StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 12:32:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 8:14:06 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 13:42:38
Příspěvky: 68
imho v těch počtech máš chybu on nedal 300 jen za hattchery ale 300+50( za dronu) stejne tak pool nestoji 200 ale 200+50


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 9:17:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
1.) Nechapu proc si zakladal dalsi uzivatelsky profil. I zapomenute heslo se da preci zjistit...

2.) srovnavat ekonomicke naklady mezi rasami v takto absolutnich cislech rozhodne nejde. Kdyz neco stavi terran, tak prijde o jedno tezici SCV (takze treba rax ho stoji 150 mineralu + cca 40 mineralu zatimco SCV netezi), u zerga je tohle jeste komplikovanejsi, protoze zerg "prichazi" o mineraly celou hru, takze jeho jedna budova ho stoji s kazdou minutou dalscih cca 40 mineralu...Takze rict ze pool stoji 200 mineralu je nesmysl.

Balanc hry neni o nejakych radoby teoretickych vypoctech. Dokud turnaje budou "vyhravat" resp nebude dominovat jedna rasa, tak balanc nema moc cenu resit. Balanc se resi imho jen v pripadech kdyz se hra stane "jednotvarnou" (viz helion nerf, nebo fungal nerf apod.)

Btw. ve finale MLG skoncili dva tossove.

Takze neres PvZ ale res svoje PvZ ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 11:40:08 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Stoky píše:
1.) Nechapu proc si zakladal dalsi uzivatelsky profil. I zapomenute heslo se da preci zjistit...

2.) srovnavat ekonomicke naklady mezi rasami v takto absolutnich cislech rozhodne nejde. Kdyz neco stavi terran, tak prijde o jedno tezici SCV (takze treba rax ho stoji 150 mineralu + cca 40 mineralu zatimco SCV netezi), u zerga je tohle jeste komplikovanejsi, protoze zerg "prichazi" o mineraly celou hru, takze jeho jedna budova ho stoji s kazdou minutou dalscih cca 40 mineralu...Takze rict ze pool stoji 200 mineralu je nesmysl.

Balanc hry neni o nejakych radoby teoretickych vypoctech. Dokud turnaje budou "vyhravat" resp nebude dominovat jedna rasa, tak balanc nema moc cenu resit. Balanc se resi imho jen v pripadech kdyz se hra stane "jednotvarnou" (viz helion nerf, nebo fungal nerf apod.)

Btw. ve finale MLG skoncili dva tossove.

Takze neres PvZ ale res svoje PvZ ;)

S tím balancem nemáš tak úplně pravdu, hra se balancuje na dvou frontách, profi a amatéři. Co zvládně ubránit profík, nemusí zvládnout ubránit amatér a přitom může jít o útok "snadný na provedení"(nebo jinak, obrana je řádově náročnější než-li útok). Právě proto se to balancuje oběmi směry, pokud možno tak, aby to neovlivnilo jednu ze stran nějak výrazněji.
Jak jinak si třeba vysvětlíš nerfování VR v době, kdy se na profi scéně prakticky VR rushe neobjevovaly? PRotože si to sc2 hráči doslova vyřvali :).
To jenom tak poznámka k tomu uctívanému božstvu jménem profi hráči - potažmo znalci balancu.

Samozřejmě řešit PvZ tímto stylem je někde jinde a jak píšeš, měl by řešit primárně svoje PvZ.

Pár rad autoroj:
- Tlač, tlač a ještě jednou - tlač. /na zerga samozřejmě ;)/
Pro zerga jsou larvy alfou a omegou hry, takže když na něj naběhneš a on postaví crawler, jednotky a ty si to rozmyslíš, tak on NEmá drony, ale má jednotky, s kterými si aktuálně může pobíhat dokolečka dokola :o)
- Natrénuj si building placement
Abys mohl zabrat expanzi rychle a držet krok se zergem, musíš vědět, jak to postavit, aby ti to neproběhli speedlingové. Nemusí to být nutně o práci s FF, ale je to tak lepší, máš pak dost minerálů na jiné věci a FF je, přiznejme si to, totálně čupr :o) (napsal bych imba, ale tady to každý trotl uvidí jako imbalanci místo synonymum pro slovo super :o))
- Skautuj, junákuj, průzkumač!
Pokud netušíš, co zerg dělá, děláš to blbě. Měl bys mít přehled o jeho bázích. Sem tam zjistit, co staví za jednotky(Jede jenom speedlingy? A kam asi tak dává plyn?)
- Přemýšlej
Je to strategie, tak laskavě brain přepínač do polohy zapnuto.

Let the stoning begins!

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 13:47:06 
Offline
 Profil

Registrován: pon 17. říj 2011 12:09:13
Příspěvky: 32
Chelios: V týhle diskuzi si nestěžuju. Naopak říkám že s tim mám problém a uznávám že to bude mnou a ničim jinym! Jen jsem sem přišel pro radu. Pokud ji nemáš tak neodpovídej. Stěžoval jsem si vždycky jen na Terrana. Zerg a protoss jsou celkem balanced, ale terran a především TvP je podle mě neskutečně imba.

Jinak je pravda že je dobrý na něj tlačit, ukázat mu že jdu na útok aby zadronoval a neměl larvy ALE ! Když na něj jdeš s jednotkama tak je musíš někde vzít! Mít na ně budovy, peníze a čas! A za důsledek to má jen to že jedna várka injektů šla místo do dronů do jednotek...

Pak slyšim rady že mám jít taky do expanze když jde zerg a hned v dalšim příspěvku Zerg říká že když vidí jet tosse taky expu tak jde do druhý expy. Pořád bude zerg ekonomicky napřed a ikdyž nemá tak dobrý jednotky tak to je ve finále tak že 200 supply proti 200supply vyhraje v lepšim případě toss ale toss je solidně nabořenej a do minuty nová armády na limitu zerga to dokončí... nevim no... nevim co s nima nějak. vyhraju jen když je soupeř ze stejný nebo nižší ligy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 14:17:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Ozzy_89 píše:
Chelios: V týhle diskuzi si nestěžuju. Naopak říkám že s tim mám problém a uznávám že to bude mnou a ničim jinym! Jen jsem sem přišel pro radu. Pokud ji nemáš tak neodpovídej. Stěžoval jsem si vždycky jen na Terrana. Zerg a protoss jsou celkem balanced, ale terran a především TvP je podle mě neskutečně imba.

Jinak je pravda že je dobrý na něj tlačit, ukázat mu že jdu na útok aby zadronoval a neměl larvy ALE ! Když na něj jdeš s jednotkama tak je musíš někde vzít! Mít na ně budovy, peníze a čas! A za důsledek to má jen to že jedna várka injektů šla místo do dronů do jednotek...

Pak slyšim rady že mám jít taky do expanze když jde zerg a hned v dalšim příspěvku Zerg říká že když vidí jet tosse taky expu tak jde do druhý expy. Pořád bude zerg ekonomicky napřed a ikdyž nemá tak dobrý jednotky tak to je ve finále tak že 200 supply proti 200supply vyhraje v lepšim případě toss ale toss je solidně nabořenej a do minuty nová armády na limitu zerga to dokončí... nevim no... nevim co s nima nějak. vyhraju jen když je soupeř ze stejný nebo nižší ligy.

Lol jak muzes psat o imbalanci v PvT kdyz vubec neumis hrat to co tady pises je jen prehlidka nesmyslu, polopravd a uplnejch bullshitu a proc pises ze si nestezujes na imbalace v PvZ kdyz pak napises v poslednim odstavci odu na imbalanci. Nez neco napises tak se uklidni precti si to znovu a pak to smaz.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 14:30:54 
Offline
 Profil

Registrován: pon 17. říj 2011 12:09:13
Příspěvky: 32
yuna: mlč stříbro! nerozumíš tomu :D Naposledu píšu: Nemyslím si, že by PvZ bylo imbalanced! Nemyslim si to! Chápeš to? Jen s tim mám problém tak se ptám.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 20:03:34 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Ozzy_89 píše:
Chelios: V týhle diskuzi si nestěžuju. Naopak říkám že s tim mám problém a uznávám že to bude mnou a ničim jinym! Jen jsem sem přišel pro radu. Pokud ji nemáš tak neodpovídej. Stěžoval jsem si vždycky jen na Terrana. Zerg a protoss jsou celkem balanced, ale terran a především TvP je podle mě neskutečně imba.

Jinak je pravda že je dobrý na něj tlačit, ukázat mu že jdu na útok aby zadronoval a neměl larvy ALE ! Když na něj jdeš s jednotkama tak je musíš někde vzít! Mít na ně budovy, peníze a čas! A za důsledek to má jen to že jedna várka injektů šla místo do dronů do jednotek...

Pak slyšim rady že mám jít taky do expanze když jde zerg a hned v dalšim příspěvku Zerg říká že když vidí jet tosse taky expu tak jde do druhý expy. Pořád bude zerg ekonomicky napřed a ikdyž nemá tak dobrý jednotky tak to je ve finále tak že 200 supply proti 200supply vyhraje v lepšim případě toss ale toss je solidně nabořenej a do minuty nová armády na limitu zerga to dokončí... nevim no... nevim co s nima nějak. vyhraju jen když je soupeř ze stejný nebo nižší ligy.

Lol jak muzes psat o imbalanci v PvT kdyz vubec neumis hrat to co tady pises je jen prehlidka nesmyslu, polopravd a uplnejch bullshitu a proc pises ze si nestezujes na imbalace v PvZ kdyz pak napises v poslednim odstavci odu na imbalanci. Nez neco napises tak se uklidni precti si to znovu a pak to smaz.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 6:46:06 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Ozzy_89 píše:
Chelios: V týhle diskuzi si nestěžuju. Naopak říkám že s tim mám problém a uznávám že to bude mnou a ničim jinym! Jen jsem sem přišel pro radu. Pokud ji nemáš tak neodpovídej. Stěžoval jsem si vždycky jen na Terrana. Zerg a protoss jsou celkem balanced, ale terran a především TvP je podle mě neskutečně imba.

Jinak je pravda že je dobrý na něj tlačit, ukázat mu že jdu na útok aby zadronoval a neměl larvy ALE ! Když na něj jdeš s jednotkama tak je musíš někde vzít! Mít na ně budovy, peníze a čas! A za důsledek to má jen to že jedna várka injektů šla místo do dronů do jednotek...

Pak slyšim rady že mám jít taky do expanze když jde zerg a hned v dalšim příspěvku Zerg říká že když vidí jet tosse taky expu tak jde do druhý expy. Pořád bude zerg ekonomicky napřed a ikdyž nemá tak dobrý jednotky tak to je ve finále tak že 200 supply proti 200supply vyhraje v lepšim případě toss ale toss je solidně nabořenej a do minuty nová armády na limitu zerga to dokončí... nevim no... nevim co s nima nějak. vyhraju jen když je soupeř ze stejný nebo nižší ligy.

Stačí jeden stalker, když nevleze na creep, tak ho zerglingové neorhozí(pokud nemají speed upgrade) a může s izabíjet :). Případně lot stalker kombo, ale to už riskuješ moc velké ztráty takhle na začátek(samozřejmě stojí a padá to na scoutu zergova plynu).

Ano, překvapivě když tě Z uvidí brát si rychlou 2., tak si může vzít 3., jenže tohle už není tak jasná výhoda, jak 2:1 :). Navíc zerg má 3 volby, začít chrlit jednotky/tradičně hromada speedlingů, pár roachů/ a zničit tě, vzít třetí base, připravit si menší army a chystat se vzít expu(většinou když je třetí daleko, tak ji někteří zergové s menší nechutí lehce zdrží :)).
Pralev píše:
Lol jak muzes psat o imbalanci v PvT kdyz vubec neumis hrat to co tady pises je jen prehlidka nesmyslu, polopravd a uplnejch bullshitu a proc pises ze si nestezujes na imbalace v PvZ kdyz pak napises v poslednim odstavci odu na imbalanci. Nez neco napises tak se uklidni precti si to znovu a pak to smaz.

He? Přesně poslední odstavec zrovna óda na imbalanci není, je to óda na vlastní neschopnost v PvZ proti tradiční 300 supp army. A je snad tak těžké ignorovat kecy o imbalanci? Když tu každý blbec napíše, že "sc2 není vybalancované, jsi hlupák", tak je tu pak plno zbytečných postů. Což by vysvětlovalo relativně nízký počet uživatelů tohoto fóra...
Neříkám, že tam nemá nic o imbalanci, ale není to celé jenom o ní.... ale asi je to pro někoho moc těžké - neodolat :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 10:45:08 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. srp 2010 13:42:38
Příspěvky: 68
jak se ubránit rushi s probama? vyděl jsem spoustu videí jak zerg napad tosse, ale ten bez problémů všechny zerglingy ujiskřil. To je potřeba si dát skupinky prob pod klavesové zkratky a pak každou skupinku naklikat na jednotlivé zergling? Nebo jak? Případně kolik je idelání skupinka 3-4-5?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvZ
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2011 20:12:02 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Zomb píše:
jak se ubránit rushi s probama? vyděl jsem spoustu videí jak zerg napad tosse, ale ten bez problémů všechny zerglingy ujiskřil. To je potřeba si dát skupinky prob pod klavesové zkratky a pak každou skupinku naklikat na jednotlivé zergling? Nebo jak? Případně kolik je idelání skupinka 3-4-5?

attack move. ony pak ty jednotky automatikc yzautoci na nejblizsi nepratelskuo jednotku nebo budovu. nemusis to microvat.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz