StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 19:42:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:18:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
GoodWill píše:
Riesenim by mohlo byt masivne hranie za terrana. Ak sa blizzard alibisticky skryva za tieto statistiky, tak mi treba pomocou nich ukazat ze je nieco zle. Zacnime hrat vsetci terrana, vsetci MMM a ked bude 80% hracov hrat terrana, tak aj ignorantsky blizz pochopi ze tu nieco nesedi.


Tím že budou všichni hrát za Terrana se nic nevyřeší... TvT je přece vyrovnané :D A ospravedlnit to můžeš i tím, že máš rád Terrany, protože nemáš rád emzáky.

Jediný způsob jak poukazovat na chyby v balance je hrát za jiné rasy a ukazovat na jednotlivých situacích co je špatně.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:24:01 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 16:04:06
Příspěvky: 42
Jumbik píše:
GoodWill píše:
Riesenim by mohlo byt masivne hranie za terrana. Ak sa blizzard alibisticky skryva za tieto statistiky, tak mi treba pomocou nich ukazat ze je nieco zle. Zacnime hrat vsetci terrana, vsetci MMM a ked bude 80% hracov hrat terrana, tak aj ignorantsky blizz pochopi ze tu nieco nesedi.


Tím že budou všichni hrát za Terrana se nic nevyřeší... TvT je přece vyrovnané :D A ospravedlnit to můžeš i tím, že máš rád Terrany, protože nemáš rád emzáky.

Jediný způsob jak poukazovat na chyby v balance je hrát za jiné rasy a ukazovat na jednotlivých situacích co je špatně.


http://sc2casts.com/cast1101-oGsTheWinD ... ro-Matchup

toto si pozri.. co myslis je raven OP ? po tomto videu to tak vyzera... ale co ked pride niekto kto to porazi... ? chapes zatial hra nieje vybalancovatelna lebo stale sa nachadzaju nove a nove taktiky...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:30:33 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Myrec: Takhle to ale nelze chápat, na ten replay jsem se nedíval, ale hádam, že tam je nějaká taktika kde se šikovně využil raven. To ale nejde srovnávat s MMM, protože na ravena je hafo counterů a je to spíš náhoda když tím někdo někoho překvapí. Je to prostě ojedinlěá věc. Kdežto MMM jede snad 90% teranů proti P a v té fázi prvního útoku má prostě T velikou výhodu. To už tady ví prostě všichni, jasně dá se říct "pokud má P lepší mikro lepší makro lepší PC, větší koule, tak to nějak se štěstim může přežit" ale to není balance. Nikdo netvrdí že MMM nejde porazit, jde to porazit, ale musíš na to mít podstatně vyšší skill a lépe hrát jako P abys měl šanci vyhrát. Jinými slovy, slabý T může porazit relativně silnějšího P hráče, zatímco obráceně to neplatí a to je právě ten imbalance (týká se jen early game, bez colossů a ht).


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:30:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Však já neříkám, že je všechno v pořádku. Jen jsem reagoval na logiku, kdy by měli všichni hrát Terrany, když TvT match je jasně vyrovnaná partie a záleží jen na zvolené situaci.

Řešit by se měly jednotlivé situace při soubojích rozdílných ras. Na ten replay se mohu podívat až budu doma, takže nevím o co tam jde.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 13:52:37 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Ozzy jakto ze uz nepostujes nemam se cemu smat :D meles tu totalni sracky procti si topic odzacatku budes se divit co obcas pises :D

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 14:03:14 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 16:04:06
Příspěvky: 42
Stealman píše:
Myrec: Takhle to ale nelze chápat, na ten replay jsem se nedíval, ale hádam, že tam je nějaká taktika kde se šikovně využil raven.


taktika je ze rushoval ravenov... a ked ich mal asi 5-6 s plnou energiou nahadzal mu autoturrety okolo lair ... a ten proste zomrel... aj ked tie vezicky potom Z znicil... ale strata lair je neopisatelna...
za P si viem predstavit feedback... to musi tych ravenov znicit velmi rychlo... ale co chudak nudny Z ? napady boli:
rychlejsie ist na ultra: nie dostatocne cost effective (mineraly ktore mal Terran naviac investoval do wall z fortnesu);
pouzivat fungal grow: ako presne to ma pomoct ? ked tie raveny vedia pod seba nahadzat turretky na na obranu pred hocicim sa ich pokusis znicit;
neural parasit: ziadny infestor to nemohol prezit dost dlho;
infested terran: zatial ziadne napady


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 14:06:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 05. říj 2010 23:19:20
Příspěvky: 56
Chelios píše:
Ozzy jakto ze uz nepostujes nemam se cemu smat :D meles tu totalni sracky procti si topic odzacatku budes se divit co obcas pises :D



Co se navážíš jen do mě? O Terran OP mluví víc lidí než já tak mě nech na pokoji a běž si dál hrát zlatou proti bronzu abys ses cejtil že to umíš!

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 14:10:23 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
myrec: Tak na ně zkus třeba vletět mutaliskama .. označíš jich 10 dáš attack na ravena bum bum jeden dole, ostatní akorát udělaj pár turretů tak se stahneš .. jakmile se pohnou od turretů uděláš znova to samý. Oni nikdy nestihnou naházet turrety a zabít mutaliska dřív, než ta skupina mutů sundá alespoň jednoho ravena. Takhle to uděláš párkrát a zaručeně ho od nějakého raven attacku odradíš :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 14:11:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Kdo tu rika, ze MMM nejde porazit?

1.) Tezko se clovek dostane v early game k MMM (pokud jde teran 1/1/1 aka destiny cloud fist build, aby mel Medivac tak rozhodne v early game nema MM ball)

2.) Proti tossovi pouzivam v early game MM push (bez Medivacu, Jen klasicky 3xrax, tech lab tech lab reactor), vetsinou vyrazim tak s 6-8 maraudery a 8-10 marinaky ve chvili kdy se mi dodela stim pack, byva to tusim 7. minuta.

3.) Chytry toss, to odrazi snadno...neni potreba ani lepsi mikro, ani stesti, ani vyssi skill...staci na rampe 1 sentry co rozdeli armadu, popr. pokud nema armadu (ani 4stalkery a zeloty) tak mu staci na rampe 2-3 sentry, ktere mu daji cas si je privolat.

4.) Tam kde vy mluvite o early game tak srovnavejte early game terrana a early game tosse, a ne mid game terrana, ktery jde uz MMM a medivaky...to uz totiz toss vetsinou ma immortaly nebo colosy (nebo by mel mit...)

...pro me je napriklad imbalance Force Field, protoss ma abilitu ktera mu v early game da moznost se ubranit jakemukoliv pozemnimu utoku do mainu bez pouziti mikra...zergling, baneling, zelot, marine rush. Prislo by mi logicke kdyby force filed dali nejaky pocet zivotu na rozbiti, treba 500...v early game by trvalo nekolik vterin nez se to rozbije a v mid-late game by to stejne nikdo nefocusoval, protoze se FF pouziva jen ve velkych bitvach a to je skoda DPS...

Jinak co se tyka zmen v patchi, ne 1.3, ale 1.2, tak se uvazuje spis nad oslabenim reaper harasu, a posileni roachu

2Ozzy: o OP terranech po 1.1 patchi nemluvi uz skoro nikdo, jen flameri, kteri si potrebuji na neco stezovat a zaspali dobu...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT patch 1.3
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 14:17:40 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Já nevím no s tím FF, většinou když na mě jde terran tak se nehrne hned na rampu, dá scan, stojí dole a střílí a to potom donutí mě jít k němu a v tu chvíli je FF na nic. Ještě jsem snad nezažil, že by mi T vlezl na rampu a nechal se rozkrojit FFkem. A i kdybych ho rozpůlil, tak přes FF se střílet dá ne ? Takže i ta polovina co bude dole normálně útočí na moje zealoty, který bojujou s tou půlkou co je nahoře, takže v tom bohužel zas až takový přínos nevidim. Jo dá se zablokovat na chvíli celá armáda to jo, ale to rozpůlení se mi fakt moc často nedaří, by musel být terran dost blbej


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz