StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:23:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pon 17. pro 2012 9:11:03 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Drakan píše:
eladen: jojo

Mahi: nesouhlasím s tebou. Maximáně tak do silveru možná do goldu. Dál už ně...
Byl jsem rok v goldu a dával jsem i platináky, musím znát buildy a reagovat nato co dělá soupeř a nestačilo to posílat přes Ačko...Vždycky když jsem byl dost blízko promotion, pak přišla série dost proher a zpátky kdy mě to házelo převážně golďáky....
Jsem měl dost dlouho dobu špatný PvZm díky Eladanovy a pak Lancelovy jsem si ho zlepšil a dostal se k 55-60% wlr

jerryNBK: přidej si mě...Dámě spolu hru...
Btw nescoutovat ve všech metchupech main soupeře je podle mě sebevražda....
PvT:
Co kdyby ten terran šel 2rax v bazí a ty ani nevíš zda bere expu nebo co má. U terrana je pro mě primární vidět co děla pokud má jen jedny raxi a nema gas tak je to na 99% expa z 1% scv marine all in. Pokud vydím že má gas a malím rushem zeleotem a stalkrem (jezdim 1g nexus) zjistim maraudera tak je jasny ze stornuji tu expu hazim dva gaty a robo a sentry ven...
PvP co když pujdě 4g nebo 5g, či blink all in...musis videt co dělá...
PvZ taky důležitý zjistit zda nejde six pool či jeho variacea pak zda teží gas nebo jede třetí expu nebo ne (pokud není třetí tak bud baneling bust nebo muty z 2basu)


Hmm, včera jsem měl 2 velmi veselá PvT. V obou byl protivník lepší(v jednom velmi výrazně). Ale měl výrazně horší macro a decision making(aka dělal blbá rozhodnutí, např. vyměnit celou armádu za natural exp. je blbé rozhodnutí, protože já pak šel base trade, který neubránil :D). Expandoval dřív, v jednom případě dokonce stihl udělat planetary fortress než jsem zjistil, že expandoval. V obou případech to pro ně byla hořká prohra. Mít frontu 3+ jednotek v raxech NENÍ dobré macro, v tom úžasně pomáhá warpgate tech, který tohle neumožňuje a P se nemá na co vymlouvat. Má nízké minerály nebo nemá, frontou se jich nezbaví(zbaví, ale mít frontu z colossů je fakt master skill). A to se bavíme o low - mid dia protihráčích ;)

Macro v této hře dělá obrovský rozdíl, sám to vidím, dkyž si hraji 4v4 random jako T(jop, já tu medičku časem uhraju :D :D). Jedu mass marine + medivac, časem přejdu na mass BC. Občas jsem schopnej a-movem smáznout armády 2 protivníků, protože OMFG mám hodně marine :-) (bavíme se o lidech, co jsou na úrovni cca bronze - silver 1v1).

Třeba jak od sebe rozeznáš stargate, robo a blink all-in openingy? Oba jsou to samé - 2 gasy v době 1. stalkera... pak už scoutuješ až observerem. Jediné, co v PvP lze scoutnou, je 4gate, proxy gate, DT rush(blbě zahraný obv.) a cannon rush.
V PvT scoutneš velký kulový, s 1. plynem jde zahrát cokoliv a s 2 depoty také. A je to těžká tipovačka. 1 gas může znamenat 1-1-1, zpožděnou banshee, 2 rax play, helion harras, 1rax expand s průzkumným reaperem... hmm to bude asi všechno. 2 depa mohou znamenat to samé + 5 rax all-in. Yaaaaaay.
Asi jediné, co jde scoutovat, je PvZ - má 3. nemá 3 :o) Když nemá 3. tak je to muta play nebo nějaký all-in. Gas v mainu totiž klidně může znamenat fast lair, safe speedling opening, cokoliv :-) (i když gas většinou znamená nějaký weird play z toho, co spadá pod "nemá 3." :-))

Ano, má cenu scoutovat jestli bere expanzi, ale stornovat vlastní? Proč? Ubránit marauder push jde i s 1gate FE :-) I když tam to chce trochu toho mikra :-)

V případě PvZ nebo PvT se staví deathball o cca stejném složení, akorát doba útoku je jiná. V PvZ se útočí v době dokončení hive(máme 3 minuty na útok, pak JSOU broodlordi hotoví). V PvT se útočí s 3/3 a 200 supply. Peace of cake. Nejtěžším micrem je blink bokem, aby chargeloti a archoni mohli v před. Nejtěžším skillem je nezaútočit na debilním místě, proti dobře rozestavěné armádě nebo si nenechat po cestě snipnout colossy :o) Nějaké hokus pokusy s armádou jsou blbost, tohle je WoL a deathball funguje, hell yeah, baby! Ano, dokud není charge a blink, je vhodné mít zealoty před stalkery a řezat armádu force fieldy :D :D Asi nejtěžší část hry - pak už stačí husto mikro s blinknutím bokem a nezapomenout na guardian shiel proti marině :D

Jo, reakční hra na BO, jasně :D :D Ve chvíli, kdy víš co jede, už máš stejně vlastní hru danou svým postupem a jestli sis úspěšně tipnul :D :D

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: pon 17. pro 2012 15:12:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Hele necro me je vcelku fuk jak velkej borec ses, ale nejsem sam, kdo si mysli ze pokazdy kdyz neco nekomu poradis, tak je to v 90% nesmysl...me prijdes jako tenhle typek co radi lidem o cokolada a pritom je panic (uz nevim co to bylo za video...ale bylo fakt funny)

A jestli myslis ze se schovavam na iternetu tak prosim mysli si to, nemam problem rict cloveku co si o nem myslim (v ramci moznosti: http://www.youtube.com/watch?v=Qc8BDNxsJQs ). Pod svoji prezdivkou vystupuju vsude stejne a rozhodne neni anonymni. Btw. moje prezdivka Stoky... www.facebook.com/Stoky a nebo www.twitter.com/Stoky

Replaye sem nevidel proto se k nim nevyjadruju, vyjadruju se pouze k tomu, co tu lidi napsali...

A abych nebyl uplne OT pokud chces poradit jerry tak mi napis na Skype, ted pres svatky mam docela volno (skype:stoky23 - jaky div, opet Stoky:D)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz