StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:21:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: stř 12. kvě 2010 7:28:08 
Offline
 Profil

Registrován: pát 23. dub 2010 6:21:36
Příspěvky: 1
Zdravim,

s SC2 jsem začal asi před týdnem, kdy se nade mnou Blizz smilovali (asi potřebovali beta test na nějakým předpotopním PC) a poslali mě KEY. Dřív jsem hrával SC1, ale většinou kampaň, anebo jen tak s kamarády po LANce. Z toho plyne že jsem na multiplayer docela LAMA, ale chci se učit a být aspoň průměrným hráčem. Jako rasu jsem si vybral Protossaky, protože se mě zkrátka líbí. Měl bych na Vás zkušenější několik dotazů:

1. Je nějaký odkaz, kde se dočtu základní taktiky. Jak rozjed hru, jakou nasadit strategii proti Teranům, Zergům, když vím že oni jedou to a to. Lepší by byla čeština, ale i angličtinu nějak přelouskám.

2. Konkrétní dotaz: Co rozjedete za strategii, když hrajete proti Protossovi a víte že valí
Void Raye.

3. Jaká všeobecně je podle Vás dobrá taktika proti Protossovi (samo za protossa).

Jinak sem pište jakékoli tipy a triky za Protossy, rád se přiučím. Děkuji.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: stř 12. kvě 2010 7:56:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 18:01:09
Příspěvky: 27
No za protossov hraju vacsinou hardcorovi hraci, z vlastnych skusenosti sa mi za nich hralo najhorsie. Neda sa tu vela co hrat. Letectvo je proti teranom a hlavne zergom nepouzitelne. Povodny carriers ktory dokazali otocit hru tu ani v masse nadokazu nic. A ked protovnik massne mutalisky alebo vikingov, tak hra konci pretoze neni obrany. Void ray je sice fajn ale uz vsetci vedia ako sa branit a je drahy. Zaklad armady budu tvorit templari ktori su jedinou jednotkou ktorej sa zerg a mozno aj teran boja. Na terranov sa mi osvedcili zealots plus stalkers, na zerga colossus plus templars a pravdaze nejaky meat shield. Obrana je tazka.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: stř 12. kvě 2010 17:01:30 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
biker23 píše:
...
1. Je nějaký odkaz, kde se dočtu základní taktiky. Jak rozjed hru, jakou nasadit strategii proti Teranům, Zergům, když vím že oni jedou to a to. Lepší by byla čeština, ale i angličtinu nějak přelouskám.

2. Konkrétní dotaz: Co rozjedete za strategii, když hrajete proti Protossovi a víte že valí
Void Raye.

3. Jaká všeobecně je podle Vás dobrá taktika proti Protossovi (samo za protossa).

...

ad 1- youtube, huskystarcraft, hdstarcraft channely, mrkni pár replayů, uvidíš :)
ad 2- záleží kdy, pokud už nemám kvanta gateway, tak zkusím rozjet phoenixe, jsou rychlí, střílí za letu, partizáni rox, jinak stalkeři. nesmíš je nechat nažhavit, jinak tě šikovný protivník zruší
ad 3- docela rád pořádám výsadky za pomoci warp prisoma(=warpuju jednotky pod něj), jinak není zlý chrono boostlý zealot rush, ideálně s proxy gw :)
mno, ale jsem silver lumka, takže to ber s rezervou :)

edit: dvojku beru jako VR rush :)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: stř 12. kvě 2010 18:52:38 
Offline
 Profil

Registrován: úte 03. čer 2008 18:57:45
Příspěvky: 8
biker23 píše:
Zdravim,

s SC2 jsem začal asi před týdnem, kdy se nade mnou Blizz smilovali (asi potřebovali beta test na nějakým předpotopním PC) a poslali mě KEY. Dřív jsem hrával SC1, ale většinou kampaň, anebo jen tak s kamarády po LANce. Z toho plyne že jsem na multiplayer docela LAMA, ale chci se učit a být aspoň průměrným hráčem. Jako rasu jsem si vybral Protossaky, protože se mě zkrátka líbí. Měl bych na Vás zkušenější několik dotazů:

1. Je nějaký odkaz, kde se dočtu základní taktiky. Jak rozjed hru, jakou nasadit strategii proti Teranům, Zergům, když vím že oni jedou to a to. Lepší by byla čeština, ale i angličtinu nějak přelouskám.

2. Konkrétní dotaz: Co rozjedete za strategii, když hrajete proti Protossovi a víte že valí
Void Raye.

3. Jaká všeobecně je podle Vás dobrá taktika proti Protossovi (samo za protossa).

Jinak sem pište jakékoli tipy a triky za Protossy, rád se přiučím. Děkuji.



snad umíš anglicky tady jsou i zakladni veci a taky naky rozjezdy jinak na ty strance najdes skoro vse http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Protoss_Strategy + jednotky z warpgate se stavej (i s cooldownem rychlejc nez bez ni)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 16:33:59 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
zdravím,

jsem se starcraftem úplný začátečník a měl bych pár, možná hloupých, otázek.

Hraji za Protosy, proto to dávám sem.
1. Jak se u protosů léčím jednotky a opravuji budovy?
2. Je nějak možné zabít nepřátelské neviditelné jednotky?
3. Jak bojuje hig templar? Nebo slouží jen k výrobě archona?
4. Je dobré dělat archony, nebo jsou nevýhodní?
5. jak se bourají budovy?
6. Když chci s kamarádem hrát 2v2 jak na to? nechceme proti počítači, ale živým hráčům. Když dám ten match, tak mi to hodí náhodný a nevím, jak ho pozvat...

děkuji všem za odpovědi :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 17:04:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 21:41:18
Příspěvky: 51
Moor8 píše:
1. Jak se u protosů léčím jednotky a opravuji budovy?
2. Je nějak možné zabít nepřátelské neviditelné jednotky?
3. Jak bojuje hig templar? Nebo slouží jen k výrobě archona?
4. Je dobré dělat archony, nebo jsou nevýhodní?
5. jak se bourají budovy?
6. Když chci s kamarádem hrát 2v2 jak na to? nechceme proti počítači, ale živým hráčům. Když dám ten match, tak mi to hodí náhodný a nevím, jak ho pozvat...


1. nijak
2. cannon a observer je detektor (na cannon je potřeba froge, na observera robotics facility)
3. High Temlar slouží na házení stormů (plošný dmg) a na feedback (spálení many), jinak sám nebojuje
4. High Templáři bez energie jsou k ničemu, takže naházet stormy a změnit je na archony.
5. Vemeš armádu, zmáčkneš útok (A) a klikneš na budovu
6. Musíš ho mít v seznamu přátel. Dáš invite to party. Pak buď play co-op vs AI nebo normálně create game a tam naklikáš počítač.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 17:45:50 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
igraczech píše:
No za protossov hraju vacsinou hardcorovi hraci, z vlastnych skusenosti sa mi za nich hralo najhorsie. Neda sa tu vela co hrat. Letectvo je proti teranom a hlavne zergom nepouzitelne. Povodny carriers ktory dokazali otocit hru tu ani v masse nadokazu nic. A ked protovnik massne mutalisky alebo vikingov, tak hra konci pretoze neni obrany. Void ray je sice fajn ale uz vsetci vedia ako sa branit a je drahy. Zaklad armady budu tvorit templari ktori su jedinou jednotkou ktorej sa zerg a mozno aj teran boja. Na terranov sa mi osvedcili zealots plus stalkers, na zerga colossus plus templars a pravdaze nejaky meat shield. Obrana je tazka.


Slyšel jsi někdy o Phoenixech? Absolutně ultimátní protosská letecká jednotka, která naprosto ownuje Mutalisky a navíc se dá výborně využít k harassovaní těžby nebo zvedání nepříjemných jednotek (jako jsou třeba tanci).

Void rayové a Carrieři jsou taktéž výborní, ovšem nesmíš je použít samotné. Void rayové se mi výborně osvědčili na pruzení (například 2 zničí nechráněnou expu během chvilky) anebo s podporou Stalkerů a Zealotů na zemi. Ono totiž v praxi to pak vypadá tak, že nepřítel bojuje buď s pozemní armádou a Void rayové se nabijí a pak dělají šílenou damage (ovšem chce to umět si je o něco velkého nabít) anebo útočí na Void raye a pak ho rozdrtí ti Zealoti a Stalkeři. Pro Carriery platí něco podobného - sami o sobě nic moc (horší než v jedniččce), ale s podporou Stalkerů na zemi jsou sakra velcí damage dealeři.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 18:48:14 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Neithy: děkuji ti za rady :) k tomu bourání: útok mě napadl, jen jsem myslel, zda to nejde líp, nějak recylací či tak něco.

Pralev: Phoenixové se dají použít k harassovaní těžby? Můžeš to nějak vysvětlit?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 18:54:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 03. lis 2007 15:50:15
Příspěvky: 119
maju abilitu co zdvyha jednotky a zatial mozu ostatny strielat... stym ako su rychli, vedia robit hit 'n' run

_________________
have no fear, path is written


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 18:55:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 21:41:18
Příspěvky: 51
Citace:
Pralev: Phoenixové se dají použít k harassovaní těžby? Můžeš to nějak vysvětlit?


Phoenix může zvedat do vzduchu jakoukoli jednotku kromě masivních, takže i těžiče. Když máš pak 3 phoenixy, jeden zvedne a další dva ho sejmou, myslim i že na jednu ránu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz