StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 18. dub 2024 1:40:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 12:42:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Stalker v PvZ? o Hydrách jsi neslyšel? :D

já od té doby co hraji za Zerga, tak rychlý Hydralisk je proti Tossovi jak kladivo na čarodějnice

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 13:15:38 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Stealman píše:
Tak trochu nechápu proč se tady do mě všichni navážíte .. pralev kdysi taky pořád tvrdil jak to má Terran proti Tossovi snadný a nakonec na Terrana switchnul .. a nikdo se mu neposmíval. Už jen proti AI co jsem včera trénoval je to nechutně jednoduchý, prostě MM, expa, bunkry, přidad vikingy vacy a ghosta a nazdar tossíku :) Funguje to krásně, jistě že ze začátku budu dostávat v goldu na prdel pač neznam hotkeye a nemam to tak najetý za Terrana, ale už teď vidim, že do dvou týdnů na tom budu mnohem líp než s tossem.

Ale v jednom máte pravdu, za tosse mě nebavily pouze dvě věci - dělat FFka a používat nějak moc stalkery a blink, tyhle dvě věci jsem nikdy moc nedělal, vždy jsem se snažil hrát právě bez těchto dvou věcí a možná, že právě to je kámen úrazu, ale nelíbí se mi prostě MUSET dělat FF a stalkery jinak gg.


1)Pralev to vždy podložil dobrými argumenty a zajímavou úvahou. Ty tu nemáš ani jedno.
2)pokud terran proti tobě furt jezdí automaticky vikingy aniž by to scoutnul tak dělej něco jiného. :) Pak máš automaticky freewin protože ta cena kterou do nich vrazí ho zabije když jsou jinak téměř k ničemu. Dobré je taky nenechat terrana scoutnout co jedeš, předpokládám že většinou ti to odhalí scanem, tedy schovávat tech budovy tak aby je neviděl, armádu nedržet na jasně předvídatelném místě atd. Proti MMM jsou v zásadě 3 použitelné taktiky, colos, HT, archon+chargelot.
3)FF jsou pro protosse v early a mid životně důležité, bez nich nemá proti terranské MMM žádnou šanci, tedy se nediv že dostáváš na kokos. Často se mi stává, že o výhře či prohře rozhoduje dobře hozený FF na rampu. Ono když čekáš až ti vyleze první colos a pod rampou máš haldu mariny s maraudery tak se pak nediv, tě přejedou jak nic. Po colosovy ty přejedeš je. :)
4)V early je pro tosse většinou zásadně důležité kombo všech tří jednotek.
zealot silný,pomalý
stalker slabý rychlý,range
sentry FF
Tohle se vzájemně doplňuje, jediná alternativa je hafo zealotů plus FF za armádu.

Je jasné že nechápeš ani za mák hru za protosse. Nedivím se že prohráváš. Tvé příspěvky jsou naprosto amatérské a divím se jen tomu, že nejsi v bronzu. Asi umíš klikat 4gate. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 13:51:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
saltazar píše:
Stealman píše:
Tak trochu nechápu proč se tady do mě všichni navážíte .. pralev kdysi taky pořád tvrdil jak to má Terran proti Tossovi snadný a nakonec na Terrana switchnul .. a nikdo se mu neposmíval. Už jen proti AI co jsem včera trénoval je to nechutně jednoduchý, prostě MM, expa, bunkry, přidad vikingy vacy a ghosta a nazdar tossíku :) Funguje to krásně, jistě že ze začátku budu dostávat v goldu na prdel pač neznam hotkeye a nemam to tak najetý za Terrana, ale už teď vidim, že do dvou týdnů na tom budu mnohem líp než s tossem.

Ale v jednom máte pravdu, za tosse mě nebavily pouze dvě věci - dělat FFka a používat nějak moc stalkery a blink, tyhle dvě věci jsem nikdy moc nedělal, vždy jsem se snažil hrát právě bez těchto dvou věcí a možná, že právě to je kámen úrazu, ale nelíbí se mi prostě MUSET dělat FF a stalkery jinak gg.


1)Pralev to vždy podložil dobrými argumenty a zajímavou úvahou. Ty tu nemáš ani jedno.
2)pokud terran proti tobě furt jezdí automaticky vikingy aniž by to scoutnul tak dělej něco jiného. :) Pak máš automaticky freewin protože ta cena kterou do nich vrazí ho zabije když jsou jinak téměř k ničemu. Dobré je taky nenechat terrana scoutnout co jedeš, předpokládám že většinou ti to odhalí scanem, tedy schovávat tech budovy tak aby je neviděl, armádu nedržet na jasně předvídatelném místě atd. Proti MMM jsou v zásadě 3 použitelné taktiky, colos, HT, archon+chargelot.
3)FF jsou pro protosse v early a mid životně důležité, bez nich nemá proti terranské MMM žádnou šanci, tedy se nediv že dostáváš na kokos. Často se mi stává, že o výhře či prohře rozhoduje dobře hozený FF na rampu. Ono když čekáš až ti vyleze první colos a pod rampou máš haldu mariny s maraudery tak se pak nediv, tě přejedou jak nic. Po colosovy ty přejedeš je. :)
4)V early je pro tosse většinou zásadně důležité kombo všech tří jednotek.
zealot silný,pomalý
stalker slabý rychlý,range
sentry FF
Tohle se vzájemně doplňuje, jediná alternativa je hafo zealotů plus FF za armádu.

Je jasné že nechápeš ani za mák hru za protosse. Nedivím se že prohráváš. Tvé příspěvky jsou naprosto amatérské a divím se jen tomu, že nejsi v bronzu. Asi umíš klikat 4gate. :)


+1 pekne receno salty :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:02:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Necromancer píše:
Stalker v PvZ? o Hydrách jsi neslyšel? :D
já od té doby co hraji za Zerga, tak rychlý Hydralisk je proti Tossovi jak kladivo na čarodějnice


takze hydra je podle tebe counter na stalkera?

hydralisk - 100 min, 50 gas, speed 2.25, armor 0, range 5, hp 80, dps 14.46

stalker - 125 min, 50 gas, 2.95, armor 1, range 6, hp 80 + 80, dps 6.94, blink

to mi moc jako efektivni counter neprijde,
navic kdyz P postavi dva kolose nebo 3 sentry s FF, tak se muzes se jit s hydrama bodnout uplne :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:37:35 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
saltazar: Nechtěl jsem sem už psát, ale ty mi nedáš, jsi pěkný trouba a netrefil ses prakticky v ničem.

4 Gate neklikam, vůbec ho nejedu, vlastně jsem ho nehrál nikdy a ve vyšší lize nejsem pouze proto, že se snažim jet jiné buildy než 4Gate, nebo mass stalker+colossus ;-)

Já jsem byl v Platině, když jsem jel pořád dokola Void Rush ale to mě pak přestalo bavit, zkrátka jsem vždy potom zkoušel nějaký FE build, nebo zealoty + air .. prostě něco "trochu jinýho" než jen stalkery stalkery stalkery a FFFFFFF, bohužel nic z toho "dalšího" účinně nefunguje a proto mě to za tosse přestalo bavit, proto že má jen málo reálně použitelných strategií.

A tim končím, nebaví mě tady číst nadávky od nějakýho chudáka co ani neumí psát slušně a s úctou.

PS: Já tu píšu jen svoje dojmy .. prostě to na čem toss závisí je zrovna to co mě za něj vůbec nebaví hrát (4G, Stalkeři, FF) takže proto jdu hrát za Terrana, baví mě to mnohem víc, protože si můžu konečně vybrat co pojedu a ne se jen přizpůsobovat :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:38:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
satik: DPS 14 ku 7, to ti nepřijde jako "counter" ? :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:41:07 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
pres A mozna s blink micrem ani prd

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:43:16 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
Stealman píše:
saltazar: Nechtěl jsem sem už psát, ale ty mi nedáš, jsi pěkný trouba a netrefil ses prakticky v ničem.

4 Gate neklikam, vůbec ho nejedu, vlastně jsem ho nehrál nikdy a ve vyšší lize nejsem pouze proto, že se snažim jet jiné buildy než 4Gate, nebo mass stalker+colossus ;-)

Já jsem byl v Platině, když jsem jel pořád dokola Void Rush ale to mě pak přestalo bavit, zkrátka jsem vždy potom zkoušel nějaký FE build, nebo zealoty + air .. prostě něco "trochu jinýho" než jen stalkery stalkery stalkery a FFFFFFF, bohužel nic z toho "dalšího" účinně nefunguje a proto mě to za tosse přestalo bavit, proto že má jen málo reálně použitelných strategií.

A tim končím, nebaví mě tady číst nadávky od nějakýho chudáka co ani neumí psát slušně a s úctou.

PS: Já tu píšu jen svoje dojmy .. prostě to na čem toss závisí je zrovna to co mě za něj vůbec nebaví hrát (4G, Stalkeři, FF) takže proto jdu hrát za Terrana, baví mě to mnohem víc, protože si můžu konečně vybrat co pojedu a ne se jen přizpůsobovat :)


funguje mnoho openingu a pokud trenujes fast expu tak musis vedet follow up tam neni prostor si rict tedko se mi nechce udelat tohle tak budu delat tohle a pak reknu terran imba v podstate chces aby se hra prizpusobila tvymu stylu ale v tom te zklamu ani za terrana si nemuzes delat co chces a kdy chces ale sam na to prijdes

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 14:55:21 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Zenedar: Tak mi poraď jak s tou FE ?

V PvP - 95% soupeřů proti mě jede 4GW, udělam FE, postavim tam tak 2 cannony (někdy 3 jak kdy) a snažim se kromě produke prob dělat zealoty / stalkery (na sentry při FE není moc gas, max mam 1). Soupeř vždy napochoduje s cca 10 - 14 stalkery, nebo s 6-8 doprovázenými 2 immortaly a několika zealoty a prostě to neubránim, nejde to. Pokud přijde včas tak nestihnu mít takovou armádu jako on a prostě mě přejede.

V PvT - Soupeř obvykle chodí ve chvíli kdy má MM kolem 10 / 10 a k tomu 2 medivacy, a je to ta samá pohádka, FE se teprve zabíhá a tudíž collos ještě není, je max immortal a toho snipnou snadno. GW armáda není tak silná aby odolala útoku. A nějaké voidy nebo tak něco to se v tu chvíli ještě nechytá protože je jich málo. Pokud bych se opevnil více cannony, tak mi udělá drop za mineral linu.

V PvZ - Tady je to klasika ať jedu FE nebo nejedu .. napochodjuje 20 roachů neskutečně rychle ..když nejedu FE tak se obvykle ubráním, pokud jedu FE tak opět, prostě nemam drtivou sílu na to abych jim odolal .. pokud je tam víc stalkerů tak doběhnou speedlingové jako support pro roache.

Takto to obvykle bývá při mých FE pokusech no :)

Z druhé strany,

Pokud jede FE zerg, tak díky tomu, že crawlery mohou chodit, díky rychlejší produkci dron a hlavně díky roachům kteří counterují jak loty tak stalkery (stalkery counterují v obraně, kdy jejich nižší dostřel tak nevadí) se ubránit dovede. Neřikam že vždy, ale s vyšší pravděpodobností než mam já.

Pokud jede FE terran, tak si před ní šoupne 3 bunkry (které v případě nepotřeby může salvagenout takže přijde o minimum minerálů) a do bunkrů dá marinu, venku maraudery a opět je jeho ztráta kterou má díky druhému CC vynahrazena efektivností mariny v bunkrech, případně fortressky, kterou early push zdecimovaný bojem zničit nedovede. Pokud mu dam trochu víc času aby udělal siege, tak je jakýkoliv pozemní útok odsouzen k zániku. Obvykle terrani staví více bunkrů a po zničení jednoho přelezou do dalšího, tyto bunkry zároveň slouží jako zátaras a snižují efektivitu zealotů.

Tak mi klidně poraďte jak to FE hrát, jak se ubránit MM pushi když mam FE .. když je tak těžký se mu ubránit i one base, jsem jedno ucho dík.

Možná ty FFka no .. nevim, mockrát jsem je ještě nepoužil, když už tak spíš GS


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Konec Tosse + replay
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 15:13:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
sem v goldu a takový situace se mi ubec nestavaj . skus byt trochu agresivni , kdyz jedu treba 2rax fe , 1rax fe tak proste zkousim na soupere tlacit. a proti tossovy to vcelku vychází , takže mám dřív.

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz