StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 19. dub 2024 17:45:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 17:51:03 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Asi nejlepší je naučit se jeden BO proti každé rase, zjistit jaké má slabiny a z něj přejít na macro hru. Slabiny se naučit scoutovat a je to vyřešené. Člověk je za chvilku v platině ani neví jak.

Osobně bych doporučil robo buildy, protože observer a méně klikání ;)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 7:56:53 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Mno juknul jsem na některé BO, BO cannon rush, ten jsem již několikrát využil. Ale o těch dalších jako DT rush nějak nestíhám, dle návodu mám útočit s nima v čase 6:50 a stále to nestíhám, v tomto čase se mi sotva dostavuje dark shrine a to nemluvím o tom že technicky nemám nic kromě zealotů( na obranu).
A ještě jsem zkoušel BO s collosem, tak nějak se nechytám na čas, vždy mám skluz v pár minutách.

Juknu na ty videa co jste mi poslali a ještě zkusím pročítat tuto stránku [http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=251528]

dík ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 8:16:44 
Offline
 Profil

Registrován: pát 04. led 2013 22:09:03
Příspěvky: 16
Ghostik píše:
Mno juknul jsem na některé BO, BO cannon rush, ten jsem již několikrát využil. Ale o těch dalších jako DT rush nějak nestíhám, dle návodu mám útočit s nima v čase 6:50 a stále to nestíhám, v tomto čase se mi sotva dostavuje dark shrine a to nemluvím o tom že technicky nemám nic kromě zealotů( na obranu).


To že nestíháš je normální, časy jsou psané top hráčů a bude ti ještě x her trvat než se jim drobet přiblížíš, nicméně BO cannon rush či DT Rush jsou opět buildy které ti moc nedají. Jsou to prostě opět BO, které spoléhají na jednu jedinou věc, která když nevyjde, většinou prohraješ. Cannon rush je asi největší sr.... co může kdo jet. Ale asi je to věc názoru... Osobně bych ti spíše radil jet nějakej build s min. jednou expou a naučit se Macro hru. Jak již bylo zmíněno proti každé rase jeden BO. Právě doporučené buildy jsou v tom článku jak jsem posílal včera. Když zkoukneš videa co jsem posílal budeš chytřejší. Je jasné, že nebudeš ze začátku stíhat a určitě ve stejnou dobu budeš mít army daleko menší, ale postupem času se budeš zlepšovat, stíhat více věcí atd. Chce to jen trpělivost a čas. Sledovat replaye prohraných her a uvědomit si kde jsi udělal chybu, co udělat lépe atd.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 8:27:03 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Dobře, jak budu doma juknu na videa a půjdu cvičit :)

Děkuju moc ;-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 11:12:58 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
kazdy build kde je slovo rush preskakuj, a zameraj sa na tie ostatne. Popripade poziadaj tu niekoho nech ti daky BO do expy na kazdy matchup napise.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 11:55:58 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Mno jedna vec by mě zajímala, jak se bránit útoku mariňáků + marauderů + medivac(kombinace).
Zkoušel jsem to přes BO s collosem a nějak to nestíhám. Vždy jak marňáci dorazí přijdu o něj:(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 15:05:14 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
pridaj sem replay ak si ochotny prijat tvrdu kritiku co vsetko si zle spravil, ale tak ti asi najlepsie niekto poradi co si spravil zle a preco si prehral


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 18:57:32 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Mno kritiku prijimam, tady posílám dnešní match:)


Přílohy:
Newkirk District (3).rar [40.31 KiB]
407 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: pát 15. úno 2013 16:27:37 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
slo to sosnout? :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada zaciatocnikovi
PříspěvekNapsal: ned 17. úno 2013 16:04:44 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Tak celkem stručně...


Od 18 proby si asi 4 minuty žádný další nedělal a okolo 10 minuty jsi jich měl ani ne 30. Naprostym základem starcraftu je aby jsi soustavně dělal workery dokud jich nebudeš mít aspon 60-70.

Naprosto náhodně si místo tvorby workerů, armády nebo expanzí rozhazoval budovy po základně. Zbytečně dělal forge brzo a stavěl kanony.

Radši nepoužívej forcefieldy když nevíš jak je používat...to máš už lepší hodit tam guardian shield než zablokovat zealotum cestu a pro jistotu tam ještě hodit další aby byla zablokovaná dýl.

Víc ti řikat ani nebudu páč všecko ostatní je zbytečný. (akorát když pujdeš do base tradu tak hlavní je nedovolit nepřátelskejm workerum utéct... stačil ti jeden forcefield na rampu a byl by bez nich)

------------

Dej si 3 základní úkoly

1. Soustavně dělat proby a chronoboostovat je dokud nebudeš mít 60-70.

2. Utrácet suroviny aby ses nedostával přes 200-300min (prozatim). Pokud ti začnou nabíhat a budeš všude vyrábět, tak postav další produkční budovy nebo upgrady a nebo expanduj.

3. Pravidelně každejch 6-8 minut expandovat.

Pokud tohle zvládneš tak na svý úrovni nemusíš vůbec řešit jak se bránit marine+marauder+medevac, protože budeš mít o tolik lepší ekonomiku a větší armádu, že bude jedno jaký budeš mít jednotky.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz