StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 20. dub 2024 2:12:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 9:57:35 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Za veškerou kritiku díky. Spoustu těch chyb, co jste jmenovali, si uvědomuju sám - expa měla být na goldu a ne tam vpravo (to nebyl pokus o ninja expu, ale proste jsem v té chvíli potřeboval udělat expu a neměl čas ničit šutry, nebo jsem si to aspoň myslel.. tak či tak mi hned po prohře došlo, že jsem ji měl jít dělat doleva a přístupové kameny od natural expy bych zničil pak), Roach warren jsem jel hrozně pozdě a imho i ti Corruptoři chyběli.

U některých věcí bych se ale i hádal :) Spawnování larev - wtf? :) Mně zrovna přijde, že tohle naklikávám dost často, měl jsem i půlhodinové hry, kde Queeny byly skoro pořád bez energie, zatímco i u těch úplně nejlepších top hráčů vídám, že larvy nespawnují. Ono proč taky, když člověk musí dělat zrovna milion věcí, které mají prostě větší prioritu. Ty tři hydry se mi rozutekly samy, potvory, nedával jsem zrovna pozor :D A nedostatek larev jsem pocítil snad jen jednou za celou hru, problém byl spíš pokaždé s nedostatkem peněz, tj. nedostatečným počtem Dronů, ale to bylo prostě tím, že ten Protoss od začátku otravoval (nejdřív Phoenix harass, pak útok na mou pravou expu a pak už jse byl pod tlakem jen proto, že měl 2 expy a tu druhou jsem mu chtěl sejmout), takže jsem prachy a larvy musel spotřebovávat za bojový jednotky, čili nezbývalo na Drony. Tohle je momentálně za Zerga můj hlavní problém, uvědomuju si ho, ale nevím moc, jak s ním bojovat, koneckonců přesně kvůli němu jsem tehle topic oživil :)

Ad brzký Hydralisk den - nemám maphack :) a nebyl to ani misclick, vždycky jedu na tosse poměrně brzy hydry (ne vždycky tak brzy jako v téhle hře, to je asi pravda), protože tossovy countery na ně jsou dost late tech (Colossové, bouřky), ty nemá tak brzy a do té doby s hydrama ubráním a dám cokoli - teda za předpokladu, že nejsem lama jako v téhle hře, abych bojoval v úzké místě proti přesile a neutekl :)

Ještě jednou díky za všechny poznámky a rady, zapracuju na sobě :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 11:23:22 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
jako ano.. takovej dimaga ti to odrazi tema 3 queenama... ale takovemu whiterovy uz zase zas tak moc ne....

hral uz sem spoustu her kde si Z myslel ze kdyz se vykasle na hydry a ze mi to odrazi jen queenama tak na to nemile doplatil... unit lost na moji strane za 150 a na jeho skoro 4000 atd.. bezne ;) se pak muze divit kde sem vzal takovou armadu a psat OP P jak chce...

ty unit lost ofc prevadim na mineraly.. nedivam se nikdy na pocty jednotek

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:07:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
jako ano.. takovej dimaga ti to odrazi tema 3 queenama... ale takovemu whiterovy uz zase zas tak moc ne....

hral uz sem spoustu her kde si Z myslel ze kdyz se vykasle na hydry a ze mi to odrazi jen queenama tak na to nemile doplatil... unit lost na moji strane za 150 a na jeho skoro 4000 atd.. bezne ;) se pak muze divit kde sem vzal takovou armadu a psat OP P jak chce...

ty unit lost ofc prevadim na mineraly.. nedivam se nikdy na pocty jednotek


Aklaine, mohl by si sem prosím hodit takhle nějaké své zápasy v TvZ nebo i jiných, které ti přijdou dobře až výborně zahrané? Mě osobně by to pomohlo více než nějaké články a co se týče replayů potřebuji takový co odpovídá hře hráče co je na úrovni někde mezi profíky a mnou a co je důležité hraje protosse, což odpovídá tak nějak tobě. Díky.

PS: žádné 2gate rushe a podobně, potřebuji mid a late game

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:12:27 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
vzhledem k tomu ze si repy neukladam a mazu autosavy tak to bude chvili trvat... zvlast jeste kdyz celej vikend budem s pritelkyni u me na byte, takze se k sc dostanu az v pondeli :P tak chvilku strpeni

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:13:05 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
Pralev píše:
U některých věcí bych se ale i hádal :) Spawnování larev - wtf? :) Mně zrovna přijde, že tohle naklikávám dost často, měl jsem i půlhodinové hry, kde Queeny byly skoro pořád bez energie, zatímco i u těch úplně nejlepších top hráčů vídám, že larvy nespawnují.


no v téhle hře si měl 200 energie na všech Queenách... ;) nepochybuju že když si byl pořádně rozehranej někdy jindy že ti nestačila energie :D , ale tady to tak alespoň podle mě nebylo.. nejsem si jistej, ale myslím že to vychází nakliknout cca každejch 40 sec, ne? :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:31:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
vzhledem k tomu ze si repy neukladam a mazu autosavy tak to bude chvili trvat... zvlast jeste kdyz celej vikend budem s pritelkyni u me na byte, takze se k sc dostanu az v pondeli :P tak chvilku strpeni


Jasné, už to tu opakuješ tak dlouho že to vím nazpaměť. :) Přítelkyně taky hraje že tě k pc nepustí? :D Jde o to že když sem tam hraju s lepším hráčem tak mě v mid přejede a dostanu se k nim leda někde na turnajích, což je málo. Když jsem s tebou hrál 1v1 a doufal že se něco naučím tak si ve všech 3 hrách jel jen ty pitomé rushe (pro ostatní bylo to 2:1 pro aklaina, ano jednou jsem vyhrál :D) jako se hrajou furt na laderu, tak kde se to k sakru mám naučit. Na turnajích mě bez konkurenčně přejedou a na laderu se hrajou buď rushe nebo přejedu já je.

Jonas píše:
no v téhle hře si měl 200 energie na všech Queenách... ;) nepochybuju že když si byl pořádně rozehranej někdy jindy že ti nestačila energie :D , ale tady to tak alespoň podle mě nebylo.. nejsem si jistej, ale myslím že to vychází nakliknout cca každejch 40 sec, ne? :)


Ano je to 40 vteřin. Také někdy hraju stylem že vyhraju co mi přijde pod ruku a někdy jsem schopný prohrát i 3 match po sobě, víc ne protože pak to vypnu a ten den už k tomu nesednu. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:38:41 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jonas píše:
Pralev píše:
U některých věcí bych se ale i hádal :) Spawnování larev - wtf? :) Mně zrovna přijde, že tohle naklikávám dost často, měl jsem i půlhodinové hry, kde Queeny byly skoro pořád bez energie, zatímco i u těch úplně nejlepších top hráčů vídám, že larvy nespawnují.


no v téhle hře si měl 200 energie na všech Queenách... ;) nepochybuju že když si byl pořádně rozehranej někdy jindy že ti nestačila energie :D , ale tady to tak alespoň podle mě nebylo.. nejsem si jistej, ale myslím že to vychází nakliknout cca každejch 40 sec, ne? :)


Koukali jsme na ten samý replay? :) Moc nechápu, o čem mluvíš, přijde mi, že sis vypíchl jednu naprosto nepodstatnou věc a v té vidíš kořen problému, přitom ta nebyla problémem ani trochu. Ok, po 20. minutě jsem už na queenách měl 200 energie a neinjectoval ani náhodou pravidelně tak jako na začátku (ano, má to být jednou za 40 sekund). Nicméně celou hru jsem se koupal v larvách a za celou hru tam byl jen jeden jediný moment, kdy jsem larvy neměl. Btw nevím, zda koukáš i na top replaye, ale já ještě neviděl Zerga (ani ty Korejce s APM 300+), který by celou hru každých 40 sekund oplodnil všechny hatchery :)

Jak jsem teď na ten replay koukal znovu, tak jsem to opravdu prohrál tou expou na špatném místě a zbytečným lossem celé armády v 17. minutě.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:44:58 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Pátá kapitola je online
HERE
Check it out yo mothafucka nigga O_o atakdále atakdále

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Učíme se hrát Zergy - kapitola čtvrtá - ZvP
PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 12:55:00 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
saltazar: tak jestli zahraju neake delsi macro hry v PvP a par peknych PvZ tak to budu ukladat a za tyden snad neco vznikne... pak se ti ozvu:)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz