StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:41:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 18:29:26 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Zdravím. Hledám nějaké zkušenější hráče, kteří by byli ochotní mi pomoci pár radami. Nejde o to, že bych měl vyloženě nějaký problém nebo že bych se nějakým způsobem zasekl nebo tak něco. Prostě bych chtěl znát názor lepších hráčů na mou hru, pokud možno s radami jak ji zlepšit apod. Nejvíc bych ocenil kdybyste sem psali moje největší chyby a také jak je zlepšit (vím, že jednou z mých velkých nedostatků je scouting a jeho vyhodnocování). Vůbec mě nešetřete a pište sem své opravdové názory:).

Tady je replay pack mých posledních 10 zápasů: http://www.ulozto.cz/10689379/replay-pack-rar
Takže kdybyste byli tak hodní a zkoukli je (pokud možno všchny, aby ste si mohli udělat ucelený obraz), moc bych to ocenil. Chápu, že teď uprostřed týdne asi nikdo moc nemá čas, takže když mi sem někdo napíše třeba za dva týdny, vůbec nevadí.

Dále bych Vás chtěl všechny požádat, aby se zde neřešíl nějaký balance hry. Nechtěl bych prostě, aby se tady objevovali posty o imba Terran/Protoss/Zerg. Prostě, aby se tu řešila jen a pouze má hra a Vaše připomínky k ní.

Předem děkuji všem, kteří zkouknou všech 10 replayů lamky (tedy mě :D) a podělí se se mnou o pár rad.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 18:37:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
delej proby a utracej

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 18:56:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
TruE píše:
Zdravím. Hledám nějaké zkušenější hráče, kteří by byli ochotní mi pomoci pár radami. Nejde o to, že bych měl vyloženě nějaký problém nebo že bych se nějakým způsobem zasekl nebo tak něco. Prostě bych chtěl znát názor lepších hráčů na mou hru, pokud možno s radami jak ji zlepšit apod. Nejvíc bych ocenil kdybyste sem psali moje největší chyby a také jak je zlepšit (vím, že jednou z mých velkých nedostatků je scouting a jeho vyhodnocování). Vůbec mě nešetřete a pište sem své opravdové názory:).

Tady je replay pack mých posledních 10 zápasů: http://www.ulozto.cz/10689379/replay-pack-rar
Takže kdybyste byli tak hodní a zkoukli je (pokud možno všchny, aby ste si mohli udělat ucelený obraz), moc bych to ocenil. Chápu, že teď uprostřed týdne asi nikdo moc nemá čas, takže když mi sem někdo napíše třeba za dva týdny, vůbec nevadí.

Dále bych Vás chtěl všechny požádat, aby se zde neřešíl nějaký balance hry. Nechtěl bych prostě, aby se tady objevovali posty o imba Terran/Protoss/Zerg. Prostě, aby se tu řešila jen a pouze má hra a Vaše připomínky k ní.

Předem děkuji všem, kteří zkouknou všech 10 replayů lamky (tedy mě :D) a podělí se se mnou o pár rad.

Mam pro tebe prvni radu kdyz nahrajes 10 replayu a budes cekat az se na ne nekdo koukne za tebe a napise ti kde chybujes tak se nic nezmeni nekdo to rychle projede rekne ti ze mas stavet workery a nedostavat se do supply a ze jsi spatne hodil ff atd. Tak co od toho cekas? Ze se zlepsis? 1. Na repy se podivej sam a nekolikrat si je projed ne jen jednou na 4x chyby si musis najit proste sam nebo mas predstavu ze je budes porad nekde nahravat a nekdo to za tebe bude resit. To se moc nezlepsis. Takze prvni chyba je uz jen to ze mas spatny pristup. Kdyz uz chces radu tak proto ze jsi se koukl na rep nasel jsi chybu a nevis proc jsi ji udelal nebo chces vedet jak ji fixnout aby se to neopakovalo. Pokud se rozhodnes se na replay podivat sam tak si muzem popovidat o tom co presne sledovat protoze je vic nez jasne ze stejne jako ja a dalsi hraci urovne od plat dolu jde o chyby v mechanice a ty si dokaze najit kazdy sam ale je na tobe jestli se chces opravdu zlepsit nebo ses flakac co to radsi hodi na ostatni.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 19:22:08 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Tak se stavěním probů, supply blockem a utrácením zas tak problémy nemám (možná trochu to utrácení :)). Já se samozřejmě na svoje replaye dívám, ale prostě se na to nedokážu podívat s takovým tím nadhledem, jako když se dívám na někoho jiného. Protože prostě vím, co se mi tou dobou honilo hlavou a vím, proč sem tu věc udělal, protože sem k tomu měl nějaký důvod. De spíš o to, aby mi někdo řekl např.: "Tady stavíš v čase xx:xx Twilight Council a to je špatně, protože...". Samozřejmě, kdybych si myslel, že je to chyba ho stavět, tak ho nepostavím. Ale já prostě nevím, že je to chyba :).

Snad sem to napsal srozumitelně no...

Jinak já samozřejmě nikoho nenutím na to koukat, ale když se tady objeví někdo kdo si najde čas aby to zkoukl a zkritizoval mě, tak budu moc rád a myslím si, že mi to pomůže

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 20:00:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
TruE píše:
Tak se stavěním probů, supply blockem a utrácením zas tak problémy nemám (možná trochu to utrácení :)). Já se samozřejmě na svoje replaye dívám, ale prostě se na to nedokážu podívat s takovým tím nadhledem, jako když se dívám na někoho jiného. Protože prostě vím, co se mi tou dobou honilo hlavou a vím, proč sem tu věc udělal, protože sem k tomu měl nějaký důvod. De spíš o to, aby mi někdo řekl např.: "Tady stavíš v čase xx:xx Twilight Council a to je špatně, protože...". Samozřejmě, kdybych si myslel, že je to chyba ho stavět, tak ho nepostavím. Ale já prostě nevím, že je to chyba :).

Snad sem to napsal srozumitelně no...

Jinak já samozřejmě nikoho nenutím na to koukat, ale když se tady objeví někdo kdo si najde čas aby to zkoukl a zkritizoval mě, tak budu moc rád a myslím si, že mi to pomůže

Jestli nemas problem s mechanikou hry tak co potom delas v goldu? Asi to nedelas tak dobre jak si myslis. To je jedina vec co bych resil az se zlepsis tak potom se zajimej o vec xy v case xx:xx . Je jasne ze nikoho nenutis ale ze zkusenosti kdy jsem nekomu radil na zaklade replaye vim ze je to k nicemu protoze hrac kteremu radis i kdyz mu podrobne vypises kde delal chyby tak si z toho nic neveme. Koukni na rep sleduj nexus a vypisuj si casy kdy nedelas proby a jak dlouho pak je secti a myslim ze budes prekvapen taky je dobry se kouknou co si delal ze si zapomel na proby. Tkle to udelej i s ostatnima produkcnima budovama a sleduj delku supply blocku a zase si secti casy. Potom muzes napsat ze stim nemas problem.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 20:51:59 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Já samozřejmě netvrdím, že moje macro je na úrovni Mastru :D. Ale právě ze svých replayů vidím, že většinou moje utrácení, produkce workerů, supply block,... je lepší než mého soupeře. Navíc je to věc, kterou neustále postupně zlepšuju. To chce svůj čas a zlepšuje se to hru od hry (bohužel nemám zatím odehráno moc her...) a jsem přesvědčen, že mám na to zlepšovat zároveň i jiné věci.

Jinak mi z tvých příspěvků připadá, že se tady spíš snažíš vyvolat zbytečný flame (kterému sem se chtěl vyhnout), než že by ses mi snažil nějak pomoct. Ale možná je to tím, že to píšu blbě a nesrozumitelně a nejde z toho pochopit o co mi jde :) .

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 22:00:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
TruE píše:
Já samozřejmě netvrdím, že moje macro je na úrovni Mastru :D. Ale právě ze svých replayů vidím, že většinou moje utrácení, produkce workerů, supply block,... je lepší než mého soupeře. Navíc je to věc, kterou neustále postupně zlepšuju. To chce svůj čas a zlepšuje se to hru od hry (bohužel nemám zatím odehráno moc her...) a jsem přesvědčen, že mám na to zlepšovat zároveň i jiné věci.

Jinak mi z tvých příspěvků připadá, že se tady spíš snažíš vyvolat zbytečný flame (kterému sem se chtěl vyhnout), než že by ses mi snažil nějak pomoct. Ale možná je to tím, že to píšu blbě a nesrozumitelně a nejde z toho pochopit o co mi jde :) .

Ja se o flame nesnazim, jen pisu jak to je, to jak budes pristupovat k treninku je tvoje vec. To ze mas lepsi macro nez souper je hezke ale asi sam vis jak souperi v goldu hrajou :) . Pokud si presvedcen ze muzes zlepsovat i neco jine tak gl snad ti tu nekdo pomuze. Ja si jen myslim ze jako vetsina a celkem nedavno i ja hledas problem tam kde neni tim nemyslim ze by gold hrac neprohral chybou napr v mikru ale predevsim to je v makru. Myslim ze jsem to napsal dost jasne za tech par prispevku. Tak snad jen jeste jednou glhf a preju aby ti to vyslo podle tvych predstav.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj 2011 7:58:29 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
tak jsem to tak prosel a skusim to vzit tak podle MU v PvP to jak vidim jen 4gatis sranda na tom je ve 4gatu rozhoduje velice casto presnost buildu hlavne ve 4gate vs 4gate a ty mas BO uplne spatne jinak tam neni moc co resit PvZ hrajes 1gate stargate BO mas opet spatne a dost jsem videl ze nestihas fenixove skoro pulku casu nic nedelaji pokud to chces hrat snaz se to casto pouzivas pres shift aby neco zabijeli a behem toho sis macroval na Nerazimu si v podstate prohral vyhranou hru tim ze si nestihal a on te zabil lingama coz se kdyz mas zealot sentry nesmi stat a taky mas spatne follow up ale to je vsechno BO. PvT 4gate tam nehraj pokud ten terran totalne nefailne tak prohrajes 1gate expa je dobrej build pekne to brani tedko popularni tank/banshee allin ale treba na nerazimu si nascoutoval dva baraky pod rampou a hodis si 1gate expu reknu ti mel si celkem koule a taky to pak dopadlo celkem jasne. Jinak me az prekvapilo ze macro kdyz te souper necha nemas uplne zly ale nevis co si muzes dovolit techovat na 2base templare kdyz uz mas colossi neutahnes gasove spis to hod az roztesis gas na treti nedelas skoro vubec upgrady ty terrani ktery vubec neumeli macrovat te preugradovali. A skoor to nejlepsi nakonec temer nulovej scout najedes probou k souperi vidis ze stavi barak a odjedes a tim tvuj scout skoncil vzhledem k tomu ze robo mas pozdejs coz je taky divoky cloak banshee by te zabijela kdyz budes hrat follow up po 1gate expe spravne mas robo driv.Proba musi zustat v mainu dokud nevyleze marinak a i pak se zase muzes vratit goldaci marinaka nezamicrujou tak aby proba neprojela kolem nej a kdyz ma wall uvidis addon nebo co je za wallou to ti hodne napovi.
Pokud chces rady ohledne 1gate stargate a 4gatu mrkni na Zasz coachuje Yarina tyhle dva buildy tam jsou akorat tma byla delay streamu tak to zvukem malinko nesedi

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj 2011 13:05:07 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Díky moc. Přesně takhle sem si to představoval.

Jinak k tomu špatnému BO u 4gate. Pokud myslíš tu brzkou gateway tak to sem odkoukal od HerO, kterej to nedávno zahrál na nějakém turnaji a pak to po něm úspěšně zopakoval i HuK. De tam o to, že měš wg o něco dřív, než při klasickém 12gate. Je pravda, že v mým provedení to asi není úplně ono. Možná, ale máš spíš na mysli, že se mi zbývající tři gateway dostaví nějakou dobu co se dokonči wg research. To je chyba a potřeboval bych vědět při kolika "procentech" wg je třeba dát stavět gaty.

Ten 4 gate proti T sem hrál kvůli tomu, že sem si ho chtěl zkusit :D, ale hlavně kvůli tomu, že to byl Random a měl sem už na něj najeto. Jinak proti T se snažím hrát hlavně 1gate expand. Říkáš, že Robo bych měl mít dřív jo? Já totiž nevím, kdy může přijít cloaked banshee :)

Jinak ten můj pokus o 1gate stargate i vém provedení v Goldu docela vychází :D . Tenhle build se mi hrozně líbí, ale připadá mě dost těžkej na provedení no... K tomu BO: Co konkrétně je špatně? Ten začátek se snažím jet podle návodu na TL, ale dál už nikde nic není :) . Proto přidávám druhou gate a po dokončení 4 phoenixů zabírám expanzi. No a follow up to mám trochu problém no. Napadlo mě, že bude asi nejlepší jet Colose nebo HT, protože soupeř většinou začne massit Hydry. Jezdím spíš HT, protože zároveň docela dobře countrují Mutalisky na který překvapivě soupeř taky někdy přejde a taky mě s HTckama baví hrát. Ale takhle to vidím já, takže pokud tady píšu nějaký blbosti tak mě, prosím, oprav.

Edit: Jo tak mrknu na to video a zkusím se poučit.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady Gold Protossovi
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj 2011 17:26:20 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
TruE píše:
Jinak k tomu špatnému BO u 4gate. Pokud myslíš tu brzkou gateway tak to sem odkoukal od HerO, kterej to nedávno zahrál na nějakém turnaji a pak to po něm úspěšně zopakoval i HuK. De tam o to, že měš wg o něco dřív, než při klasickém 12gate. Je pravda, že v mým provedení to asi není úplně ono. Možná, ale máš spíš na mysli, že se mi zbývající tři gateway dostaví nějakou dobu co se dokonči wg research. To je chyba a potřeboval bych vědět při kolika "procentech" wg je třeba dát stavět gaty.



nehraj tieto variacie co robia progamers, to neuklikas efektivne, BO si kludne natrenuj proti PC, si daj easy supera a dokola behaj 4gate BO stym ze si daj ciel ze otvaras brany napr 5:40 a mas to :-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz