StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 20:24:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 18:27:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. kvě 2011 18:19:00
Příspěvky: 10
Zdravím, jsem tu nový. Potřeboval bych poradit. Jak mám za zerga scoutovat? Myslím tím, například když už terran má postavený wall nebo protoss Zealota. Pokud pošlu overlorda tak jde na smrt a stejnak nic nevyscoutoval. Druhý problém je jak se mám ubránit fast hellionům ? Když udělám roache, terran na mě pošle Banshee. Taky mám problém proti protossovi s VoidRay a Phoenix. A ještě jeden problém co proti Terranovi který zahraje čistě mech ? Děkuji za vaše rady.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 18:46:59 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
mat25 píše:
Zdravím, jsem tu nový. Potřeboval bych poradit. Jak mám za zerga scoutovat? Myslím tím, například když už terran má postavený wall nebo protoss Zealota. Pokud pošlu overlorda tak jde na smrt a stejnak nic nevyscoutoval. Druhý problém je jak se mám ubránit fast hellionům ? Když udělám roache, terran na mě pošle Banshee. Taky mám problém proti protossovi s VoidRay a Phoenix. A ještě jeden problém co proti Terranovi který zahraje čistě mech ? Děkuji za vaše rady.


No scoutuje se obecně ze začátku zergliny kterými následně udržuješ mapcontrol. Po uzavření wallu se do báze dostaneš scoutem jen ovikem a overserem, který navíc umí i changelingy co můžeš vysadit do báze. Ano, ovik jde na smrt, ale za scout to stojí, obecně je nejlepší ho mít schovaný někde ve vesmíru poblíž základny soupeře a pak ho proměnit na overseera, následně v 8 minutě ho poslat na scout.

VS terran opening 14gas14pool a podle jeho akticity expu na 21 dronách cca. Proti helionům stav třeba spineclovery u expy tak aby dosáhli i na rampu, tak 2 - 3. K tomu máš ještě nějaké speedlingy, queny a podobně, je důležité si spojit základnu s expou creepem a nepustit heliony do báze.
Banshee ti automaticky brání queny, je lepší jich stavět více než méně, tedy v době kdy přiletí banshi by si měl mít minimálně 3 queny a creep na rampě k expě, pozor jedna banshi sejme quenu. Samozřejmě také stavět detekci
VS protoss stejný opening jako u terrana. Voidy a phoenixové, no máš minimálně ty 3-4 queny když je vidíš někde letět ovikem, okamžitě naklepat k těžbám protiletadláky a další queny. Tech na hydry, ale záleží na situaci, jestli jede mass, nebo kombinace, hoď sem replay. Čistě mech tak to je dobré muta, zerling, no nikdo nejede čistě mech, záleží přesné složení. Každopádně přečti si mahiho články, tam máš odpověď na vše.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 19:03:02 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. kvě 2011 18:19:00
Příspěvky: 10
Díky moc, ale než udělám overseera je už pozdě protože helliony může mít terran na 5-6 minutě ne ? A overlord toho moc nevyscoutuje.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 19:17:19 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
mat25 píše:
Díky moc, ale než udělám overseera je už pozdě protože helliony může mít terran na 5-6 minutě ne ? A overlord toho moc nevyscoutuje.


Záleží jak rychle ti ho sundá. :D Proto se většinou přelétává až uděláš overseera, ten lítá rychle. Já myslel že je to pochopitelné, pokud chceš dronovat a hrát na makro, tak musíš mít preventivní obranu u expy 2-3 spine clovery, 3-4 queny a pár lingů. Je to dost velká obrana aby ho zdržela než se ti dostaví další várka, je velmi důležité mí obsazené xelnagy, mít u jeho rampy zerlinga aby si rychle mohl reagovat na to s čím jde. Přečti si mahiho články.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 19:21:32 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. kvě 2011 18:19:00
Příspěvky: 10
už jsem četl diky

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 19:23:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
hodne lidi blokuje mineral lajnu ruznejma budovama tak aby se tam ti helioni motali a nemohli projet dokud je nesundas, nevim jestli je to tvuj pripad ale obecne to urcite trochu pomaha, aspon to tim zdrzis no a druha vec je urcite pred nima s tema dronama neutikej to nema smysl stejne ti je dozene a na jedny hromade spali. Lepsi je je proste rozposlat po zakladne at jich nemas tolik na jedny hromade a dalsi vec zakopavani ktery moc lidi nepouziva ti zachrani skoro vsechno :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 19:35:09 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Skylleer píše:
hodne lidi blokuje mineral lajnu ruznejma budovama tak aby se tam ti helioni motali a nemohli projet dokud je nesundas, nevim jestli je to tvuj pripad ale obecne to urcite trochu pomaha, aspon to tim zdrzis no a druha vec je urcite pred nima s tema dronama neutikej to nema smysl stejne ti je dozene a na jedny hromade spali. Lepsi je je proste rozposlat po zakladne at jich nemas tolik na jedny hromade a dalsi vec zakopavani ktery moc lidi nepouziva ti zachrani skoro vsechno :)


Jn, ale je fakt že proti fast helionům ho nestihneš pokud po něm rychle nejdeš, tedy já ho při standartní hře tak rychle nemám.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Prosím o rady
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 21:11:05 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Tak heliony poznas tak ze kouknes lingem na rampu a ve wallu bude faktorka z reaktorem a blueflame heliony proste musis scoutnout ovikem. Air protosa taky jakmile to scoutnes do kazdy lajny jednu samicku + 4-8 queen tech na hydry a hafo creepu. Kdyztak napis do hry :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz