StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 2:27:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 12:03:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
To že zealot potřebuje charge ví i malé dítě ještě v průběhu instalace , ale ten armor děla opravdu hodně zealoti nakrajejí maraudery když to bude na otevřeným prostoru ne někde v nudli kde si jich zabojuje jen třetina, klidně si zkuste v editoru poslat 10 zealotu proti 15 marauderům a uvidíte kdo vyhraje .

na jedný straně přihodím stimpak na druhý charge a bude to zase stejnej výsledek , přihodím medivaci, přihodím sentry a je to pořád dokola , MMM ball je "koule" o třech typech jednotek je jasné že to nebude counterovatelné jen jedním typem jak by si někteří představovali , ale logicky zase nějakým "pakem" tří a více rozdílnjech jednotek ...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 13:20:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
satik píše:
Ty si to predstavujes jako hurvinek valku, jednak s tema upgradama bude mit upgrady uz i terran a hlavne nez je udelast, tak uz oba budete mit armadu 200/200 a boj nejspis bude probihat davno predtim :) (+ jsi mozna pozapomel na stimpack, medivacy a treba EMP... :) )


Rofl? Ty, že jsi diamant? Za 1. málokdy vidím terrana něco vylepšovat než pořádně namasuje army, za 2. ty ugrade máš do 10té minuty (2 armory+ charge). EMP do cca 10-15 minuty proti mě zatím použil terran jen jedinkrát a to deně hraju několik her proti diamantům i platině a ZKUS si to co jsem napsal pls přečíst aspoň 4x než budeš reagovat, vylepšuje se ARMOR u zealota co má 100hp a 50shieldy, takže nějaký EMP toho zas tolik moc nesvede s 50štíty, který v tuhle dobu nejsou skoro vůbec podstatný pro zealota s 5ti armorem a pokud myslíš EMP na sentry, ok pokud bude terran šikovnej tak nemaj zealoti pak 5armor ale jen 3, kde ty čísla vypadají pořád hezky, ale zas je tu ghost, což jde na úkor velikosti jeho army.
Stimpack nezvysuje dmg ale jen rychlost o tretinu, cili porad armor dělá svoji práci dobře sice hp jdou dolů trochu rychleji, ale nezapomeň že stimpackem se "zraní" i teranská armáda, takže díky armoru se pro obě strany při použití stimpacku nic extra nemění, pokud opět máš namysli, že si terranská armáda dá dávku, aby rychle utekla, zkusit to může, ale zatim jsem neviděl, ji nějak úspěšně utéct zealotům, většinou to skončí max pár mrtvolama na obou stranách a rozchodu (pokud toss není blbec a nejde za ním až do jeho base). Dále medivaci, jako vše, je to další tech, jde to na úkor massování army, ok on bude mít 3 medivaky, ale zas bude mít cca o 4-5 marauderů míň, já jedu zealoty, pořád základní jednotka, gas cpu do upgradu, takže ve výsledku, díky tomu, že šel dělat medivacy zas o něco víc přečíslím jeho army na zemi.
Trochu mi to příjde, že tady na foru se hraje nějaká UBER MASTER EXTRA SKILLA liga někde nad diamantama a skoro všichni na fóru v ní jsou, jinak nechápu, jak může někdo mít takovýhle řeči u věcí, který ve hře já vidím běžně, asi hraju na jiným battle netu, kde jsou úplně jiný hráči a nebo fakt nevim. :?:

Můj závěr: zealoti jsou výborná jednotka proti marauderům i maríně, ale musí se splnit pár podmínek - charge + 2 armory + podpora sentry a pár stalkerů. Pokud někdo tvrdí opak, tak mi ukažte jak to hrajete vy, rád se přiučím (ikdyž mě moje taktiky vycházej docela pěkně) a taky bych rád viděl, jak terran výjde z biky s takto upravenýma zealotama jako jasnej vítěz. ;)

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Balty dne sob 23. říj 2010 13:45:13, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 13:39:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 1:56:06
Příspěvky: 62
Balty ty vycházíš ze špatné hry tvých protivníků :) Měl jsem úplně stejnej postoj, ale po pár hrách proti lepším T jsem hodně změnil pohled na věc.

Samozřejmě, dokud budou Terrani špatní, bude ti to vycházet, jednou ale hodně narazíš ;-)

Doporučuju trochu přehodnotit hru a začít brát rady od těch UBER MASTER EXTRA SKILLA hráčů, jelikož oni už ví, my jen vycházíme ze špatné hry, což není dobré.

gl hf :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 13:45:59 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Balty->pokud vím, stále si nezačal hrát ligu 1v1, to co tu říkáš si hrál někde vedle. Jdi hrát s tímhle ligu a jsem vážně zvědav jestli se dostaneš do diamantu, max do zlata. Když budeš mít pouze naupgreadované zealoty nemáš podle mě proti MMM vždy vyhráno, když se budeš snažit dobýt jeho base a on bude stát na rampě tak tě nechutně sejme i smenší armádou, protože vždy bud bojovat jen pár zealotů. V otevřeném poli jsou zase marináci rychlejší než zealoti i když budou mít upgread v TC. Dále co uděláš když na tebe protivník vyběhne se vzdušnými jednotkami, jsi v trapu. Nakonec několikrát jsem s tebou hrál a vím že zatraceně hodně podceňuješ scouting, takže když na tebe půjde s banshi, mutalisky nebo void ray loděmi jsi v tahu, atd.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 13:56:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Balty píše:
satik píše:
Ty si to predstavujes jako hurvinek valku, jednak s tema upgradama bude mit upgrady uz i terran a hlavne nez je udelast, tak uz oba budete mit armadu 200/200 a boj nejspis bude probihat davno predtim :) (+ jsi mozna pozapomel na stimpack, medivacy a treba EMP... :) )


Rofl? Ty, že jsi diamant? Za 1. málokdy vidím terrana něco vylepšovat než pořádně namasuje army, za 2. ty ugrade máš do 10té minuty (2 armory+ charge). EMP do cca 10-15 minuty proti mě zatím použil terran jen jedinkrát a to deně hraju několik her proti diamantům i platině a ZKUS si to co jsem napsal pls přečíst aspoň 4x než budeš reagovat, vylepšuje se ARMOR u zealota co má 100hp a 50shieldy, takže nějaký EMP toho zas tolik moc nesvede s 50štíty, který v tuhle dobu nejsou skoro vůbec podstatný pro zealota s 5ti armorem a pokud myslíš EMP na sentry, ok pokud bude terran šikovnej tak nemaj zealoti pak 5armor ale jen 3, kde ty čísla vypadají pořád hezky, ale zas je tu ghost, což jde na úkor velikosti jeho army.
Stimpack nezvysuje dmg ale jen rychlost o tretinu, cili porad armor dělá svoji práci dobře sice hp jdou dolů trochu rychleji, ale nezapomeň že stimpackem se "zraní" i teranská armáda, takže díky armoru se pro obě strany při použití stimpacku nic extra nemění, pokud opět máš namysli, že si terranská armáda dá dávku, aby rychle utekla, zkusit to může, ale zatim jsem neviděl, ji nějak úspěšně utéct zealotům, většinou to skončí max pár mrtvolama na obou stranách a rozchodu (pokud toss není blbec a nejde za ním až do jeho base). Dále medivaci, jako vše, je to další tech, jde to na úkor massování army, ok on bude mít 3 medivaky, ale zas bude mít cca o 4-5 marauderů míň, já jedu zealoty, pořád základní jednotka, gas cpu do upgradu, takže ve výsledku, díky tomu, že šel dělat medivacy zas o něco víc přečíslím jeho army na zemi.
Trochu mi to příjde, že tady na foru se hraje nějaká UBER MASTER EXTRA SKILLA liga někde nad diamantama a skoro všichni na fóru v ní jsou, jinak nechápu, jak může někdo mít takovýhle řeči u věcí, který ve hře já vidím běžně, asi hraju na jiným battle netu, kde jsou úplně jiný hráči a nebo fakt nevim. :?:

Můj závěr: zealoti jsou výborná jednotka proti marauderům i maríně, ale musí se splnit pár podmínek - charge + 2 armory + podpora sentry a pár stalkerů. Pokud někdo tvrdí opak, tak mi ukažte jak to hrajete vy, rád se přiučím (ikdyž mě moje taktiky vycházej docela pěkně) a taky bych rád viděl, jak terran výjde z biky s takto upravenýma zealotama jako jasnej vítěz. ;)


kdyz hrajes bezne nekolik her denne proti diamantum a platine (a funguje ti to), tak pro tebe urcite nebude problem me s tim porazit (jsem random, takze zadnou rasu poradne neovladam), ty pojedes zealot+stalker+sentry a ja pojedu klasiku, kterou za T vetsina hracu jede a uvidime, plati? Muzem tech her dat i vic, abysme vyloucili nahodu.
kdyztak si me pridej na BN, nick a id mam v podpisu, az me uvidis online, tak se mi ozvi

EDIT: btw rozdil v diamondu mezi 500 pts a 1500 pts je znat docela dost (a co teprv mezi 2500 a 1500) :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 14:14:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Skica píše:
Balty ty vycházíš ze špatné hry tvých protivníků :) Měl jsem úplně stejnej postoj, ale po pár hrách proti lepším T jsem hodně změnil pohled na věc.

Samozřejmě, dokud budou Terrani špatní, bude ti to vycházet, jednou ale hodně narazíš ;-)

Doporučuju trochu přehodnotit hru a začít brát rady od těch UBER MASTER EXTRA SKILLA hráčů, jelikož oni už ví, my jen vycházíme ze špatné hry, což není dobré.


Ok nemám s tím problém příjmout rady a přímo je vyhledávám, ale odehrál jsem proti diamantům a platině cca 200 her z čeho víc jak polovina byla proti T a tohle mi prostě vychází, zealoti + sentry + pár stalkerů, vylepšit charge a armor na 2 a je to celkem paráda, hry neprohrávám na micru, ale vždy na macru, to mi nejde,... youtube je toho taky plný, že proti teranovi je nejlepší armor. "Rady" bych přijímal celkem rád, ale nějak jich tu moc nevidím, vidím jen, že někdo napíše "radu" a ostatní mu jí kritizují a sami nic nepřidají. ;) Btw rozhodně nebudu přijímat řeči typu "armor na 2 vylepšíš až když máte oba 200/200 army, protože to je totální hovadina, třeba to nehraju dlouho, ale HRAJU tuhle hru a vím co jak stihám a ne. ;) Dále dejme tomu, že když potkám někoho fakt dobrého na mikro, tak to bude vše o hoodně těžší a já i přes veškerou snahu, upgrady atd budu v bojích prohrávat, ale přesto, chceš mi snad říct, že vylepšení armoru
a zealoti nejsou dobrá volba na terrana co jede MMM? (hmm docela offtopic, omluva autorovi :) )

To satik: Ok proč ne, to zní dobře, ale musíš mi dát i svoje character číslo, abych si tě uložil, v tom popisu ho nějak nevidim a nai když jsem si otevřel tu stránku, tak tam nidke nebylo.

To salazar: v 2v2 jsem si zvykl, že scoutuješ ty v 1v1 už scoutuju. Dále kde vidíš JEN zealoty prosim tě? Pokud se nepletu tak přímo zdůrazňuju, že to chce dokořenit o sentry a pár stalkerů, takže laskavě čti pozorně. Dále, neděláš zealot push, čili ekonomiku máš normální jako by jsi jel cokoli jiného, čili udělat is observra, nebo rychle začít dělat stalkery pořád můžeš, dyť ty budovy na to máš, jediná změna je prostě v tom, že děláš víc zealotů než pouze jen mass stalkery, až terran změní taktiku na bansheee začneš dělat stalkery až příjde s tankama tak immortály, až příjde já nevim s čím, zas to změníš, není o tom ta hra náhodou???

To pralev: To máš pravdu, ale nezapomínej, že zealoti jsou jen za 100 minerálů oproti stalkerům za 125 + 50 a jakou jednotku by jsi třeba ty teda volil v early game a midgame proti T co jede MMM?

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Balty dne sob 23. říj 2010 14:26:13, celkově upraveno 2

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 14:22:54 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ono jde o to, že když se se*eš se stavěním Forge a upgradováním v early nebo midgame, nevyhnutelně ti ty peníze chybí jinde (zpravidla v jednotkách). Díky tomu máš menší mapcontrol než soupeř (on je ten, kdo má v tu chvíli převahu) a díky tomu to pak na macro nemůžeš ekonomicky utáhnout.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 14:37:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Satik.387

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 16:06:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Balty: Zajimave, kdyz toss jde proti me jen zealot+stalker+sentry a ja MMG, nebo MMM, tak vzdycky vyhraju...zajimave, ve chvili kdy prida podle meho setupu colose nebo immortala tak je bitva o necem jinem najednou MMM musim upravovat...

EMP do 15minuty? wtf...v 8. minute na push pres rampu...proti komu to hrajes?? Kdyz nekdo jde MMG, tak prvni push prijde rozhodne pred 10 minutou.

Ty tvoje fast upgrady jsou nice, ale kolik mas do te doby zealotu? opravdu ty penize neni lepsi investovat do dalsi warpgate a mit vic jednotek...

Trosku matematiky, pro zjednoduseni nebudu rozlisovat mineraly a gas: Ale do 10. minuty natezis cca 7500 surovin (budu brat ze se kompletne saturujes 30ti probama do 6. minuty, pri full chrono boostu na probach). Tak a tvoje zakladni vydaje ("fixni naklady") jsou na 4 warpgaty, par pylonu, CyberC a 2 asimilatory, warpgate tech, 30 prob (4x150, 10x100, 150, 2x75, 100, 30x50 dohromady 3500 surovin). Takze ti zbyva 4000 surovin na armadu a ostani veci. A kolik te budou stat tvoje upragy +2armor a charge? Mno bude to forge, council a samotne upgrady (150, 250, 400charge, 200 +1, 350 +2 dohromady 1350), tak me zajima opravdu daji tyhle upgrady dostatecny boost? 4000 army vs. 2650 army s upgrady?? Kdyz vezmu 2 sentry a 1:1 stalker:zealot, tak to bude:
4000surovin: 13xstalker, 13xzealot, 2x sentry
2650surovin: 8x stalker, 8x zealot, 2x sentry...opravdu se vyplati mit +2uprgade+charge na 8 zelotech misto 5+5 stalker/zealot??

Imho ani nahodou...upgrady jsou fajn, ale musi k necemu byt...muzu taky jet fast +3/+3 (double eng bay) ale k cemu mi bude 10x +3/+3 marinaku, kdyz za ty upgrady muzu mit radsi dalsich 26 marinaku.

Rad bych videl nekdy nejaky replay (nejlepe tvuj), kde tahle strategie funguje...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 18:17:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
4000surovin: 13xstalker, 13xzealot, 2x sentry
2650surovin: 8x stalker, 8x zealot, 2x sentry...opravdu se vyplati mit +2uprgade+charge na 8 zelotech misto 5+5 stalker/zealot??


Mno popravdě radši vemu army 8x 8x 2x s 2 + charge nez 13x 13x 2x bez charge a armoru, asi to zní divně, ale ty upgrady dělají hodně a v tomhle případě velmi hodně, brát proti terranovi zealoty bez charge je hodně useless to jsou pak spíš takové pohyblivé cíle jen, pak by šlo vzít jen sentry + stalkery, takže bys měl cca 20 stalkerů, to je celkem pěkný, ale bojovat většinou bude stejně jen cca 12 z nich, takže to zas není úplně ono, takže závěr, ano já osobně radši pojedu s upgradama než s velkou army jejíž potenciál nejde využít. Dával jsem pár her se Satikem, takže snad on z tý hry nějaký závěry také vyvodil, bylo tam celkem pěkne vidět jak ten armor a charge je silnej, ale samozřejmě vyhrál on, má perfektní makro, já jsem na to lama :) Btw netvrdím, že se jedná o dokonalou taktiku nebo jedinou možnou, jde taky jet HT nebo snažit se co nejdříve rozjet colose, vše to jsou dobré strategie na MMM, ale bojovat proti MMM / MMG se stalkerama a pár zealotama vše nevylepšený, to mi vyloženě příjde jak mrhání surovinama. Toť můj názor a zkušenost. ;)

Btw Satik byl teď fakt jedinej terran po dlouhé době co proti mě používal EMP, myslim si, že mít jenom holou army stalekerů bez armoru, neměl bych vůbec šanci.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz