StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 12:42:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:48:50 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
EyelessCZ píše:
Je teda fakt, že anatomii zvládáte, ale co s terranem kterej na Vás pošle 5-10 marine a 5-10 marrauders? To jste nějak přeskočili. Jde o to že nevytechuju na templa a on s dvacetičlennou skupinou a odotýkám že s medivacem se sr*t nemusí, se potká v mý základně maximálně se 4-6 stalkerama a 7-8 zealotama...bez nohou. Je doufám jasné že pokud tohle odrazím a jako že ano, protože jsem proinvestoval 150mineralu do forge a mám u minerálů dva canony, kdyby něco prošlo k makantům.
Jenomže co dál. Jeho druhá vlna o třetině jednotek mi zbytek defense posvačí. Marines marrauders je šílený combo jak proti zergovi tak protossovi. U zerga zase nevytechujete na hydru a roache jsou proti marrauders slabí.

Mluvím stále o prvních 8 minutách hry.

Jestli proti tomu máte něco spolehlivějšího než deset canonů a za nima 5 stalkerů tak jsem s tím. Potíž je, že Vás to stopne na dvě minuty a nebudete schopni counteru.


pro scoutu to vidis rychlej tech na colosa nebo templare a drzes rampu pomoci sentry a jeho force fieldu tim muzes zdrzovat a zaroven kdyz tam nekolik malo marinaku chytis osamoceny stalkerama je znicis

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 21:54:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 20:50:27
Příspěvky: 2
pokud terrana nerozlousknu na zacatku warp rushem udelam darky zatim nikdo nestavi veze jako detektory scanner za chvily vyplejtvaj a nez postavi ravena tak je pozde :-)
zatim mi to vychazi docela dost

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 23:33:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
Ok a teď si představ že pokud nevíš co příjde, jestli reaper rush nebo banshee, i když dá se to odscoutovat, ale ne zrovinka na protosse poněvadž se nedostanu ničim za blok. Tak v tom případě jsou canony nutnost. Scoutovat za protosse můžu tak první 3 minuty, pak mě vyhmátne a další dvě nevím co staví. Ty jo? To si ten forge radějc postavim kvůli čemukoli protože ani když budu mít o gate víc, jeden stalker navíc mně nezachrání. Trvá to prostě. Koukni na to takhle: Já to nazývám "mm rush" marine marrauders, je to měsíc co je hra ofiko venku a ještě mi nikdo proti tomuhle neporadil.

a) Každej radí Templa. Na toho nevytechuju.
b) Jenom canony a modli se aby neměl jednoho seige. To tě umikruje, když je šikovnej. Stále nemůžu mít templa, maximálně jednoho voida, ale ten je k ničemu, leda bych ho nabyl o vlastní gate, aby to ustřílel. Techovat na collosi taky nestihnu poněvadž je taky drahý.

On je každý dost chytrý

Abych jenom nefňukal tady je konkrétní dotaz:

Když mám dvě gate a asi deset jednotek stalker/zealot a před nima dva canony a přiseresi to ke mně s mm rushem (kolem 8-mé minuty) (kolem 18-ti jednotek) A stačí mi to tak, že mi ubere štít jednoho canonu a moje jednotky jsou dead a druhý canon je nedotčený, je jiná taktika kde nebudu mít canony a ubránim se případnému reaper rush tak aby mně s nima neumikroval? Na zealoty rovnou zapomeň, je ale nutný je vyrábět jako shield stalkerům.

Kdokoliv na tohle má řešení, pravděpodobně rád hraje proti terranům, protože ko**ti co maj za sebou 20zápasů tohle hrajou a kvůli nim jsem furt pod 50%

Děkuji a předem se omlouvám za velkej post.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 0:39:51 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
stavět na začátku forge = prohra

reaper rush - scoutuj probou, kterou děláš první pylon. Když v jeho základně uvidíš gas a neuvidíš barracksy, na 99 % je to reaper rush. Občas terran jede reapery i ze své základny, ale tam máš dost času na to postavit prvního stalkera.

Jestliže je to proxy reaper rush - po dostavení gatewaye chrono+zealot, cyber core, chrono+zealot, chrono+stalker. První zealot bude postaven v době, kdy ti jde reaper do základny (stačí jen a-move na reapera), druhý v době kdy přijde druhý reaper. Jestli nehraješ proti někomu z top 100 na světě, nemusíš se bát, že by ti zničil kromě zealotů i nějaké proby. V momentě, kdy vytvoříš stalkera je konec reaperů a většinou taky hry. Kdyžtak můžu poskytnout replay.


co se týče MM problému - 12/18 gateway, pak gas, cyber core, gas. Jakmile je cyber core hotovo udělej stalkera a začni stavět robotics facility. Hned následně upgrade na warp gate a druhý stalker. Následně druhou gateway. Jakmile se robo postaveno, máš dvě možnosti - jestli se chceš cítit bezpečnějši, tak vytvoř 1-2 immortaly, jestli si myslíš, že žádný rush nehrozí, vytvoř nejdřív observera, abys zjistil, na čem jsi. Jít rychle robotics facility má výhodu v tom, že si jednak immortalové dávají maraudery ke svačině a druhak, že máš observera na banshee.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 7:17:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Jak se za Protosse bránit MM/MMM je krásně ukázáno ve videu od Huskyho na youtubu. Nepamatuji si přesný název, ale pokud si vyhledáš na youtubu channel HuskyStarcraft, tak to tam už dohledáš.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 9:39:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
ondik píše:
stavět na začátku forge = prohra

reaper rush - scoutuj probou, kterou děláš první pylon... ...ř 1-2 immortaly, jestli si myslíš, že žádný rush nehrozí, vytvoř nejdřív observera, abys zjistil, na čem jsi. Jít rychle robotics facility má výhodu v tom, že si jednak immortalové dávají maraudery ke svačině a druhak, že máš observera na banshee.


To je skvělý fakt děkuju jsi první co mi vlastně otevřel oči. Moje potíž je že jsem hrozně defenzivní tak solim ty canony. Ještě jednou dík, tohle hoď někam hodně viditelně a myslím že se to pomůže spoustě lidem

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: ned 05. zář 2010 16:43:16 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tohle je tragédie. Ten Terran je s prominutím fu*king noob, stále totéž dokola, Protoss 2x větší APM, scouting, mapcontrol, micro, složení armády, adaptování se situaci a counterování, prostě ho převyšuje ve všech ohledech a jak to dopadá...

Jsou to relativně starší replaye (aktuálně 3. stránka na GosuGamers), takže kdo to už viděl, sorry. Všechno jsou to zápasy HasuObs (Protoss) vs. Sjow (Terran), jedna je Socke (Protoss).

http://www.gosugamers.net/starcraft2/replays/36088 - Xel'Naga Caverns, Terran se dokonce ani neobtěžoval s Ghostama (nedělá je v žádné hře), s nimi by to vyhrál 2x snáz a rychleji.

http://www.gosugamers.net/starcraft2/replays/36090 - Steppes of War, úchylnost bunkrů a Siege tanků dovedená ad absurdum (faktem je, že ta mapa je prostě nejdementnější ze všech, ale to nic nemění na imabalanci ras).

http://www.gosugamers.net/starcraft2/replays/36085 - Metalopolis, funny, od začátku do konce. Terran jede fast Banshee, na což lucky Protoss nevědomky jede counter (dělá rychlé Phoenixe na harass těžby). Člověk by očekával, že tím Terran bude zpomalenej (vyhozené prachy za Banshee a Ravena) a přijde o iniciativu... ani náhodou :D

http://www.gosugamers.net/starcraft2/replays/36089 - Desert Oasis, tohle je jediná, kde Terran prohrál a dávám ji sem hlavně proto, abych předem umlčel ty, kteří budou říkat, že ten Terran hraje prostě lépe. Tenhle replay nejlíp ukazuje, co je to za lamku. Zvlášť mě pobavila celá army pod jednou skupinou, takže když zdrhal Medivacama před Phoenixama, Vikingové zdrhali taky, místo aby stříleli. Prostě lol.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Naposledy upravil Pralev dne ned 05. zář 2010 18:51:16, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: ned 05. zář 2010 17:54:49 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Pralev: I feel your pain :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: ned 05. zář 2010 18:20:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Nevim, jak se muze vyjadrovat k imbalanci clovek, co ma odehrano v 1v1 9 zapasu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: ned 05. zář 2010 18:22:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
easyyy píše:
Nevim, jak se muze vyjadrovat k imbalanci clovek, co ma odehrano v 1v1 9 zapasu.


Tak to jo :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz