StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 19. dub 2024 11:42:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 1:50:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
S balancom zas taky problem nie je. Je sice pravda, ze je par veci, co momentalne moc nesedia. Hlavne TvZ matchup.
Z mojho pohladu ako protossa sa mi to zda relativne ok. V podstate vsetko sa da viac ci menej counterovat. Akurat ma irituje MMM, kde podla mojho nazoru, stale treba menej skillu na to, aby s tym clovek vyhral, ako to ubranil. Tiez to nie je neporazitelne, ale je to dost problematicke.

Problem menej skusenych hracov je, ze sa este nenaucili proti niektorym buildom dobre branit (alebo nemaju dostatocny scouting, aby ho odhalili, alebo nepoznaju tu druhu rasu tak dobre, aby vedeli ihned povedat, co ma protihrac v plane, alebo...). Potom ich da jeden voidray a povedia, ze je imba. V diamonde na vas takmer nikto voidray rush nepojde, pretoze to proste vacsinou nefunguje a je to zly build. Podobne ako 6pool rush, cannon rush, cloak banshee rush. Ano aj v diamonde to obcas niekto skusi a niekedy aj vyhra, ale vacsinou to proste nefunguje.

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 7:51:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Zenedar píše:
ono je to mozna vybalancovane po strance jednotek tim ze neexistuje zadna jednotak tak silna ze znici vsechno ale v soucasny dobe mam porad pocit ze porazit terrana je o dost tezsi nez za terrana porazit protosse. sam hraju protosse a vim jak se musim snazit uhejbat emp a pouzit spravne stormi a nemluvim o dalsim micru oheldne force fieldu a dalsich veci a co udela terran? hodi cloak zmackne dvakrat emp a pak stimpack a kouka jak hra pokracuje a muze si klidne macrovat zakladnu a nemusi koukat na bitvu


Terran si může makrovat při boji s Protossem/Zergem?, možná tak do té doby dokud nejsou venku High Templars/Infestors. S lamou možná jo, ale dobrej Protoss/Zerg mu ten jeho MMM rozbije jako domeček z karet. Já nechápu, co to tu koluje za kraviny, že si může terran hodin jednotky na attack move a vyhrát hru...

Dobrej protoss použije Stormy a nemikrující terran jde do kytek. Dobrej Zerg použije Fungal a nemikrují terran jde taky do kytek.

Tyhle žvásty, že terran může hrát s prstem v zadku jsou úplně mimo mísu.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:01:58 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Tak jo dámy a pánové. Už mě začínáte kvalitně srát takže se do toho trochu vložím.
Jen pro začátek. Hraju 1vs1 a 2vs2 diamant ligu, mám odehráno hoooodně her, zkoušel jsem hrát za všechny rasy, zkoušel různé taktiky(rush, tech, ...) takže vím o čem mluvím. Ano, hraju za terrana. Jak už jsem tady jednou někde psal, když jsem se rozhodoval co budu hrát, hodil jsem si sprostě korunou a vyšli terrani. Nejvíc mě ale dojímají ti z vás, co mají odhráno 10 ranked her a nejvíc remcají o imbalanced rasách.

Táááákže. Přirovnal bych to k pátku třináctého. Víte jak to je. Normální den. Klasika. Jenže jakmile se něco posere, (praštítě se do prstu, pořežete se, něco prostě nevyjde) no jo, vždyť je pátek třináctého. Úplně stejné to je s terranem. Za terrana hraje nejvíc lidí, takže je logické že budete hrát nejvíce proti terranovi a ještě jsem neviděl hráče, který by měl třeba 100 odehráných her a měl víc jak 70% výher. Prostě každý prohrává a tím že hraje nejvíc terranu je logické že nejvíc proher budete mít s teranem no a proto je terran OP že s ním prohráváte častěji než se zergem nebo tossem ? Nééé... terran je prostě OP (protože jsem lama, neumím přiznat svou chybu a na něco se vymluvit musím)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:10:01 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
řeknu vám pár příkladů. Hrál jsem proti tossovi. Udělal jsem si armádu a říkám si že zaútočím. Měl jsem asi 4 tanky, nějaké MMM. Jenže co, chyběl mi scouting. Toss měl nademnou observera, takže veděl o mém pohybu. Setkal jsem se s jeho armadou, Rozložil tanky a zaútočil. Jenže ejhle, Zezadu přišli zealoti s immortalama a sundali tanky jako mouchy, zepředu se přihnali stalkeři, zealoti a sentry, forse fielad rozdělil moji armádu, štíty ubraly na dmg, ať jsem dělal co jsem dělal, moje armáda padla během pár sekund. Samozdřehmě toss neváhal, hned poslal všechno na mou základnu a byl jsem v prdeli.

Na druhou stranu něco podobného jsem použil na dalšího tose. Zaútočil jsem mu prvně na expanzi, viděl že jedu MMG + tanky. Zaútočil na mě, něco mi pobil, neco mi zůstalu. Víděl, ale že jedu hlavně mara+tanky. Co udělal? Borec technul na colosy a stavěl hlavně colosy + stalkery, což je proti mara+tank úplně na hovno. Měl 2x robo faktory. Proč neudělal aspoň 4 immortaly? Byl by za vodou. A nakonec totálně začal nadávat jak je terran OP a když jsem mu připoměl že proti mara+tank je counter immortal a že proč je postaliv když stihnul postavi 6x colose, tak stichnul a napsal mi ať mu už nepíšu.

Doufám že si s toho vemete nějaké ponaučení zamyslíte se nad tím co tady ze sebe dostáváte za hnus. Jestli se vám chce plakat, zkuste maminčin klín.!!!!!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:20:36 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Proč nedělal Immortaly, když jsi měl Ghosty, hm, to je opravdu těžká otázka, nad tím budu muset asi celý den přemýšlet... :D

Nic ve zlém, neznám tě, ale jsi skutečně tak naivní nebo jsi jeden z těch Terranů, kteří mají komplex, že by si ostatní mohli myslet, že vyhrávají (a jsou v diamantu), protože jsou Terrani a ne protože jsou dobří, tak cítíš potřebu tu rasu obhajovat?

Jak už jsem tu několikrát psal, hraju všechny rasy a nejvíc ten imbalance vnímám právě tehdy, když hraju Terrana - můžu nasekávat hromady chyb a ta hra mi je skoro všechny odpustí. Když udělám chybu za Protossa nebo hlavně za Zerga, můžu psát gg. Zrovna s Terranem proti Protossovi dám tanky do siege módu (většinou to ani není potřeba, už na mass Maraudery nemá toss hlavně v early game bez Charge pořádnej counter), zapnu stimpack, dám attack-move, rozhodím několik EMP a dalších 5 sekund nevěřícně kroutím hlavou, jak tomu tossovi umře 2x větší armáda skoro instantně. Kdybych byl pure Terran, asi bych se smál, takhle mi je těch Protossů v takových situacích doslova líto (nezřídka jsem si s nimi o tom pak po jeho gg ještě popovídal).

Ale jistě, já vlastně jen brečím, jak nedávám Terrany :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:33:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Protože toho ghousta jsem měl jenom jednoho a ten mi chcípnul skoro jako první jednotka. Neměl jsem tam žádné mariňáky. Jenom mara+tank. Sakra i kdybych tam toho ghousta měl, tak immortal by mi sejmul víc jednotek než colos.
Ty si myslíš že jsem lama a že jsem se dostal do diamantové divize jenom díky tomu že hraju za terrana a porážím zergy a protosy? Ty si myslíš, že vůbec nehraju třeba protí jinému terranovi?
Nejde mi o to tu rasu obhajovat. Jde mi o to že tady každý břečí jak jsou terrani OP a přitom to že prohrávají je jejich vlastní blbost. Hlavně u těch co hraji silver a bronze. Schválně kolik z vás si zaplo Unit test map a třeba si vyzkoušelo, kolik je potřeba mariňáků k zabití voida, nebo kolik mutalisků sundá 1 thora, kolik snipe od ghosta sundá 1 muta, nebo 10zealotů VS 10 mara hm? Kdo z vás může s rukou na srdce říct, že mu v základně těžilo 30SCV (což je100% težení). Kolik z vás scoutuje soupeře hned od začátku a zjisťuje jaké soupeř jede jednotky aby se na ně připravil. Až budete tohle všechno dělat na 100% jako topp hráči, pak si tady piště že terran je OP atd, ale dokud tohle budete lamit a budete sedět v gold, silver a broznze lize, tak si takové řeči strčte někam a zaměřte se na to, jak zlepšit svou hru.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:37:09 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Asi jsi to s tím komplexem úplně nepochopil, ale nevadí... Vidím, že jeden druhého o své pravdě nepřesvědčíme, takže je další debata asi zbytečná (ačkoli já osobně jsem přesvědčený, že kdyby sis dal pár desítek her za Zerga, hodně by se ti změnil názor ;) ).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:51:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. zář 2010 6:26:35
Příspěvky: 43
Jak je uvedeno v podpisu, hraju za Tosse a jsem takovej asi trochu lepší hráč v platině (podle statistik ... osobně se cítím jako takovej průměr, ale to je jedno), her nemám mnoho, ale hrál jsem i skoro celou betu, takže myslím, že klidně okolo 400 her 1v1 nahráno mám.
Vždycky se najde někdo, kdo brečí, že jeho rasa je OP, nebo naopak zbytečně nerfnutá (aneb třeba když roache zvedli z 1 na 2 supply). Podle mě nikomu nic nebrání rasu změnit pokud se cítí nějak znevýhodněn.

Každopádně osobně s PvT nemám výrazně větší problém než s PvZ nebo PvP. Ano, Terran mě dokáže velmi dobře rozsekat na malý kousíčky, ale stejně tak v jiný PvT hře Terrana já dokážu zablokovat forcefieldama, guardian shieldama snížit damage a pak zbytek dodělat pěchotou na zemi, ať už ve složení charge zealots, stalkeři (bez blinku, ten jsem se ještě nenaučil pořádně používat :( ), immo nebo collosi. ... Void ray používám jen občas, i když vlastně zrovna nedávno na mě Terr (platina, skóre asi 260-240 nebo tak nějak) vytáhnul s asi 20 marauderama a 15 tankama ... hmmm, těžko zastavit. I když moment, že by Void ray ? ... No a 8 void ray (scoutnul jsem to observerem včas) mu z toho na cestě do mé báze udělalo hromadu šrotu).

Takže ve výsledku rozhodně nepovažuju Terrana za OP. Má svoje klady i zápory. A pokud Toss nespí a je šikovnej, tak je to OK vyrovnanej souboj. ... A naopak možná bych dal navíc i Tossům.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 8:53:39 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Já vím že jsem to nepochopil. Když jsem to četl podruhé, došlo mi to:D, ale ten můj přízpěvěk už tam byl a nechce se mi to měnit. Za zerga jsem hrál pár her. Je to nejtežší rasa na ovládání(teda aspoň pro mě), ale dobrý zerg je nezastavitelný. Když jsi ale tak chytrý, možná mi poradíš i když to tady nepatří. Zerg jede sestavu, zerglingové, banelings a mutalisky. Teď mi řekni, co mám proti tomuhle vymyslet. Pokud nemám opravdu větší army než on, tak jsem v prdeli. Proti muta potřebuju thora a marinu (vikingové se proti nim moc nechytají), což thora mi sejme zerglingama a marinu boomlingama, cokoliv ostatní co tam mám sice zbytek pozemní armády vybije, jenže mutaliskové je dorazí.

A dále. Vysvětli mi, proč prvních 10TOP hráčů v jižní korei jsou zergové.
Dále. Souhlasím s tím, že když idra a další top hráči řeknou, že terran je o trochu silnější než ostatní rasy tak prostě je. Netvrdím že není. Jenže je to tak malý rozdíl, že to pocítí hlavně ti, co hrajou PRO. Jenže tady si stěžují hlavně lamky, co hrajou nižší ligy a místo aby zjistili, kde dělají chyby(a určitě jich dělají spousty, tak se vymlouvají na tohle protože to někde slyšeli jak to říká TOP hráč. To je to co mi zvedá žaludeční vředy.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 9:24:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Merlin píše:
Když jsi ale tak chytrý, možná mi poradíš i když to tady nepatří. Zerg jede sestavu, zerglingové, banelings a mutalisky. Teď mi řekni, co mám proti tomuhle vymyslet. Pokud nemám opravdu větší army než on, tak jsem v prdeli. Proti muta potřebuju thora a marinu (vikingové se proti nim moc nechytají), což thora mi sejme zerglingama a marinu boomlingama, cokoliv ostatní co tam mám sice zbytek pozemní armády vybije, jenže mutaliskové je dorazí..


kdyz mas dostatek mariny + nejaky upgrady + nejaky medibusy a tusis, co je mikro, tak by to nemel byt takovy problem...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz