StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 0:15:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. zář 2011 5:30:38 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
pošli rep

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. zář 2011 17:37:16 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
luckyandrew píše:
Zdravim, chtel bych se zeptat jak presne hrajete proti Protossum, ktery jede voidy. at proti nim delam more queen, hyder, tak mi je vzdy rozbije, popripade velmi dobre harasi a ja nemuzu uhlidat vsechny expy:( navic ve spojeni s narocnym scoutem hlavne ze zacatku hry nez se dostanu na rychle overlordy je vazne problem. vetsinou si tipnu co asi bude toss hrat a netrefim se. bud me postupne znici voidama, nebo pozemni armadou:-/

uz vazne premyslim ze se na zerga vyprdnu a budu hrat jak skoro kazdej terana, tj. nudne hry.

Co ti na scoutování přijde náročné?
Z pohledu Protoss hráče:
v době, než ti může zabít drona, musí mít(pokud nejede něco jako 2gate, canon rush atd.):
1x asi-milouše
2x pylon
1x gateway
1x cybernetics core
1x zealot(jinak riskuje záplavu lingů)
V tuhle chvíli asi staví stalkera, aby mohl rozjet co chce a tys ho neviděl, čeho si MUSÍŠ všimnout:
- točí se cyber core?
- kolik má energie v nexu
- kolik má asi-miloušů
- má v základně OPRAVDU 2 pylony(takový kamikaze, aby rozjel hned druhý pylon jako proxy asi nikdo není, ale tak...)?

Pro tip:
Vjížděj do základny náklikem na minerály(prostě klikni na minerál někde v háji a starej se o svý, tak tě nezastaví zealot)

Bonus pro tip:
Nelez za mineral line, prostě jezdi trasu plyn, kolem nexu, plyn a zpátky. Občas jukni na vchod, co tam staví, tam tě proby neodchytí(já třeba nelovím, ale jsou lidi, kteří loví... ;))

Oba tipy zbytečné, vím :o)

V době, kdy bude mít stalkera, by měl začít stavět třetí pylon(už by se měl stavět, záleží na počtu prob, nervech hráče...), ten už by mohl být proxy se stargate/DT techem, snaž se ho objevit, než umřeš(pokud tou dobou nemá 2 asimilouše, tak to má jen zpožděné, na to bacha).

Co z toho:
Pokud se mu točí cyber core, zkoumá warpgate -> nebude VR (100 plynu je drahá sranda/50 wg, 50 stalker/)
Pokud touto dobou má druhý gas -> gas oriented plán(VR/DT/sentry...) (opět, pokud se netočí cyber core, dá se říci, že na 90 % pojede VR, pravděpodobně má i něco nad 40 energie v nexu, aby první 2 byly boostlé)
Pokud nezačíná stavět 3. pylon a má málo prob, hromadu energie a točí se cyber core -> wg rush(3/4 gw, podle hráče)

Na další varianty asi časem sám přijdeš, chce to jen hrát a hrát a hrát a koukat se zpětně občas na replaye a zkusit si zodpovědět, znova, co asi pojede podle toho, co jsi scoutnul. Případně nějak sepsat znaky(ty body pod co z toho), že pojede VR/WG/DT... a zjišťovat, co je znakem doopravdy a co ne. A nebo eném hrát a hrát a hrát a časem to halt poznáš :D

Není to úplně hidefpro, snad ti to někdo doplní ;)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 23. zář 2011 13:44:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
ahoj, hraju randoma, porazim ve vetsine matchupu i mastery, ale v ZvP me davaji i platinaci, co se ted v ZvP jezdi? Zkousel jsem mutaling i roachhydra + infestor, ale vzdycvky me prejede mass stalkerama (nebo pokud jedu roache, tak prida par kolosu, sentryn a pozdeji HTcek/archonu)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 23. zář 2011 14:04:10 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Koukni na gsl.. tam hrajou mass lingy + inf a potom broody. A mutové sou taky účiní když je umíš zahrát.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 23. zář 2011 15:15:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
hydra coruptor ale mušiš davat bacha aby ty kolosove nezfoukli ty hydry moc rychle lepší je je spiš nějak načapat popř zakopat roache a skočit na nej zezadu ale to diky tomu že protosove tahaj oviky nejde :/ uplně idealni je ultra + corruptory ale to chec hooooodně gasu

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 1:52:50 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 08. pro 2011 0:44:05
Příspěvky: 8
Zdravíčko...
prosím poraďte jak zničit protoskou 200 supply armadu?

Příklad: shattered temple. protos jede 3 gate robo expu (ale podobný postup je i u FFE). já rychlou expu posílam scout a vidím pár stalkerů zelotů na to zareagu kombinací roach zling která obsadí xelnagy a ničí šutry na horní expu zbytek larev jde do ekonomiky po rozbití kamenů ihned zabírám. neustálí scout (teď ze strany tosse přidaný i pár immortalů) dronuju dělám upgrade většinou jsem na tom pořád lépe než protos ale nemůžu zaůtočit protože si drží pozici v zůžené části před naturálem. toss defenzivní zabírám další expu on často táké expanduje na nedobytnou :) horní expanzi protože v téhle části nestíhám utrácet dělám 2x hatch tzn. mám už pět hatcherek neustále masím už těměř max armádu dodělávám 3 upgrade v reakci na jeho collose přidám coruptory on ještě tři čtyři voidraye s nanejvýš 1U a když má max supply a 2 2 2 vyleze....střet na polovině mapy moje armáda 3def 3range 2mele do sraček (lingové vzmazáni zelotama který jsou všude kolem ballu, roachové propečený colosema a stalkerama, coruptoři roztavený voidama s případnou pozemní podporou). postavím další haldu paňáčků znovu se blížím k max supply ale jednotky jsou odchytány po cestě a nebo jednoduše vyrakveny znovu doplněnou armádou. teď už nemůžu dělat nic a nepomáhá ani nepřetržiný bušení hlavou o klávesnici...

o problému číslo dvě tedy archon zealot HT se radši nezmiňuju ale to se proti mě nejede kažnou druhou hru.

btw. je to strategie z goldu nevím jestli se to jezdí i výš ale pokud to neporazím nemám šanci nikam postoupit.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 7:13:00 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. dub 2011 8:58:21
Příspěvky: 18
ked ti nejde late game proti P tak sa nesnaz dostat sa do late game:-)
dronujes, uprgadujes, masis armadu..ale asi si az prilis pasivny.
skus hrat viac agresivne, napr. naznac utok na jeho army, so svojou armadov ustupuj a popri tom mu posli do mainu drop 2-3 ovikov a znic par probov.
ked uz dojdes s tossom do late game a obidvaja mate 200/200, postav aj 15-20 spine crowlerov, zautoc a skus znicit hightech armadu(kolosy archonov voidy), stiahni sa, domasuj sa do max a znova utok.
pokial si drzi armadu v jednom balle, urcite sprav par infestorov, 2-3 fungali na celu jeho armadu dokazu zazraky:-)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 8:31:15 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
elvis píše:
Zdravíčko...
prosím poraďte jak zničit protoskou 200 supply armadu?

Příklad: shattered temple. protos jede 3 gate robo expu (ale podobný postup je i u FFE). já rychlou expu posílam scout a vidím pár stalkerů zelotů na to zareagu kombinací roach zling která obsadí xelnagy a ničí šutry na horní expu zbytek larev jde do ekonomiky po rozbití kamenů ihned zabírám. neustálí scout (teď ze strany tosse přidaný i pár immortalů) dronuju dělám upgrade většinou jsem na tom pořád lépe než protos ale nemůžu zaůtočit protože si drží pozici v zůžené části před naturálem. toss defenzivní zabírám další expu on často táké expanduje na nedobytnou :) horní expanzi protože v téhle části nestíhám utrácet dělám 2x hatch tzn. mám už pět hatcherek neustále masím už těměř max armádu dodělávám 3 upgrade v reakci na jeho collose přidám coruptory on ještě tři čtyři voidraye s nanejvýš 1U a když má max supply a 2 2 2 vyleze....střet na polovině mapy moje armáda 3def 3range 2mele do sraček (lingové vzmazáni zelotama který jsou všude kolem ballu, roachové propečený colosema a stalkerama, coruptoři roztavený voidama s případnou pozemní podporou). postavím další haldu paňáčků znovu se blížím k max supply ale jednotky jsou odchytány po cestě a nebo jednoduše vyrakveny znovu doplněnou armádou. teď už nemůžu dělat nic a nepomáhá ani nepřetržiný bušení hlavou o klávesnici...

o problému číslo dvě tedy archon zealot HT se radši nezmiňuju ale to se proti mě nejede kažnou druhou hru.

btw. je to strategie z goldu nevím jestli se to jezdí i výš ale pokud to neporazím nemám šanci nikam postoupit.


1)
Jednoducho ho nenech udělat 200/200 do 16min udělej svojí dvoustovku roach hydra banelingy + 2 upgr do utoku dropování a rychlost, dá se to zvládnout na 3 bazích +/- 60 dron.
Pushni co nejdřív přitom mu do každý mineral line dropni 4 roache nebo 12 roachu do mainu a focusnout techbudovy. Zbytkem armády tancuj před jeho naturálkou a ve vhodnej okamžik pushni.
Přijdeš asi o víc armády ale:

a) uděláš eko dmg/snipneš tech
b) ubereš tossovi supply

rychle domasíš pár jednotek a pak podle situace dělej armádu nebo techuj na BL/Ultry a dronuj, taky upgrady se hoděj vem další bázi aby si měl kam transferovat.

Kdykoli se protos rozhodne ven tak ho dropuj úpně všude (jenom roachema baneling dropy si nech pro fight)

2)
6pool, od high dia po masters se jezdí forge expa na 90% map. Ekonomickym 6poolem snipneme pylon forge delaynem expu donutíme hodit gatu a stavět canon v mineral line.
Doma si hodíme expu a vklidu dronujem. Tadle strat nám zaručuje dominaci po celou dobu hry! Mě se nejvíc osvědčilo follownout to rychlou 3. a roach hydra timingem na 13 min.
Je důležitý si dávat bacha na 4gate 2gate a podobný sračky.

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 11:45:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
elvis: Moc tomu nerozumim, ty si stezujes ze nedas protosky high tech svym roach+ling (tedy tier 1-1,5). Hm zvlastni...vim ze protosky ball je silny, ale ty mas mutalisky, broodlordy, mutalisky, infestory, mutalisky a ultralisky...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 12:24:25 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 08. pro 2011 0:44:05
Příspěvky: 8
Stoky píše:
elvis: Moc tomu nerozumim, ty si stezujes ze nedas protosky high tech svym roach+ling (tedy tier 1-1,5). Hm zvlastni...vim ze protosky ball je silny, ale ty mas mutalisky, broodlordy, mutalisky, infestory, mutalisky a ultralisky...


těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz