StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:36:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 23:36:05 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Ahoj, měl bych opět pár dotazů. Zkončil jsem v praktické lize a jsem v bronzové. Hraji s kamarádem terranem 2v2.

1. Jak se on může bránit proti kanon rushu. když tam vběhne mě, tak ho hned zničím za pomoci mých probů, ale prý jeho scv nemohou na začátku útočit...

2. jak se bránit proti útoku zerlingů. I když mám dost zealotů, tak on proběhne s pár zelingama a začne mi ničit proby a zealoti je jen honí. Je nějaká možnost dát útok na jednotky stejného druhu? I on by měl mít problém to ukočírovat, ale jemu se tam rozeběhnou pěkně každej k jednomu probovi a zničí mi je rychle...

3. Jak se úspěšně brábit proti leteckým útokům? Hlavně pak proti mutalistkám a brood lordům? I když mám hafo stalkerů a phoenixů plus nějaké kanóny, tak mě vždy vyrubou. A blink mám....

4. Dá se nějak hrát pomalejší hra? Protože tohle mi přijde jako brutální rychlost. Rád bych si zahrál v klidu a tohle je děsně rychlé... Kamenujte mě klidně za to, co jsem te´d napsal, ale já fakt nejsem maník co u toho sedí 24/7 a chci si u hry odpočinout a odreagovat se a né takhle šílet s tím, že enstíhám vůbec klikt a odevšad na mě útočí... Blizzar psal, že tím, že je více lig, bude vyvážená obtížnost a každej si najde to své. Jsem v nejnižší liza (vůbec mi to nevadí) a stejně mám někdy hafo problémů. Vyhrávám tak 50/50 ale někdy fakt čumím, jak němec na orloj :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 0:06:50 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Moor8 píše:
Ahoj, měl bych opět pár dotazů. Zkončil jsem v praktické lize a jsem v bronzové. Hraji s kamarádem terranem 2v2.

1. Jak se on může bránit proti kanon rushu. když tam vběhne mě, tak ho hned zničím za pomoci mých probů, ale prý jeho scv nemohou na začátku útočit...

2. jak se bránit proti útoku zerlingů. I když mám dost zealotů, tak on proběhne s pár zelingama a začne mi ničit proby a zealoti je jen honí. Je nějaká možnost dát útok na jednotky stejného druhu? I on by měl mít problém to ukočírovat, ale jemu se tam rozeběhnou pěkně každej k jednomu probovi a zničí mi je rychle...

3. Jak se úspěšně brábit proti leteckým útokům? Hlavně pak proti mutalistkám a brood lordům? I když mám hafo stalkerů a phoenixů plus nějaké kanóny, tak mě vždy vyrubou. A blink mám....

4. Dá se nějak hrát pomalejší hra? Protože tohle mi přijde jako brutální rychlost. Rád bych si zahrál v klidu a tohle je děsně rychlé... Kamenujte mě klidně za to, co jsem te´d napsal, ale já fakt nejsem maník co u toho sedí 24/7 a chci si u hry odpočinout a odreagovat se a né takhle šílet s tím, že enstíhám vůbec klikt a odevšad na mě útočí... Blizzar psal, že tím, že je více lig, bude vyvážená obtížnost a každej si najde to své. Jsem v nejnižší liza (vůbec mi to nevadí) a stejně mám někdy hafo problémů. Vyhrávám tak 50/50 ale někdy fakt čumím, jak němec na orloj :D

1 - útočí, asi kliknul vedle. pokud tam ještě nemá pylon, ať vybere útočný oddíl SCV, zmáčkně A, umístí ukazatel směrem k probě(nemusí na ni) a klikne, SCV zabijí(budou honit, podle toho) probu(měla by mít vyšší prioritu i než pylon, myslím).

2 - wall in(vybudování zdi z budov) tak, že zůstane úzký průchod, tam se umístí zealot, v ideálním případě nic dalšího neprojde. každý pokus skončí na tom, že zergling(max. 2) se bijí se zealotem. Zealot dá tak 4 zerglingy :). Zealot se musí dát do Hold position stavu(klávesa H), jinak vyběhne za nepřátelským čímkoliv, což je jako dát klíče od bytu zlodějům ;)
Ukázka wall in-u:
Obrázek
TL wiki

3 - v momentě broodlordů klidně void raye v kombinaci s carrierry, pheonixové se musí umicrovat(sprostě zneužít faktu, že mutalisk střílí až zastaví). Navíc pokud zerg jede broodlordy, je ideální přesun do vzduchu, přece jenom, tam tě nesestřlí.
Edit: tady bacha, představ broodlorda je corruptor, což je zase only air unit, která má solidní bonus na massive(carrierr/mothership/collossus). Takže se vyplatí ten air nepřepísknout, tohle ti vzduch sestřelí fakt fest rychle. A pak zmutuje na broodlordy :D

4 - pomalejší hra jde pouze v custom hrách, v begginer league(nebo co to je na začátku) byla normal speed.

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 0:17:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 20:15:06
Příspěvky: 52
1.SCV že nemůžou útočit? wtf? :D

2. Blokni vchod - ne celý jako Terran, postav Gate a Pylon a mezi ne nahaž zealoty, můžeš jim dát stand ground aby neutíkali

3. Proti BL jsou dobrý phoenixové, na mutalisky funguje třeba storm + phoenixové a pár stalekrů na ochranu templářu. Sentry je užitečná díky shieldu, který mutům útok reguluje docela brutálně ale pokud zerg neni slepec, tak ti ji hned sejme

4. Nastavit rychlost možná půjde v custom game, ale nezkoušel jsem


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 9:51:29 
Offline
 Profil

Registrován: sob 14. srp 2010 10:11:16
Příspěvky: 4
Dneska jsem se velice divil tomu, že po postavění wallu, mi tou malinkou uličkou v pohodě zealoti prošli, ale tlustí stalkeři se tudy neprotáhli :lol: :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 15:17:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
LooK píše:
Dneska jsem se velice divil tomu, že po postavění wallu, mi tou malinkou uličkou v pohodě zealoti prošli, ale tlustí stalkeři se tudy neprotáhli :lol: :lol:


Tak u stalkerů se počítá s rychlým vyvinutím blinku a pak se ti přeblinknout ven :)

děkuji Deaconovi za rady.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 0:29:56 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Mohu se zeptat, za jak dlouho Void raider zvýší sílu toho paprsku? A jak dlouho to trvá? Jak se to dá ovlivnit a jak se dá bránit...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 7:48:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Moor8 píše:
Mohu se zeptat, za jak dlouho Void raider zvýší sílu toho paprsku? A jak dlouho to trvá? Jak se to dá ovlivnit a jak se dá bránit...


Nejlepší je si to vyzkoušet sám. Dej si hru proti PC, vyrob pár Void Ray a můžeš si to stopovat.

Nabíjení trvá několik vteřin a nabitá vydrží tak 2-4s podle rychlosti hry. Aby zůstala nabitá, tak musí průběžně útočit, jinak nabití ztrácí.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 12:09:32 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
díky


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 7:02:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 17. srp 2010 0:19:46
Příspěvky: 22
Moor8: To ani nemusi dej join a dej si tester map tam mas vsechny jednotky a je to mapa na testovani vseho je to upraveny ze mas odkazde rasy jednu budovy za modryho a cervenýho a mas neomezene penez a prostredku a vyrobit jednotku trva okamžitě klikneš a maš ji mužeš si ji vylepsit a testovat sílu

_________________
* Per aspera ad astra *
(Přes překážky ke hvězdám)

* Fas est et ab hoste doceri *
(Je jen správné učit se i od nepřítele )


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss - taktiky, tipy atd.
PříspěvekNapsal: sob 21. srp 2010 15:55:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
měl bych další otázku:

Hraji s kamarádem (terran) 2v2 v bronzové lize. Po počátečních neúspěších jsme se srovnali, stoupáme a celkem si poradíme ze vším, až na jednu věc. Když jdou proti nám 2 zergové a jedou mutalistky. Už jsme takhle párkrát dostali klapec. Na začátku jsme je vyšpehovali věděli jsme, co jdou dělat, tak já začal warpovat stalkery s blinkem, plus jsem vylepšoval ve forge co šlo a on jel vikingy. on cca 50 vikingů, já cca 40 stalkerů, plus hafo věží a kanónů a přesto nás s mutalistkama pokaždé smetli. jaká je proti nim nejelpší strategie? nemáme se příště zaměřit spíš na Battlecruiser a Carrier? Ale těch zase bude pár. Děkuji za rady...


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz