StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 22:50:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 20:35:14 
Offline
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 17:43:38
Příspěvky: 18
Timpa: Když expuješ, tak chceš mít co největší income a to znamená co nejlíp rozdělit drony mezi základky a přitom ti musí zůstat nějakejý prostor pro army. S 3 dronama na minerál ti toho prostoru moc nezůstane. ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 23:07:46 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
to neni o prostoru ale o efektivnosti nejefektivnejsi je mit 16 probe na mineralech protoze kazda treti proba na mineralu uz neni tak vydelecna proto ideal je mit 22 tezaru na jedne bazi jenze hra neni idealni a vetsinou nemate tolik bazi aby jste si mohli dovolit si probaky takhle pekne rozhodit a proto se dava vic na jednu bazi a a pokud vim tak 18-20 celkem 24-26 na jedny bazi coz znamena neco pres tech 70 tezaru co je tak pocet do lategame kdy se tezi na trech bazich

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 0:08:38 
Offline
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 17:43:38
Příspěvky: 18
Zenedar: S tou efektivitou máš naprostou pravdu. Z mojeho příspěvku to asi úplně nevyznělo. Na druhou stranu u zerga není takový problém mít 4 a víc základek a pak je zbytečné mít někde víc než těch 16 dron na minerálech.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 1:05:23 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 11. zář 2010 19:47:53
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha
muf píše:
Zenedar: S tou efektivitou máš naprostou pravdu. Z mojeho příspěvku to asi úplně nevyznělo. Na druhou stranu u zerga není takový problém mít 4 a víc základek a pak je zbytečné mít někde víc než těch 16 dron na minerálech.


Jsem sice toss, ale jakmile se dostane hra do lategame, kde mám i 4 a víc bazí, tak ty původní už bejvaj vytěžený, tak proby postupně přesouvám do exp, takže těch prob zbytečně moc není nikdy, ne..? (a když jich je moc, že mi vadí limit, tak je, chudinky, pošlu na sebevražednou misi aneb jako štít před mou army :) )

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 8:09:57 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Tak lategame to už je zcela specifická záležitost...

Z toho všeho co jsem vyčetl a nastudoval je situace ve Starcraftu 2 taková, že efektivně má cenu těžit minerály ze 3 plně saturovaných, aktivních základen. Jakákoliv další je v podstatě jen na plyn.

Tudíž dostávat se přes tu hranici 48 dronů na minerálech plus 18 na plynech, je bezpředmětné - zabírá to supply a žere to čas, který už mohl být využit pro budování armády

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 9:48:38 
Offline
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 17:43:38
Příspěvky: 18
Mahi, to jsi mi připomněl, že bych se měl podívat, jak hraje v poslední době Idra. Viděl jsem ho mít i 100 dronů a to pak bylo v bitvách fakt utrpení. Sice army nahodil zpět během vteřiny, ale toss ji taky zase během vteřiny smáznul.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 15:09:57 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Já mám problém :D bud mě upalí nebo banche :D taky mas voidu necekany :)

http://czshare.com/2223943/ZvP+Zealo+.SC2Replay

Tady poslední raplay jsem věděl co jede měl jsem celkem přehled ale pořádně nevím co zkombinovat zdá se mě že to tam až moc plácám všechno.
Mě hlavně drti ti zealoti když je da dopředu a dava DMG rouchum a za něma Stalkeri.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 21:27:13 
Offline
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 17:43:38
Příspěvky: 18
Řeč čísel tady možná bude nejsrozumitelnější. 14 minuta, v mainu ti schází 5 dronů, na 1. expě ti jich 5 přebývá a ve 2. expě ti jich schází asi 12 s tím, že tam netěžíš ani plyn. Tos je na dvou plně saturovaných bázích, takže má úplně stejný income jako ty a to nemusel investovat do expy (ale to je spíš tak na okraj, protože na týhle úrovni 300 min. nic neznamená). K 200/200 se dostanete skoro stejně a to znamená, že jsi prohrál.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 22:08:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Doporucuji trochu mrknout na nejaky hry od hrace Stephano, ten v ZvP byva kolem 13.-14. minuty na 200/200, pokud jede toss FE.
A pokud toss jede FE, tak voidy / Dt na tebe nejspis neprijdou driv nez v cca 9. minute a do utoku se asi moc brzo hrnout taky nebude (ale bud pripraven, kdyby nahodou poslal skupinku lotu nicit expy nebo kdyby jel nejaky 8gate apod.)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 6.Učíme se hrát Zergy - kapitola šestá - Základy naposle
PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 12:20:18 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
To jsou vždycky balance :) Jednou je zerg nehratelný pomalu tam ho dostavájí jenom Reapry a heliony či blink stalkery a pheonixy.
Momentálně je zerg zase nejsilnější.

Pokud se člověk ubrání 4-7 gate má 3 expanze potom je to v klidu :) Podstatě Zerg je pořád to samé do kola :)

Protoss instant win Zergling + mutalisk na tohle jsem momentálně neviděl obranu nad tím padají i profíci tak rychle že se člověk diví. Mass rouchu pravidla kdy zerg musel mít více exp už jsou klišé. A point move a masujem ale win.
Zerg - to nemám rád to skončí většinou začátek masovaní lingu a banelingu + potom rouchu a infestoru.
Terran - klasika jede bud marine + sige tank nebo heliony ze zacatku a banche.

Většinou zerg ani nedovolí postavit protoss dalši 2. expu. Dnes jsem se dival na dreamHackTV kazdý protoss tam prohral nad zergem pokud nejel fakt nějakou brutalní podělavku tak se mu podarilo vyhrat první kolo jinak ne.

Mutaliskové jsou momentálně peklo + rouchove GG se nemusí ani řešit taktika. Končí to většinou 2. expy zerg a 1. expa protoss


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz