StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:40:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 09. dub 2014 12:15:01 
Offline
 Profil

Registrován: stř 09. dub 2014 11:30:25
Příspěvky: 9
Tak jsem se rozhodl sem dát pár rad pro Bronz a Silver Tosse.

Osobně, si myslím že to budou celkem užitečné rady které vám zpříjemní hru a pomohou se trochu zlepšit ;)

Všeobecně

- Při scoutu nechte workera "patrolovat" v bázi soupeře. Někteří lidé si toho nevšimnou nebo pošlou velkou část workerů aby ho zabily či jednoho nebo dva aby ho vyhnaly/zabily což ovšem vyžaduje micro a tak ho trochu rozrušíte. Když to bude ignorovat tak získáte přehled o tom co jede.

- Při útoku vždy stavte ofensivní pylon někde stranou. Můžete pak nawarpovat posily či v případě že bitvu prohrajete, zrušit counter attack posláním pár Zealotů do mineral lane až na vás pošle zbytek armády.

- Proti Zergům osobně nejraději jedu Forge exp se Stargate a Phoenix harassem. Předejdete Mutaliskům a můžete zrušit pár Overlordů či pošlete do věčných lovišť.

- Bronze/Silver Terrani pojedou z 85 % MMM. Postavte Archony/Hight Templáře se strormama-Budete mít slušný splash dmg a něco čím zrušít Medivaky. Většinou ( i když to Terran scoutne ) nenasadí Ghosty (v případě Collosů nasadí Toasty).

- Banelingové = zatracení bastardi. Vemte na ně Observera a Blink Stalkery, ale bude třeba trochu (trochu dost) zamicrovat.Když přesouváte jednotky dávejte si naně pozor protože pár zahrabaných Banelingů může drasticky snížit vaše počty.

- Siege Tanky - Chargeloti, Immortalové, Voidraye atd.

- Ghostové ( Toustové ) -Docela znásilní dost vašich jednotek. Jejich EPM drtí štíty, castery a zruší stealth. Jestli myslíte že máte lepší micro zabte je feedbackem. Jinak focus Stalkerama.

- Cannon rush - Scoutnete, je možno už v zárodku zabít Probama. Dávejte si pozor na naturálku aby jste tam nenašli ošklivé překvapení v podobě 4 cannonů. Jinak Immortaly + Sentry a focus fire Pylony/Cannony podle toho čeho je víc.

- 6-pool - Defovat Probama/Full wall ( takový wall že nic neprojde ) s Forge a Cannony.

- Dropy - Rozmístěte Obse postranách mapy a dejte Zealota ke Xel'naze či jeden/dva Photon k mineral lajně.

- Snažte vyforcefieldovat nepřítele. Zablokovat Lingy, či rozkouskovat armádu a pěkně tam hodit pár Storm. Přednostně proti Zergům oforcefieldujte svou armádu proti Banelingům aby vám nezničily armádu. Můžete zablokovat rampu a rozdělit armádu.

- Dropy s DT nejsou marné.


Tak to by bylo vše už nemám čas, tak příjemné hraní

Ps: Sorry za pravopisné chyby a překlepy


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: pon 14. dub 2014 14:30:34 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
MNo máš kliku, že lidi co tomu trochu rozuměj tu už nepíšou, bo by Ti podle mě celý topics rozsápali :-)))

JInak za sebe a nejsem rozhodně žádnej umělec max platyna, mohu říci, že jediné co platí pro bronz/silver (tedy pokud v něm nechcete zkončit na trvalo) je stavět furt těžiče a efektyvně utrácet natěžené suroviny. Nic víc, nic míň. Jakékoliv mikro, country atp nemá na této úrovni praktický význam.

Sám sem to nevymyslel, kdysi to podobně psali lidé co to fakt hráli lépe než já a já ze zkušenosti dávám za pravdu.

Takž TIPS/TRICKS : 1. stav těžiče - furt
2.nehromaď minerály (smysluplně utrácej) smysluplně = ne zadat v 4 minutě 5 prob do foroty ať mám klid.


3. snad ještě nebuď moc dlouho v suply bloku

4. nic dalšího neni třeba

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub 2014 16:32:49 
Offline
 Profil

Registrován: stř 09. dub 2014 11:30:25
Příspěvky: 9
Countery že nemaj význam ? Rly ?

Workeři a utrácení surovin je základ ale neříkej mi že micro nemá význam !
Když nic jiného tak aby člověk měl základ do vyšších lig. Cokoliv co umíš nad ty body které jsi popsal se počítá a není důvod to zahazovat.
Jistě vyhrabeš se bez micra a se špatnými countery z bronz/silver ale v goldu se udržíš horko-těžko.


btw. věděles že Carryery mohou zaútočit až na range 12 O.O ?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: sob 19. dub 2014 9:59:44 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
No offense, country smysl v bronz - silver nemaj, o těch carrierech sem to nevěděl, zbytečné info, na ladderu sem viděl carriera tak možná jednou, max 2x. Jinak to co sem napsal je lety ověřená věc, sám si pamatuju, když jsem v bronzu řešil mikro a country, jen mě to odvedlo od těch hlavních věcí, které jsem popsal. Lidi v bronz silver neumějí utrácet suroviny a tak je přemýšlení a soustředění se na country a micro naprosto zcestné.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2014 14:39:17 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 24. dub 2014 14:30:10
Příspěvky: 12
Country že nemaj smysl ? Micro že nema smysl ? :D :D hej no tak si zustaň v bronze-silveru hej... ja o bronzu nic nevim protože já se prostě naučil buildy a counterovat a hodilo mě to rovnou do goldu :)
Momentalně jsem po třetí Master Terran takže asi vim o čem mluvim :) ( poprvé jsem se dostal do masteru cca po 2měsících hraní 1v1 )


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2014 22:49:54 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Kortylllllll píše:
Country že nemaj smysl ? Micro že nema smysl ? :D :D hej no tak si zustaň v bronze-silveru hej... ja o bronzu nic nevim protože já se prostě naučil buildy a counterovat a hodilo mě to rovnou do goldu :)
Momentalně jsem po třetí Master Terran takže asi vim o čem mluvim :) ( poprvé jsem se dostal do masteru cca po 2měsících hraní 1v1 )


ne nemaj, seš asi dost tupej, tak znovu, přečti si celej kontext a zjistíš, že se bavíme o bronz silver, tam smysl nemaj...ty seš genyální máš můj obdiv, tys hru koupil okamžitě si se naučil to co píšeš a seš v masteru super, přeju ti to, seš king, ale když si v bronzu a silveru jak sám píšeš nikdy nebyl, tak neblábol nesmysly když o tom víš kulový.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: sob 26. dub 2014 14:46:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 24. dub 2014 14:30:10
Příspěvky: 12
hh - proč už jsem lidi moc nepíšou - zhejtujou je nějaky noobky : Nebyl jsem v bronzu,silveru a proč ? protože jsem neřikal že Countery nemaj smysl a proto jsem nebyl v tak nizky lize... (bavíme se o bronze,silveru - ja řikam že countery maj smysl i v takovyhle lize aby si se z tak nízký ligy dostal vyš omg... ale fajn hejtuj mě ale zustaň si v low leangue když řikaš že countery nemaj smysl - a víš co je genialní : napsat Genyalní ... to je fakt vtipny když mi tohle napiše človek co tvrdí že ja jsem Tupej.... Nejsi dost tupej ty ? :) protože to co si napsal je vážne GENYALNÍ dava to smysl :) ale srat se s timhle - proč se já velkej king master mam hadat s takovym noobem.....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: sob 26. dub 2014 22:10:53 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 19:50:57
Příspěvky: 51
Tady bych se rád Salama zastal. O něm je známo, že byl v platině (dle B-net profilu). Tudíž jeho názor zde má svou opodstatněnou váhu a jeho názor je zde vždy vítán.

Co se týče tebe Kortylllllll, svým stylem vyjadřování hraješ nejspíše unranked. Postni sem link na svůj profil, ať se můžeme pokochat tak vynikajícím masterem ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 9:00:13 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 24. dub 2014 14:30:10
Příspěvky: 12
Muj nick ve hře je jak jinak než lllllllllll takže to na nějakych rank strankach nenajdu , jj řikal jsem že jsem po třetí v mastru - což je pravda ... ale protože tossuv slavný nonskill blink tak jsem ten master prostě 2x leavnul :) -
Příloha:
Screenshot2013-11-23 23_16_072.jpg
Screenshot2013-11-23 23_16_072.jpg [ 51.44 KiB | Zobrazeno 19101 krát ]
Příloha:
Screenshot2014-04-17 17_20_24.jpg
Screenshot2014-04-17 17_20_24.jpg [ 99.51 KiB | Zobrazeno 19101 krát ]
...... btw- co je na unrankedech špatnyho ? O_o - ty obrazky jsou ze začatku sezony takže těch her na konci sezony bylo mnohem víc ( 70vyher do Achivu 1000 win 1v1 (terran)
jo a když už tak bych se rad pochlubil - EsubaI nexta jsem na Koth porazil 2:0 ( celkem bez problemu, divil jsem se co děla v Top 8) a proti Uniqfazerovi jsem prohral 1:2 1blink (vyhral jsem) 2x ( prostě nějaky cheese - prohral jsem ) což porazit Top master a Grandmaster to už chce nějaky skill


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 11:06:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Tak jinak, postav vedle sebe 2 bronzáky, jednoho uč těžit a utrácet, druhýho mikrovat a countrovat. do goldu se dostane dřív ten 1. na to sázím svý termofusekle :-) Jinak sorry za urážky, bylo to trapné.
PS: samo to musej bejt hráčí co s SC nemaj zkušenosti.
Cervantes: díky za zastání, ale já noob sem, o tom žádná, možu žvanit jen o bronz silver bo sem tam byl fakt dlouho, dnes už vím, že sem tam byl tak dlouho právě proto, že sem se soustředil na zbytečnosti a ne na ten úplnej základ a samo sem taky trocha antytalnet :-). příklad: Měl sem přesně načtený jak coutrovat mutalisky a byl sem na ně v 11 minutě super připravenej, perfektně sem je odrazil a byl "na koni" za 5 minut mě oponent umlátil čepicema bo měl 3 víc těžičů a v banku sem měl majlant.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz