StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 26. dub 2024 18:31:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 4:20:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Tak sem mel konecne cas se podivat na ty replaye a nijak zvlast me to nepresvedcilo. Studoval sem hlavne jednu bitvu (Metalopolis 10:10), kde stoji proti sobe 13Marines+5Marauders+2Ghost vs. 12Chargelots+5Stalkers+1Sentry a nijak zvlast to Zealoti nekrajej...Moc teda v te bitve nechapu dve veci, a to proc Satik tou jednou skupinou pred Zealotama neustupuje a na druhou strnu krasne miss-mikro od Baltyho, ktery si vylozene dojde pro EMP (stahne uprostred bitvy vsechny jednotky na hromadu a jedno EMP trefi krome 2stalkeru vsechno :D)

Obecne moc nechapu proc delas na zacatku mix jednotek Zealot+stalker, kdyz uz mas chargeloty, tak je skoda jich mit o stalkera min. Stalker imho v early game spis plni funkci antiair nez dmg (v pripade ze jedes Charge ofc). A kdyz vis ze pojede MM tak neni potreba...(podobnou logiku pouzil myslim TLO za terrany, kdyz jel early shield a jenom marinu, protoze mu proti teranovi early game marauder nenabidnul nic extra).

Balty píše:
...2. ty ugrade máš do 10té minuty (2 armory+ charge)....

Jinak ani v jedne hre sem nevidel proklamovany fast +2upgrade. Nejdriv si ho stihl v te hre proti Spectrovi (11:30, kdyz vezmu ze to nemel byt +1attack, ale mohl to bych +2armor, ktery se dela o 30sec pomaleji). Proti Satikovi mas +2armor v 12:00 (coz je obrovsky rozdil).

Po pravde jsem se tesil na nejaky build (kazdou hru uplne jina distribuce surovin, jiny BO, jiny setup army), ktery mi predvede silu chargelotu, a jedine co sem videl byl early charge upgrade, ktery me nepresvedcil.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 10:45:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
Jinak ani v jedne hre sem nevidel proklamovany fast +2upgrade. Nejdriv si ho stihl v te hre proti Spectrovi (11:30, kdyz vezmu ze to nemel byt +1attack, ale mohl to bych +2armor, ktery se dela o 30sec pomaleji). Proti Satikovi mas +2armor v 12:00 (coz je obrovsky rozdil).
Po pravde jsem se tesil na nejaky build (kazdou hru uplne jina distribuce surovin, jiny BO, jiny setup army), ktery mi predvede silu chargelotu, a jedine co sem videl byl early charge upgrade, ktery me nepresvedcil.


Musíš brát v úvahu to, že já hraju SC2 týden a něco a Satík je fakt robot, stalkeři tma jsou proto, že příliš zealotů by se v boji blokovalo a stalkeři také znemůžňují effektivní uspotování od terrana, jelikož po tom co se zealot chagne, tak se mu dá utíkat, než se charge zas nabije, další věc ty upgrady, psal jsem myslim, že do 10té minuty se to dá stihnout, což dá, ale neřeším jestli to mám přesně do 10 nebo 12, já ve svý hře bojuju s makrem, které zatím moc nezvládám a podle toho jak ho zrovna zvládnu, tak vypadá i hra a rychlost všech upgradů, někdy to stihnu v 10té někdy ve 12té je to jen o tom včas ten upgrade zmáčknout a po dobu jeho vývoje to boostovat, což já zapomínám, kdyby ten build zahrál někdo jinej, kdo už má zvládnuté macro i micro perfektně, určitě by to vypadalo na pohled mnohem víc zajímavě, bohužel u mě si asi budete muset ještě nějaký čásek na perfektní macro a micro počkat, ale nic z toho nemění fakt, že ty jednotky prostě jsou bezva contra na MMM/MMG a ty upgrady mají smysl a je to v bitvě znát. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 15:16:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Prosimte Batly se vzpamatuj. Pises tu same teoreticke bludy. Napred napises jak krasne funguji v tvoji strategii, pak najednou to zmenis, ze budou krasne fungovat u nekoho kdo ma lepsi mikro/makro. Me by zajimalo, proc nevidim, ze by nekdo early upgrady hral (at uz proti me, a nebo v nejakych lepsich replayich, mozna maximalne ten charge nebo +1). Proste sis vysnil nejaky build, ktery teoreticky funguje, ale v praxi proste ne a nejsi schopny to uznat. Sam rikas, ze mam hodnotit bitvy. Zhodnotil sem bitvu, ktera skonci prakticky nerozhodne i pres to ze Satik vubec nemikruje. Kdyby si prisel s klasickym 4gate, tak ho rozbijes jako nic (moc dobre to znam...4gate je vzdycky silnejsi nez 3rax).

A to jestli mas upgrade v 10. minute a nebo v 12. je sakra rozdil. Daleko mensi rozdil je jestli mas +3/+3 v 25. minute nebo 27. tam je to jedno, ale takhle early je to sakra rozdil (kazdy ten upgrade se dela cca 3 minuty, a je velikej rozdil jestli zacnes upgradovat v 4. minute a nebo v 6....ano mas sice chornoboost, ale ten ti pak zase "chybi" na probach).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 15:48:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
To Stoky: No coment, pokud někdo nechce poslouchat tak nikdy poslouchat nebude, ten build jsem začal hrát daleko dřív než jsem o něm cokoli napsal, takže to není žádná teorie, nikoho ho nenutím hrát, takže pokud tobě se nelíbí neřešto, nehraj to, ale necpi mi tu prosimtě kecy typu "teoretický" atd a větu "se 4gate ho rozbiješ" tý se vůbec směju, rád se kouknu na tvůj zápas se Satíkem, jak ho budeš snadno rozbíjet. ;) Navíc jsem vůbec nic neměnil já s tím hraju a funguje mi to dobře proti MMM, jediný co jsem řekl je, že u lepšího hráče by ten výsledek vypadal jasněji, lépe, než u mě kde to trpí v důsledku mého slabšího macra, to je celé, nikdy nevidim, že bych psal, že mě to nefunguje. Dále se tu vůbec nehádám o tom jaký rozdíl je mít upgrade v té a té minutě, mě to prostě te´d moc žíly netrhá, kdy ho mám, já se snažím více zaměřit na svoje celkové macro.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 16:47:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Balty: Sorry, ale ty tu propagujes nejaky build a kdyz ti ho nekdo zkritizuje, tak se branis tim, ze ho nikomu nenutis. Mam odehrano dost (ano za terrana, tedy z druhe strany), na to abych vedel co nici a co nenici MM nebo MMM. Takze nerikam, ze tvuj build je nejak spatny, jen rikam ze takovehle early upgrady jsou spis na skodu nez k uzitku. Moc dobre vim co pro me znamena utok 4gate do meho MM (hodne podobny tvemu, ale bez upgradu). Je to pro me veliky problem a vim ze pokud toss od toho buildu odboci tak pro me neni problem ho rozbit (ve chvili kdy se objevi observer nebo prida do setupu immortal, tak je to hned snazsi).

Proste ne vsechno je tolik efektivni jako neco jineho...

A k te teorii...to ze mas +2 upgrady je opravdu jen teorie...zatim si to v zadne hre neukazal.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 19:46:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
A k te teorii...to ze mas +2 upgrady je opravdu jen teorie...zatim si to v zadne hre neukazal.


Tobě akorád neukázal, to ale neznamená, že s tím běžně nehraju, čili to není teorie. Pokud chceš důkazy tak mi hoď jako ostatní svoje ID a můžem dát několik her, já s tím žádnej problém nemám.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 20:49:24 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
Stoky mají pravdu :D

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Stalker blink
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 21:05:59 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
snad to tu nebylo.

koukni na GSL, round 64, jak hraje HongUnPrime, proti ultraagresivnímu zergovi ovládá ty stalekry moc dobře a dokonce bych řek, že lepší blink control jsem ještě neviděl.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz