StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:27:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 23:47:32 
Offline
 Profil

Registrován: stř 06. črc 2011 11:58:56
Příspěvky: 20
tak jerry .. pekne poporiadku,
najprv sa pozrieme na PvT.
Poviem narovinu, ze produkcia prob a pylonov bola na prekvapivo dobrej urovni, inak to bolo horsie. v prvom rade, tvoj opening a a celkovo build bol dost podivny, odporucil by som ti skusit si nieco jednoduche a pritom safe. Toto bolo jednak uzasne risky, kde gateway nexus neodporucam hrat nikomu kto nevie presne co robi(aj ked v bronze to je asi jedno ..), a dalsie dolezite body: druhu gate si postavil asi omylom(aj mne sa to obcas stane :D), VZDY je tvojou proritou postavit cyber core a skumat warp hned ako to ide. Na co si este davaj pozor je chronoboost(videl som ho pouzit na zaciatku hry do supply blocku, potom som videl len nonstop full energy na nexusoch).
pridam este aj svoje postrehy k bronzovym scoutom - scoutuj vzdy(po pylone priamo k superom, alebo po gateway najprv okolo svojej bazy, a potom k superom). Pricom ale snaz sa si vsimat len niekolko bodov:
1, ide na mna nejaky cheese?
2, kde sa super nachadza?
3, ked ho najdes, raz za cas mu skontroluj expu - pricom plati, kym expu nema, stavaj co najviac jednotiek ako to len ide.
V tejto hre ta zabila prave nevedomost ze nema expu, a prilis malo jednotiek - to zas vyplyva ciastocne aj z toho, ze si mal teda velmi neskoro warp, dalsie gatewaye a ak podobne. Normalne by to malo vypadat asi tak, ze vidis ze neexpandoval, a teda masis co najviac jednotiek kolko to ide. Proste v case ked on vyrazil z bazy s milionom MMM(9 00-9 30), ty si mal doma 4 lotov, 1 sentry a 2 stalkerov, to ju zufalo malo(normalne mas tolko o cele 3 minuty skor, po prvom warpe v 6:30 cca), hlavne keby si vedel ze stojis proti allinu(btw v pvt sa na branenie expy oplati mat tak 3 sentry na ff) . navyse v case utoku si mal asi 900 nevyuzitych mineralov na konte, pri com plati stare otrepane, ze to je 9 uelotov co si mohol mat, ale nemal si.. na druhej strane on bol sice iba na jednej baze, lenze pekne pouzival muly(na rozdiel od tvojho chrona), teda income mal nie za taky hrozny, a hlavne kazdy jeden cent co zarobil vrazil do armady .. a ten rozdiel v armyvalue sme potom mohli sledovat :(

teraz PvP, ou jea
Ok priznasam sa ze netusim co si mysliet po tomto matchi .. vidim uz ze ten neskory cyber v prvej hre nebola nahoda. Nauc sa to takto: hned ako sa dostavia prva gateway, daj stavat cyber, hned ako sa dokonci ten tak warp, a zhruba v polke vyskumu warpu daj stavat 2-3 dalsie gatewaye a k tomu robo(inak robo v pvt a pvp je dobre dat stavat okolo 6 00 kvoli DT a banshee). a expanduj az potom, ked nawarpujes 1-2 kola jednotiek, a mas pocit ze na teba nejde bezprostredne utok. takato fast expa do 3 gate no warp pure zelot proste jednak nedava zmysel, a jednat nie je vobec safe proti comukolvek co udrie pred 8-9 minutou.

Takze na zaver niekolko mojich odporucani:
-nauc sa normalny opening, aspon priblizne, zabudni na nejake ucenie sa buildov podla supply(ak si to niekde videl alebo ti to niekto odporucal, co je bezne), to je nezmysel, proste si zapamataj veci ako "staviam v poradi gateway, gas, cyber, warp, dalsie gaty, robo, expa", popri tom pylony samozrejme, a hlavne sa snaz stavat to hned ako mas prachy.
- vyuzivaj viac chrono, nezda sa to, ale vie to velmi pomoct
-zistuj ci super expanduje, a ak nie, JEDNOTKY su priorita aj cez mrtvoly - vlaste jednotky su dobre vzdy, ale v tomto pripade extra, nemozes cakat ze ta zachrani ze mas viac prob ako super.
-chvilu som rozmyslal ci spomenut toto, ale nakoniec to urobim :P - niekedy nie je dobre mat prob privela, HLAVNE prosti allinom. Nauc sa spocitat si kolko mas prob, a ked stojis proti 1 base superovi, nikdy nestavaj viac prob na mineraly ako 16 na jednu bazu(plus minus), pretoze to su vyhodene prachy za income, ktory nepride, namiesto jednotiek(lebo tie dalsie proby su neefektivne), ktore teda tiez nebudu - a ako vravim, proti neexpandujucemu superovi stavaj jednotky, jednotky, jednotky, nic ine nepotrebujes.
Inak si myslim ze to s tebou vobec nie je marne, na niektorych veciach treba hodne zapracovat, ale je vidno ze na ine si davas dobry pozor. Keby si mal zaujem o dalsich kamaratov na practice, alebo len tak pokecat, http://inaequalis.webcube.sk/forum/index.php

_________________
forever bronze


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 3:12:35 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
Necro, jestli mas zajem, tak me by nedelalo nejmensi problem do oci ti rict, ze hrajes Starcraft jako retard kdyz jsi po tisicich hrach v silveru. Nevim, k cemu ti to bude, ale klidne se obetuju, pokud budes ochotny prijet nekam, kde se budu zrovna nachazet :D Pak bych mohl rovnou tvoji mamu za jedno odpoledne dostat do goldu a byla by z toho dobra reality show :lol:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 6:10:08 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
1.Stavět pracanty a expandovat
2.Nebýt v supply blocku
3.Stavět průběžně armádu
ÚTOK!

S tímhle se dostanete bez jakýcholiv strategií, kravin a zbytečného přemýšlení minimálně do platiny.

Hádejte se, ale tak to prostě je

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 12:21:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
tak ja dekuji vsem za rady ... uplne jsme prestal hrat 4gate all in. Zacal jsem hrat hry jen na rychlou expu a nebo expu po robo. Hry me ted o hodne vice bavi, protoze to chvili trva a je to zajimavejsi ... Z poslednich 10 her, mam 9 winu. Snazim se nepretrzite stavet proby, nebyt v supply blocku, hlidat si suroviny a neustale warpovat jednotky, kdyz to suroviny dovoli. Musim rict, ze opravdu vsechny premakruju, protoze i kdyz mi to nedejboze v bitce padne, tak nez ke me dojde, mam zase vetsi armadu nez on a pak je to easy. Tech poslednich 10 her , 9 vitezstvi jsem mel proti hracu ze silveru, ikdyz jsem porad v bronuz :-/ uz chci vys .

Jinak co se scoutingu tyka. V PvZ scoutuju jestli nejede 6pool nebo neco podobneho, v PvT scautuju jen okoli, jestli nestavi bunker nebo pobliz me nevymysli nejake pi....., u nej v bazi mi stejne vzdy zablokuje rampu a ja nic nevidim. V PvP scoutim jen okoli, jestli tam nemam proxy pylon. Nic jineho probami nescautuju, pak uz scautim jen observerama.
Co se tyka zaznamu. V PvP jsem stavel druhy gate driv nez warp z toho duvodu, ze jsem videl, ze na me jde zealot rush. V PvT se priznam ze to asi byla chybka. Jinak 90 procent her jedu, gate cyber gate gate robo expa ... pokud on jede fast expu, jedu forge nebo gate a hned expu.

Jinak se teda jeste snazim kolem 10 minuty stavet treti expu.

Jinak dekuji vsem za rady:) Hodin sem nejaky replay az jestli se nekdy dostanu vys... Zatim to nema moc cenu, do doby nez si osvojim ty nejzakladnejsi principy hry.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 14:05:35 
Offline
 Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 10:59:09
Příspěvky: 46
Keď presne pochopíš význam slova macro a zariadiš sa podľa toho tak si o chvíľu o dve ligy vyššie!!! Nech si tu píše kto chce, čo chce, ja som mal ako ešte ako T jeden "polozlámaný" bo s veľkými chybami ohľadom mechaniky, micro znamenalo a-move a dotiahol som to do pt. Len som staval scv, muloval a míňal. Škoda teraz už, že som vtedy switchol na P, lebo kedže som nemal mechaniky v ruke, tak cítim deficit...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: sob 15. pro 2012 20:23:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
eladen: jojo

Mahi: nesouhlasím s tebou. Maximáně tak do silveru možná do goldu. Dál už ně...
Byl jsem rok v goldu a dával jsem i platináky, musím znát buildy a reagovat nato co dělá soupeř a nestačilo to posílat přes Ačko...Vždycky když jsem byl dost blízko promotion, pak přišla série dost proher a zpátky kdy mě to házelo převážně golďáky....
Jsem měl dost dlouho dobu špatný PvZm díky Eladanovy a pak Lancelovy jsem si ho zlepšil a dostal se k 55-60% wlr

jerryNBK: přidej si mě...Dámě spolu hru...
Btw nescoutovat ve všech metchupech main soupeře je podle mě sebevražda....
PvT:
Co kdyby ten terran šel 2rax v bazí a ty ani nevíš zda bere expu nebo co má. U terrana je pro mě primární vidět co děla pokud má jen jedny raxi a nema gas tak je to na 99% expa z 1% scv marine all in. Pokud vydím že má gas a malím rushem zeleotem a stalkrem (jezdim 1g nexus) zjistim maraudera tak je jasny ze stornuji tu expu hazim dva gaty a robo a sentry ven...
PvP co když pujdě 4g nebo 5g, či blink all in...musis videt co dělá...
PvZ taky důležitý zjistit zda nejde six pool či jeho variacea pak zda teží gas nebo jede třetí expu nebo ne (pokud není třetí tak bud baneling bust nebo muty z 2basu)

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: ned 16. pro 2012 18:53:14 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
tak jsem uspesne prmotnul do stribra, ted utokem na gold ....

chtel jsem se zeptat. Pokud si buduji expy, kde je ta hranice, ze uz nestavite delniky? Tri plne? To znamena 3x 18 na mineralech a 6x 3 na gasu?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: ned 16. pro 2012 19:51:22 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
70-75


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: ned 16. pro 2012 20:17:47 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Jenom opravím, že je to 16 workerů na minerálech + 6 na gasu. Na jedné bázi je (obvykle) 8 mineral patchů, na každým máš 2 workery. Ale v nižších ligách, když budeš mít o pár víc, tak se taky nic nestane

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pon 17. pro 2012 8:45:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
Drakan píše:
eladen: jojo

PvT:
Co kdyby ten terran šel 2rax v bazí a ty ani nevíš zda bere expu nebo co má. U terrana je pro mě primární vidět co děla pokud má jen jedny raxi a nema gas tak je to na 99% expa z 1% scv marine all in. Pokud vydím že má gas a malím rushem zeleotem a stalkrem (jezdim 1g nexus) zjistim maraudera tak je jasny ze stornuji tu expu hazim dva gaty a robo a sentry ven...



good to know, maurader to FE aneb jak prelstit draka :-)

jinak co se tyce TvP tak pokud jedes 1g FE tak pomaha dostat pak co nejdriv ven kolose, nesmis zapomenout mit pred tim sentry na obranu expy a ve chvily kdy mas expu stabilni produkci colosu a gw jednotek ses v silvru v podstate za vodou, hlavnee nemit robo bay na nejakym miste kam padne urcite scan ( blizko prvnich GW a cyber ) ale spis nekde v rohu a pokud mozno na miste kam se blbe dostava drop a colosy drzet dal od main army a pokud mozno mimo rampu naturalky cim driv se o nich T dozvi tim lip. a pak naucit se branit dropum ( coz je zatim jedina rozumna cesta jak porazit tosse co mi funguje) bud par stlakru v mainu nebo variace na "terret ring" co dela terran stalkri sou mobilni ale zase musos davat pozor kde se co sustne na druhou stranu kdyz to hlidaj dobre umsteny cannony tak o 1-2 meevac dropy se nemusis starat nestoji to suply ani gas a sposta taanu si dvakrat rozmisi drop kdyz vidi canony kdyz vidim stalkery tak tak se stahnu vyhodim to na jinym miste. navic sou dobry proti banshe spousta tossu v silvr/gold je desne prekvapena kdyz jim v 15 minute vlitne do tezby neviditelna banshe kdyz T jede jen klasiku MMM

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz