StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 6:17:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 05. říj 2011 20:11:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 27. úno 2010 22:19:05
Příspěvky: 2
Ahojte, mam za sebou prvych 5 kvalifikacnych zapasov a hra ma zaradila do gold ligy, lenze mne sa zda, ze to je vela (sam by som sa zaradil tak do bronzu).

Ak by tu bol niekto ochotny a pozrel moj replay (prilozeny nizzsie), a povedal mi, co robit inak, atd.. (proste kritiku, pripadne dake rady) bol by som mu vdacny.

Hram len protossa.

Dakujem.


Přílohy:
Poznámka: replay
Searing_Crater.rar [45.43 KiB]
549 krát

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2011 0:01:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. zář 2011 17:33:29
Příspěvky: 15
Asi to najhlavnejšie viac si dávaj pozor na makro. Neprestávaj robiť proby, po 25 minútach si ich mal 35 a to je málo, z toho polovicu si po vyčerpaní minerálov nechal len tak postávať. Častejšie kotroluj či ešte nevypršal cooldown na warpgateoch, musíš neustále trénovať jednotky, aby ti nevyleteli minerály do 2 tisíc. Druhý nexus ani robo bay si si vôbec nedal na hotkey. Snaž sa používať chronoboost a keď máš takú výhodu, zobrať tretiu základňu. To asi zatiaľ stačí, inak to na začiatok nebolo zlé..
A sluší sa súperovi popriať nejaký ten gl hf ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2011 10:00:40 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Musis si casem vsugerovat urcity postupy, ktery delas automaticky. Treba prave ty proby, ktery by meli se stavet defacto non-stop az do doby kdy mas plne 3 zakladny kolem 60 probe

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 0:12:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 31. kvě 2011 19:44:47
Příspěvky: 2
Dobry vecer, Chcel by som Vas poziadat o skomentovanie tohto replaya kedze ja si ho zanalyzovat nejak neviem zdalo sa mi ze som hral dobre no nechapem to mozno to ze vyscoutoval tu expu.... Ak by niekto mal ca budem vdacny za rady a kritiku


Přílohy:
Metalopolis (9).rar [35.34 KiB]
518 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 1:26:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
jeho scout tvé expy nebyl důležitý. Jen to Terrana donutilo naběhnout na tebe.

Tvé chyby :
- probe co ti na začátku scoutovala, ti celou hru stála v rohu u oponenta. Jeden proxy pylon po WG by stačil.
- první immortal ti zemřel zcela zbytečně. Kdybys jej nechal na rampě, mohl zeshora odstřelovat maraudery.
- měl jsi robo a boostoval jen immortaly. Dost mi chyběl Observer - zjistit, co jede za tech, jestli nemá další expanzi, popř. dozvědět se včas, jak se kolem tebe rozmísťuje. Všechny jeho vlny byly úspěšné díky tvému špatnému mapcontrolu. Obsadit Zealotem X-Tower by také neuškodilo.
- celkově jsi měl málo jednotek. Věděl jsi, že harasuje bio. Mohl jsi rozjet HT, nebo range Colosse. Tebou užité sentry jsi vůbec nepoužil. Dle mého vyhozený plyn.
- zapomněl jsi umístit nějaký scout (pylon, nebo zealota, či probe) do kouřové clony v rohu. Kdyby dropnul Maraudery k tvému CC a trochu ti poté poničil těžbu, skončil by jsi.
- chyběly mi upgrady. Už jen tou slabou army a harasem Immortalů bych čekal aspoň +1 do štítu.


-----
začátek jsi měl výborný. Rychlá expa, odražení prvního útoku, ale pak ti prostě ten Observer scházel. Bohatě by stačil i drop s Warp Prism a warp do báze. Terran měl málo Mariňáků, celkově jeho anti air za moc nestál. 2x Void ray a útok na supply, nebo na armádu Marauderů a tanky by jej zbrzdil.
Celkově mi za celou hru chybělo, že jsi ani jednou nezaútočil. Pořád ses držel v bázi a čekal na něj ...

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 8:48:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Zdravim lidi,

potřeboval bych trochu poradit, případně možná potrénovat(pokud by to šlo). Hraju za tossa většinou 2vs2(bronz), ale snažím se teď naučit 1vs1, stále se držím na +- 50 místě v bronzové lize. Snažím se jet toss rush. Stavím vždy 2 max 3 GW a rovnou stavim zealoty, takže kolem té 4-5minuty jich mám 5-6. Pak postupně přecházím na stalery a když mám cca 10 zealotů tak se snažím útočit. Občas to vyjde občas ne. Proti tossům či zergům mi to vychází často. Ale proti Terranovi se absolutně nechytám(teda pokud to není úplná lama), když se snažím vyzkoumat zealotův náběh tak protivník má v té době mariňáků tolik že s těma zealota + stalkeři vzadu občas jsou i setry nechytám, snařím se využít FF na rozdělení jeho armády, ale jak má za zadkem medivac+stimpak tak většinou projedu. Případně pokud se přejde do delší hry(teď nevím zda to je late game, nebo middle). Jednoduše pokud mi nevyjde zealot rush, tak nevím na co přejít a většinou tady ztroskotám. Zkoušel jsem HT s bouřema, sice tím přejedu dost pánáčků, ale pak dostanu čočku že přiletí buď vikingama nebo battlecruiserama. Collose nestíhám vyrábět, možná jsem pomalej, nebo nevím jak rozdělit ekonomiku tak, aby stíhal vyrábět pokročilé jednotky.

Začátek většinou zkouším 9 probou stavím pylon, po dostavení stavím GW a zároveň produkuju proby jak to jde, po dostavení GW stavím zealota a jak jsou min.stavím další GW, pak asimilátor a hned jak jsou min. stacím CC, pak už jen stavím zealoty ze 2 GW a jak se vyzkoumá warp na gateway, tak používám ch.boost na gw abych stíhal rychleji portovat, minerály které přebejvají vrážím hned do vylepšení zbraní zealotů. Mno pokud vyjde pak rush, tak produkuju zealoty jak to jde, když to projedu, tak nevím na co přejít. Collos mi přijde proti mariňákům dost slabej, jelikož když ho psotavím tak mi ho většinou sestřelej.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 9:49:22 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
Ghostik píše:
Zdravim lidi,

potřeboval bych trochu poradit, případně možná potrénovat(pokud by to šlo). Hraju za tossa většinou 2vs2(bronz), ale snažím se teď naučit 1vs1, stále se držím na +- 50 místě v bronzové lize. Snažím se jet toss rush. Stavím vždy 2 max 3 GW a rovnou stavim zealoty, takže kolem té 4-5minuty jich mám 5-6. Pak postupně přecházím na stalery a když mám cca 10 zealotů tak se snažím útočit. Občas to vyjde občas ne. Proti tossům či zergům mi to vychází často. Ale proti Terranovi se absolutně nechytám(teda pokud to není úplná lama), když se snažím vyzkoumat zealotův náběh tak protivník má v té době mariňáků tolik že s těma zealota + stalkeři vzadu občas jsou i setry nechytám, snařím se využít FF na rozdělení jeho armády, ale jak má za zadkem medivac+stimpak tak většinou projedu. Případně pokud se přejde do delší hry(teď nevím zda to je late game, nebo middle). Jednoduše pokud mi nevyjde zealot rush, tak nevím na co přejít a většinou tady ztroskotám. Zkoušel jsem HT s bouřema, sice tím přejedu dost pánáčků, ale pak dostanu čočku že přiletí buď vikingama nebo battlecruiserama. Collose nestíhám vyrábět, možná jsem pomalej, nebo nevím jak rozdělit ekonomiku tak, aby stíhal vyrábět pokročilé jednotky.

Začátek většinou zkouším 9 probou stavím pylon, po dostavení stavím GW a zároveň produkuju proby jak to jde, po dostavení GW stavím zealota a jak jsou min.stavím další GW, pak asimilátor a hned jak jsou min. stacím CC, pak už jen stavím zealoty ze 2 GW a jak se vyzkoumá warp na gateway, tak používám ch.boost na gw abych stíhal rychleji portovat, minerály které přebejvají vrážím hned do vylepšení zbraní zealotů. Mno pokud vyjde pak rush, tak produkuju zealoty jak to jde, když to projedu, tak nevím na co přejít. Collos mi přijde proti mariňákům dost slabej, jelikož když ho psotavím tak mi ho většinou sestřelej.


Mam pre teba len jednu radu a to nehraj rushe, tak sa nic nenaucis a ani to nefunguje, kedze to co hras je uplne zle. Na teamliquid si najdi zakladne BO za tossa a to hraj.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 10:07:53 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
OK, juknu tak dík. A popřípadě co bys mi poradil za strategii?:)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 10:30:09 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
Asi 2 base play, viac by si uz asi tazko umacroval ak nemas z RTS skusenosti a je dobre zacat z "macro" hrami hned od zaciatku.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 14:18:41 
Offline
 Profil

Registrován: pát 04. led 2013 22:09:03
Příspěvky: 16
Jestli se chceš trošku naučit hrát a dostat se do Silveru / Goldu. Zapomeň na Zealot Rush, to je styl hry kde je to bud to dáš a nebo GG. Nic nového se nenaučíš atd. Jedinou výhodu to má, že je to rychlé a máš hru odehranou do deseti min.

Mrkni na toto forum: http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=251528
Jsou tam popsané doporučené buildy dle protivníka. Včetně přesného BO. V bronzu nemusíš nějake extrémě scoutovat, když se naučíš hrát dobře BO včas expandovat, měl by jsi mít vždy oproti bronzu / silveru výhodu, postupem do vyžších lig, se budou soupeři zlepšovat a bez scoutu už to nebude možné. Tak je fajn, alespoň na začátku posílat probu třeba po gateway, či dle BO a pokusit se alespoň zjistit Cheeze, tj. jestli soupeř nejede náhodou Cannon Rush, či Zealot rush, či u zerga nějakej brzkej pool (6 pool či něco lehce pomalejšího) a na základě tohoto zjištění zareagovat.

Jinak mě osobně hodně pomohli videa od applola, jestli umíš anglicky doporučuji zkouknout: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... _R940oevX9


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz