StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 13:53:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: úte 22. lis 2011 23:47:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Timpa píše:
já jsem cannon rush jel 2x v životě nesnáším rushe kdybych měl vyhrávat rushama tak to vítězství je pro mě bezcenné :)

Většinou co se dívám si to zerg pokazí sám tím že má třeba 3 tis min na kontě a podobně a ja mam hdoně sentry a otravují dropama zealotu.
jinak nikdy jsem nevyhral proti macro hru proti zergovy :D



viděl jsem tvůj replay :) ono postavit při pushi jeden pylon pod cliff, přes rampu se tam s probe vetřít, postavit pár cannonů a narušit mu výrobní budovy, to není na škodu. Už jen tím, že pokud ti push nevyjde, oponent bude mít jen pár jednotek a tudíž drobné CR by ho mohlo odrovnat. Popř. ti to dá trochu nerušeného klidu na vytechování.

a když už se ti CR nelíbí, pak jeď aspoň proxy pylony. Jeden ze začátku kousek od naturálky je základ. Pokud tohle neužiješ, můžeš se vrátit k začátkům alá Cr a Zealot Rush, popř. GW v rohu oponentova mainu. Jako Toss musíš Zerga směřovat k tvému cíli. Jakmile začne tempo udávat oponent, skončil jsi...

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 10:12:35 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
Zajímalo by mě co mě řekne te na tento repaly já už nemám slov mě asi chybí cítění pro protossy nebo co ale pro mě je protoss nejtěžší rasa ze všech.
http://czshare.com/2287838/PvZ+nervy+te ... .SC2Replay

Ale jinak ne a už ani nevím co proti tomu hrát :)
Me se podarilo porazit mass rouchu když jsem do 16 minuty udelal 4 cariery mohthership mass zealotu :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 10:35:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Timpa píše:
Zajímalo by mě co mě řekne te na tento repaly já už nemám slov mě asi chybí cítění pro protossy nebo co ale pro mě je protoss nejtěžší rasa ze všech.
http://czshare.com/2287838/PvZ+nervy+te ... .SC2Replay

Ale jinak ne a už ani nevím co proti tomu hrát :)
Me se podarilo porazit mass rouchu když jsem do 16 minuty udelal 4 cariery mohthership mass zealotu :D


jsem ted ve skole a z czshare tady nic nestahnu, nechtel bys to hodit na nejakej hosting, kde z jedny ip muze stahovat vic lidi? Treba ulozto nebo tak.. :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 10:56:11 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
tak tady jsem to hodil na Uloz.to

http://www.uloz.to/11262556/pvz-nervy-tecou-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 15:10:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Timpa píše:


immortal je counter na roache. Ale když už se pro ně rozhodneš, drž je v první linii, aby tankovali dmg. Vzadu, kde jsi je měl, ti byli k ničemu.
Tvůj mapcontrol by děsný. Observer se snad jen jednou za hru podíval do Zergovy báze. Kdyby jel Broodlordy, máš po legraci.
Dost mě děsí, jak je v poslední době většina Tossů defenzivní. Vylezou do poloviny mapy, nakouknou a vrací se. Kde jsou ty agresivní útoky na expanze?
Colossus nebyl zrovna nejlepší volba proti haras Roachům. Udělat pár Fénixů a blokovat jej ničením Ovíků by nebylo na škodu. Nemluvě o zabíjení královen.
Dlouhou dobu po vytěžení gasu v mainu ti slackovali proby, avšak ten Zerg taky nechal ladem zhruba 20 dron :)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 16:36:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 12. čer 2011 9:32:22
Příspěvky: 43
Bydliště: Nový Jičín
Timpa píše:

Dival jsem se na to a mas tam docela chyby. Na zacatku uplne spatne zakladni build order, nedelaas wall prvnim pylonem takze kdyz zerg jde six pool tak si hned prohral. Nauc se 3 gate sentry expu nebo neco podobneho. Potom zapominas delat tezice, skoncil si s vyrobou na poctu kolem 50 a to je malo, mel bys jich mit tak 70 az 80. Pridani tech kolosu je urcite dobre proti zergovi akorad tys je pridal docela pozdea jeste ti tam ten kolos dlouho stal a potom jsi mel stejne jen jednoho a ten neni tak ucinny proti roachum, kdyz jich mas tak 4-5 tak zacinaji davat tem roachum dobry dmg. A k tem fenixum, kdyz zerg jede naky mass roachu tak je docela blbost v mid nebo late gamu pridavat fenixy, kdyby jel k nim mutalisky tak by se to dalo ale jinak moc asi ne, kdyz uz tak fenixy od zacatku na haras, v latu uz mivaji zergove hydry a to s fenixama neudelas nic.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 17:24:35 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
Maverick píše:
Timpa píše:

Dival jsem se na to a mas tam docela chyby. Na zacatku uplne spatne zakladni build order, nedelaas wall prvnim pylonem takze kdyz zerg jde six pool tak si hned prohral. Nauc se 3 gate sentry expu nebo neco podobneho. Potom zapominas delat tezice, skoncil si s vyrobou na poctu kolem 50 a to je malo, mel bys jich mit tak 70 az 80. Pridani tech kolosu je urcite dobre proti zergovi akorad tys je pridal docela pozdea jeste ti tam ten kolos dlouho stal a potom jsi mel stejne jen jednoho a ten neni tak ucinny proti roachum, kdyz jich mas tak 4-5 tak zacinaji davat tem roachum dobry dmg. A k tem fenixum, kdyz zerg jede naky mass roachu tak je docela blbost v mid nebo late gamu pridavat fenixy, kdyby jel k nim mutalisky tak by se to dalo ale jinak moc asi ne, kdyz uz tak fenixy od zacatku na haras, v latu uz mivaji zergove hydry a to s fenixama neudelas nic.


Ve 2-3 vecech s tebou nesouhlasím -
Zaprvé 6pool se dá bránit i bez wallu, a podle mě( ale jen můj názor) i lépe. Edit: Kromě Xelnagy, kde je jasné kde jsi a kde máš ty zerglingy docela brzo, narozdíl od antigy apod.
Za 2. S temi proby to by jsi mel malo army, maximum 70, možná i to je moc.
Za 3. Pokud jede roach/hydra, tak phoenixe se dají použit na zvednutí roachu/ hyder, podle poctu collosu/immiku( pomeru) a pak také k harrasu, 5 phoenixu je fajn.
Mimochodem asi musím začít massovat, už jsi zase na Prvním míste ( jsme ve stejný divizi :D )


A jinak ono učinně harrasovat zerga není teď taková sranda, protože už vám prakticky automaticky staví 2-3 spiny ( 4-6 pokud 2 base) a pak už se těžko harrasuje, když mužete max warpnout nahoru 4 jednotky, ale on mezitim postavi( z 80%) mutáli, takže se teď nedá jet bez SG.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 20:14:44 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
On byl RND a než proba hned tam dojela tak jsem musel hodit pylona bych necekal zbytecne nechtel jsem riskovat terrana který by mě to rozstrilel.
Jako já vám nevím ja často prohrávám proti zergovy jak říkám když jedu hned push tak většinou vyhraju ale ja chci macro game. Nebo ten push ne kdy se povede a ikdyž vyhraju bitvu tak zerg rychleji do masuje než já.


Také to bylo řečí že zerg potřebuje véce exp než nepřítel a podobně já měl 1expu + 1zlatku a on měl 2expy a k tomu později než já. Já to asi řeknu takhle hraji i zerga a stalo se mě v ZvP že na mě utočil protoss a já měl 1expu druhou jsem si rozdělával a měl jsem macro hatchery.
Protoss mě zničil všechny expy bitva težiči všim co jsem měl potom jsem masoval jenom rouche pořad zerglingy a rouche obnovoval jsem si mezitim expy a každá líheň rouchu a zerglingů (A) a kliknutí na jeho expu ja jsem ho proste umasoval každý střed přicházel o jendotky nestačil do vyrábět a prostě jsem ho totálně přečíslil.

Tady mám větší příjem než zerg mám stalkery + imortaly + colose + sentry + zealoty a on jenom vyrábí rouche davá (A) klik na mě a já mám mnohem větší ztráty než on tohle je prostě na nasrání. Abych porazil jenom masovačku rouchu tak potřebuji nějaký extra skill bez chyby žádná mili taktická chyba abych vyhrál.

Za zerga přijdu p polovinu věcí a stejně vyhraju tohle se za protose nemůže stát. Na tohle právě nemám moc nervy.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 20:37:56 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Tak já poslední dobou hraju v PvZ většinou 3gate sentry expand s tím, že hned po vyzkoumání WG dám zkoumat Halušky. Potom hlucinovanejma Phoenixama scoutuju. Pak záleží co nacoutuju, ale dost často přecházím na HT (pokud nescoutnu Spire, to pak stavím double Stargate proti Mutas).

Tady ti můžu dát pro inspiraci replay:
http://www.ulozto.cz/11275052/metalopolis-pvz-sc2replay

Ten Zerg byl sice Platiňák, ale strašnej jantar. No, ale já nejsem o moc lepší :D .

Tady mám ještě jeden starší líp zahranej:
http://www.ulozto.cz/11275982/shakuras- ... -sc2replay

A tady, stejnej opening akorát sem scoutnul Spire, tak Double Stargate:
http://www.ulozto.cz/11276040/pvz-phoenix-sc2replay

Není to nic z čeho by se mohl někdo učit, ale pro inspiraci si myslím, že to stačí ;) . Jinak v PvZ se mi poslední dobou hodně daří.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT/PvZ Gateway style
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 3:09:13 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 20:43:06
Příspěvky: 95
http://sk.twitch.tv/sc2cz/b/299657384

Kolem 1:00:00 tak nějak Thebis vs TomikuS > klasika mass mutu oba win jel tam snad uplne vsechno archony máss fenixu vším možným a nic a potom člověku někdo říká jak se má branit proti mass mutum kdyz to ani v podstatě nejde. Hlavně zerg drží oponenta v zakladně a sam si macruje jak blázen.

Proti této taktice prohravá často i White Ra. kdyby někdo argumentoval že nejsou to profíci. Asi proto v Hots odstraní cariera a nahraní Templestem Blizzard si celkem tento problém uvědomuje.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz