí vás to postavit zbytečnou obranu.

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 10:36:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
ahoj , pár otázek k zergům.

1) co hrát proti MMM ? když postavím baneling , fastlingy tak stejně mě to MMM ustřílí , hoděj stim a jen střílej a než se ti banelingové knim dokutálej tak jsou mrtvý a bouchne tak jeden .
2) co maj za dobré jednotky ? vím že např. Protos má třeba Voidray , Colosi , HT-kteří hodí bouřky a půlka mé armády je mrtvá . Terani maj zase zmiňované MMM + viking , battlecruiser , siege tank. a co maj zergové ? co se mi zdá silné jsou hydry . hlavně mě štve , že např právě ty hydry na ně je counter Marina . takže já když techuju na hydry jemu prostě stačí stále ta marína. tak se chci zeptat co je podle vás silná zergská jednotka která dokáže vyhrát hru .

jo a hlavně nezačínejte ty vaše exlusivní debaty o OP :) . dík za odpověd

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola druhá - Poznej sám sebe !
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 11:03:45 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Spicak píše:
ahoj , pár otázek k zergům.

1) co hrát proti MMM ? když postavím baneling , fastlingy tak stejně mě to MMM ustřílí , hoděj stim a jen střílej a než se ti banelingové knim dokutálej tak jsou mrtvý a bouchne tak jeden .
2) co maj za dobré jednotky ? vím že např. Protos má třeba Voidray , Colosi , HT-kteří hodí bouřky a půlka mé armády je mrtvá . Terani maj zase zmiňované MMM + viking , battlecruiser , siege tank. a co maj zergové ? co se mi zdá silné jsou hydry . hlavně mě štve , že např právě ty hydry na ně je counter Marina . takže já když techuju na hydry jemu prostě stačí stále ta marína. tak se chci zeptat co je podle vás silná zergská jednotka která dokáže vyhrát hru .

jo a hlavně nezačínejte ty vaše exlusivní debaty o OP :) . dík za odpověd


Ad 1)V podstatě Banelings/Speedlings/Infestors jsou nejlepší volba... Problém je, že nemůžeš označit všechno dohromady a poslat to attack movem na soupeře... Ideální je stav kdy máš Banelingy a Speedlingy ve zvláštních skupinách a podaří se ti na protivníka naběhnout ze 2 stran, do toho házíš Infestorama fungal Grow a zdrháš/zakopáváš je abys o ně nepřišel... Tímhle prostě musíš vyhrát ty počáteční bitvy... Samozřejmě za předpokladu, že velikost tvojí armády odpovídá tomu co má on...

Ad 2)Zerg nemá žádné dobré jednotky jako jednotlivce... Všeho musí mít moc aby to za něco stálo...

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz