StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 8:54:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 10:44:22 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Ja absolutne suhlasim s deaconom a mam s tym aj lepsie skusenosti... Aj ked pravdou je ze moje skusenosti su hlavne z teamoviek... najprv som sa naucil nejake openingy co bolo fajn, chvilu to aj fungovalo, neskor stracali na ucinnosti, lebo superi to uz vedeli naucene countrovat (bronz -striebro/zlato), tak som naucil aj ine, zlozitejsie openingy... tie tiez vcelku fungovali ale casto sa stalo ze som prehral so sekundicku na nejaky zakladny push (moja chyba, neskoro som si vsimol nepriatela v pohybe). a Potom som sa na to vysral a hral som to co sa mi chcelo s tym ze som vyuzil to co som sa naucil a som variabilnejsi (aspon v openingoch). Akonahle som sa prestal sustredit na presny BO bola ta hra zaujimavejsia a aj som sa vyskriabal z bronz/striebro do diamantu/platiny (v teamovkach 1v1 prakticky nehram akurat som odohral par hier po zaciatku 2. sezony).

Vyznam naucenych BO je prave v tom ze si uvedomujes suvislosti... tu na fore je podla mojho nazoru len velmi malo hracov ktory by sa mali a mohli zaujimat o sekundy (za prve kvoli mapam a za druhe v 99.9% pripadoch neni problem v konretnej sekunde ale v zlom rozhodnuti ktore danemu casu predchadzalo). predsa len casto mas tie timing windows, do ktorych by si mal zmestit pri utokoch ovela dlhsie casove useky ako to ze ci postavis prvy barack o 5 sekund neskor nez by si idealne mohol.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 10:59:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 15. úno 2011 18:59:53
Příspěvky: 27
Viděl jsem ten replay a musím říct zapomeň co ti říkaly kromě Deacona má pravdu. Učit se nazpamět buildy ti nepomůže pokud nemáš dobré macro a micro.
Soustřeď se na macro, macro, macro a macro. Dost často zapomínáš stavět proby to nedělej, lepší prohrát, protože máš moc probe, něž prohrát, protože jich máš málo. Taky k čemu je ti 400 plynu co se ti vznáší celou hru? Nanic. Později postavíš sentry, ale kdybych si měl tipnout bylo to proto žes viděl že máš spoustu plynu a málo minerálů. Další věc když už jedeš expanzi tak v expanzi nezapomeň postavit pylon. Hlavně měl jsi observera u jeho báze tam je na nic, nech ho v bázi ať vidíš co staví nebo ho zavěs na jeho armádu ať vidíš kdy na tebe vyráží. Takhle jeho armáda proběhla pod obsem a mám pocit že jsi to ani neviděl.
To je asi všechno prostě stavět proby, utrácet suroviny a to stačí na cestu do goldu.:-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 11:12:43 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Neithan píše:
Viděl jsem ten replay a musím říct zapomeň co ti říkaly kromě Deacona má pravdu. Učit se nazpamět buildy ti nepomůže pokud nemáš dobré macro a micro.
Soustřeď se na macro, macro, macro a macro. Dost často zapomínáš stavět proby to nedělej, lepší prohrát, protože máš moc probe, něž prohrát, protože jich máš málo. Taky k čemu je ti 400 plynu co se ti vznáší celou hru? Nanic. Později postavíš sentry, ale kdybych si měl tipnout bylo to proto žes viděl že máš spoustu plynu a málo minerálů. Další věc když už jedeš expanzi tak v expanzi nezapomeň postavit pylon. Hlavně měl jsi observera u jeho báze tam je na nic, nech ho v bázi ať vidíš co staví nebo ho zavěs na jeho armádu ať vidíš kdy na tebe vyráží. Takhle jeho armáda proběhla pod obsem a mám pocit že jsi to ani neviděl.
To je asi všechno prostě stavět proby, utrácet suroviny a to stačí na cestu do goldu.:-)


Souhlas, jen doplním že to s obsem fakt jen pro nízké ligy, ve vyšších je to hovadina, lépe řečeno sebevražda pro obse. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 11:19:50 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
saltazar píše:

Souhlas, jen doplním že to s obsem fakt jen pro nízké ligy, ve vyšších je to hovadina, lépe řečeno sebevražda pro obse. :D



No ak ten obs vyscoutuje celu base a army tak to myslim je uplne v pohode aj vo vyssich ligach, sak na to mas to macro aby si nebol celu hru zavisli na jednom obsovi, stretol som kopec tossov, ktory si po strate prveho obsa dalsieho uz nespravili (a preto im collosov vymlatili bashie) :D, a tiez je dobra vec pozerat sa na minimapu, ovela lepsie nez "micro" s obsom, aspon na zaciatku

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 11:32:15 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
saltazar píše:
Neithan píše:
Viděl jsem ten replay a musím říct zapomeň co ti říkaly kromě Deacona má pravdu. Učit se nazpamět buildy ti nepomůže pokud nemáš dobré macro a micro.
Soustřeď se na macro, macro, macro a macro. Dost často zapomínáš stavět proby to nedělej, lepší prohrát, protože máš moc probe, něž prohrát, protože jich máš málo. Taky k čemu je ti 400 plynu co se ti vznáší celou hru? Nanic. Později postavíš sentry, ale kdybych si měl tipnout bylo to proto žes viděl že máš spoustu plynu a málo minerálů. Další věc když už jedeš expanzi tak v expanzi nezapomeň postavit pylon. Hlavně měl jsi observera u jeho báze tam je na nic, nech ho v bázi ať vidíš co staví nebo ho zavěs na jeho armádu ať vidíš kdy na tebe vyráží. Takhle jeho armáda proběhla pod obsem a mám pocit že jsi to ani neviděl.
To je asi všechno prostě stavět proby, utrácet suroviny a to stačí na cestu do goldu.:-)


Souhlas, jen doplním že to s obsem fakt jen pro nízké ligy, ve vyšších je to hovadina, lépe řečeno sebevražda pro obse. :D



s tim bych zase ja nesouhlasil ja :D..... ucit se macro a micro kdyz ani pomalu nevis jak sc hrat? nejvetsi kravina ;)
kdyz ucis cloveka hrat,, tak ho nejprve ucis zaklady.. build.. co na co jezdit.. nejakym micrem ho totalne nezatezujes, a ani nesmis, protoze z toho bude mit hlavu jak balon,,,,
a jak tu nekdo uvadel robotickej build.... tak to ale proste v strategiich chodi, kdyz chces hrat na urovni.. prvnich 5...6 minut mas proste danych,,, popripade reagujes na to co ti odhalila scoutovaci proba.. ale to ti stejne navazuje na dalsich x buildy ktere musis znat jak abecedu....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 11:45:02 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
saltazar píše:
Neithan píše:
Viděl jsem ten replay a musím říct zapomeň co ti říkaly kromě Deacona má pravdu. Učit se nazpamět buildy ti nepomůže pokud nemáš dobré macro a micro.
Soustřeď se na macro, macro, macro a macro. Dost často zapomínáš stavět proby to nedělej, lepší prohrát, protože máš moc probe, něž prohrát, protože jich máš málo. Taky k čemu je ti 400 plynu co se ti vznáší celou hru? Nanic. Později postavíš sentry, ale kdybych si měl tipnout bylo to proto žes viděl že máš spoustu plynu a málo minerálů. Další věc když už jedeš expanzi tak v expanzi nezapomeň postavit pylon. Hlavně měl jsi observera u jeho báze tam je na nic, nech ho v bázi ať vidíš co staví nebo ho zavěs na jeho armádu ať vidíš kdy na tebe vyráží. Takhle jeho armáda proběhla pod obsem a mám pocit že jsi to ani neviděl.
To je asi všechno prostě stavět proby, utrácet suroviny a to stačí na cestu do goldu.:-)


Souhlas, jen doplním že to s obsem fakt jen pro nízké ligy, ve vyšších je to hovadina, lépe řečeno sebevražda pro obse. :D



s tim bych zase ja nesouhlasil ja :D..... ucit se macro a micro kdyz ani pomalu nevis jak sc hrat? nejvetsi kravina ;)
kdyz ucis cloveka hrat,, tak ho nejprve ucis zaklady.. build.. co na co jezdit.. nejakym micrem ho totalne nezatezujes, a ani nesmis, protoze z toho bude mit hlavu jak balon,,,,
a jak tu nekdo uvadel robotickej build.... tak to ale proste v strategiich chodi, kdyz chces hrat na urovni.. prvnich 5...6 minut mas proste danych,,, popripade reagujes na to co ti odhalila scoutovaci proba.. ale to ti stejne navazuje na dalsich x buildy ktere musis znat jak abecedu....


Já už fakt nevím, tyhle hádky půjdou do nekonečna. :D Ok, já se bez znalosti hraní strategií po netu dostal bez všeho co jste tu napsali sám až do goldu. Prostě jsem hrál a trvalo mi to pár měsíců. V goldu jsem začal študovat ty vaše BO, navedl mě na to Nukestrike když mě 2x za sebou rozmašíroval v nějakém turnaji :D pouze 2 marináky a marauderem :D, půl roku po vydání jsem se vytáhl do démandu a teprve tam jsem začal študýrovat ty vaše replaye. Takže ok, serte na všechno co vám tu kecají a prostě hrajte a hrajte a myslete u toho.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 11:59:37 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
tak.. " dostal sem se az do goldu " kdyz mi kamos dal acc at se mu dostanu aspon do platiny.. ze uz ho gold nebavi.. a porazel sem 50% lidi prvnim zealotem a druhych 50% lidi kdyz dosel 1. stalker... neni moc na urovni nemyslis? :))

at si hraje kazdej jak chce... mluvim ze zkusenosti.. ty ses svym stylem hry dostal za rok do platiny.. mam kamose co sc v zivote nehral a za 2 mesice je v master :) protoze poslouchal me rady... zezaatku se ucil to co sem tu psal ja.. a az byl nekde trosku vis tak se zabyval macrem a ostatnima vecma... ve warcraftu 3 dalsi kamos... nikdy nehral... a za rok patril mezi top hrace :)
takze.. nemyslis ze na tom co pisu neco bude? :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 12:19:50 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
tak.. " dostal sem se az do goldu " kdyz mi kamos dal acc at se mu dostanu aspon do platiny.. ze uz ho gold nebavi.. a porazel sem 50% lidi prvnim zealotem a druhych 50% lidi kdyz dosel 1. stalker... neni moc na urovni nemyslis? :))

at si hraje kazdej jak chce... mluvim ze zkusenosti.. ty ses svym stylem hry dostal za rok do platiny.. mam kamose co sc v zivote nehral a za 2 mesice je v master :) protoze poslouchal me rady... zezaatku se ucil to co sem tu psal ja.. a az byl nekde trosku vis tak se zabyval macrem a ostatnima vecma... ve warcraftu 3 dalsi kamos... nikdy nehral... a za rok patril mezi top hrace :)
takze.. nemyslis ze na tom co pisu neco bude? :)


V září jsem hru koupil a v lednu byl dia, rok od vydání ještě ani neuplynul :D. Jasně, prvním zealotem max prvním stalkerem, protože máš zatraceně výborné micro kdež to protivník neví ani co ot znamená, popisoval jsem souboj s nukem, tak to bylo to samé. Jestli se tohle tvému kámošovi povedlo, tak poslouchal tvé rady a zároveň měl asi hodně času na hraní, bez tréninku a hafem času nejde nic samo i se sebelepšími radami. Pak má na to asi taky talent. Jináč jasný, já nejsem proti, zítra udělám maturu a pak bude hned trochu více času, tak nemám nic proti když mi sem tam poradíš na základě zaslaného replaye, master by se mi taky líbil. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 12:23:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Sibberius: Neda sa porovnavat 1v1 a 2v2. To je uplne ina hra s inymi pravidlami. Ja som tiez hraval teamovky a ked som sa zacal venovat 1v1, tak som tvrdo narazil. TO co plati v 2v2 neplati v 1v1 a naopak (specialne ked sa bavime o openingu). V 2v2 mas viac priestoru ist si "to svoje" lebo ta doplni super. V 1v1 si to dovolit nemozes, musis byt pripraveny na vsetko. Staci si pozriet ako napr hrava predy. Rax, factory, hned stargate, viking, raven... Az ked si si isty ze na nepolozi nejaky hlupy all in, tak potom mozes uvazovat ako porazis supera. V 2v2 sa mas na koho spolahnut, v 1v1 to obycajne vsetko smeruje k fast detectoru :)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 13:07:17 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
GoodWill píše:
Sibberius: Neda sa porovnavat 1v1 a 2v2. To je uplne ina hra s inymi pravidlami. Ja som tiez hraval teamovky a ked som sa zacal venovat 1v1, tak som tvrdo narazil. TO co plati v 2v2 neplati v 1v1 a naopak (specialne ked sa bavime o openingu). V 2v2 mas viac priestoru ist si "to svoje" lebo ta doplni super. V 1v1 si to dovolit nemozes, musis byt pripraveny na vsetko. Staci si pozriet ako napr hrava predy. Rax, factory, hned stargate, viking, raven... Az ked si si isty ze na nepolozi nejaky hlupy all in, tak potom mozes uvazovat ako porazis supera. V 2v2 sa mas na koho spolahnut, v 1v1 to obycajne vsetko smeruje k fast detectoru :)



Jasne mas pravdu, ale to macro je rovnake, akurat niekedy musis volit nestandartne postupy, ja som hraval 1v1 na zaciatku, ked to este nemalo moc ludi z mojho okolia. potom som zacal drtit teamovky, zahral som si nejaky ten low liga 1v1 turnaj a vtedy som sa naucil pomerne dost openingov (BO). S prechodom na team games som zistil je tieto zazite BO nie su vzdy to spravne a zacal som skusat. Teraz prakticky skoro kazdu hram inak. Tie BO mi pomohli trochu tomu porozumiet, ze preco to mam robit tak a tak... A ked si pozies replaye team hier aj dobrych hracov uvidis ze casto nehraju standartne openingy.

Moj prispevok smeroval tam ze treba najprv vediet co mozes hrat a potom mozes zlepsovat "ako to zahras". Strojovim ucenim sa casov a postupov pri openingu sa nic clovek toho moc nenauci. Ja som stravil hodne casu v low ligach a pohol som sa az potom co som sa zacal sustredit na uplne ine veci ako BO (koniec koncov mozno aj preto ze uz som to mal trosicka naucene a mohol som experimentovat).

Heh koniec koncov jednym s kamenov uspechu je vyviest oponenta z konceptu ze :P

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz