StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 8:18:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 8:53:52 
Offline
 Profil

Registrován: ned 13. čer 2010 21:28:31
Příspěvky: 11
Moor8 píše:
BENY: 15 probů jen na krystaly, plus 3 na gas, ale já hraji zatím jen praktickou ligu, ale i tady je to docela nabušené. Zatím mám víc, jak 50% úspěšnost, ale stejně. někdy mě udivuje, jak toho tolik můžou mít, někdy na to koukám, jak turista na orloj :D

nevím, poslední dobou mě to už nebaví, je to bu´d ho do 10 minut zničím já, nebo on mě. Nepamatuji, kdy jsem se naposledy dostal ke kolosům nebo carrier. Bu´d ho vykosím já se zealoty a stalkerama, nebo on mě s mmm. U zergů se dostanu i k dark templářům. Už dlouho jsme se nedostal k pořádnému boji a pořád začínat mě taky už nebaví....


15 je stejně málo, máš kvůli tomu míň surovin a tudíž i míň jednotek.
A docela chápu, že tě to přestává bavit. Ale nezapoměň, že SC2 není jen Protoss 1v1 :)

deathwing píše:
cau, moze nekdo poradit co hrat za protosa proti teranovi, kdyz je zalezlej u sebe a ma hromadu marinaku se siegema a k tomu nejaky banshee a vinkingy? jel sem 4-Gate strategii, ale s tim sem se nejak moc nechytal, viz prilozenej replay.

http://ulozto.cz/5576200/pvt-prohra.sc2replay


4Gate jsem proti terranovi přestal dělat, protože její slabinou je právě prorážení wallu. Místo toho jedu 2Gate Robo a na základě scoutingu se pak rozhudnu, co dál.
Replay jsem neviděl, ale když se terran zakope, tak je třeba, aby jsi ty expandoval a měl kontrolu nad mapou. Postav si pár kanónů u bází a dávej pozor na terranovy vzdušný útoky - proti tomu jsou podle mě nutnost stalkeři s blinkem.
Terran bejvá nejvíc zakopanej u rampy, čili by se ti mělo podařit mu harrasovat SCV - dobrej způsob je třeba vyložení dvou Imortalů nebo HTček s Psi Stormou - uděláš mu škody na ekonomice a odletíš dřív, než stihne zareagovat.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 10:25:58 
Offline
 Profil

Registrován: sob 14. srp 2010 10:11:16
Příspěvky: 4
Tak jsem zkusil canon taktiku a vyšla mi a dokonce jsem toho rusáka tak vyprudil, že to vypadá, že hru odinstaluje :DD

Příkládám replay, kdyby se chtěl někdo podívat :)
http://leteckaposta.cz/113626160

Neni to sice nějak suprově provedený, forge jsem mohl postavit ve svý základně, ale nějak jsem u toho nestíhal klikat :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:15:28 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
te´d jsem hrál PvP a on měl 16 warp gate!!! Co si o téhle strategii mylíte? Zničil jsem ho, protože Dělala hafo zealotů, pár stalkerů. hafem kanónů si zabetonoval vchod a to jsem zjistil, když mě zničil pozemní útok, tak vědom si téhle jeho strategie, jsem udělal 5 void ray a obletěl ho a zničil mu základnu a scv. než tam doběhl zničil jsem mu ty 2 kanóny co tam měl a pak těch pár stalkerů, co přiběhlo a to, že měl asi 50 zealotů mu bylo na prd.... ještě se na mě pokusil zaútočit ale moji kolosové a dark temp ho zničili... Pak to vzdal...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:29:48 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
A jako co je na tom, že má 16 WG? Má přece tolik WG, z kolika stíhá (na kolik má peníze) vyrábět jednotky. Když se peníze začínají hromadit, uděláš další produkční budovu, abys ty peníze spotřebovával a jednotky sypal rychleji, to je snad logické, ne? :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:32:17 
Offline
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 0:01:16
Příspěvky: 6
deathwing píše:
cau, moze nekdo poradit co hrat za protosa proti teranovi, kdyz je zalezlej u sebe a ma hromadu marinaku se siegema a k tomu nejaky banshee a vinkingy? jel sem 4-Gate strategii, ale s tim sem se nejak moc nechytal, viz prilozenej replay.

http://ulozto.cz/5576200/pvt-prohra.sc2replay


4Gate jsem proti terranovi přestal dělat, protože její slabinou je právě prorážení wallu. Místo toho jedu 2Gate Robo a na základě scoutingu se pak rozhudnu, co dál.
Replay jsem neviděl, ale když se terran zakope, tak je třeba, aby jsi ty expandoval a měl kontrolu nad mapou. Postav si pár kanónů u bází a dávej pozor na terranovy vzdušný útoky - proti tomu jsou podle mě nutnost stalkeři s blinkem.
Terran bejvá nejvíc zakopanej u rampy, čili by se ti mělo podařit mu harrasovat SCV - dobrej způsob je třeba vyložení dvou Imortalů nebo HTček s Psi Stormou - uděláš mu škody na ekonomice a odletíš dřív, než stihne zareagovat.[/quote]

no me 4Gate proti terranom vychazijou dokud si neudela ty debilni tanky. ty templare me bohuzel nenapadlo udelat, ale tak z chyb se clovek uci:)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:33:51 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Ano, je to logocké, ale v takové míře? nebylo by lepší investovat i do něčeho jiného? protože když má armádu z 90% zealotů, tak ho s void raydama rozsekám...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 15:41:01 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
:) No tak to už je samozřejmě jiná věc. Ale na tom počtu 16 WG mi nepřijde nic divného, viděl jsem hry i s větším množstvím. Záleží prostě na tom, kolik máš exp, jakej máš přísun peněz...

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 16:18:12 
Offline
 Profil

Registrován: sob 14. srp 2010 10:11:16
Příspěvky: 4
Mam dotaz,

Když hraju proti terranovi, tak dost často se mi stává, že na mě vždy jde armáda marináků, marauderů a tich letadýlek co je léčí. Co je vhodné proti nim vyrábět? Zdá se mi, že jsem proti této armádě vždy bezradnej.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 16:25:01 
Offline
 Profil

Registrován: ned 13. čer 2010 21:28:31
Příspěvky: 11
LooK píše:
Mam dotaz,

Když hraju proti terranovi, tak dost často se mi stává, že na mě vždy jde armáda marináků, marauderů a tich letadýlek co je léčí. Co je vhodné proti nim vyrábět? Zdá se mi, že jsem proti této armádě vždy bezradnej.


Colossusové s vylepšeným dostřelem a/nebo High Templáři s Psi Storm. Je třeba mít ale "jádro" armády, který tvoří zealoti, stalkeři a sentry, který jsou hodně důležitý kvůli Force Fieldům. Pár Immortalů se taky hodí.
Stalkerům vylepši Blink a v prní řadě znič medevacy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 18:02:51 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Roach se může podhrabat pod force fieldem? Já měl za to, že to bylo rušené někdy zpátky. Jako tohle jsem fakt od zerga nečekal, nebýt toho, že mi takhle zerg utekl až když prorazil blokádu báze, tak jsem byl nemile překvapen.

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz