StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:17:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 9:52:44 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Tak s odstupem času musím dát za pravdu všem, kdo tvrdí že terranovo jednotky jsou prostě silnější/efektivnější než ostatní. Po několika desítkách (cca 50) her v platinové lize už jsem to také pochopil. Zkušení T se už nedají tak snadno napálit VR útokem a svoje útoky lépe plánují. Pokud přijde MM early v době kdy ještě nemam colossus tak prostě i když to přesně vím tak nemam šanci se ubránit. Měl jsem směsici stalkerů/zealotů a 2 sentry, naprosto k ničemu. Soupeř přišel s MM kde měl cca 1:1 počty. Na rampu vůbec nešel ale scannoval mě a střílel zespodu na všechno možné, poté dorazil s medivacem kvuli rozhledu. Když se vrhl na rampu, hodil jsem field a rozřízl ho ale k ničemu, armáda marauderů zespoda stejně střílela a mojí armádu rozsekali během pár vteřin. Podle replaye jsem měl o cca 30% dražší armádu než on a výsledek byl moje armáda zničena, jeho armáda ztráty okolo 40%. Conc Shells udělalo ze zealotů chodící fackovací panáky, když občas došli do boje uhealil do medivac. Měl jsem v obraně ještě asi 3 kanony k té armádě, nepomohlo nic. Focus Fire od marauderů prostě drtí stalkery na padrť během okamžiku.

Další zajímavá hra byla když mi dal soupeř milosrdně trochu více času abych si udělal i colosse (měl jsem 2 když přišel) + expu, on expu neměl. Bitva opět taková, že cenově jsem měl přesilu, colosse na skále zbytek dole + observer nad jeho army abych věděl kudy jde. Myslel jsem si že to nemohu prohrát při tom rozestavění a ejhle. Opět laciná směska MM 25 marine, 15 marauder (jen 2 medivaci k tomu) 2 ghosti a asi 6 vikingů. Poté jediné co následovalo, bylo EMP, stimpack a po chvilce gg :(. Koukal jsem na replay a colocci nějaké ztráty udělaly to jako jo, ale vikingové je prostě sundali. I přes ztráty způsobené colossi moje gateway armáda neměla vůbec žádnou šanci a byla opět roznesena na kopitech cenově mnohem slabší armádou.

Do třetice proti diamond terranovi jsem už nechtěl jet zem, tak jsem zkusil VR, to vyšlo, zničil jsem mu základnu a donutil evakuovat. Soupeř v každé své nové bázi jen postavil nějakou marinu na obranu a já jsem ho štval jako zvěř po celé mapě a nikde ho nenechal se rozvinout. Potupně už měl mariny moc tak jsem přešel z VR na Carrier + zeals. Měl jse 3 báze (main +2 exp) Soupeř měl celou hru jen jednu bázi a ještě jí musel obnovovat. Nakonec se mu povedlo nahromadit asi 30 mariny a 18 vikingů, já jsem měl 8 carrierů a 20 zealotů - na carrierech jsem měl upgrady 3 weap, 2 armor, on neměl na ničem nic .. střet armád kde jsem měl cenu podstatně vyšší (díky svým exp které on neměl) dopadl opět tak, že nastimovaní marines rozstříleli zealoty během pár sekund a spolus vikingy zničili i carriery. Soupeřovi zbylo asi 30% jeho armády, která mě pak zničila. Replay právě této hry mě přiměl k tomu si tu postěžovat, protože jsem ho celou hru válcoval, jeho expy jsem okamžitě ničil, sám jsem měl v pohodě svoje expy nerušené a přesto vybudoval lacinou armádu která mě zničila. A čas jaký to budoval byl šílený 2 starporty s reaktotrm vychrlily těch 18 vikingů za dobu co já udělal v každé SG 1 carrier a to jsem je chronoval. (měl jsem 3 SG). Takže T porazil se základní jednotkou (marine) + jednotkou T2 (viking) bez jakéhokoliv složitějšího mikra nebo nějaké taktiky armádu T3 elitních jednotek s plnými upgrady aniž by se on sám nějakými vubec zabýval. I během boje jsem stahoval zraněné carriery (útočí i z dálky) soupeř nedělal nic, jen se díval jak vyhrává. Nedělal žádné mikro ani makro ani nescoutoval já to vše měl a přesto mě přejel jak ježka.

Souhrn: Terrana porazím, pokud se snaží o nějakou "neobvyklost" to většinou vyhraju,ale jakmile jede to nejjednodušší co může, tak je to konec :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 10:02:40 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Ještě doplním W/L rate v Platině - proti P 64, proti Z 52%, proti T 39%. To si myslim, že prostě o něčem svědčí. Kdybych měl všude pod 40% tak jsem zticha, ale pokud mam proti Z a P nad 50 tak snad nejsem uplný trouba a proti T je to prostě téměř bez šance. Všechny výhry proti T jsou jen pokud on udělá nějakou vyloženou blbost (nějaký nepovedený all in rush). A současně ho já nějak šikovně ubráním a pak zaútočim. Pokud chci vyhrát nad T, tak jedině pokud to zahraju uplně perfektně a on něco podělá, to mi opravdu nepřijde moc vybalancované.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 10:19:25 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Stealman: A to si ještě vem, že ty své ultra silné univerzální mariňáky plive z raxů s Reactorem v lategame skoro neomezeně, protože příjem minerálů z MULE, když má víc jak 3 OC, je neskutečně velkej :)

Mně PvT zlepšily nejvíc desítky her odehraných za Terrana. V tomhle má ten Random prostě výhodu, člověk pozná, co je nejnepříjemnější, kdy má kritická okénka apod. Ta early game je hlavně o výběru bojiště, to je u tak málo jednotek naprosto klíčové. Prostě musíš docílit toho, aby se bojovalo tam, kde se nejvíc projeví Force fieldy, kde nebude moct Zealoty kitovat Maraudery a musíš mít směsku Zealotů, Stalkerů a Sentry. Pak přesně jak říkáš - rychlého Obse a co nejrychlejší Colossi. Víc expanzí než on. Proti Vikingům Blink a hlavně rychle templáře. S HT už se z toho stane normální vyrovnaný matchup (pokud to soupeř neumí dost dobře s Ghosty, což se občas stane, ale většinou ne).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 10:20:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
To stealman:
hoď sem replay, doma se na to mrknu (ne že bych ti chtěl radit, jen tak ze zajímavosti abych viděl jak na protose :D ), ale jako teran ti mohu říci toto:
na Cariery se vykašli, stačil mass VR, doplněný třeba templáři (ti světlí s bouřkou marinu devastují a vikingy taky) a ti temní mohli harasit - po vyblesknutí je jeden borec proti mě vždycky spojil a následný PUSH byl neuvěřitelný. 2. Blink u stalkerů - super věc u clifu. Jestli jsi těžil na 3 místech a on jen na jednom, nemohl jsi mít problém se surovinami, stačilo ho zazdít ať vykrvácí a honem do 200 limitu. Nemůžeš mu vyčítat že upgradeoval marinu co to šlo a plně využil jejich potenciál. Mě vždy naštve když první sestřelí medivaky, pak je to pro terana horší. Když už chceš něco velikého co drtí marinu tak mateřská loď, připoutá na sebe tolik palby že i když padne tak zbytek armády má klid na práci a když sundáš ravena, tak tuplovaně. Takhle na mě hrají protosi co ustojí počáteční mass marina (asi tak 1/3 protihráčů), s těmi je pak zábava (40 minutové bitvy, skoro všechny jednotky, dropy, harasy na expách min 2 střední bitvy+ 1 závěrečná), i když prohraji tak je to super akce. Jenže těch je pár, většinou mi nadají do noobů že je za 12 minut smetu marinou.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 12:13:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 03. lis 2007 15:50:15
Příspěvky: 119
kazdy mu sa hra inak... hned prva chyba... ak som spravne pochopil robis wall proti T... blbost... jedna usetris cas a za druhe je wall skor nevyhoda...
za druhe carriery nie su zrovna top unita proti T... HT, zeleot, stalker, imortal je late army

_________________
have no fear, path is written


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 12:20:40 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Zealot, Stalker ? Mě přijdou právě tyto dvě jednotky jako naprosto neúčinné proti MM, MM je prostě drtí v cenovém poměru 2:1 .. Alespoň mě to tedy tak připadá.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 12:25:41 
Offline
 Profil

Registrován: ned 22. srp 2010 17:07:20
Příspěvky: 39
Zkousel si zealotum vyzkoumat rychly nohy? To dela proti MM hodne..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 13:01:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 03. lis 2007 15:50:15
Příspěvky: 119
zeleoti su stit, ht robi mass bordel a stalkery strielaju zdialky+antiair...

_________________
have no fear, path is written


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 13:08:57 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 13:44:29
Příspěvky: 48
Stealman píše:
Zealot, Stalker ? Mě přijdou právě tyto dvě jednotky jako naprosto neúčinné proti MM, MM je prostě drtí v cenovém poměru 2:1 .. Alespoň mě to tedy tak připadá.


na marinu vidím často Colose s upgradem na dostřel s ochranou proti vikingům Stalkery s blinkem. Samo že nesmí být 1, ale aspoň 4 -5 kousků, když je nejhůř utečeš přes clif a střílíš z dálky, zase pozor, na Colose útočí i Turety !! což zase já rád používám :D

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 06. říj 2010 13:11:49 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Tak zkoušel, ale ono je to dost drahý a trvá to, než udělam 10 zealotů s nohama, tak má T 14 mariny a 5 marauderů, což si myslim, že je stejně porazí .. nehledě na to že takováhle jednotka zealotů je bezmocná pokud se terran rozhodne nejít hned ven ale chvilku čekat za wallem, zealoti se přes wall nedostanou a potom je mi k ničemu s nima pobíhat po mapě, zatimco T jede třeba medivaci a dál massí ball, tam je pak ztráta způsobená rychlym techem a produkcí ze začátku dost znevýhodňující.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz