StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 6:44:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 16:12:58 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
Mám zažité taktiky jako 3gate robo 4gate 3gate expansion atd atd... ale jelikož jako platina nedostávám se dost do lategame zajímalo mě jaký je počet gateway a jíných produkčních budov na kolik expanzí. Jelikož moje halvní chyba je protože prohraju s 3000/1000 na účtě i když pořád stavím minery + jednotky

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 16:19:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
BorderKeeper píše:
Mám zažité taktiky jako 3gate robo 4gate 3gate expansion atd atd... ale jelikož jako platina nedostávám se dost do lategame zajímalo mě jaký je počet gateway a jíných produkčních budov na kolik expanzí. Jelikož moje halvní chyba je protože prohraju s 3000/1000 na účtě i když pořád stavím minery + jednotky


zaklad je porad utracet a neskladovat si prachy krome setreni na expu. Ja se snazim mit porad vse na nuly a vyuzit maximalne suroviny to ze mas 3000/1000 je uplne nahovno pokud mas v lategame delniku ze to nestihas utracet je lepsi jich par (podle potreby) poslat vsude po mape aby umreli a aspon ti poskytly skaut a na misto nich vyrobit nejakou armu popripade proxy pylony vsude po mape se hodi kvuli mobilite nicmene pocet produkcnich budov se odviji od poctu expanzi , jestli je klasicka tvoje taktika 4 gate na jednu bazi , tak s kazdou dalsi bazi si pricti dalsi 4 nebo misto toho dve roba nebo dve stargaty atd simple

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 16:40:00 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jen doplním Skylleera, je sice hezké aby jsi měl přesně dané výrobny, jako jsou třeba ty 4 gaty na bázi, ale to pro mě platí především ze začátku když fakt všechno warpuješ jak nejrychleji to jde. Když se tedy bavíme o late game, já mám stejně jako ty jsem protoss že, přebytky minerálů, protože jezdím rozmanitou armádu většinou náročnou na plyn, když už je to ta late game, že těžím třeba na těch 3 expanzích, tak techuju na více věcí. Mám tedy třeba 2 robotics, 2 stargate (jen voidy a fenixove, maják stavím málokdy v 1vs1), tech na templáře, prostě všechno a k tomu třeba 10-15 warpgate. Nestavím ve všem najednou, ale jde o to že když se se soupeřem vyměníte armády, třeba z velké části, tak ty můžeš rychle přepínat výrobu tak aby si soupeře překvapil, když bojuješ na jednom konci mapy tak do toho postavíš pár voidů, pošleš je někde obchvatem a podobně. Navíc třeba včera jsem hrál proti zergovi, ten mi náhle do mé převážně zealot+collos+sentry armády naběhnul s 10 coruptors, jednoduše jsem si do bitvy nawarpoval stalkery a je to.

Jestli chceš můžeme dát místo nějakých rychlých bitek hru kterou dotáhneme dál.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 16:44:38 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
saltazar píše:
Jen doplním Skylleera, je sice hezké aby jsi měl přesně dané výrobny, jako jsou třeba ty 4 gaty na bázi, ale to pro mě platí především ze začátku když fakt všechno warpuješ jak nejrychleji to jde. Když se tedy bavíme o late game, já mám stejně jako ty jsem protoss že, přebytky minerálů, protože jezdím rozmanitou armádu většinou náročnou na plyn, když už je to ta late game, že těžím třeba na těch 3 expanzích, tak techuju na více věcí. Mám tedy třeba 2 robotics, 2 stargate (jen voidy a fenixove, maják stavím málokdy v 1vs1), tech na templáře, prostě všechno a k tomu třeba 10-15 warpgate. Nestavím ve všem najednou, ale jde o to že když se se soupeřem vyměníte armády, třeba z velké části, tak ty můžeš rychle přepínat výrobu tak aby si soupeře překvapil, když bojuješ na jednom konci mapy tak do toho postavíš pár voidů, pošleš je někde obchvatem a podobně. Navíc třeba včera jsem hrál proti zergovi, ten mi náhle do mé převážně zealot+collos+sentry armády naběhnul s 10 coruptors, jednoduše jsem si do bitvy nawarpoval stalkery a je to.

Jestli chceš můžeme dát místo nějakých rychlých bitek hru kterou dotáhneme dál.


Můžeme hrával jsem právě několik late game v poslední době a všechny jsem prohrál díky tomu že jsem měl 26 zealotů v minerálech a on měl vše v armádě

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 16:54:21 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. pro 2010 12:40:00
Příspěvky: 119
V lategamu je hlavně potřeba mít dostatek výroben na nahrazení ztrát v bitvě. Na druhou stranu je potřeba umět je využít. Pokud budeš mít 4 roba tak ti to bude k ničemu když v nich budeš zapomínat vyrábět. Výhoda protose je že může (pokud má dostatek warpgatu) rychle nawarpovat právě ty jednotky které zrovna potřebuje. Proti zergovy to je obvikle jedno protože ten toho vyrobý víc než ty, ale proti terranovi je to výhoda. Hlavně je potřeba nezapomínat na upgrady, pokud zapomeneš tak klidně jet třeba double forge a s chronoboostem rozjet oba upgrady zaráz. Pro mě osobně neplatí, že když jedu další expu tak přidám 4 gaty navíc. Ikdyž mám třeba 3 nebo 4 expy tak se obvikle můj počet těžařů pohybuje kolem 50-60 (max) takže uživit to všechno aby to bylo efektivní moc nejde.

Zase je pak potřeba nebýt pasivní, ale scoutovat svého soupeře a dělat mu ztráty tam kde to bolí.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 17:47:04 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Super Topic!

A muzu rovnou k veci. Posledni dobou mam najednou strasny problemy s protossema. TvZ,TVT me je absolutne jasny, ale Pečko me roseka s jeho deadballem jak nic. A to se prave deje v late game. Navaznost na to bude mit urcite i spatne zahrany early game, mid game. Testoval sem vicero buildu. 3 raxx , fe . Early pushe. Nic nepomaha, tossove se tomu umej branit. Momentalne jezdim 1:1:1 s tim, ze harrasuju banshee, jedu tanky na obrany(popripade bunkry s marinou na fast push od Tosse) a hned jak me vylitne banshee jedu Expu a zacnu produkovat i BIO. Problem je takovej, ze at harrasuju sebevic toss me na 1v1 army strasne rozstipe a potreboval bych od zkusenejsich vedet cim vas terran prave porazi.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 18:08:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
Tomkalhotka píše:
Super Topic!

A muzu rovnou k veci. Posledni dobou mam najednou strasny problemy s protossema. TvZ,TVT me je absolutne jasny, ale Pečko me roseka s jeho deadballem jak nic. A to se prave deje v late game. Navaznost na to bude mit urcite i spatne zahrany early game, mid game. Testoval sem vicero buildu. 3 raxx , fe . Early pushe. Nic nepomaha, tossove se tomu umej branit. Momentalne jezdim 1:1:1 s tim, ze harrasuju banshee, jedu tanky na obrany(popripade bunkry s marinou na fast push od Tosse) a hned jak me vylitne banshee jedu Expu a zacnu produkovat i BIO. Problem je takovej, ze at harrasuju sebevic toss me na 1v1 army strasne rozstipe a potreboval bych od zkusenejsich vedet cim vas terran prave porazi.


Tohle mi problémy nedělá s ucinímy FF ho porazis ze zacatku a pak ho proste s trochou micro roztavis s 2 collosy s thermal a par ff

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 18:17:40 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
:lol:

hraju terrany :)

otazka je čim vas terran porazi.Muzem se bavit o slozeni armady, klidne i buildu. Prubehu hry(standart) . Staveni scv, makro, multitasking to vse ovladam.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 18:19:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
BorderKeeper píše:
Tomkalhotka píše:
Super Topic!

A muzu rovnou k veci. Posledni dobou mam najednou strasny problemy s protossema. TvZ,TVT me je absolutne jasny, ale Pečko me roseka s jeho deadballem jak nic. A to se prave deje v late game. Navaznost na to bude mit urcite i spatne zahrany early game, mid game. Testoval sem vicero buildu. 3 raxx , fe . Early pushe. Nic nepomaha, tossove se tomu umej branit. Momentalne jezdim 1:1:1 s tim, ze harrasuju banshee, jedu tanky na obrany(popripade bunkry s marinou na fast push od Tosse) a hned jak me vylitne banshee jedu Expu a zacnu produkovat i BIO. Problem je takovej, ze at harrasuju sebevic toss me na 1v1 army strasne rozstipe a potreboval bych od zkusenejsich vedet cim vas terran prave porazi.


Tohle mi problémy nedělá s ucinímy FF ho porazis ze zacatku a pak ho proste s trochou micro roztavis s 2 collosy s thermal a par ff


dobre je dropovat pripadne basnhee a na dve mista naraz a hodne snima mikrovat , delat do toho dropy a expandovat , jak uvidis imortaly je dobry mit aspon jednoho ducha a shodit jim stity. proti tossovi mi prijde uciny jediny fakt hodne efektivni dropy na vice mistech najednou je jedno ze ti tam tak skupinka zarve kdyz mu udelas dostatecny skody a muzes se celkem pohode dostat pryc kdyz si rychlej. tanky moc funknci nejsou bez bio armady.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lategame Tactics
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 18:20:43 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Borderkeeper->on ale hraje za terrany, nechce vědět čím ho ten protoss rozštípe ale čím ho má porazit. :D Sorry, ale nedá mi to. Tady je replay, aby jste viděli jak si border keeper představuje late game hru. :D

http://www.mediafire.com/?eelx7kbtc522s9n

Doufám že ho tím moc nenaštvu. :D


Tomkalhotka->rád bych ti poradil, ale zrovna s terranem moc problémy nemám. Nejlepší rada co ti tu každý dá je, aby si nám sem hodil replay svoji hry kterou si s tím tossem prohrál jak říkáš. Obecné pravidlo jak vyhrát TvP neexistuje, tak nevím co po nás chceš. Kdyby ano byla by tu řeč o OP. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz