StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 2:03:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 18:29:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Balty píše:
Stoky píše:
4000surovin: 13xstalker, 13xzealot, 2x sentry
2650surovin: 8x stalker, 8x zealot, 2x sentry...opravdu se vyplati mit +2uprgade+charge na 8 zelotech misto 5+5 stalker/zealot??


Mno popravdě radši vemu army 8x 8x 2x s 2 + charge nez 13x 13x 2x bez charge a armoru, asi to zní divně, ale ty upgrady dělají hodně a v tomhle případě velmi hodně, brát proti terranovi zealoty bez charge je hodně useless to jsou pak spíš takové pohyblivé cíle jen, pak by šlo vzít jen sentry + stalkery, takže bys měl cca 20 stalkerů, to je celkem pěkný, ale bojovat většinou bude stejně jen cca 12 z nich, takže to zas není úplně ono, takže závěr, ano já osobně radši pojedu s upgradama než s velkou army jejíž potenciál nejde využít. Dával jsem pár her se Satikem, takže snad on z tý hry nějaký závěry také vyvodil, bylo tam celkem pěkne vidět jak ten armor a charge je silnej, ale samozřejmě vyhrál on, má perfektní makro, já jsem na to lama :) Btw netvrdím, že se jedná o dokonalou taktiku nebo jedinou možnou, jde taky jet HT nebo snažit se co nejdříve rozjet colose, vše to jsou dobré strategie na MMM, ale bojovat proti MMM / MMG se stalkerama a pár zealotama vše nevylepšený, to mi vyloženě příjde jak mrhání surovinama. Toť můj názor a zkušenost. ;)

Btw Satik byl teď fakt jedinej terran po dlouhé době co proti mě používal EMP, myslim si, že mít jenom holou army stalekerů bez armoru, neměl bych vůbec šanci.


Tak dejte replay...rad bych se podival...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 19:58:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
Tak dejte replay...rad bych se podival...


Replay nemám snad Satik nebo ten "někdo" kdo tam byl jako obs (jméno si nepamatuju :| ) ale dal jsem teď na rychlo jednu hru s nějakým diamantem T (hra mi ale na diamanta přišla trochu moc slabá), každopádně tam je, podle mě, hezky vidět, jak to ti zealoti krájí. V prvních bojích nemám vylepšený armor vůbec, později mám 1 armor (omylem jsem dal místo armoru vylepšovat zbraně a vůbec si toho nevšiml) a až v 16té minutě mají moje jednotky 2 armory. :? Terran jede klasiku MMM + medivaky v pozdější fázi hry tahá i ghosty (docela neohrabaně).

http://www.uloz.to/6290676/metalopolis-pvt-2-sc2replay

Rád bych, aby to nikdo nebral jako nějakou ukázku hraní, výsledek hry není teď podstatný, doporučuji zaměřit se výhradně na bitvy, tenhle replay sem dávám jen na ukázku, jak ty boje s tím armorem atd vypadají. ;)

-------EDIT--------
To Pralev: Pokud tam máš colose, tak jo, to pak zealoti aspoň před sebou tlačí toho nepřítele, ale jen se stalkery jsou fakt useless bez charge, jak se nepřítel stahuje, tak vždy střílí max 1-3 stalkeři a zbytek cupitá za nima, není to prostě úplně ono (leda by zas stalkeři měli blink a nebo jsi hodně využíval sentry, ale bez toho charge jsou i ty sentry pak dost o "štěstí"), já radši jedu na ten charge ;)

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Balty dne sob 23. říj 2010 21:28:51, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 21:03:25 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Balty píše:
brát proti terranovi zealoty bez charge je hodně useless to jsou pak spíš takové pohyblivé cíle jen


To je právě špatná úvaha :) Buď před těma lotama couvá a zatím mu ostatní ranged jednotky (Stalkeři, Sentry, Immortalové, Colossové) dělají damage nebo necouvá a loti ho krájejí :) (nebo umírají jako meatshield, ale to se za tu cenu dá)

Balty píše:
Btw Satik byl teď fakt jedinej terran po dlouhé době co proti mě používal EMP, myslim si, že mít jenom holou army stalekerů bez armoru, neměl bych vůbec šanci.


Každej Protoss má přesně tuhle zkušenost - jakmile Terran intenzivně využívá EMP, začne bejt prakticky neporazitelnej. Přesto drtivá většina Terranů (dokonce top Diamond a vůbec top hráčů) ty Ghosty nepoužívá nebo je používá špatně a málo :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 22:52:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Balty: nevim co si na tom replay chtel ukazat. Hrajes vyrovnane bitvy proti cloveku, ktery jede 1base proti tvoji 2base (30SCV vs. 45 probes) a to te na zacatku malem rozbil...a je jen jeho blbost ze toho nevyuzil.

Jinak k tomu co pises. Ghosty ten clovek pouzil ve chvili kdy to bylo populacne cca 110 vs. 40, takze jakoby nepouzil. Nejedes tady 0/+2 chargeloty ale +1/+1 (a navic prvni co stavis tak je upgrade utoku). A na zacatku kvuli tvym early upgradum malem prohrajes. Tvoje teoreticke pouziti guardian shieldu si nepouzil ani jednou. Ja nerikam ze upgrady jsou spatne, naopak.

Jinak podle tveho orderu, tak sem si vsiml, ze vynalezas charge pro sve prvni dva zealoty. Jinak jestli tohle hrajes v TvP vzdycky, tak pocitam ze za chvili zacnes nadavat jak jsou Terrani OP, protoze napr. Ty mas v case 8:20 4x chargelot a 1stalker a zacinas warpovat dalsiho chargelota a dva stalkery. Kdyz by proti tobe sel terran stim timed push ze 3 raxu, tak v tuhle chvili resp. kolem 8:10-8:20 prijde k tobe do mainu s 6-8 maraudaudery a 8-10 marinaky, se stimem a dalsi 2+2 budou prichazet kazdych 30 sec. Nemyslim ze jsi tohle schopny odrazit a to ani za pomoci sentry (kterou v tu chvili ani nemas). Koukam ted na svuj replay a v case 7:40 mam 7 marauderu a 8 marianku a stim na 110/140 (TvP) a samozrejme concusive shells. V case kdy bych vedl utok, tak sem mel pop 55 proti tvemu 38 a to mas vice mene utraceny suroviny. A uz vubec si nedokazu predstavit "destiny cloud fist" build (1/1/1) s naprosto standartnim pushem 5marinaku a helionem v case kolem 6:30-7:00, kdy mas 1 warpgate a 2-3 zeloty (dokonce bez charge). Coz neni zadny main push, ale spis takovy odpad z vyroby...i kdyz proti tossum se hraje spis klasicke MM, casto MMG.

Mozna by se ti vyplatilo se zamyslet nad tim udelat charge treba o 3-4 minuty pozdeji aby si nebyl tak rushable...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 0:19:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
Balty: nevim co si na tom replay chtel ukazat. Hrajes vyrovnane bitvy proti cloveku, ktery jede 1base proti tvoji 2base (30SCV vs. 45 probes) a to te na zacatku malem rozbil...a je jen jeho blbost ze toho nevyuzil.

Jinak k tomu co pises. Ghosty ten clovek pouzil ve chvili kdy to bylo populacne cca 110 vs. 40, takze jakoby nepouzil. Nejedes tady 0/+2 chargeloty ale +1/+1 (a navic prvni co stavis tak je upgrade utoku). A na zacatku kvuli tvym early upgradum malem prohrajes. Tvoje teoreticke pouziti guardian shieldu si nepouzil ani jednou. Ja nerikam ze upgrady jsou spatne, naopak.


Zkus někdy si nějdřív pořádně přečíst na co reaguješ, možná by sis mohl ušetřit pár vět jako že tam mám vylepšení zbraní, jelikož to sám píšu, dále bys nemusel komentovat tupě hru, když to sem dávám jen na ukázku bojů, dále bys nemusel zmiňovat ghosty, jelikož sám jsem psal, že je použil ke konci a dost neohrabaně, tolik k textu. Dále kdyby jsi se pořádně koukal tak v tom replayi ten štít jsem použil nejednou a není to moje teoretické používání, já ho používám v praxi a i kdybych ho tady nepoužil ani jednou, tak to nedokazuje, že ho nepoužívám, dále kdybys četl tenhle topic pořádně, tak víš, že jsem psal, že s tím štítem to není snadný udržet pod ním zealoty a proto jsem přidával ukázky výpočtů i bez toho štítu atd atd atd, stačí pozorně číst než tu jen slepě kecat a kecat.

Další věc, řekl jsem někdy, že se jedná o ultimátní strategii? neporazitelnou? bez vady? pokud se nepletu řekl jsem jen, že zealoti + 2 armor + charge jsou výbornou jednotkou proti MMM a chce mi tu někdo tvrdit snad že není??? Když dělá zerg early expanzi, tak taky nemá armádu na obranu proti rushi, prostě každá taktika má svý + i -.

Takže když si přečtu tvůj příspěvek a budu ignorovat všechny ty totálně zbytečné řeči, který jsi nemusel vůbec psát, kdyby sis pořádně přečetl na co reaguješ, tak díky za radu, že by ten charge byl lepší později, to by možná šlo. ;) Někdy si tady připadám, jak kdybych mluvil japonsky...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 1:47:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Nechci se tu hadat. Predne se omlouvam opravdu si guardian shield 2x ve hre pouzil (v 18. a 20. minute), to uz sem hru moc nesledoval, protoze uz nemela se silou buildu nic spolecneho. To s tema ghostama, sem rekl jen ve spojitosti, ze si tu zminoval EMP a tvuj souper postavil ghosty, par vterin pred tim nez leavnul hru, ale to je fuk. To neni to dulezite. A ok, to ze si psal ze si udelal miss click v upgradovani sem prehledl, to je moje chyba.

Co ale hlavne melo vyplynout z toho, co sem tu psal je, ze se tu ohanis nejakyma casama ze do 10. minuty mas to a to. Ja rikam, ze je nesmysl mit takhle vyupgradovane jednotky takhle brzy a uvedl sem tu par prikladu z TvP. To jak jsem mluvil ze jedes 2base vs. 1base, melo jen ukazat na to jak je tvuj build slaby, protoze i presto ze mas ekonomickou vyhodu, tak zaostavas v tvorbe jednotek a zlomis to az nekde v 17.minute. Celou dobu je to tak tak, ze se ubranis. Co se tyka nejakych rushu, tak push v 8.minute a nebo 5 marinaku s helionem v 7. minute neni nejaky cheesy rush jako 6 nebo 9 pool ve 4.minute, takovy push je proste ocekavatelny. Pokud zerg jede early expu (14hatch, 14pool) tak je porad schopny se v 7. nebo 8. minute se branit. Trosku bych to prirovnal (a hodne to prezenu), k tomu ze reknu, ze dobry je postavit 20 BC a pak vyrazit, to ze 20. minut budu extremne zranitelny to proste svedu na to, ze kdo jde utok do 20. minuty rushuje, a ze to je minus meho buildu. Proste pokud je build do 10. minuty extremne zranitelny, tak neni moc dobry...

Tak jeste jednou, nerikam ze mit upgrady na zealotovi je spatne, jen rikam, ze je spatne to uspechat. Proto musim komentovat hru a ne jen souboje. To ze Chargelot rozkraji marinaka, na to nepotrebuju replay. Ale abych videl jak early vyupgradovana armada nema dostatecny pocet jednotek, to mi replay ukaze...O to mi jde, ciste o resources management.

Ale muzu te jen podporit v hrani tohohle buildu, protoze sam casem zjistis ze to neni to prave...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 9:57:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
nase vcerejsi hry v priloze


Přílohy:
TvP Balty.zip [108.45 KiB]
331 krát

_________________
Obrázek Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 11:04:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
To Stoky: Ok takhle to beru. Přesto tu mám pár "ale", většinou mívám dost army ze začátku, jen proti tomuhle terranovi jsem nějak se necítil ohrožený prostě, na replayi se Satikem (na metalpolis, to druhý ne to jsem zkonil totálně :D), tak tam mám bych řekl dobrou army na začátek, tam jsem to jel od začátku ze 2 bran a upgrady jsem také stihl, dále tam Satík využívá plně i ghosty a já sentry, takže to je asi dobrá ukázka mého buildu a toho co je hlavním cílem "ukázat, že zealoti s 2 armorem + charge jsou hodně silnou jednotkou proti MMM. Co mě trochu mrzí je konec, pozdní expanze, nestihl jsem včas udělat stormy a halucinace, mohlo by to být ještě o něco zajímavější si myslim. ;)

Jen tak pro rekapitulaci, proč tu tohle vůbec řešíme, pár lidí tu psalo, že zealoti se ani s chargem k marauderům nepřiblíží, že jsou maraudeři OP atd atd. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 12:42:01 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
Balty píše:
To Stoky: Ok takhle to beru. Přesto tu mám pár "ale", většinou mívám dost army ze začátku, jen proti tomuhle terranovi jsem nějak se necítil ohrožený prostě, na replayi se Satikem (na metalpolis, to druhý ne to jsem zkonil totálně :D), tak tam mám bych řekl dobrou army na začátek, tam jsem to jel od začátku ze 2 bran a upgrady jsem také stihl, dále tam Satík využívá plně i ghosty a já sentry, takže to je asi dobrá ukázka mého buildu a toho co je hlavním cílem "ukázat, že zealoti s 2 armorem + charge jsou hodně silnou jednotkou proti MMM. Co mě trochu mrzí je konec, pozdní expanze, nestihl jsem včas udělat stormy a halucinace, mohlo by to být ještě o něco zajímavější si myslim. ;)

Jen tak pro rekapitulaci, proč tu tohle vůbec řešíme, pár lidí tu psalo, že zealoti se ani s chargem k marauderům nepřiblíží, že jsou maraudeři OP atd atd. ;)


Jen tak do větru zpomaluje chargnutého zealota concussive shells?

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 13:29:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
BorderKeeper píše:
Jen tak do větru zpomaluje chargnutého zealota concussive shells?


Zpomaluje, ale když je zealot v chargi, tak to skoro nepoznáš, protože ten zealot si pro svou oběť stejně doběhne protože je i tak rychlejší jak normální unit, navíc chargem jsou zealoti většinou u nepořítele dřív než pořádně nějaký zásah dostanou.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz