StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 20:35:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 19:49:14 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Skylleer píše:
nechce se mi qutovat jetnotlivy veci tak to shrnu.


Uf, to já si to teda oquotuju, ať je to přehlednější, protože je toho docela hodně :)

Citace:
mluvis o colosusovi , tj equvalent rekneme k thorovi a potreba budov je myslim stejna.


Správně. Techem je ekvivalentní k Thorovi. Jenže zatímco ty Thora absolutně nepotřebuješ proti Zealotům a Stalkerům/Sentry, Protoss musí na Colossa vytechovat co nejrychleji, aby odrazil první větší MM push nebo mohl vůbec držet krok s expanzemi (templáři nejsou tak rychlí, i top hráči obvykle začínají Colossem a teprve pak přidávají templáře, už jsem to i v nějaké jiné diskusi tady včera nebo předevčírem rozebíral).

Edit: Hm, vlastně není ekvivalentní. Colossus je later tech. Thor: Barracks -> Factory -> Armory. Colossus: Gateway -> Cybernetics core -> Robotics Facility -> Robotics bay.

Citace:
upgrade navic jak pises je zas pouze bonus navic bez kteryho se ty asi neobejdes stejne jako marinak bez stimpaku a stitu (jinak by padl snad na jednu ranu a medivac by ho ani nestihl vyheelovat).


Zatímco z upgradu pro Thora se po všech patchích stala úplná kravina, která Thorovi spíš jen škodí (má energii, tudíž je feedbackovatelnej), upgrade pro Colossa je dost nutnej. Ta úplně první bitva se většinou ještě s trochou štěstí (na pozici s cliffy) a micra dá zvládnout bez něj, v pozdější fázi hry je bez toho upgradu Colossus úplně na nic. Ten ugprade stojí 200/200 a vynalejzá se sakra dlouho.

Stim je upgrade, ze kterýho těží i Maraudeři, štíty pro Marinu dá se říct nepotřebuješ do doby, než jsou ve hře templáři s bouřkama. Oba upgrady stojí 100/100, máš je strašně brzy (protože se dělají v Tech labu a navíc máš těch raxů obvykle víc, takže ty upgrady děláš simultánně).

Citace:
dale srovnavas ghost vs teplar ale ja sem srovnaval ghost vs forcefield nemuzes srovnavat ultimatni cast T3 jednotku vs ghost kterej je branej jako low tech a je o hodne slabsi,


No tak i když budu srovnávat Ghosta a Sentry, ať se na to dívám, jak se na to dívám, prostě jeden Ghost svou základní AoE abilitou instantně vyřadí ze hry několik Sentry :) A Ghost že je o hodně slabší než Templář? Právě naopak, proti tomu tossovi je Ghost úplně ultimátní, protože counteruje Protossa jako takového (místo nějaké konkrétní jednotky jako zbytek counterů ve hře).

Citace:
pises ze bourky nejsou zadarmo no to by bylo hodne op kdyby byly ale feedback zadarmo je opet equvalent emp pulzu kterej je navic pouzitelnej opet vs protoss , templare vyuzijes proti kazdy strane tak nemuzes cekat ze bude stejne narocnej na vyrobit jako ghost kteryho vidis vicemene jen Tv P


Ano, to je obrovskej problém, že EMP je opravdu využitelná de facto jen proti Protossovi. V tom taky spočívá kořen toho imbalance PvT, že jedna abilita je takřka k hovnu proti Zergovi a Terranovi, ale aby se to vynahradilo, tak je až příliš devastující vůči Protossovi.

Na tohle téma jsem psal dlouhé posty na oficiální fóra už v betě.

Citace:
dale s feedbackem souhlasim hodis ho na medivac a mas jednou ranou celou posadku out tj skoda treba klidne 1k ma to obrovksej dostrel
a delato nemaly skody jak basnhee tak cemukoliv s energy to je taky hodne op abilitka skoro silnejsi nez celej emp kterej sice veme manu ale neveme ti sni i zivoty ktery maji nejaky jednotky skoro mensi nez celou manu.


Ani nepamatuju, kdy jsem Feedbackem naposledy instakillnul Medivac, tolik energie skoro nikdy nemá, ale budiž :) Feedback je jedno z nejlepších protosských kouzel, možná i jedno z nejlepších kouzel v celé hře vůbec, o tom se přít nebudu. Ale pořád je to single target, takže prostě musíš naklikávat jednotku po jednotce, zatímco EMP je AoE.

Argument, že Feedback nebo Storm zabíjí, zatímco EMP bere jen štíty, je z principu zcestnej. Není důležitý, zda to zabije, důležitý je, kolik HP (protosské štíty nejsou nic jiného než část HP) to vezme. Dorazí to další jednotky.

Citace:
scan je sice hezkej ale pouzitim scanu prichazis o 270 mineralu kterejma bys teoreticky mel dohnat ztratu kterou ti zpusobilo staveni orbital command (ktery samo o sobe stoji 150 a jeste nez se dostavi tak bys udelal 3-4 SCV kdyz vemu contrast s protosem kterej s chronoboostem jiv idealnim pripade postavi 7 ) tak siho sice scannes a tedka se nemusis trefit tam kde ma to co chces videt , prijdes o nejakejch vy vysledku 500 mozna vic mineral jen tim ze sis nedal mule a tim ze si souper natezil hromadu mzatim co sis stavel orbital.

ten scan se dela jen fakt kdyz uz je krize i ten podelanej supply drop ti vydela nejakejch 200 (doba nez postavi to scv cko suplac + cena suplace)


270? Žil jsem dosud v domnění, že MULE natěží 300. Jsi si těmi 270 jistý?

Stavění OC se první MULou vrátí velmi rychle. Další MULy jsou s postupujícím časem hry čím dál víc imba, viz můj blog, kde MULy rozebírám velice detailně. Tam bych vlastně asi odkázal jako odpověď na tenhle konkrétní odstavec, rozebírám tam i scoutování a Scan.

http://pralev-sc2.blog.cz/1009/terran-imbalance-cast-druha-ekonomika-a-scoutovani

Citace:
kdyz vezmu observer kterej je neviditelnej a stoji v porovnani s ravenou asi tak ctvrtinu ..


Ano, ale Observer není caster, tohle srovnání je zcestné. Každá rasa scoutuje prostě jinak. Já taky nepsal tady nic o tom, že Scan je imba, ale že si Terran hodí před bitvou Scan, aby viděl rozestavění jednotek, rozházel maskovanými Ghosty EMP na shluky Sentry a HT a zaútočil.

Citace:
jako mohl bych pokracovat ale musim na focus toz preber si to jak chces :) tossove ownujou vsude a ja se na ne nezlobim jen vsichni si stezuji na terrany :)


Terrani ownujou všude :) Viz třeba ten odkaz, co dával Baron dnes do diskuse, kde si někdo dal tu práci a sečetl výherce SC2 turnajů od vydání hry. Terrani naprosto dominují.

Už jen to, že všichni si stěžují na Terrany, je faktem, kterej se prostě nedá ignorovat :) Jakkoli naivně to může vyznít, já doopravdy věřím tomu, že kdyby hra byla balanced, takové masy lidí by si na jednu rasu nestěžovaly.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 23:08:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
samozrejme ze je to marne vysvetlovat proc Terran hraje na tosse MMM kdyz ej to vicemene jedina cesta jak tosse dat , mech terrana se necape na mech protosse a stavi se pomalejc , air diky rychlejm phoenixum uz taky neni co byval tak kazdej jezdi co to funguje , hraj tak abys vyhral nerfli terranum vikingy , tanky bc toz to je jasny ze pak kazdej pujde cestou nejmensiho odporu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 1:14:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
myslim že tohle ani nepotřebuje komentář co postaví z jediný base za obranu, to že hodí scvčko za val na další expu, takže se tam nemusí obtěžovat s jednotkama a navíc to má krytý, a co za army postaví proti mě, tak to je fakticky k smíchu. dneska jsem projel osmkrát a mám jedno victory proti terranovi s asi deseti vítězstvími na kontě. Takže se definitivně loučim se stříbrnou ligou, zůstanu furt na druhym třetim místě v bronzu jak kokot.

Tohle fakticky podělali, jestli to měl bejt balance patch, to to měli nechat bejt, už jsem si zvykl hrát proti přesile, ale tohle dojebali.


Přílohy:
Steppes of War (4).rar [30.55 KiB]
245 krát

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 1:48:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 10. srp 2010 0:38:12
Příspěvky: 40
Bydliště: Aiur
další. Jen se pobavte.

A nejlepší na tom je, že nepotřebuje kvůli změně taktiky stavět novou budovu. Techuje akorát na cruisery nebo ghosty, ale ty se v bronzu neobjevujou, protože to žádný terran nemá zapotřebí.

Jdu se učit za terrana, osobně si myslim, že to nebude tak hard, za dvacet her budu zpátky.


Přílohy:
Xel'Naga Caverns (2).rar [39.26 KiB]
260 krát

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com

Já se prostě z tý bronzový NEDOSTANU grrr
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 8:49:37 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Včera jsem se stal nepříjemně obětí zajímavé taktiky, soupeř Terran na mě zaútočil mixem cca 15 marines 2 ghosts a 2 marauders .. bylo až neuvěřitelný jak rychle to byl schopen vybudovat. Hodil dvě EMP a rozjel mě jak nic.. docela jsem čučel podle replaye jsem měl podobnou armádu možná o nějakých 200 krystalů slabší (cenově) a výsledek byl cca takový, že jsem mu zabil 4 mariňáky a 1 ghosta. To damage co ty mariny dělaly do mé armády bez štítů bylo neuvěřitelný :(

Nebylo to klasický MM, byla tam fakt velká převaha mariny a taky o dost rychlejší čas kdy s tím přišel :-/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 8:56:02 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Stealman píše:
Včera jsem se stal nepříjemně obětí zajímavé taktiky, soupeř Terran na mě zaútočil mixem cca 15 marines 2 ghosts a 2 marauders .. bylo až neuvěřitelný jak rychle to byl schopen vybudovat. Hodil dvě EMP a rozjel mě jak nic.. docela jsem čučel podle replaye jsem měl podobnou armádu možná o nějakých 200 krystalů slabší (cenově) a výsledek byl cca takový, že jsem mu zabil 4 mariňáky a 1 ghosta. To damage co ty mariny dělaly do mé armády bez štítů bylo neuvěřitelný :(

Nebylo to klasický MM, byla tam fakt velká převaha mariny a taky o dost rychlejší čas kdy s tím přišel :-/


Hehe, gratuluju k první prohře proti MMG rushi :D Tímhle jsem za Terrana proti tossovi vyhrál už nespočetněkrát, dokud si to několikrát neosaháš, tak to neubráníš, ani kdyby ses pos*al (pokud to ten Terran provede správně a hodí dobře EMP, například na všechny Senty).

To, jak píšeš, že jsi měl cenově lehce slabší armádu, to ještě jde. Já smutně v replayích koukám, když s tím ten Terran sundá i 1,5x cenově dražší armádu skoro beze ztrát :)

Edit: Ta převaha Mariny je tam schválně, protože jednak nestojí narozdíl od Marauderů plyn, takže Stimpack a Ghosti jsou rychleji, jednak mass Marines bez Colossů, bouřek nebo Force fieldů neodrazíš. No a FF těžko uděláš, když Sentry nemají energii (po EMP) :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 9:06:41 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Jojo přesně tak jak říkáš v týhle taktice moc nevidim žádnou slabinu kterou by mohl toss využít. Včera jsem se tim pak ještě setkal párkrát .. už trochu vim co čekat, ale jediný co nakonec zabralo bylo zeals + kanon do vchodu, postavit rychle 2 voidy a jakmile prošel přes vchod tak jsem na něj poslal zbylý 2 zealoty + proby jako žrádlo pro marinu a ty přednabitý voidy a zničil sem ho. Dostavil sem metzitim další 2 a vyhrál, ale to je dost haluz taktika kdy jako toss riskuji zatraceně víc a hraju mnohem víc v pressu než ten terran, kterej si to jede na pohodu :-/ a kdyby tušil co dělam tak by s tim do mě nešel a časem by mě přemassoval. Takže tohle je fakt dost nechutný :) Ani ten blbej DT se tam nechytá bo scan a emp :-/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 10:12:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Stealman píše:
Jojo přesně tak jak říkáš v týhle taktice moc nevidim žádnou slabinu kterou by mohl toss využít. Včera jsem se tim pak ještě setkal párkrát .. už trochu vim co čekat, ale jediný co nakonec zabralo bylo zeals + kanon do vchodu, postavit rychle 2 voidy a jakmile prošel přes vchod tak jsem na něj poslal zbylý 2 zealoty + proby jako žrádlo pro marinu a ty přednabitý voidy a zničil sem ho. Dostavil sem metzitim další 2 a vyhrál, ale to je dost haluz taktika kdy jako toss riskuji zatraceně víc a hraju mnohem víc v pressu než ten terran, kterej si to jede na pohodu :-/ a kdyby tušil co dělam tak by s tim do mě nešel a časem by mě přemassoval. Takže tohle je fakt dost nechutný :) Ani ten blbej DT se tam nechytá bo scan a emp :-/

No vidis. Proti Terranum, ktery meli ten build jiste mnohokrat natrenovanej, se ti povedlo vyhrat uz druhej pokus. To bych rek, ze je hodne dobrej vysledek. A taky dukaz, ze to asi zas tak OP neni :D Marina je hl. dmg dealer i v normalne namichanem MM a jelikoz ji muzes guardianem srazit 1/3 dmg (proti zealotum dokonce o 2/5), tak je to kouzlo docela zasadni. Takze to chce cekat u rampy spis trochu vzadu a hl. nemit vsechny sentry u sebe, aby je nevypnulo jedno EMP. Pokud necekas nejakej reaper rush atd. tak je dobry, vyrobit par sentry hned jak mas core a stalkery/loty az pak, aby se jim uz nabijela mana.

Tady jsou pro inspiraci 2 zvladnuty PvT:
http://sc2casts.com/cast879-MakaPrime-vs-NEXGenius-Best-of-3-Korean-Blizzcon-Qualifier-Final-2

Na prvnim je videt asi nejjistejsi PvT build: 1Gate, robo - obsem zjistis co jede, kdyz vidis, ze hl. pechotu, tak rychle techujes na collosus a az mas tak 2, tak utocis driv nez vyrobi dost vikingu. Ani EMP uz mu nepomohlo.

Na druhem je krasna ukazka, jak pouzivat VR jako podporu utoku a hl. jak je dobry obetovat svuj pylon a nebo shield svoji jednotky, jen aby byli VR nabity nez se stretnou s marinou.

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 10:25:01 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Tak pravda .. porazil jsem to, ale prostě když si vzpomenu co jsem tomu musel obětovat a jak jsem musel mikrovat ty voidy a všechno to načasovat .. tak si myslim, že ten Terran měl mnohem jednodušší hru prostě :) Ale souhlasim s tim, že Voidi jsou dobrá jednotka, pokud se člověk nespolíhá jen na ně. Pokud jdou do boje přednabitý což se dá udělat velice často (ideální jsou destructible rocks vedle soupeřovy základny) a potom stačí vždy každé 2 vteřiny něco jen ďobnout aby se resetoval timer na vychladnutí paprsku a ten furt držel nabitej. Potom asi žádná jednotka neni cost/effektivnější než nabitý VR.

Jinak proti těm mass marines, tak pravda, že sentry tam pomůže, ale 100 gasu je 100 gasu :-/ a pokud jede fast marinu s 1 ghostem a hned přijde, tak máš max 1 sentry a nebo 2 ale bez stalkerů a samotní zealoti proti většímu mnořství marines neivm nevim. A collos je dobrej to bezesporu a pokud má T málo vikingů tak i snese pár škrábnutí, ale siege tanky ho taky docela bolí.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protos vs Terran ...
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2010 10:31:38 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Ještě bych jen doplnil, že se mi zdá, že nemá smysl stavět víc jak 6 - 8 voidů většinou. Při vyšším počtu se už nestihnou nabít ani o silnou budovu což je pak mrhání prostředky. Osobně se mi nejlíp osvědčilo 6 voidů kterýma vždy útočim zezadu a první target je budova na plynu (na tý se nabít) a téměř nikdy se mi ještě nestalo, že by soupeř stihl doběhnout dřív než se voidi nabijí. Jedinej problém je pokud přiběhne hodně mariny se stimem, to je pak lepší se zdekovat a nechat je vychcípat na stim a přilítnout z druhý strany.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz