StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 11:07:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 8:49:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Promiň, že to tak řeknu, ale ty v bronzu nejspíš zůstaneš dalších 1 000 her.
Začnu tímto :

"What i can say? Protoss can play every retarded kid" - na tohle ukaž občanku. Ten toss byl sice lama, ale na tebe neměl. Z toho zápasu se dá spíš říci, že retardované dítě jsi s prominutím ty.

Chyby :
- za celou hru jsem neviděl Overseera. Kdybys neviděl jeho letectvo a nedělal Spore Crawlery, mohl tě zrušit s DT.
- když jsi s prvními lingy naběhl do jeho mainu, měl jen jeden cannon. Proč jsi jej neobešel a nespamoval mu těžku? Dost by ti to pomohlo.
- k tomu se váže další bod -> expanze. Vidíš že jede Forge a neturálku děláš až v 10. minutě. To bylo moc pozdě.
- mapcontrol. Sice jste ani jeden neobsadil X-Towery, ale tvoji Mutové přeletěli mapu až v 19. minutě. Kdyby měl Toss 6 expanzí, tak jen tupě zíráš a hledáš F10.
- Toss jede primárně Air, ale ty upgraduješ pěchotu. Tady mi dost chyběli Brood Lordi. Proti tomu CR wallu by to stačilo a zmíněné upgrady by měly aspoň logický důvod.
- Corruptora jsem taky nezahlédl. Přičemž proti těm VR a Fénixům by byli účinnější. I Hydra by byla argumentem.
- ve 36. minutě je Toss na 4 bázích, ty na 2. Sice jsi mu ničil spoustu workerů, ale to je tak jediný skalp, který si můžeš připnout.
- supply limit. Díky Tossově Airu se pořád na hranici supply bloku. Umístit Ovíky nad Spore Crawlery by nebylo na škodu.
- creep tumory. V mainu ti padl Lair, kdybys měl creep tumory, nemusel jsi se obávat zničení budov bez creepu. To samé se dalo udělat s Ovíky a jejich creep creatorem.


Celkové shrnutí :
Mapcontrol Overseery, obsazování X-Tower Changelingy, větší rozmanitost jednotek (Hydra, Corruptor, Infestor), expandování, rozšiřování creepu, atd...

k Tossovi :
jeho Immortal + Fénix ti dávalo slušně zabrat. Kdyby rozjel Warpgate a trio Stalker+Sentry+Zealot (nebo HT/DT), jsi mrtev. Dle mého si on tu hru celou dobu užíval a občas si odešel uvařit kafíčko, nebo dát cigárko, zatímco ty sis rval vlasy nad svou neschopností.

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 10:02:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
replay jsem nevidel, ale:

Ten overseer az tak nutnej neni, namorfovani je behem par vterin na pockani a da se to odhadnout a ze zacatku.
Ten tech tosse stoji hodne gasu, takze staci se zerglingem/overlordem zjistit, jakou stavi armadu a reagovat podle toho - pokud ma hodne stalkeru nebo sentry, tak je jasny, ze zadnej DT rush neprijde(nedal by mu gas), pokud ma skoro jen zealoty, tak pak bych na expu i do mainu jednu antiair vezku postavil, protoze gas necpe do armady, ale do techu - nejspis DT nebo void.

A pokud toss namassi hodne air jednotek, tak urcite investuj do infestoru, fungal dokaze divy, kdyz se spravne pouziva :)

(Na to doporucuju zapnout flying units helper nekde v game options, protoze u litajicich jednotek fungal (a ostatni kouzla taktez) nesmis hazet primo na ty jednotky, ale kus pod ne (kde se ten flying units helper zobrazuje))

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 10:02:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
replay jsem nevidel, ale:

Ten overseer az tak nutnej neni, namorfovani je behem par vterin na pockani a da se to odhadnout a ze zacatku.
Ten tech tosse stoji hodne gasu, takze staci se zerglingem/overlordem zjistit, jakou stavi armadu a reagovat podle toho - pokud ma hodne stalkeru nebo sentry, tak je jasny, ze zadnej DT rush neprijde(nedal by mu gas), pokud ma skoro jen zealoty, tak pak bych na expu i do mainu jednu antiair vezku postavil, protoze gas necpe do armady, ale do techu - nejspis DT nebo void.

A pokud toss namassi hodne air jednotek, tak urcite investuj do infestoru, fungal dokaze divy, kdyz se spravne pouziva :)

(Na to doporucuju zapnout flying units helper nekde v game options, protoze u litajicich jednotek fungal (a ostatni kouzla taktez) nesmis hazet primo na ty jednotky, ale kus pod ne (kde se ten flying units helper zobrazuje))

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 10:30:58 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
satik píše:
replay jsem nevidel, ale:

Ten overseer az tak nutnej neni, namorfovani je behem par vterin na pockani a da se to odhadnout a ze zacatku.
Ten tech tosse stoji hodne gasu, takze staci se zerglingem/overlordem zjistit, jakou stavi armadu a reagovat podle toho - pokud ma hodne stalkeru nebo sentry, tak je jasny, ze zadnej DT rush neprijde(nedal by mu gas), pokud ma skoro jen zealoty, tak pak bych na expu i do mainu jednu antiair vezku postavil, protoze gas necpe do armady, ale do techu - nejspis DT nebo void.

A pokud toss namassi hodne air jednotek, tak urcite investuj do infestoru, fungal dokaze divy, kdyz se spravne pouziva :)

(Na to doporucuju zapnout flying units helper nekde v game options, protoze u litajicich jednotek fungal (a ostatni kouzla taktez) nesmis hazet primo na ty jednotky, ale kus pod ne (kde se ten flying units helper zobrazuje))


Nepřijde ti hloupé radit bronz hráči ať staví infestory? On očividně nemá páru jak hrát tuhle hru a infestor je na používání poměrně hardcore jednotka. Myslím, že pro něj by byl nejlepší kombo rouche hydra.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 10:36:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
koukněte se na ten replay. Infestor je pro něj úplně jiná liga. On má problém se základy. V té hře proti němu stál Immortal+Void+Fénix a on vyjma těch mutů žádnou slušnou army neměl. O té ekonomice v expanzích ani nemluvě

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 13:29:36 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
takovym lidem poradit akorat tak uninstal sc :]

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 14:38:21 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 27. říj 2011 20:48:48
Příspěvky: 6
Quimby píše:
Achjo, nikdy v celý hře si snad neměl víc workerů než on šel si z jednoho pushe do druhýho nejdřív 9pool kde si začal ztrácet workery pak si šel roach push s kterym si neudělal skoro taky nic kromě snipnutýho core a pak přidáš 10lingů se kterejma neuděláš vůbec nic to mohli bejt drony.
10:31
on 36 prob ty 21 dronů timpádem miu to množství kanonů nic neudělalo protože si byl stejně v incomu o dost pozadu.
viděl si tam cca 5kanonu a uděláš na to 10mutů, proč? co si od toho očekával lepší by bylo hodit další expu s timhle množstvim kanonů se chce jen ubránit tvejm pushům aby mohl techovat a ty děláš přímo to co chce, tý ninja expy je škoda ale myslim že v tom nehrála až tak velkou roli.
13:40
48 prob 32dronů
pořád pozadu on je pořád zawallovanej kanonama to je podle mě nejlepší čas na to hodit ty expy a dronovat co ti může udělat díky mutům si teda viděl i co jede takže si vědel čím to counterovat prostě si věděl vše co si potřeboval ale nic nedělal, vidíš že je skoro vytěženej ideální čas na to obsadit ovíkama ostatní expy, líbí se mi ovíci kolem mainu a expy moc lidí to nedělá, kdybys obsadil expy a ostatní se mu snažil snipnout což by se ti možná povedlo kdybys měl nějakej solidní počet dronů, tak ho prostě vytěžíš nedávno na to měl Day9 daily Starving opponents nebo tak nějak určitě by stálo za to na to kouknout vůbec Day9 má dobrý daily a často pro zergy.
16:30 proč crawler rush takový zbytečný v týhle fázi hry by tam muselo bejt spousty crawlerů aby něco udělaly

20:20
konečně se ti povedlo skoro vyrovnat workery 31prob a 28dronů ale on na jedný bázi a ty původně na dvou.

Takže shrnuto radši bych přešel na nějakou standartní víc makro hru, pokud chceš bejt agresivní tak klidně ale s pořádnym makrem to bude lepší. Určitě zkoukni Day9:
p1 http://www.youtube.com/watch?v=8TH-ZMS9ZgQ
p2 http://www.youtube.com/watch?v=zrJp6r0Nwbo
p3 http://www.youtube.com/watch?v=2HqNsemyVVs

jsou tam i counterattacky pokud se nemýlím.
A hlavně dělej drony a scoutuj ale tak že z toho něco zjistíš, ne že ho vyskoutuješ a řekneš si jo super vim o něm vše ale vlastně víš jen co má za budovy ale co znamenaj ti už nedojde.
Doporučuju na replaye koukat o něco pozdějc po odehraný hře, pak sem aspoň já trochu víc objektivnější a uvědomim si svoje chyby.

Si v bronzu všichni tam jednou byli, ale dostali se dál ty můžeš taky ale to že řekneš Toss OP tě nikam nedostane.
Polož si otázku: Proč si myslím že neni chyba ve mě když s tim stovky profesionálních hráču nemají problém?
Ta hra určitě neni úplně vybalancovaná to nikdy nebude ani nemůže když je každá rasa jiná ale určitě nejsem ani já ani ty na takový úrovni abychom to poznali a nějak to ovlivnilo naši hru.


Diky za odpoved. Dokonce diky za jedinou kvalitni odpoved. Videa zkouknu urcite, diky za ne. Jinak vezmu to poporade.

Muj nejvetsi problem z myho pohledu je, ze si neuvedomuju trade jednotek nebo jak to nazvat. Proste si rikam, ze kdyz borec ztratil 2 pylony, CyberCore a jeden canon, tak mam dostatecnej naskok. Pak teda ocividne hodne nedronuju z toho co mi rikas. To se pokusim zlepsit. Ta ninja expa me fakt dostala, schvalne jsem mel ucpanej vychod z jeho baze abych podobne kravine zabranil. :( Obsazovani ostatnich exp ovikama, me nenapadlo, to urcite do hry zapojim. O lepsi scout se pokousim uz dlouho, ale porad to nejak nestiham.
Ten crawlar rush byla tak trochu zkratova zalezitost. Po pravde to byl muj prvni co jsem kdy delal, protoze dva dny zpatky to na me jeden zerg zavalil tak jsem se chtel o neco oprit az pudu na ty canony. V postate jsem porad slepe kempil pred jeho mainem, ale to je tim, ze jsem si porad rikal, ze kazdou chvilku zase vyleti ty imba sestavy jako hejno voidu apod. a je treba ho k tomu nepustit. No nakonec jsem ho stejne pustil ze :D. Kazdopadne jeste jednou dik.

Jinak vyjadrovat se k nekterejm dalsim komentum nevim jesi ma smysl. Nikdo ucenej z nebe nespad a nekteri "profesionalove" svoji aroganci bori hrady. Predevsim jeden kterej podle vseho hraje silver se povysuje nad bronze :D

Ano, nemel jsem mu na zaver psat to o retardech, ale uprime po 4te prohre v rade nervy proste ujedou. NAvic kdyz jsem se hrou zacinal tak jsem za protosy par her odehral a dobre vim, ze treba photocanon rush nebo prave takovejhle kemp je v bronzu very easy. Za zergy jsem ze zacatku dostaval neskutecne na prdel, ze vsech ras snad nejvic. Jejich mechanika je silene specificka a troufam si rict, ze je nejtezsi ze vsech ras. TAk prosim dejte mi cas naucit se to hrat a za kazdou radu budu vdecnej. Vezte ze si je vemu k srdci a do hry je zapojim. Tim myslim rady co se tyce strategie apod. Uninstal SC je traparna ;)

Jo a jeste nekdo se divil tem mejm upgradum pro pozemni jednotky a ze jsem neudelal broodlordy.
Ty upgrady prave mely byt pro budouci broodlory ke kterejm jsem se nedostal. Dycky totiz zapomenu infestestion pit a nemuzu techovat. ALe v planu byly, chtel jsem jeste pred tim zaharasit mutama co to pude a myslim ze neco jsem s nema i sejmul. Tod ve zkratce k mejm nedokonalejm planum ;)

Tenhle thread budu urcite sleovat a dal sosat info jak na Protosse.

Diky a cus


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 16:13:55 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Tak podle mě ta ninja expa toho Tosse nebyla až takovej problém. Ale určitě je dobrý jednou za čas poslat jednoho linga/ovíka aby se podíval po expách. Jinak největší tvoje chyba je, že děláš málo dronů. Všiml sem si, že v čase 9:33 si jich měl jen 14, což je opravdu zoufale málo. A to ti žádný ani nezabil. Jink když vidíš, že jede forge first tak si hoď expu. Myslím si dokonce, že jako Zerg můžeš jet rychlou expu skoro vždycky. Uvědom si, že víc hatchek = víc larev = víc dron/army.
Jinak si myslím, že není problém to, že soupeř byl Protoss, ale to, že měl celou dobu větší income než ty. Prostě hlavně stav drony a určitě se brzo dostaneš výš.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 17:44:39 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 27. říj 2011 20:48:48
Příspěvky: 6
TruE píše:
Tak podle mě ta ninja expa toho Tosse nebyla až takovej problém. Ale určitě je dobrý jednou za čas poslat jednoho linga/ovíka aby se podíval po expách. Jinak největší tvoje chyba je, že děláš málo dronů. Všiml sem si, že v čase 9:33 si jich měl jen 14, což je opravdu zoufale málo. A to ti žádný ani nezabil. Jink když vidíš, že jede forge first tak si hoď expu. Myslím si dokonce, že jako Zerg můžeš jet rychlou expu skoro vždycky. Uvědom si, že víc hatchek = víc larev = víc dron/army.
Jinak si myslím, že není problém to, že soupeř byl Protoss, ale to, že měl celou dobu větší income než ty. Prostě hlavně stav drony a určitě se brzo dostaneš výš.


Jo, diky. Ja na tosse casto zkousim 1base push s roachama, ale malokdy to vyjde. Problem v tossech pro me je hlavne v jejich silenym kempu a v dalsich ochcavkach. Pred chvili jsem to zase projel proti Tossovi. Mel jsem luxusni income, daval jsem si fakt bacha abych nezapominal na drony. Mel jsem uz v podstate plne tezenou mainu i expu a v tom mi bliklo hlavou, ze bych mohl udelat nejaky sporeclawlery, kdby prislo neco jako Voidi nebo DTcka. No a nez jsem si to v hlave dorek, uz mi harasili v expe 3 DT. No samozrejme jsem to neubranil a dalsi epic fail na svete. Zajimavy, ze kdyz Terran vali cloak banshee, tak si to vetsinou dam, ale jak prijde protos s DTckama, tak konec, ten jejich dmg je silenej a navic banshe aspon maji omezenej cloak, ale tyhle svine jsou OP proste. A zrovna zerg ma podle me nejhorsi detektory. Uz se mi mockrat stalo ze s army mam overseery a stejne mi je stalkeri sundaji a pak uz jen utikam pred DTckama. Uz aby byl ten datac a overseeri byli fuc :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 18:06:01 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
slizrs píše:
TruE píše:
Tak podle mě ta ninja expa toho Tosse nebyla až takovej problém. Ale určitě je dobrý jednou za čas poslat jednoho linga/ovíka aby se podíval po expách. Jinak největší tvoje chyba je, že děláš málo dronů. Všiml sem si, že v čase 9:33 si jich měl jen 14, což je opravdu zoufale málo. A to ti žádný ani nezabil. Jink když vidíš, že jede forge first tak si hoď expu. Myslím si dokonce, že jako Zerg můžeš jet rychlou expu skoro vždycky. Uvědom si, že víc hatchek = víc larev = víc dron/army.
Jinak si myslím, že není problém to, že soupeř byl Protoss, ale to, že měl celou dobu větší income než ty. Prostě hlavně stav drony a určitě se brzo dostaneš výš.


Jo, diky. Ja na tosse casto zkousim 1base push s roachama, ale malokdy to vyjde. Problem v tossech pro me je hlavne v jejich silenym kempu a v dalsich ochcavkach. Pred chvili jsem to zase projel proti Tossovi. Mel jsem luxusni income, daval jsem si fakt bacha abych nezapominal na drony. Mel jsem uz v podstate plne tezenou mainu i expu a v tom mi bliklo hlavou, ze bych mohl udelat nejaky sporeclawlery, kdby prislo neco jako Voidi nebo DTcka. No a nez jsem si to v hlave dorek, uz mi harasili v expe 3 DT. No samozrejme jsem to neubranil a dalsi epic fail na svete. Zajimavy, ze kdyz Terran vali cloak banshee, tak si to vetsinou dam, ale jak prijde protos s DTckama, tak konec, ten jejich dmg je silenej a navic banshe aspon maji omezenej cloak, ale tyhle svine jsou OP proste. A zrovna zerg ma podle me nejhorsi detektory. Uz se mi mockrat stalo ze s army mam overseery a stejne mi je stalkeri sundaji a pak uz jen utikam pred DTckama. Uz aby byl ten datac a overseeri byli fuc :)
¨


Tak to jsi nehral za tosse, u obse je cloak jedina vec, však je taky banshee/viking + raven pro low micro tosse insta kill. Problém Dtcek není v permadetekci, ale že musíš tak jako tak ho ničit více vežma > armou, protože 4DT ti sundaj ty 2 crawlery a queenu treba i. Jinak spíš zkoušej 2base alliny za zerga, nebo Sling alliny, nebo macruj a mutuj protože zakempenej toss nemá šanci moc na 4bazi zerga dat.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz