StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 18:33:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:47:45 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Achjo. Vy to prostě nepochopíte. Nechci se tím tady chlubit, nechci nějak na sebe ukazovat. O to mi nejde. Jde mi o to, že vím jak to B/S/G ligách chodí. Tí příkladem jsem se chtěl vyhnout tomu, že mi někdo napíše že nevím jak to tam vypadá. Ale to jsem nepočítal s tím, že někteří z vás si prostě vždycky něco najdou jak toho člověka sundat.
Moc rád poradím každému kdo bude mít nějaký problém. Neříkám že vím všechno a že porádím úplně každému ale budu se snažit. Jen mě nehorázně sere, jak taky všichni nadávají na OP terrani a přitom vůbec jak mají hrát, jsou pomalí, mají APM 25 a v prvních 5ti minutách hry mají na svém kontě 1000 minerálů, 500 plynu a nic nestaví.
Někdo z vás tady má moc hezký popisek. "Komu se chce, hledá způsob, komu se nechce, hledá důvod"


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:49:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Nadávno jsem viděl hezkou taktiku za Protosse. Dá se udělat u map, kde je delší rush vzdálenost a nejlépe s případnými cliffy.

Extrarush na void prism a blink stalker. Do Void prism se naloží proba a vysadí na cliff. Přes void prism se začnou warpovat stalkeři a proba zatím staví Pylon popřípadě cannony. Při dobrém mikru s tím člověk napáchá spoustu škody. Klíčem tu je ale ten cliff, kam se bránící jednotky jen tak nedostanou.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:52:07 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jumbik: Prosímtě, nezanášej nám tu náš 30-stránkový flame topic nějakými taktikami, to nás tu vůbec nezajímá :lol:

Merlin: No což o to, my tě chápeme od prvního příspěvku, jen nám všem přijde, že to nějak absolutně není k věci, protože polovina těch "whinerů" jsou lidi z Diamantu a na jejich argumenty většinou jaksi neodpovídáš :) (ne že bych se divil, protože ono většinou není moc co odpovědět :D )

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:53:55 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Jumbik.. to je dobrá taktika ale void prism máš poměrně pozdě.

Co dělá muj spoluhráč toss co s ním hraju 2vs2.
Postaví první pylon a posílá probu na scouting. Když vleze do nepřátelské základny, snaží se zajet někam do rohu a postavit tam pylon. Né každý si toho všimne a pak když se třeba pojuje někde uprostřed mapy nebo jdou na nás, portne mu tam 4 stalkery, za tím 4 zealoty a nepřítel má vážný problém. Občas mu vybije i celou základnu. Ale nejde to na všech mapách.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 11:55:49 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Pralev, s teobu se bavit nebudu. Ty máš svojí pravdu a tím to hasne, ale klidně mi se s těma ostatníma o tom pobaví. Jenže nebudu tady odpovídat na něco co je o 8 stránek zpátky protože na posledních osmi z 90% řešíte, jak je terran OP a jaký mají vliv media na prode SC2 :-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 12:08:39 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Merlin: Tak já třeba nikde vyloženě nepsal že je OP a neporazitelnej, ale to, že má prostě vše jednoduchý. Terran má rychlý waal-in nemusí řešit ze začátku scouting a tak .. prostě si jede to svoje a ví že se na něj ze začátku toss nedostane. Toss musí scoutovat jen aby mohl reagovat na mix jednotek co Terran staví, nikdy to není naopak. Vždy se musí toss přizpůsobovat terranovi, protože má vždy jen jeden "jakž takž counter" na terranův mix jednotek, zatimco naopak tohle neplatí. Netvrdim že je terran OP, ale že bitva proti němu je vesměs utrpení .. utrpení který lze vyhrát, asi tak. Prostě T jednotky fungují víceméně na většinu jednotek tosse, zatimco toss musí trefit svoje složení army uplně přesně, protože jeho jednotky nejsou zdaleka tak univerzální. Je to o tom, že třeba toss prostě si řekne .. postavim 5 lotů a doufá že nepřiletíš s banshee .. nebo s concussive shellama, pokud jo je v <>. A terran ? Ten si prostě postaví mariňáky bez stresu, bez rozmyslu, protože prostě ví že ti fungujou na všechno s čim můžeš přijít, tak co by to řešil. Potom doplní ghosta proč ne ten funguje taky na všechno svkěle. To samý siege tank .. prostě T má spoustu jednotek jejichž zvolením nemůže tratit, zatimco toss když postaví immortala místo techu na colosse tim může prohrát hru.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 12:51:42 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
T ma marine air ground, mara ground, P mám zealot ground, stalker air ground.
Když říkáš že P se musí přizpůsobit. V hodně tématech se tady řešilo jak se musí terran přizpůsobovat proti VR rushi. Je to úplně to samé jako když T dělá banshee rush. Neříkej mi, že když na tebe přiletí první banshee, máš teprve 5lotů. Každý toss jede přece co nejrychlejí stalkera aby byl chráněný proti reaperum. Ohledně terranské wall. Vždyť ty jako P tu wall vůbec nemusíš zdolávat. Colosem si vylezeš na clif někde daleko od T wallu, za ním blinkneš stalkery a když teran jede obranu založenou na tanky, musí je složi 3s, přemístit, rozložit další 3s. Když je toss šikovny, dá blink stalkerům mezi tanky a bye bye.
Co se týče dalších jednotek P, immortal. Pokud T zrovna nedeje cíleně na Ghosta a třeba jede hlavně mara, tak je v prdeli. Jeden immortal sundá mara na 3 rány, 1 mara sundá immortala na(teď se mi to nechce počítat) ale tuším nějaký 25 ran. Cena je sice jiná ale ten dmg immortala je surovy. S trochu šikovnějším mikrem mara chcípají jak mouchy po biolitu. Stejně tak jak na zergy platí terranský mech, tak na terrana platí protosácký mech. Imortálové smaží mara, colosové marinu. Když tam ještě přidáš pár stalkeru jako AA nebo phoenixy tak věř mi nebo ne, terranovi nestačí jenom attack move + stim. Hrozně moc lidí se nechce nebo neumí přizpůsobit. Důkazem je toho jeden reply co je tady v tématu epic bítvy nebo tak nějak. Je to P vs Z. Z jede roache a ultralisky, P jede loty, stalkery, colosy a bleskaře. Kdyby ten toss postavil pár 5-6 immortalu, hra by se totálně změnila. říkal to tam i ten moderátor. To samé jako ten nechvalně známy zápas idry proti T. Blbec to vyhrál až když si pořídil brood lordy a celou dobu tam nadával jak idiot. Po 40 minutách ho to napadlo. Ta hra mohla trva 25 minut kdyby je tam dal hned.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 13:00:13 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Tak jasně .. zealot je gorund stalker je AA a ano vždy jednoho stavím co nejdřív, ale to takhle nemůžeš srovnávat .. mix zeal/stalker proti mixu marine/mara nikdy nevyhraje za podobnou cenu. Jasně že i P má vše co potřebuje, ale pokud to nenamixuje ideálně, tak prostě prohraje, protože terranský jednotky jsou levný a účinný. Tohle může být nekonečná debata a je jasný že každej má counter na něco, ale třeba ten VR jak jsi zmiňoval, tak na to může terran krásně využít marínu, kterou ale staví tak jako tak a to je to o čem jsem mluvil - terranský jednotky jsou využotelný ve velkým množství situací a proto se terran nemusí moc rozmýšlet zda je postaví. Typicky Mariňák a Ghost proti protossovi jsou prostě zaručeně dobrá investice, protoss nic takovýho nemá co by mohl postavit a vědět že na tom neprohloupí.

EDIT: Immortal je dobrá věc, stavim ho proti marauderům často, ale opět musim vědět že ty maraudery jede a taky sledovat v jakym poměru je staví protože proti marině je immo na nic zase. Takže jsme zase u toho .. mě se immo vyplatí "jen když" zatimco terranovi se jeho jednotky vyplatí vždy (téměř). Třeba ten pitomej marauder je dobrej uplně na všechno kromě immo a VR. A v kombinaci s marinou ti maraudeři dávají i immortaly, když jim marina rychle sundá štíty.


Naposledy upravil Stealman dne pát 24. zář 2010 13:03:34, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 13:02:20 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
trolling at its best :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 13:12:33 
Offline
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 7:01:54
Příspěvky: 98
Co se týče VR a jejich rushe. Nevím proč, ale žádný P je nepoužívá jako podporu pro svoje jednotky. Každý si je zavrtal do hlavy jako rush jednotku a tím to hasne. To samé platí u T reapera. Však on se dá taky dost dobře použít v útoku. Už jen díky tomu, že brutálně zvedne útok na budovy. Takových 5-8 reaperu zahrabaných v 30členném MMM baalu nadělá kvalitní paseku( a zkus je taretovat jednoho po druhém), stejně jako VR v zealot stalker ballu. Když chce terran sundat voida, musí jít na těsno k P a to se totálně hodí pro zealoty a popřípadě FF na rozdělejí jeho army. Co mě taky hrozně udivuje, proč žádný toss nepoužívá halucinace. Vyzkoumat to není až tak těždké. Dám si do základny někde stranou 4 sentry, a při každém útoku na spoluhráče vyčaruju pár halucinek, dám je dopředu a terran, který většinou sebou nenosí reavena a né vždy scanuje při napadení na to nepříjde a ty halušky pohltí hromadu DMGe. Marine je univerzální, mara, proti air totál na hovno, protí immortalovi tím tuplem, tank, teď si ho sundá i 1 ling s +1 armorem nebo zealot, nebo immortal, thor.. zeloti, stalkeři, VR, immortalové, to všechno ho sundá. Já snad ani thory proti P nedělám. Terran má jedinou univerzální jednotku a to je křehoučký marine s 45 nebo 55 hp po upgr. 1lot 100 minerálu si dá 2-3 marine 150minerálů(zaleží jak T mikruje), 2 lingové 50minerálů sundají 1marine 50 minerálů. Jsou hrozně křehcí. Kdyby si terran nestavěli wall u vchodu, prohrávali by skoro všechno protože by proti nim každy rushoval a oni by bez wall neměli šanci nic ubránit.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz