StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 12:12:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 19:11:09 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
PvP je tak naprosto nudnej a jednotvárnej match že dělam vždy pokaždé zealot rush. 2GW, 2chronoloty a po nich hned další dva a třetí GW. Cca 75% winrate, prohraju to jedině pokud soiupeř udělá do obrany nějakej cannon a nebo pokud je tak dobrej v mikru že dokáže i přes tlak lotů namasit víc než 6 stalkerů. Je to trapná taktika, ale PvP je celý trapný takže to hraju buď a nebo. Tak či onak je to alespoň docela rychlý :))


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 20:46:13 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Nějak moc nechápu. Ale jestli pvp hraješ takto tak to není tím že by bylo trapné samo o sobě, ale že hraješ s trapnými soupeři na které toto stačí. I pod průměrného hráče by si tímhle nedal. Co se týče carrierů ve standartních 1v1 hrách ho nelze hrát, protože je moc nákladný. V pvp se standartně hraje gate units + colos, občas to na mě zkouší i s void rays + gate unist ale nikdy jsem to neviděl jako úspěšné.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 21:23:20 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
saltazar: Ale dal .. platina jistě nejsou už "podprůměrní" hráči a platí to na 3 / 4 cca. Je to snadný první dva loti dojdou v době kdy on má max 1 a nebo 1 sentry to mě ale s FF neudrží. Většina Protosů jede rychle stalkery takže nemají tolik GW ani lotů, stalkeři sice můžou kitovat loty ale nikdo z lidí co jsem se setkal nedokážou kitovat více najednou. Takže jim dam jednoho dva loty jako pokrm a zbytkem rubu proby a posílam další a další loty ..pár pošlu na pylony, pár na proby a zbytkem honim stalkery. Věř že to funguje a víc než dobře i na dobrý hráče. Ono to, že je něco trapná a noobovská a nekorektní a všemi profíky odmítaná taktika ještě neznamená že nefunguje. Nejsem na to pyšnej a vim že to neni nic super, ale PvP mě prostě nebaví tak takhle je to rychlý a často vítězný a ještě si na tom potrénuju mikro s malým počtem jednotek. Ano na grandmastery to už asi platit nebude, ale na "spodních" 70% lídí jo a to mi stačí :)Jak řikam, vim že to neni nic cool ale od tý doby cotohle dělam mi matchup PvP nevadí.. dřív to byla vdycky otrava a nuda.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 21:41:01 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
No tam je problém, že standratní protivníci scoutují a když vidí 2gate tak se na něj připraví, po scoutu jsou schopni stále schopni udělat counter, protože oni mají ještě plus time co ty k nim jdeš. :) To co hraješ je opravdu pro nooby a divím se že ti to funguje. Doporučuji hrát spíše standart 2gate opening, nezbrzdí tě to tolik a je to účinné i proti masterům, tedy vyrovnané protože nic rychlejšího není. :D
9pylon
14gate
15gate
17pylon
18gas
21cc
24pylon
Chrono probs po 16 probů. Po dokončení gate pokaždé zealot, v té první stavíš dva. Po dokončení cc 2 chrono stalkery, mezitím jdeš se zealoty už k soupeři.

Counteruje to 4gate, nejde o to soupeře zabít ale bojovat a při tom poslat jednoho lota k probům, či více, záleží co má. Prostě získat ekonomickou výhodu. Po stalkerech stavíš forge a cannon plus další proby, units a sentry, warp gate, gas, a prostě všechno pro přechod na colose.

jediné co je tam rizikové jak jsem teď zjistil je to, že soupeř dostane ven více stalkerů než k němu dojdeš, konkrétně 3 a bude tě kitovat, ale to je vážně micro na vážně hardcore úrovni a jestli jsi platina nemusíš se bát. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 21:52:25 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Joo tak mohl bych zkusit zase změnu, mě je jasný že s tim svym si nevystačim napořád, ale mrzí mě že v PvP prostě téměř neni možný jet jinej tech než colose. Cokoliv jinýho jsem zkošuel tak většinou loss.. vyhrát s nějakýma VR nebo DT a tak podobně to šlo tak možná v silver, dál už ne :-/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 22:05:25 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Dá se toho využít. Já si PvP strategii upravil podle svého a docela mi to vychází. Nejdříve jdu ten 2gate a co jsem psal. Soupeř když to dobře odrazí většinou přejde do 4gatu ale tím ho držíš pod rampou. Tech na kolose má mezeru než ti dojde robotics bay, díky tomu že máš canon nepotřebuješ nutně detekci a můžeš postavit v té mezeře warp prismu. Vsadíš do ní 4 loty a vysadíš u protivníka do prob. V platině typuju že ti to bude brutálně vycházet. Prostě jich několik zabiješ a než on dotáhne dost jednotek buď něco stáhneš zpět nebo to obětuješ, záleží na situaci. Mezitím doděláš tak jednoho až 2 colose, nějaké gate units a jdeš na push, ale opět záleží vše na soupeřovi, co má. Navíc do toho musíš začít stavět expu, nejlépe po tom co máš prvního colose a děláš zároveň drop. Máš pravdu že PvP je většinou dost podobné a proto je tahle strategie poměrně účinná. Funguje poměrně i v dia, v masteru jak kdy, setkal jsem se i s hráči co si mě celou dobu vodili za nos, ale hold vždycky není těžké narazit na lepšího. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 0:12:15 
Offline
 Profil

Registrován: sob 15. kvě 2010 20:27:49
Příspěvky: 39
Pokud je v platine vubec nakej podprumernej hrac tak brzo dostane promote... to zaprvy takze jakejkoli build co by nevychazel v GM/high masteru nema vubec smysl hrat. Tim padem 2gate zealot se da jakz takz uhrat jen na kratky mape kdyz oponent nescoutuje tim zpusobem cca co psal saltazar a nebo prez proxy. Nebo se na close pozicich k tomu 2g daj pridat este proxy kanony coz je build kterym sem sundal nekolik high masteru a malem dal manu. Ten saltazaruv build ale rozhodne 4gate necounteruje jen to pak hru rozvine uplne jinak ale delayed 4g muze klidne prijit. A btw pvp je jeden z nejslozitejsich a nejlepsich matchupu na high level kde zalezi na nejmensich malickostech.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 8:32:07 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Ten BO se zealoty a cannony, víš jestli je někde rozepsaný? Kdysi jsem něco takového zkoušel v PvZ, napadlo mě že kombinace by mohla mít výsledky, ale moc mi to nešlo, bylo to navíc z mé hlavy tak jsem tam měl chyby.

Co se týče toho 2gatu co jsem psal, stále se dost často setkávám s tím že soupeři jedou tvrdošijně dál 4gate a ignorují hrozbu 2gate pushe, tedy jim zničím dost prob a i když s ním následně přijdou, tak přes cannony a sentry se nedostanou, tedy s touhle strategií ti nehrozí zabití 4gatem když ho sám nejedeš. Pokud soupeř zareaguje nebo hrál taky 2gate tak to častokrát dopadne remízou v early game bez výhody na obou stranách, popravdě na ladderu se s tím člověk moc nesetkává, vtšinou všichni tlačí 4gate

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 9:50:14 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
wochtulka popisuje PvP kde jezdi v 99% 4 gate... jaka to ironie :D

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvP - Carrier?!
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2011 11:44:01 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
wochtulka popisuje PvP kde jezdi v 99% 4 gate... jaka to ironie :D


+1 Hrál jsem s ním několikrát a jel ho pokaždý. :D Každopádně tenhle BO není aklaine v těch tvých souhrnech, mohl by si ho tam dopsat pokud ho znáš?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz