StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 5:34:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: úte 23. lis 2010 17:07:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Stoky píše:
Nebudu se tu hadat...na to bych potreboval asi replay toho zapasu. Ale Artosis neni idiot, je to profesionalni hrac a me speedlingove neprijdou jako spatnej napad...Void je proti nim prakticky k nicemu a oni muzou zatim ovladnout ground.


ja se tu nehadam o tech speedlingach proti tem stalkerum, to je volba dobra,

ale hadam se o tom, ze obecne kdyz na tebe prilitne void a netusis, co bude nasledovat, tak zacit massit zerglingy neni zrovna to pravy orechovy, protoze kazdej lepsi toss ma u rampy aspon jednu sentry a i tak nez stihnes s lingama neco znicit, tak budes bez tezicu a za chvili i bez tech lingu, ktery pozvolna nakraji treba druhej voidray

-------------
void je vubec super vec na PvZ (pokud s tim prilitnete dostatecne brzo), protoze zergovi nejspis znicite jednu queenu, nejaky drony, takze zerg nema tolik larev ani nenatezi tolik mineralu, navic musi zainvestovat do evolution chamber + antiair vezky (dalsi mineraly a drony), takze vy se treba zbrzdite o mineraly a gas na stavbu voidu a stargatu, ale zerga to stoji kolem 10 dron a hromady mineralu k tomu, coz vam da ve vysledku dostatek prostoru k provedeni expy nebo prave 4gatu, kterej (kdyz postavite na zacatku 1 voidray) je tim zabrzdenej max. o cca 40 sekund, ale zerga to zabrzdi opravdu hodne (a zergskou agresi udrzite bez problemu blokujicim zealotem, pripadne sentry s FF)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 13:41:08 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Satik: Hrát jako Z proti tobě to by dobře nedopadlo, protože hraju výhradně jen za P, ale už jsem to co popisuješ jel hodněkrát a šikovní Zergové se z toho vždy dokázali dostat. Netvrdím, že je to nezbrzdilo, nebo že jsem pak nakonec nevyhrál .. někdy jo někdy ne. Jen se mi nezdá že by to byla nějaká super taktika která by byla "imba". Rozhodně si myslim že třeba 6pool je mnohem nebezpečnější. Stejně jako třeba MMM drop. Problém je, že stačí pár roachů na hit and run do kanonu a Z to má beze ztrát. Stačí aby vždy toho roache který dostal kapky poslal dozadu, to jsem schopnej umikrovat i já :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 13:50:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Stealman píše:
Satik: Hrát jako Z proti tobě to by dobře nedopadlo, protože hraju výhradně jen za P, ale už jsem to co popisuješ jel hodněkrát a šikovní Zergové se z toho vždy dokázali dostat. Netvrdím, že je to nezbrzdilo, nebo že jsem pak nakonec nevyhrál .. někdy jo někdy ne. Jen se mi nezdá že by to byla nějaká super taktika která by byla "imba". Rozhodně si myslim že třeba 6pool je mnohem nebezpečnější. Stejně jako třeba MMM drop. Problém je, že stačí pár roachů na hit and run do kanonu a Z to má beze ztrát. Stačí aby vždy toho roache který dostal kapky poslal dozadu, to jsem schopnej umikrovat i já :)


to sice jo, ale toho zerga tim zdrzis dyl nez sebe, takze pak uz ten 4gate neda :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 14:48:18 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
satik: Tak to nemohu ani potvrdit ani vyvrátit, protože 4 gate moc nejedu. Nikdy se mi neovědčil, ale teoreticky si myslim, že když ho stavěnim kanonu vyprovokuju k roach/ling buildu, tak je defacto na 4 gate připravenej a roachové si v poměru cena/výkon protosské gateway jednotky dají. Spíš jsem po tomhle bloku jel VR, aby ty roache nevyužil. Ale jak řikam to může být tím, že 4gate nejedu protože mi P gateway jednotky přijdou ze všech 3 ras nejméně efektivní z T1 jednotek (hlavně absence slušného ranged damage). Protože oproti SC1 přibyl Marauder a Roach .. což jsou oboje slušné countery na tosské GW jednotky.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 15:15:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Stealman píše:
satik: Tak to nemohu ani potvrdit ani vyvrátit, protože 4 gate moc nejedu. Nikdy se mi neovědčil, ale teoreticky si myslim, že když ho stavěnim kanonu vyprovokuju k roach/ling buildu, tak je defacto na 4 gate připravenej a roachové si v poměru cena/výkon protosské gateway jednotky dají. Spíš jsem po tomhle bloku jel VR, aby ty roache nevyužil. Ale jak řikam to může být tím, že 4gate nejedu protože mi P gateway jednotky přijdou ze všech 3 ras nejméně efektivní z T1 jednotek (hlavně absence slušného ranged damage). Protože oproti SC1 přibyl Marauder a Roach .. což jsou oboje slušné countery na tosské GW jednotky.


zerg ma "docela problem" s beznym dobre zahranym 4gatem, se kterym muzes v case 6:30 na zerga prijit s cca 3 zealotama, sentry a 3 stalkerama a postupne priwarpovavat dalsi armu, samozrejme se to za zerga odrazit da, kdyz vis co mas delat, ale tady u toho buildu je problem v tom, ze zerga krom mineralu zbrzdis i minimalne o nejakych +-15 larev, takze zerg ten 4gate armadou z jedny hatch neubrani a musi si postavit crawlery, jenze kdyz mu s 4gatem hlidas expu, tak ji nema jak zabrat (crawler je hrozne pomalej + toss ma FF na rampu)

asi by bylo idealni hodit sem replay, az potkam nejakyho zerga, tak to sem upnu ;)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 15:59:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
satik píše:
Stealman píše:
satik: Tak to nemohu ani potvrdit ani vyvrátit, protože 4 gate moc nejedu. Nikdy se mi neovědčil, ale teoreticky si myslim, že když ho stavěnim kanonu vyprovokuju k roach/ling buildu, tak je defacto na 4 gate připravenej a roachové si v poměru cena/výkon protosské gateway jednotky dají. Spíš jsem po tomhle bloku jel VR, aby ty roache nevyužil. Ale jak řikam to může být tím, že 4gate nejedu protože mi P gateway jednotky přijdou ze všech 3 ras nejméně efektivní z T1 jednotek (hlavně absence slušného ranged damage). Protože oproti SC1 přibyl Marauder a Roach .. což jsou oboje slušné countery na tosské GW jednotky.


zerg ma "docela problem" s beznym dobre zahranym 4gatem, se kterym muzes v case 6:30 na zerga prijit s cca 3 zealotama, sentry a 3 stalkerama a postupne priwarpovavat dalsi armu, samozrejme se to za zerga odrazit da, kdyz vis co mas delat, ale tady u toho buildu je problem v tom, ze zerga krom mineralu zbrzdis i minimalne o nejakych +-15 larev, takze zerg ten 4gate armadou z jedny hatch neubrani a musi si postavit crawlery, jenze kdyz mu s 4gatem hlidas expu, tak ji nema jak zabrat (crawler je hrozne pomalej + toss ma FF na rampu)

asi by bylo idealni hodit sem replay, az potkam nejakyho zerga, tak to sem upnu ;)


neni treba, nejakej 4g replay proti Z se vzdy najde ;) sice jsem hral jak ponocnej ale stacilo to...

Kód:
http://www.megaupload.com/?d=TZVNDUTW

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 16:55:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Yarin píše:
...


ja myslel 4gate z toho pylon bloku ;)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 17:01:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stealman píše:
pár roachů na hit and run do kanonu a Z to má beze ztrát


buď musíš bejt nějakej micro bůh nebo nevim, ale rozhodně bych moc rád viděl jak včas sundáš 2-3 cannony pod rampou s bandou roachů a ještě bezeztrát, já tohle blokování využívám teď docela často a nějak si nemyslim, že by všichni 1700 dia proti kterým to hraju byli totální blbci a přesto nikomu z nich se to nepovedlo prorazit "rychle" a "bezeztrát", když už jednou ten wall pod rampou stál. Fakt si to micro s roachema na rampě neumím představit, to jako vemeš 2 roache příjdeš tam 1-2x vystřelíš a zas z5? Hmm to gl protože takhle budeš ty 3 canony a 3 pylony sundávat docela dost dlouho a bude to vyžadovat hodně tvýho soustředění, který pujde trochu na úkor macra. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 17:22:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 15:22:14
Příspěvky: 30
Prijde vam blbost v pripade takoveto blokady, postavit druhou hatch inbase kousek od vchodu - kdyz se dostavi mate creep tam kde potrebujete crawlera a jet 1 base roache/muta/hydra?
Queena nebude muset tumorovat a muze larvovat, mate 2x hatch na larvy takze produkce unit neni mensi nez protos 4 gate.
Pokud prijde nejaky fast push tak se kvam nedostane pres svoji vlastni blokadu + vasi blokadu hatcherkou a mezitim se da urcite stihnout natechovat i z jedne baze na neco co tento push zastavi. Pokud do toho toss nacpe vsechno tak by mel byt stav tak nejak vyrovnany po uspesne obrane. Pokud mezitim pojede na expu tak se bude snaze branit a zase to neskonci tak spatne.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ imbarna
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 17:25:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
hasicz píše:
Prijde vam blbost v pripade takoveto blokady, postavit druhou hatch inbase kousek od vchodu - kdyz se dostavi mate creep tam kde potrebujete crawlera a jet 1 base roache/muta/hydra?
Queena nebude muset tumorovat a muze larvovat, mate 2x hatch na larvy takze produkce unit neni mensi nez protos 4 gate.
Pokud prijde nejaky fast push tak se kvam nedostane pres svoji vlastni blokadu + vasi blokadu hatcherkou a mezitim se da urcite stihnout natechovat i z jedne baze na neco co tento push zastavi. Pokud do toho toss nacpe vsechno tak by mel byt stav tak nejak vyrovnany po uspesne obrane. Pokud mezitim pojede na expu tak se bude snaze branit a zase to neskonci tak spatne.


se stejnou ekonomikou ma vyhodu toss, predevsim kvuli forcefieldum, diky kterym dokaze nicit zergskou armadu po castech

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz