StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 15:07:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě 2014 13:39:36 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
to chce replay asi, ale jinak bych se zaměřil na to co píšeš, že děláš dobře, protože určitě něco z toho dobře nebude, taky se poslední dobou nemožu dostatm z goldu, ale já svý chyby vidím, jen sem neschopnej je eliminovat, taky hrajů dost málo...ale to se nechci vymlouvat, prostě sem v goldu a momentálně na platynu nemám.

Mé chyby: zas ty suplybloky, nekdy i 5 minut ve 20 min hře!!!, zapomínám na těžiče - soupeř jich má prostě víc, hodně souvisí se suplyblokem, málo produkčních budov - hromadění zdrojů. Ignorace ghosta v PvP ikdyž vidím HT, zapomínám na scout, minimální map control, ignorace timingů, buildorderů, časté využívání "hurá útoků" bez rozvahy, častá pasivita, nevyuživám pořádně potenciál své rasy (terran) hlavně na dropy prdím což je určo škoda. Taky se mi stává že du ve 20 minutě do útoku, zmáčknu stim a ejhle von neni vyzkoumanej :-(, zapomínám na upgrady - dělám je pozdě.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě 2014 21:38:40 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
Salam píše:
to chce replay asi, ale jinak bych se zaměřil na to co píšeš, že děláš dobře, protože určitě něco z toho dobře nebude, taky se poslední dobou nemožu dostatm z goldu, ale já svý chyby vidím, jen sem neschopnej je eliminovat, taky hrajů dost málo...ale to se nechci vymlouvat, prostě sem v goldu a momentálně na platynu nemám.

Mé chyby: zas ty suplybloky, nekdy i 5 minut ve 20 min hře!!!, zapomínám na těžiče - soupeř jich má prostě víc, hodně souvisí se suplyblokem, málo produkčních budov - hromadění zdrojů. Ignorace ghosta v PvP ikdyž vidím HT, zapomínám na scout, minimální map control, ignorace timingů, buildorderů, časté využívání "hurá útoků" bez rozvahy, častá pasivita, nevyuživám pořádně potenciál své rasy (terran) hlavně na dropy prdím což je určo škoda. Taky se mi stává že du ve 20 minutě do útoku, zmáčknu stim a ejhle von neni vyzkoumanej :-(, zapomínám na upgrady - dělám je pozdě.


Davej do fronty ctyri nebo klidne pet tezicu, bohate se ti to vyplati, pokud jich mas jenom 35 v 10. minute. Na supply se navykni koukat, kdyz hazis muly a kdyztak pouzij calldown.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: ned 01. čer 2014 9:19:22 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 24. dub 2014 14:30:10
Příspěvky: 12
To je vtipny jak někdo radí - nedavej si scv do fronty a radši to utrať do army a druhej radí - jo klidně si hod 5scv do fronty bohatě se ti to vyplatí ^^


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: ned 01. čer 2014 20:25:30 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
tak ono je to zavádějící, dát si 4 scv do fronty ve 4 minutě je kokotina, ale v 15...proč ne

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: úte 03. čer 2014 15:16:08 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Jedinej Protoss může používat fronty u těžičů, protože 1 chronoboost stačí na produkci cca 3 probe. Jinak jakékoliv fronty jsou špatně, špatně. Š. P. A. T. N. Ě. !! Víc jak 1,5 jednotky ve frontě je špatně, protože ty suroviny mohly být využity jinde, jinak a pravděpodobně lépe.

Princip fronty je v tom, že před skončením výroby tam plácnete další jednotku, aby se vyráběla okamžitě, jak ta předchozí vyleze. Opravdu velcí frajeři to tam dají pár ms před tím, než to tam přijít má. Normální člověk to tam hodí třeba 10s před výlezem jednotky, podle toho, jak dobrý macro má.

Obzvláště u Terrana je využívání front hrozně špatně, protože člověk pak má pocit, že má dobrý macro, protože mu přece nevisí suroviny vpravo nahoře u supply, ale má je hezky nízko. JENŽE VÁM VISÍ VE VÝROBĚ!!! Což je ještě horší, protože to na první pohled není vidět a budí to zdání, že člověk hraje správně. Nehraje. Spousta T hráčů mi ve hře brečí, jak je P OP, přitom by mě zfoukli jak svíčku, kdyby měli o 5 raxů a 1 starport víc. Ale né, voni maj plný fronty a divěj se, že je P převálcuje(protože paradoxně warpgate je technologie, která absencí fronty špatné macro trestá výrazně více).

Pokud chcete vyhrávat macro hrami bez naučených BO a intuitivním hraním, jde to. Pár Grandmasterů se k tomu hezky vyjádřilo - až do high masters funguje LIBOVOLNÁ STRATEGIE(!!!), pokud hráč má kvalitní macro, umí se dobře rozhodovat a má "map awarenesses"(tzn. všimnete si včas dropu, např.).


Ano, na začátku je nutné myslet na hromadu věcí současně, proto je tu právě ten Staircase, který tohle řeší postupně. Pokud už delší dobu hrajete, tak si určete priority na které myslet budete a pak věci, na které myslet nebudete. Třeba, že jakmile se postaví robo bay, tak ať se děje cokoliv, tak tam praštíte lance upgrade. I kdyby jste měli umřít. Tím se zaktivuje automatika toho, že Colossus nebude v 19. minutě low range šmudla(stejně se to dá dělat se stimem, hraju často random).

Dobrý je vypnout si hudbu na pozadí a mít POUZE zaplé zvuky hry a mít klid. Člověk pat hůř přeslechne warning. Zapnout barevné zobrazení protivníka červeně, alíka žlutě, sebe zeleně(některá z ikonek u mapy, ta jak si tam podávaj ruce).

A některým možná nezbude, než se se svou ligou smířit, jsou určité hranice, které někteří nikdy nepřekonají. Ať jde o APM, macro, micro, styl hraní atd. Pokud chci hrát Mothership rush into mass void ray/storm v PvT, tak holt nikdy nebudu ve vysoké lize, a co? Je to moje strategie a je s ní prdel :-)
(pokud vás hra nebaví, tak je něco špatně, najděte to něco a hoďte to přes palubu, i kdyby to mělo znamenat leavnout team a poslat jich většinu do háje)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 04. čer 2014 12:26:59 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Do důsledku platí určitě co píšeš, ale to co sem psal, je hlavně pro jouzy z goldu co dou do bitvy a v tů chvíli u nich končí jakékoliv makrování, proto je taková znouzecnost alespoň před bitvou naklikat fronty, klidně do maxu jen abych po bitvě neměl 5k minerálů.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 11. čer 2014 11:58:58 
Offline
 Profil

Registrován: stř 11. čer 2014 11:39:25
Příspěvky: 5
čau,

jsem Platinovej Toss. Mám za sebou asi 1.500 her, začínal jsem v bronzu. Hraju víkendově. V platině se zatím držím.

Vše co tady bylo popsáno, je důležitý. Řek bych k tomu pár svejch postřehů.
Jak jsem se dostal z bronzu do zlatý? = nic jiného než 4gate all in. Furt a dokola.
Dobře jsem se ho naučil a natrénoval, nejprve build order a pak když už jsem měl zažitej build order, vychytával jsem micro. Hodně jsem se toho tam naučil.

Ve zlatý jsem začal hrát jeden, nevím jestli tak uplně build, ale spíš bych řekl opening. Tedy otevření, česky. Přirovnal bych to k šachu. Otevření může bejt nacvičený, dál se pak ale musíš rozhodovat podle situace.

Ve zlatý jsem si dal za cíl jednu věc: najít build a systém, kterým se ubráním všem all inum a umožní mi hrát macro hru. Teda vzít druhou bázi a tak nějak expandovat a pokračovat. Vybral jsem si za tosse build 3gate, Robo, zealot, stalker, sentry, Immortal, expa.. a často taky první útok, nebo jenom aspoň fake útok. Tenhle build jsem trénoval(včetně nějakejch modifikací který vyplinuly z obrany proti allinům, které jsem naskautoval).
Tímhle postupem a jistým klidem(po pár návštěvách psichiatra :D) jsem se dostal do Platiny. Základní věci mám zažité, jako samo my jde stavění pylonů, utrácení peněz, výroba prcků, postupně jsem si to zažil. Zezačátku to byl samozřejmě taky problém .... jasný.

Jak a proč teď prohrávám? Nevím, jen myslím, že Většinou Špatné rozhodování, nebo špatně zvolený countr jednotek, nebo blbý scout - nedostatečný. Hlavně to rozhodování. Rozuměj, Co udělat po tom, co něco naskautuju .....

Myslim, že zlatá/platina, už je nutno znát otevření ostatních ras a umět se jim bránit. tzn. tzv. zvolit vhodný "countr"

Co mě na tom nejvíc bavilo ve zlaté ... bylo odrážení allinů. To mě bavilo nejvíc. Ten hřejivej pocit kdy, jo , zvládl jsem to. Umikroval. Teď už je jenom otázka času kdy tě přejedu, ten je super. V těch nižších ligách jezdí hodně hráčů allin.

Rada pro ty stříbrné a zlaté? Od platinového? Přečtěte si můj přispěvek a třeba se inspirujte :) . Určitě je dobrý se naučit build (otevření) a jeho modifikace v příípadě nutné obrany. Zautomatizovat některé činnosti, naučit se je a dostat pod kůži (supply, těžiče) a pak se hrou bavit, určitě a opravdu se bavit :) gl hf! Vzhledem k tomu že je to kontaktní hra a musíš přesně reagovat na protivníka, kterej je člověkem, je každá hra jiná a unikátní.

Taky jsem někde četl, že korejci serou na buildy a jedou podle toho co je napadne. Párkrát jsem to taky zkusil a někdy to vyšlo. Prostě se tím bavit. Ten ladder system je podle mě perfektní a člověka zabaví.

howgh :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 11. čer 2014 12:02:58 
Offline
 Profil

Registrován: stř 11. čer 2014 11:39:25
Příspěvky: 5
@ deacon , díky za tu spoustu rad a dobrejch odkazů!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 11. čer 2014 19:11:39 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Sonextc píše:
čau,



Taky jsem někde četl, že korejci serou na buildy a jedou podle toho co je napadne. Párkrát jsem to taky zkusil a někdy to vyšlo. Prostě se tím bavit. Ten ladder system je podle mě perfektní a člověka zabaví.

howgh :)


Hezky napsané, proč ne....jinak sem asi korejec, to je takřka můj styl - jedu co mě napadne akorát mi to nějak moc nejde...tak jako jim :-)

btw sice terrran, ale du si zahrát po tvém postu :-) jo a na mě teď v goldu když de tos 4 gate tak je to pro mě instant win, ale von už to skoro nikdo nejezdíi :-( škoda, ale pravda je, že tohle byl pro mě dlouhou dobu fakt ten nejhorší allin vůbec v TvP.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer 2014 14:34:56 
Offline
 Profil

Registrován: stř 11. čer 2014 11:39:25
Příspěvky: 5
Takže jsem začal zkoušet Staircase a GGtracker v jednom, dle návodu na (jak již tady zmiňoval kolega výše) http://www.teamliquid.net/forum/sc2-str ... ent-method

Nemá to chybu. Jednak 1. je to prča
za 2. to funguje.

Bych nevěřil. Udělal jsem step one, a šel na step two. Začal jsem vyrábět jenom hory zealotů a v PLATINOVÉ lize! tím vyhrávám zápasy. Prostě jinak řečeno je přemakruju. Fakt prča. Doporučuju STaircase. Stojí to za to :)

gl hf!


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz