StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:22:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 18:17:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
dekuji za rady, nejhorsi je, ze ja si nektere veci uvedomuju, jenze tak to tam zacne cervene blikat, zacnu zmatkovat ... :) vsak to urcite znate ... taky si porad nemuzu zvyknout, kdyz jsem v bitve, starat se o zakladnu, to je take muj velky problem ... dalsi na co jsem narazil u zerga, jsou mutaliskove .... prileti na moji tezbu, kdyz dorazim stalkerama, odleti a tak porad dokola, kdyz dojde na finalni bitvu, tak moje stalkery strasne znicej, pokud mutalisky jeste necim podpori .... jinak co se tyka terran, tam chapu jak na neho hrat, ale ty mutaliskove me vetsinou vyndaji ...

jinak co se tyka mapcontrolu, tak se snazim stavet 2-3 observery a mit je porad v pohybu ... dale jsem zacal posilat scut hned po prvnim pylonu .... zerga jsem se uz naucil branit ty jeho 6pool, ale jak proti me zahraje toss 4G proxy pylon, tak vetsinou koncim :) pokud to nehraju taky, protoze v tehle ligach tuto strategii nemaji tak rychlou jak muze byt


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 23:50:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
zkus třeba i nějaká DT. Mnohdy to vyhrajou. V tom bronzu mnoho hráčů na detectory zapomene. Honit muty se stalkery nemá cenu. Když už, tak na ně jdi s phoenixema.
Jak hrát na Terrana? jednoduché. Nejdřív jej scoutni, ať víš, kde je a s čím začíná, poté opatrně pošli obervera, ať víš zda jede bio, nebo mech (to ale v bronzu moc nehrozí) a poté na dané jednotky reaguj. Zahrabaní banelingové, nebo roachové jsou mnohdy pro pěchotu smrtelní.
Obsereverům dávaj patrolu, ne, že budou slackovat na jednom místě, kudy za celou hru neprojde žádná jednotka. Tossův proxy pylon je snadné odrazit. Je potřeba pouze kouknout občas po bázi a okolo ní, zda někde ten pylon nestojí. Pokud vidíš, že oponent toss jede 1gas, 4gate a CC, pak ten proxy hledej.

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 9:32:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Necromancer píše:
jerryNBK píše:
do platiny neni potreba scoutovat :). Takze na tomto zacnu pracovat. Chtel bych prilozit dva zaznamy, ve kterych vas pak zadam o rady ... Prvni bude ze hry proti terranovi, kde on jede 3 barrack rush a ja se snazim o fast expu, zajima me, jestli jsem ho mohl s touhle taktikou porazit a jestli ano, tak kde jsem udelal chybu (makro). Druhy bude hra proti tossovi, kde jsem ubranil zealot rush, ale pak me neskutecne vyndal ... Zajima me, jestli jsem krome toho zmineneho scoutingu a map kontrolu delal i jine obrovske chyby ktere me staly vitezstvi


na to, že není potřeba scoutovat, rovnou zapomeň. Nedostatečný mapcontrol a scouting byly tvojí Achilovou patou v obou hrách a také to byl hlavní důvod tvých proher. Jen tak dle mého Silver Toss skillu : pokud nespěcháš na Robo, dělej aspoň Forge kvůli Photonu do těžby.
V první hře jsi měl dělat robo hned po CC. Kdyby jel Banshee, nebo drop, tak tě dodělá. Nepochopil jsem, proč děláš Robotics Bay, když nevidíš jeho tech.
V druhé hře jsi zajímavě čachroval s těmi Zealoty. Proč neblokneš s nimi rampu? O to horší po tom oponentově pushi, který jsi dronami odrazil. Proč pořád syslíš jednotky v mainu? Efektivnější je, pokud bereš expu, posunout je na rampu u expy. Tam ti poté tvůj oponent krásně seděl a ty, vidíc jen 2 stalkery, vyběhl jsi na smrt. Mimochodem, v této hře jsi naprosto s mapcontrolem selhal. Oponent měl snad 4 expanze a ty, když jsi opětovně bral naturálku, pořád jsi o něm skoro nic nevěděl.

Chápu, že tě 4Gate nebaví. 7minutová hra není dlouhodobě to pravé, ale máš s ní větší šanci na výhru. Časem se dostaneš i k tomu, když ti 4gate nevyjde a protivník to odrazí, aby jsi mohl vzít expanzi. Pak ta hra má i 20minut. Ale radši vsaď na výhry, než na délku hry ;)


NE A NE A NE!!

Scouting v gold-(gold included):
Co se musí zjistit 1. scoutem(TZ probe po pylonu, P po gateway s tím, že zkontroluješ sejrovací pozice):
- pozice
- sejruje? (cheese buildy)
Protože jsi v bronze, tak se nedá spolehnout na to, že když má Protoss 1 gas, cyber, gateway a hromadu(3/4) chrona, tak pojede 4gate. On totiž může být mizerný hráč a jenom nechronoboostuje(takoví jsou i v platině, btw právě maník, který na mě zkoušel DT rush měl na konci všechny bary chrona plné na 100 % ;)).
Následující minuty jsou putna, protože je to bronze a je to jako vsadit si na to, která myš projde 1. bludištěm ;)(tzn. místo scoutu si hoď kostkou, protože stejně z toho build nepoznáš, maximálně cheese BO)
Nicméně pár bodů co bys měl vědět "map controlem":
- expanze(opět, jsi v bronze, počítej s tím, že maník bude ninja expandovat na naprosto debilních a idiotstkých pozicích, prozradí ho třeba vláček SCV z rampy)
EDIT: - stačí vědět, že MÁ expanzi. není nutné vědět KDE ji má. T, že má expanzi, poznáš snadno. Má víc jednotek, než si může dovolit z aktuálního počtu základen :-)
- armáda vyrazila "někam" - observer na rampě
- okolo 7. - 8. minuty zjistit "co asi" má za armádu, tech choice. Immortal army nebude vhodná na VR atp. ;)
- ideálně vhodně umístěnými pylony kontrolovat dropy

4gate nebrat! 4gate je all in, nic se jím nenaučíš. Vytáhneš se vysoko a když ti ho někdo bez větších ztrát odrazí, tak končíš! Jsi v tak obrovské ekonomické ztrátě, že to vyhraješ jedině tak, že tě protivník nechá ;) Nauč se radši 4gate bránit :o)

Pokud jedeš robo po Cyber Core, pohoda. Banshee ani drop to neohrozí, když je to dobře převedené na 2(3) gate robo. Necro, jak může banshee rush ohrozit robo(tzn. rychlý observer a scout) opening? Stargate tech ano, tam cloaked banshee nadělá bordel, ale u roba? I když pravda je, že replay jsem neviděl :o)

Zapni si zobrazování na mapě tak, aby tys byl zeleně, alíci žlutě a protivníci červeně(tuším 1. klikátko u mapy). Má to tu výhodu, že na mapě vidíš červené fleky, cool věc :o) (hlavně pro dropy) Ulehčuje to sledování mapy :o) I když na ladderu je protivník tuším dycky červený... hmm, lepší to mít zaplé(třeba pro tréninkové custom hry je to supr na 100 % :D)

PvP
- 4gate - easy, force field na rampě blokuje většinu 4gate spolehlivě. Stejně je naprosto nutné umět házet dobře FF, takže cajk. Pokud je protivník bedna, tak si po 1. kole warpování uvědomí, že je v hajzlu a expanduje. Pokud je blbec, warpuje dál. Drž FF na rampě, on se ekonomicky zničí sám - v podstatě po 2 minutách má obrovskou armádu a ty bys měl mít colossa(prostě projdeš), případně warp prism u něj v mineral line, abys ho donutil zaútočit(rozkouskovat armádu) nebo couvnout(ty expanduješ nebo útočíš). Mrkni do Protoss topicu, Aklain to tam rozebral a tohle se nemění.
- stargate opening - pár stalkerů do těžby, expandovat(nexus nejde zvednout), napumpovat ekonomiku, jet ze začátku hlavně GW jednotky(blbě se zvedají, resp. není to taková výhoda jako zvednout immortala ;)) Ideálně charge loty. Nicméně v bronze si takovouhle suicide taktiku vybere jen blbec. Moc klikání na APM bronze hráče.
- DT rush - easy, snadno se scoutuje(buď mu chybí 3. pylon a staví tech mimo bázi nebo jej má v bázi - hlavním znakem je kolik má plynů)
- zbytek je standard a odráží se robo hrou, cajk. Případně chargelot/archon kombo all in. V pozdější hře přihoď k těžbě cannon nebo 2, DT/zealot dropy atp.

PvT
- x-rax rush - nepoznáš, vypadá to stejně jako 1rax expand(v podání platina-). Nicméně s pár FF a GS pohoda na odražení, protivník nemá gas jednotky a stalkeři to umicrují :o)
- 1-1-1 - hustodémonský build, v zásadě má depot, 1x rax a cca s 50 - 60 % raxů začne stavit 1. gas a na rampě má pouze mariňáky. Já to odrážím rychlým robem(potvrzení buildu) a fast expanzí, hromada lotů funguje spolehlivě. Technik na odražení je několik, nutná je detekce v každé těžbe(a hlavně, potvrzení, že jede 1-1-1) a pár stalkerů tam(2 pokud má 1 banshee, pokud jich má víc, tak víc :)). Pokud to není idiot a má ravena, tak hódně štěstí, PDD je zlo :o) Doporučuji TL, IMO tohle je jak immortal sentry all-in v PvZ, tohle jde prohrát jenom tak, že to T pokazí(chytneš ho při přesunu tanků)
- helion opening, pohoda, fast expand, pumpovat ekonomiku, zablokovat helionům vstup k mineral line, zablokovat následný drop. Začátek vypadá to stejně jako 1-1-1, bomba, co? :) ( většinou má na rampě rax u kterého nestaví techlab, ale jiný addon ;))
- 2 - 3 rax timing push - má depo, 1rax a plyn kolem 50-60 % raxů :D Na rampě bude techlab. Pokud protivník není idiot, tak tam má jenom mariňáky, abys nemohl scoutnout, co přesně jede.
Tyhle všechny buildy řeší fast robo a observer, což je pro tebe obrovská ztráta(protože protivník může jít pomalejší 1rax expand s reaperem na scouting), rozhodně expandovat až po scoutnutí observerem, aby ses nedivil :-)
- 1rax expand - expanduj taky, pár colossů, expanze, chargelot archon kombo, při 3/3 útok, demolice terrana, pohoda. Guardian shield je must have, force field optional :-)
- dropy - pohoda, na přístupovém místě máš pár stalkerů, abys sestřelil medevac birds ;) U toho je nutné sledovat mapu, protože pokud poletí jinou trasou, než ty máš stalkery, je to průser :) Ideální je rozmístit stalkery tak, aby byl pokryt dost velký prostor, i 1 sestřelný náklad automatickým útokem v bronze stačí(ze 2).

PvZ -> team liquid, nádherná guide

Obecně vzato stačí mít lepší macro a nebýt úplně mimo a vyhraješ :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 10:50:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
hmm komentar k 1/1/1 v Tvp se mi libil du sei najit BO a du se to nadrtit :-D TvP je jedinej match kterej absolutne nedavam ....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 11:07:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
deacon to napisal presne, bronz-gold ti staci lepsie macro ako ma super, platina uz treba pohnut hlavou na vyber miesta bitky ale stale to je o macru


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 11:15:01 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Swen: 1-1-1 má hodně variací, ale většina z nich není těžká na zahrání a v nižších ligách to může být docela účinné, ale ty jsi v Grandmasteru :D , taže nevím. Jinak já jsem nikdy proti 1-1-1 problém neměl. Když jedeš 1gate FE a pak přihodíš 2gate a robo, tak by to mělo být v pohodě.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 12:15:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
TruE: Swen neni grandmaster kde by to vzal, jen mate nepřítele...Swen je forver silver někdy gold. Navíc ted hraje Hotsko. Vím to pač jsem Clan war leader Inae a Swen je jeden z prvních členů :D
jerryNBK: napiš mě dneska po 22h ve hře a nebo zejtra můžem dát spolu pár her, ti ukažu taktiku na odražení 4G kde mám wlr cca 60-70%, dostal jsem se před týdnem do platiny, takže snad nějakej skill mám :D
Klidně tě můžu naučit ty buildy. Jinak doporučuji se koukat na Exitusovy streamy PO, CT od 19h koučuje pár hráču z nižších lig všechny rasy. A má tam hosty a popisuje když vidíš tohle co máš čekat atd...

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 12:31:05 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Drakan: To vím, že není v GM :D . Došlo mi, že když jsem viděl jeho podpis jeden týden a měl tam Gold, tak že druhej týden asi nebude GM.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 13:27:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
deacon píše:
Necro, jak může banshee rush ohrozit robo(tzn. rychlý observer a scout) opening? Stargate tech ano, tam cloaked banshee nadělá bordel, ale u roba? I když pravda je, že replay jsem neviděl :o)


koukni na replay a pak hodnoť a raď. jerryNBK (s prominutím) dělá chyby, které i v bronzu vedou jen k prohře. Doporučím Exitusův Stream http://cs.twitch.tv/exltus/videos . V těch prvních videích vysvětluje ty základy, co tobě chybí Jerry.
Radit tu prakticky pokročilé BO nemá cenu. Kontrolovat při scoutu, zda oponentovi chybí pylon, nebo ne, to nemá cenu. Je to bronz.
Tvrdit, jak je to o macru je taky blbost. Koukněte se na ty replaye, když už je sem postnul. On sice krásně saturuje main i expanzi, ale pokud mu nawarpované jednotky budou stát v půlce mainu, když mu armáda, kterou by v pohodě i přes a-move dal převálcuje expanzi a zničí půlku mainu, pak je sice hezké radit, ale celkově zbytečné.

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 15:00:09 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
Necromancer píše:
deacon píše:
Necro, jak může banshee rush ohrozit robo(tzn. rychlý observer a scout) opening? Stargate tech ano, tam cloaked banshee nadělá bordel, ale u roba? I když pravda je, že replay jsem neviděl :o)


koukni na replay a pak hodnoť a raď. jerryNBK (s prominutím) dělá chyby, které i v bronzu vedou jen k prohře. Doporučím Exitusův Stream http://cs.twitch.tv/exltus/videos . V těch prvních videích vysvětluje ty základy, co tobě chybí Jerry.
Radit tu prakticky pokročilé BO nemá cenu. Kontrolovat při scoutu, zda oponentovi chybí pylon, nebo ne, to nemá cenu. Je to bronz.
Tvrdit, jak je to o macru je taky blbost. Koukněte se na ty replaye, když už je sem postnul. On sice krásně saturuje main i expanzi, ale pokud mu nawarpované jednotky budou stát v půlce mainu, když mu armáda, kterou by v pohodě i přes a-move dal převálcuje expanzi a zničí půlku mainu, pak je sice hezké radit, ale celkově zbytečné.



Necro, bronz, silver, gold je len a len o macre. Hrac s lepsim macrom vyhra a koniec.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz