StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 21:55:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 15:39:21 
Offline
 Profil

Registrován: pon 17. říj 2011 12:09:13
Příspěvky: 32
Timpa píše:
...za protosse musí mít člověk hodně velký skill ...


Přesně tak. A to si představ že jsou lidi co řikaj, že toss je nejjednodušší rasa za kterou umí hrát každý pako. včera na ladderu mi to jeden zrovna napsal. A většinou to jsou Terrani který hrajou svoje Stim-Amove-GG

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 15:45:21 
Offline
 Profil

Registrován: pát 21. říj 2011 18:59:45
Příspěvky: 25
to je neverending story ., take keci za ktoru rasu je to najtazsie/najlahise sa stale len posuvaju z jednej rasy na druhu a proste je to kravina o tom vobec diskutovat,. "qq"

_________________
"More GG, more skill."
WHITE-RA
#673
ObrázekObrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 16:19:30 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Proč kravina jako promiň ale to se posouvá protože vychází pořád nové Patche. Kde ti vezmou věci jako Amulet na HT nebo ti posunou strom upgrade a podobně hodně zahází s hratelnosti rasy.

Vem si že dříve byl zerg fakt extrém rasa spíše si za ni musel všechno macro zvládnout aby ti hned nesundali. Zerga většinou terran sejmul mass reapry nebo heliony.
Po pathu se to všechno buflo jak blink a pheonixy. Teď zerg jak říká hodně lidí i na Blizzard forech stačí 2. expy a masovat Rouche nebo Mutalisky a je to většinou GG.
Protoss si nemůže dovolit označit jednotky Dát (A) move a nevšímat si toho jak třeba Zerg.

Už to není jak BW že před HT se ti tam třepali a měli z toho až hrůzu nebo když přijel na bojiště Reaver + shutla tak respekt a děs a hrůza :) . Máme colosa který v pohodě každý sejme ze vduchu zerg i terran jak nic. Ve stormu si mužou Rouchové tančit balet a hydry to taky nezabijí hned.
............ Tohle jsou řeči ale bokem ..............

Ale jako jediná rasa má protoss geniální spelly -> blink, force field, halucinace a podobně když člověk se naučí dobře ovládat dokáže neskutečné divy a potom zerg a terran brečí Protoss OP.
Zatím hráči kteří si pořádně neuvědomují styl hraní za protosse brečí T OP :D ikdyž Mutalisk je něco jiného tam sám blizzard přiznal chybu a proto je v Data disku Templest více na foru blizazrdu tam to pořád rozebírají.

...
Prostě nemůže te vzít armadu stalkeru a ostatní poslat to A move nevšímat si toho jak ostatní rasy a potom se divit ja jsme prohral je to o dobrém skillu v micru a proto mam protossy rad :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 22:22:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
protoss nemuze nikdy poslat armadu pres A move? slysel si o taktice zealot archon? prevazne tedko diky brutalnimu a doslova nesmyslnymu nerfu EMP hrano v PvT kde EMP muze trefit najednou maximalne dva archony nebo jen 6 zealotu? terrane snaz se ja si poslu zealot archon pres A a jdu si na kafe

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: pon 28. lis 2011 23:57:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Timpa píše:
Proč kravina jako promiň ale to se posouvá protože vychází pořád nové Patche. Kde ti vezmou věci jako Amulet na HT nebo ti posunou strom upgrade a podobně hodně zahází s hratelnosti rasy.

Vem si že dříve byl zerg fakt extrém rasa spíše si za ni musel všechno macro zvládnout aby ti hned nesundali. Zerga většinou terran sejmul mass reapry nebo heliony.
Po pathu se to všechno buflo jak blink a pheonixy. Teď zerg jak říká hodně lidí i na Blizzard forech stačí 2. expy a masovat Rouche nebo Mutalisky a je to většinou GG.
Protoss si nemůže dovolit označit jednotky Dát (A) move a nevšímat si toho jak třeba Zerg.

Už to není jak BW že před HT se ti tam třepali a měli z toho až hrůzu nebo když přijel na bojiště Reaver + shutla tak respekt a děs a hrůza :) . Máme colosa který v pohodě každý sejme ze vduchu zerg i terran jak nic. Ve stormu si mužou Rouchové tančit balet a hydry to taky nezabijí hned.
............ Tohle jsou řeči ale bokem ..............

Ale jako jediná rasa má protoss geniální spelly -> blink, force field, halucinace a podobně když člověk se naučí dobře ovládat dokáže neskutečné divy a potom zerg a terran brečí Protoss OP.
Zatím hráči kteří si pořádně neuvědomují styl hraní za protosse brečí T OP :D ikdyž Mutalisk je něco jiného tam sám blizzard přiznal chybu a proto je v Data disku Templest více na foru blizazrdu tam to pořád rozebírají.

...
Prostě nemůže te vzít armadu stalkeru a ostatní poslat to A move nevšímat si toho jak ostatní rasy a potom se divit ja jsme prohral je to o dobrém skillu v micru a proto mam protossy rad :)


Hmmpf, nechci ti kazit iluze, ale hydry se pod stormem rozpouští jak máslo v létě na slunci. Zvlášť když je zerg jojo a nechá si je spálit mimo creep. Ony i rouče to bolí, ale trocha míň. Nicméně souhlasím, že jsou dementně silní(roučíci), ta jednotka snad nikdy nebude OK, trochu mi připomíná void ray :-). Ale o tom to není, hrej s tím, co je k dispozici, SC2 stejně příštích cca 5 let vybalancovaný nebude, na to můžeš předem zapomenout :-). Přijde ještě jeden datadisk a i po něm to bude tak nejméně na 3 roky, takže nervům sláva! :-)

Ber to tak, že i když oběma rasám stačí(TZ) a-move(podle tebe, já si to nemyslím, ale to je nepodstatné), stejně ti to skillově dovalí protivníka, kterého máš 50-50 šanci porazit (pokud zrovna nemáš týden blbec, jako teď já :D). Tak o co jde, že tě porazí někdo a-movem? No a? Tak se s nimi nebav, nebo je třeba pošli je do háje a dej do ignore, podívej se na mou sbírku v ignore listu na sc2! A jsem na ni hrdý, každý, kdo mi napsal po jednoznačné, krátké, blbě prohrané(prostě blbá chyba) nebo sejrové hře gg ode mne dostala pár řádek a ignore :). Ber to z vesela, na lize nezáleží, důležitý je pocit z (pro)hry! :D

Tak se omlouvám zergům za OT, ale ono se jim to taky hodí, trocha morálka++ nikoho nezabije! :-) (a beztak je tu tuna OT :D)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 11:17:26 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Musím uznat že máte teď pravdu s PvT včera jsem se dival na stream white ra live jak hraje a terran byl v malé kaši tam stačilo namasit mega moc zealotu + archon + občas hodit storm a člověk si mohl jít na kafe :) Tak to mě napadá proč terrani též nezmění strategii + vždycky si protosse davali protože jeli hlavně Stalkery proti MMM a teď poslední době se uchytilo mass zealotu chrage a terran je nahraný tak je na čase aby terran taky změnil strategii.

Já momentálně po 50 win za protosse usoudil že mě moc nevyhovuje po herním stylu i když Sentry a DT jsou jednotky co si člověk zamiluje hlavně sentry :D kdy se nahodí na rampu a niči se krasně naturálka to je na nasrání xD

Momentálně hraju za Zerga ten má aspoň na všechno daný counter a člověk ví jak má hrat a když to posere ví v čem je chyba a kde se zlepšit. Protoss podle mě nemá až tak přesně daný contery a musím mít spíše kombinaci mix jednotek.

PS: PvP je asi taky největší důvod proč se mě zprotivil Protoss tohle je HUMUS-NÁ NUDA :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 12:15:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
no ono se rekne zmenit strategii ale nenasel sem nic co by teoreticky mohlo fungovat proti chargelot/archont/HT. HT se postara o banshe/thory/ bio a vsechno ostatni co ma energii a zbytek neni zase problem pro loty s archontama a helioni mizej jak para nad hrncem proti tomuhle. I kdyz sem videl par repu kde to teran dal jenze mel 2x3x vyssi APM nez toss. A co
to mam vyzkouseny ze strany tose tak je to leharo proti teranovi

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 12:35:30 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
tak jo ale zase toss nemá leháro proti zergovy -> tam musí rychle stavět mezi tím kontrolovat boj musí správně hazet FF teď vysadky do zakladen má toho strašně moc Protoss vs Zerg tam se celkem toss zapotí aby vyhrál hlavně nic není jistého vís jak se mě taky stávalo za Tosse že jsem si říkal už jsme mu zničil main je to Win a on mě proste brutálně přemasil jednotky.

Dobrý je na zerga 2 fenixe a 1-3 voidy co jsem tak sledoval na to zerg prohrava mezi tím budujete army a techujete.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 13:13:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Hm, ja ted v ZvP zjistil, ze P muze dnesniho zerga lehce rychle zabit, hlavne teda ve vyssich ligach, kde se bezne hraji makro hry a zergove jsou zvykli, ze toss rychle expanduje.

Jelikoz vsichni zergove ted jezdej neco jako 15pool 14gas a pak az expu (kvuli cannon rushum), tak maji o neco pozdrzenou ekonomiku a toss je muze snadno zabit 4gatem, obzvlast jeste kdyz zergoj na expu postavite pylon, takze nemuze hatchery na expe zacit stavet v pulce poolu, ale musi nejdriv udelat lingy, protoze dronou ten pylon jen tak neufluse.

Nez se mu dodela pool a lingove a nez to ukouse, tak ho to na cca minutu az dve zbrzdi a pak nestihne ani na expe udelat crawlery, i kdyby ten 4gate vyscoutoval, o nejaky armade nemluve.
A hlavne z jedny hatchky se 4gate ubranit neda...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 13:50:06 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
satik: jo tím mě taky parkrát sejmul jako víš ale pro mě je rozdíl když vidím že ma protoss armádu a haže force fileldy a rozbije mě větší a silnější armadou tak si řeknu moje blbost musím si dávat pozor a GG. ---> mě se to povede ubránit rychlí rouche + sunkenky občas dostanu tímto dost na frak.

Ale za Protosse když vidím že mám mega army a on mě dostane massem rouchu přitom tam ja dělám vysadky mám T3 bojuji micruji jak o život a on mě porazí jenom masem rouchu -> tak chytnu rapla potom si říkám že se uklidním chytnu větší vztek seru na GG to ať si strčí někam :) raději nic nepíšu a leavnu.

Proto mě zerg šetří nervy v klidu - pohodička :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz