StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 13:11:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 12:47:33 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
yuna: Přesně tak. Chrono na proby použiju párkrát (v PVP a PvT tak třikrát, v PvT pokud jedu 1gate expo tak ještě několikrát, abych měl co nejdřív zasaturovaný obě báze, ale v PvZ když jedu FFE tak chronuju Proby hodně). Potom hlavně potřebuješ chronovat upgrady, research a jednotky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 21:39:53 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. led 2012 18:42:32
Příspěvky: 24
Dneska sem mel fakt naladu rozmlatit monitor, vcera 8 vyher (proti zlatu) a 1 prohra taky zlato. A dneska? AAAA! 12 proher a jen 5 vyher
a obzvlast na konci 8 proher za sebou a to jen proti prachobycejnymu stribru... ja uz se tak tesil na gold a takovy faily.... Mam fakt naladu ted rvat, busit atd. Takhle nas''anej sem nebyl uz pekne dlouhou :D...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 0:36:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Taky jsem byl kdysi v podobné fázi .. top silver, tak jsem udělal asi 30 výher / 2 prohry jen tak, že jsem prostě dělal rushe Voidama :-D tak jsem došel až do platiny. Pak jim sebrali upg. na rychlost voidů a tím ta taktika přestala vycházet. Tak jsem začal hrát klasicky ale BEZ 4Gate a držím se pořád na top gold místě. Celej fígl je v tom, poznat kdy zaútočit a kdy raději ne, to je to hlavní co rozhoduje. Můžeš mít makro i mikro jaký chceš pokud nemáš dobrej odhad na zhodnocení situace a k tomu se nedostaneš pokud pojedeš furt dokola jeden build viz muj případ s Voidama, došel jsem s nima do platiny ale pak mi to bylo houby platný pač sem se dlouho učil hrát s jinýma jednotkama :) A vůbec nejhorší je a stává se to asi nejvíc protossům scénář, kdy zaútočíš na T nebo Z do toho děláš tech v hlavním boji máš pocit žes udělal větší ztráty jemu než sobě tak se rozhodneš pro exp a soupeř přijde s allinem na oplátku a přejede tě přesně v tom okně kdy techlý jednotky teprve stavíš a expa se ti ještě nezaplatila. Prostě když soupeř udělá slepej allin a jako na potvoru se trefí do toho pro tebe nejhoršího času do jakýho jen mohl :p A druhá nejhorší věc co znam je když mam klubko GW jednotek (v pre-coloss čase).. zrušim terranovo push a on udělá za chvíli další s MMM o poloviční hodnotě než je moje armáda a přejede mě i tak pomocí a+move a stimu :)))


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 3:12:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Replay by pomohl, fakt. :)

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 12:02:51 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 31. bře 2011 11:54:07
Příspěvky: 59
Stealman píše:
Celej fígl je v tom, poznat kdy zaútočit a kdy raději ne, to je to hlavní co rozhoduje. Můžeš mít makro i mikro jaký chceš pokud nemáš dobrej odhad na zhodnocení situace... soupeř udělá slepej allin a jako na potvoru se trefí do toho pro tebe nejhoršího času do jakýho jen mohl...
A mozno to nie je o nahodnom trafeni sa, ale prave o tom odhadu situacie, ... ;)

_________________
Nothing worth having comes easy..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 12:47:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
no stesti harje urcite roly aspon teda v pralese me se stava furt ze souper zautoci v tom pro nej nejlepsim okamziku pripadne pokud jedu nejakou svinarnu tak i bez scoutu jede nej countr na to :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 14:18:32 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
V každé hře hraješ 4gate a jiné alliny máš easy winy. Ale neumíš macrovat. Čímpak to asi bude? Když máš takový talent na sc2 jak jsi tady někde psal, tak na to určitě přijdeš sám. :roll:

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 21:05:38 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. led 2012 18:42:32
Příspěvky: 24
Weezing: to jsem nerekl, kdyz zahraju 4 gate tak mam pak problem prejit do eco/macro hry a to je ono. Ale jinak problem s terranem uz mam vyresenej a vim v cem byl problem(jel jsem spatnou kompozici units), proti zergum uz jsem se naucil prirozene hrat, jen jedinej kdo mi proti me dela starost jsou protossy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2012 22:32:05 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. led 2012 18:42:32
Příspěvky: 24
http://www.uloz.to/12529052/arid-plateau-36-sc2replay
tak tady mate replay. Ja top stribro on gold. Na hry jsem se nedival. Ve hre jsem to nakonec defnul. Reknete mi co vse delam spatne pls :) nebojim se jakekoliv kritiky, ale hlavne si uvedomte, ze to nehraju dlouhou a mam zatim asi 200 vyher celkem za svoji SC2 karieru...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 1:35:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
BaRtHeN píše:
http://www.uloz.to/12529052/arid-plateau-36-sc2replay
tak tady mate replay. Ja top stribro on gold. Na hry jsem se nedival. Ve hre jsem to nakonec defnul. Reknete mi co vse delam spatne pls :) nebojim se jakekoliv kritiky, ale hlavne si uvedomte, ze to nehraju dlouhou a mam zatim asi 200 vyher celkem za svoji SC2 karieru...

Zhodnoceni:
Prvni vec je absence splitu prob. 1. pylon prisel o neco pozdeji. Gateway tez. 1.gas hodne pozde. Pylon blok ok ale ztratit pri tom probu byla blbost. Cyber o5 pozde posilej ty proby drive. Druhy gas docela late dat ho po rozestaveni cyber je lepsi gas se vzdy hodi hlavne v pvz kde je sentry dost klicova. Chybelo mi chrono na warp. Ztrata zelota za 2 lingy mas u me dalsi cernej puntik. Ted koukam na to ze jdes 4gate 2.gate brzo dalsi dve pozde proti z tezit druhej gas. 3.pylon se dava az po gatech. Proxy pylon nepatrne late ale jen o 1-2 sec cca. Jo a pred warpgaty jsi mel vytlacit z gatu o unitu vic. Pozde warpujes. Rly chces robo? Mel jsi radsi dat chrono na gaty a dostat z nich ven co jde. Pred pushem jsi mel utrati suroviny v banku nic si nemel mel jsi jet sentry a zealot. Stalker tu je na nic kdyz jede lingy. Dalsi push nic nemas a prides o sentry. Btw vazne je to gold? Ten muze cekat demote. Ty jsi ten co psal ze ma dobry micro? Zadny jsem nevidel kdyz jo tak bylo horsi nez a move. Porad warpujes pozde. Pri 4gatu nikdy nedopust aby ti ukousal proxy pylon. Scout? Navazani nic moc proti lepsimu souperi by uz ani nemelo cenu pokracovat. Neutracis energy na nexusech. Proby supply taky nic moc. S produkci na tom taky nejsi moc dobre. Vubec nevyuzivas forge. V late game psotradam proxy pylony. V late nescautujes nemas mapcontrol. Nejsou upg neni blink. Nejsou sentry. Malo gasu netezis ani tam kde mas expy natoz aby jsi pridal dals expu. Vyhral jsi jen protoze tvuj souper byl slabsi. Manner napsat gj na takovou hru i kdyz on si nema co stezovat. Tak asi tak doufam ze to dava trochu smysl prece jenom je 1:30 skoro spim. Btw hodne jsem toho prehled to je asi jen 50% chyb.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz